Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

celasapremenim
28. júl 2014

@ynett vies ako to je s tym ultrazvukom? musi byt jednak kvalitny, bezne ta pozeraju menej kvalitnym, na malom monitore, kde amater len tusi a lekar aj vidi
toto bol velky ultrazvuk, lekarka to urobila tak, ze "pustila farbu" do ciev v krku, cize videla prekrvenie a vysvetlila mi, ze keby tam bola omotana snura, videli by sme take prstence okolo toho....bolo to uplne volne priechodne, pupocnik sa tiez da zobrazit cez cievy cez prekrvenie.....vsetko na tom ultrazvuku bolo pekne vidiet a kontrolovala mi aj prietoky, aj to je ok, aj je dost plodovej vody a aj pomer brusko hlavicku ma ok, co nahrava porodu kp
inak porod kp je v podstate aj tak neisty do poslednej chvile
tam je dolezite, ci a ako nalieha plod na branku, ci je dost nizko, jeho hmotnost - tu je napr. vynimka, ked zena porodila velke deti predtym, dovolia si rodit tymto sposobom aj deti na hranici, co je 3600g, ak je prvorodicka, velmi zvazuju vsetko, tiez pupocnik ci je navolno ..no a pri prvorodicke velmi zavazi aj ci je chlapec, pri viacrodicke odrodia takto u skusenych lekarov aj chlapcov a aby som nezabudla ten pomer hlavicka a brusko rozmery je dolezity, lebo ak sa porodi brusko nejakeho rozmeru a hlavicka je primerana, tak je riziko nizsie....ak je privelka hlavicka, tak sa moze pri prvorodickach stat, ze by bolo dieta v tiesni, lebo tlaci pupcnik o stenu porodnych ciest hlavou, zakliesni sa a moze mat problem s kyslikom a vtedy zakrocia kliestami ci extraktorom a preto je pri porode kp toto riziko vyssie
cele je to komplikovane a na zvazeni lekara a tiez na psychickom stave mamicky
u mna to podla mna jednoducho nepojde kvoli velkej hmotnosti syna

ynett
28. júl 2014

@celasapremenim mna hned plánovali na cisársky. proste išlo o chlapca, KP a ja prvorodička. iné ani neriešili. ale nestihli sme naplánovať dátum lebo malý sa vypýtal skôr. zostúpený nebol tak ho zo mna doslova ťahali chudáčika. som myslela že ho ani nevytiahnu ako so mnou kmásali kým ho vytiahli. neviem ako dlho by som ho rodila prirodzene. za tri hodiny kontrakcii som bola otvorená na centimeter. 🙂

celasapremenim
29. júl 2014

@ynett ax jaj, je to teda fakt bieda niekedy, nevieme, ako sa to telo zachova..takze asi si mala akutny cisarsky rez

ynett
29. júl 2014

@celasapremenim vlastne ano, prišli kontrakcie, tak sme išli do pôrodnice, tam ma skontrolovali že čo a ako. zavolali primára a pomaly sa išlo na to🙂 našťastie bola pohoda, nemali veľa pôrodov, takže žiaden stres🙂 akurát mne to znepríjemnovali tie kontrakcie🙂

evittam
30. júl 2014

@celasapremenim no netuším ale je možné že ako hovoríš, mne len lekár povedal že je prepadnutý pupočník a že je potrebné akútne cisársky...No a potom sa to zomlelo strašne rýchlo a do pol hodky bola malá na svete 😀 . Neviem či to prepadá až pred pôrodom alebo ho mala aj predtým, ale sa mi vidí že áno, lebo som cítila ako sa chce pretočiť a vždy skončila priečne a potom "davaj" nazad. 🙂

celasapremenim
30. júl 2014

on sa prepadne niekedy, ked je masivny odlev plodovej vody....pred porodom, v niektorych pripadoch je to asi nebezpecne, ale nevyznam sa v tom
len som to kdesi citala, aj pred sto rokmi asi...ja dnes cvicim o dusu a nepretaca sa

lenkadenisa
1. aug 2014

v pondelok bola moja malá ešte hlavičkou hore a dnes, v piatok, je už naopak 🙂 a som 30.tt.

balogova1
13. feb 2016

Prosím vás poraďte mi som 8 mesiace a bábätko ma hlavičku v pravo a zadok na dole

emily76
13. feb 2016

@balogova1 mne sa otocilo v 37.tyzdni...a to som tam mala dve 😉 takze klud, ono si svoju cesticku najde. A ak by aj nahodou nie, dr vsetko zvazi a spolu najdete riesenie.

balogova1
13. feb 2016

Bojím sa aby som nemala cisárski alebo niečo vazne

emily76
13. feb 2016

@balogova1 ja som cisarskym rodila, planovanym a dalo sa to prezit. A co vazne? Bezne sa rodia deti koncom panvovym, aj ked pri chlapcoch vtedy skor volia sekciu. Hlavne sa ukludni. Babatko ma este cely mesiac na to, aby sa otocilo. Su aj rozne polohy, ktore mu ulahcuju otocenie, na pripravu si nechodila? Nam tam o tom hovorili vtedy....ale uz si nepamatam..predsa len, 7 rokov... Ale skus pogooglit. 😉

balogova1
13. feb 2016

@emily76 možno za sa ešte otočí do celého mesjaca viete žijem do anglicka a na slovensku jeto ine

evittam
13. feb 2016

@balogova1 A čo je na SVK iné? Moja malá bola tiež priečne alebo KP - lekár mi povedal, že to vidí na cisársky, ja som stále dúfala, že sa ešte otočí alebo normálne porodím aj KP, ale po príchode do pôrodnice lekár prišiel na to prečo sa vlastne neotočila - bol prepadnutý pupočník, čiže sa nemohla otočiť - aj keď chcela-cítila som to, tak som rodila akútnym CR, aj keď za mňa - 100x radšej prirodzený pôrod - hlavné je že všetko dobre dopadlo a sme obe zdravé. Inak kamarátke sa malá otočila po odtečení plodovej vody. 😉

balogova1
13. feb 2016

Lekár mi povedal že dieta je poriadku ze všetko dobré len že hlavičku ma vzadu a zadok dole nohima do ľavej strany

emily76
13. feb 2016

@balogova1 ved sa nestresuj, este mas cca 7 tyzdnov do porodu. Za ten cas sa moze otocit este tolko krat....

balogova1
13. feb 2016

Keby dalboh veľmi sabojim emily76 stále len mailom

emily76
13. feb 2016

@balogova1 nemusis sa bat. Ak sa neotoci, pojdes na cisarsky a hotovo. Tu baby spekuluju, ako sa ku nemu dostat, riesia uplatky....a my "tavy" co nam realne hrozi/l sa mu snazime vyhnut ako to len ide. ☺ skus si pozriet na nete ako presvedcit babo, aby sa otocilo...vien, ze lezat s vyvysenou panvou napr.....😉

evittam
13. feb 2016

@emily76 No, keď to nejde tak to nejde - tiež môže byť ten prípad ako ja - a môžeš "prehovárať" koľko len chceš....
No a ten posledný čo tomu pomôže je boh....

emily76
13. feb 2016

@evittam ty si mala predpadnuty pupocnik, ze? To je ale indikacia na urgentny cisarsky...tak ako si mala aj ty. Ja som mala zase zle otocene dvojky. Spodne sedelo ritkou dolu a druhe bolo priecne..cize ako povedal moj porodnik...klasicky neporoditelne. A v 37. tyzdni sa mi priecne otocilo dolu ritkou...co na indikacii na cisarsky nic nezmenilo....ale ked sa mne dokazali v tomto tyzdni otacat dvojicky, tak balogovej jedno tam moze nacvicit aj celu gymnasticku zostavu 💃☺

emily76
13. feb 2016

@evittam a za vyskusenoe nic neda, nie su to ziadne radikalne zasahy...aj ked viem aj o tom, ze niekedy sa babatka daju otocit. Ved ona ma este 2 mesiace pred sebou.

evittam
13. feb 2016

@emily76 Tak veď určite - ale ako som už napísala na ten prepadnutý pupočník sa prišlo až pred pôrodom, čiže sme tiež mohli nacvičovať aj "celú gymnastiku" a aj tak by to nepomohlo.....Čiže celkovo môj názor je nechať to na prírodu - buď sa otočí alebo nie - ako som už písala - radšej 100x rodiť prirodzene ale keď to nejde tak to nejde.... 😉

medovka14
13. feb 2016

@balogova1 mne sa otočilo 4 dní pred pôrodom 🙂

katuliena82
15. feb 2016

Moj sa otocil pred 2 tyzdnami hore hlavou, pricom tydeen pred tym bol dobre. Spravila som 3x macaci chrbat a otocil sa zas dolu hlavou...dufam ze tak uz zostane

jaama
15. feb 2016

Moj je tiez este hore hlavickou..a vobec nemam preto stresy.. preco tak velmi nechces rodit cisarskym? Ved je to nepodststne ako, ale hlavne ze sa babo narodi a je v poriadku.. 🙂

@balogova1

katuliena82
15. feb 2016

@jaama ano, hlavne je ze babo bude ok..ale pri vaginalnom porode su dychacie cesty a cely traviaci system babatka osidleny dobrymi bakteriami, ktore ,,nahlta,, cestou. Aj mne hlavne preto na tom zalezi. Deticky su menej nachylne k infekciam a tvorba mlieka sa startuje lepsie po vaginalnim porode

jaama
15. feb 2016

@katuliena82 poznam baby po cisarskom a take problemy ako pises nemaju.. tiez mi hrozi sekcia a nevidim dovod preco stresovat. Lekari vedia co robia a urcite by nerobili sekciu keby ju nebolo treba... niekedy si clovek nenavybera a musi prijat to co je..

katuliena82
15. feb 2016

@jaama ake problemy? Statisticky su menej chorlave deticky po vaginalnom. Su o tom vyskumy. ALE ak je indikacia na cisarsky, tak je zbytocne si s tym lamat hlavu. Tu nejde o ziadny ,,pruser,, len ze ak to ide prirodzene, je to lepsie. Ked nie, na to mame nemocnice a vymozenosti 🙂

jaama
15. feb 2016

@katuliena82 dik za clanok, precitala som.. msm svagrinu po umelom opl a rodila sekciou..mala nebyva vobec chora.. druha svagrina ma chlapceka a rodila normalne aj kojila.. a on je skoto stale chory.. statistika je pekna vec ale ja sa riadim realitou co mam pred ocami 🙂 Jasne prirodzeny porod je lepsi aj pre dieta aj matku. No vies co je smutne, ze baby co nemaju komplikacie si planuju cisarsky, len tak ze chcu.. to je uz podla mna padnute na hlavu..

adushka367
24. feb 2016

Ahojte buduce mamicky ja mam malicku otocenu dole hlavickou uz od 30tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre