Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

iinuska
21. apr 2009

ahojte, no nas drobcek je stale v priecnej polohe, tak uvidime... 😉

pajinka23
21. apr 2009

babule teras akurad citam v novinach jeden clanok 🙂 🙂 🙂 takze tu pisu ze len try % deticiek v bjusku sa neotoci pred porodom dolu hlavickou 😲 😲 tak to je celkom fajn nie??? 😅 😅 😅

danu
21. sep 2009

dinduska • 1d, 26tt • Včera o 14:34
ahojte kocky chcela by som sa vas opytat kedy sa dietatko otaca dole hlavou?a odkedy ste citili ze vas uz kope tak,ze je otocene dole hlavou.myslim teda tak,ze vam kopalo do zaludka pod rebrami...????

dakujem za odpovede

didiana333 • 2d, 32tt • Včera o 14:48
Mne sa malý otočil v 30.týždni.Aj na sone mi to potvrdili,takže rebrá mám tiež dokopané... 😀

slovakia13 • 33tt • Včera o 16:40
dinduska
mne sa mala este stale neotocila 😝 ale dufam ,ze do porodu to stihne 🙂

dinduska • 1d, 26tt • Včera o 17:39
jej no super didiana,ja uz som sa normalne bala,ze sa tak neskoro neotoci.pri prvom tehu bola mala od 20tt otocena dole hlavou lebo ma stale kopala do zaludka a tlacila pod rebta.teraz presny opak.mala je natlacena v panve a otocena opacne.strasne ma kope do mechura a konecnika uz mam strasne problemi s behanim lebo ma nesmierne tlacia tie kosti az tak ze ma to priserne boli.pri prvej som to mala az po 8 mesiaci.ked sa mam otocit v posteli a zapriet sa do panvy tak sa nemozem ani otocit.ale neotvaram sa zatial.dufam,ze sa teda este otoci.

slovakia no budem drzat palce aby sa ti mala otocila.

a neviete kedy to lekari akoze zacnu riesit,ze sa dieta neotocilo?lebo teraz uz nenechaju zenu rodit ked je opacne ale planuju sekciu.

whoknows • 39tt • Včera o 18:39
ahoj, u mě se miminko otočilo ve 34. týdnu. a doktor říkal, že někdy se otočí až uplně na konci těhotenství 🙂

crawler • 10tt • Včera o 18:56
ahoj sice ještě nemám zkušenost, ale kdysi jsem četla, že se běžně otáčí během 8.měsíce - že během 9. už by to nezvládlo kvůli své obvyklé velikosti, ale i velkej budulín to někdy zvládne...

alexandrah • 30tt • Včera o 19:35
ahojte, ja som tiez praveze citala, ze sa babo otoci v 8, niekedy az v 9 mesiaci ... ja idem za 2 dni na sono, tak uvidim ... a lekari to riesia asi az tesne pred porodom, niekedy sa neotoci uplne, tak to riesia az pri porode, kamoske bol sikmo, tak este pocas porodu ju natacali, a rukou otacali maleho, napokon ho otocili, a porodila ... takze tak.

evita_ij • 32tt • Včera o 19:39
moje mimi je hlavou dole, jak jsem zjistila ted ve stredu na ultrazvuku na kontrole. Nevim, jak dlouho už tak je. A otočit zpět nahoru hlavičkou už by prý nemělo 😀
Měla jsem za to, že je hlavičkou nahoru, ale to velke, co me tlačívá pravidelně pod žebry, je teda zadeček hihi. Do žeber mě zatím mimi nekope vůbec, spíš pořád do boku, jak sedí 😉

jacka • 1d, 42tt • Včera o 20:18
ahoj ...tak men sa otočil v 37 tt...taká som bola rada 😵

csina
21. sep 2009

Moja princezná, presne podľa vzoru staršej sestry, hľadá najpohodlnejšiu polohu. No a najpohodlnejšie sa jej leží, ako doky popísal, KP až priečka. Ale mám pocit, že má ešte dostatok miesta, občas robí kotrmelce. Mne sa prvá otočila ešte pár hodín pred pôrodom a na každom uzv bola v inej polohe. 😀

alexandrah
22. sep 2009

ahojte, no ja mam uz maleho netopierika 😎 😀 a pred 5 tyzdnami, ked som bola v poradni, bol este normalne, ani neviem, keday sa otocil, ale strasne furt tlaci na mocovy mechuuuuuuuur!!!!!!!

annika11
26. mar 2010

ahojte, ja som v 38.tt a ešte stále sa malá neotočila, v stredu idem na USG, tak sa uvidí 😉

iwanna
26. mar 2010

annika, zevraj, ked sa babo neotoci do nejakeho 30tt, tak uz je mala pravdepodobnost, ze sa otoci... 😝 Tak hovorila moja dokina

lenocka84
26. mar 2010

annika vraj do 36tt ma babo cas
my sme teraz 31tt a otocili sme sa uz par krat, ale stale sme neostali v jednej polohe

annika11
26. mar 2010

doktorka mi na to nepovedala nič, len, že má hlavičku hore a nález je v poriadku...ale čo tak čítam, už málokomu sa otočilo bábo takto neskoro...v stredu musím zistiť, ako to je. Či mi náhodou nehrozí sekcia a ja o tom ani neviem...

sofinka2009
26. mar 2010

ahojte.mojej mamine sa brat otocil v den planovanej sekcie a porodila normalne.vsetko je moze aj na poslednu chvilu.

dida81
27. mar 2010

Ahojte,, ked som bola na uzv v 30.tt už bol malý dolu hlavickou... a už to tak zostalo až do porodu. 😀

annika11
31. mar 2010

ahojte kočeny, takže podľa dnešného ultrazvuku sa otáčame 🙂 v 38.tt, tak dúfam, že tak aj ostane...pekne ako netopierik 😀

leeenka26
4. apr 2011

ahojte baby, myslite ze ked sa babo otoci uz v 26. tyzdni, ze je to moc skoro?

cmulinko
4. apr 2011

moje babo bolo dole hlavickou v 25tt....potom v 26tt uz hore...zas 28tt dole a naposledy 31 tt hore....takze ono to stale koluje hore dole 🙂

leeenka26
5. apr 2011

@cmulinko aha, dakujem, preto som sa pytala, lebo ja som rodila v 26. tt a zisiel v ten den hlavickou dole. Bola som u gyn a ta nic nepovedala takze som si nebola ista ze ci to aj v tomto zmysle nazanedbala.

cmulinko
5. apr 2011

@leeenka26 myslim si,ze dovodom predcasneho porodu u teba bolo nieco ine,ale drzim ti palce aj babatku a uvidis,ze vsetko dobre dopadne.viem co vravim...moj brat sa narodil na 27 tyzden a dnes ma uspesnu firmu a nic mu nechyba ani telesne ani dusevne 😉 a pred 29 rokmi nebola technika tak vyspela ako teraz.....

katana11
16. máj 2011

hmmmm nieco na tom bude.... mne sa mala pretocila uz v 24tt a aky vysledok bol?!!! co tyzden to skrateny krcok az nakoniec otvorena a v 26tt hospitalizovana na predcasny porod a to som uz bola otvorena na 2 cm ☹ . Ale stastne to dopadlo po 10tt sa narodila zdrava dcerka 😀. Takze zienky budete radi ze babatka mate do takeho cca 35tt hore hlavickou, ved oni pridu na to kade von 😉

katarinka17
23. máj 2011

ahojztttte tehulky ja som v 34tyzni a dnes som bola na prietoky....lekar mi povedal ze babo je otocene hlavickou nahor a ze sa uz asi ani neotocii....neviem lebo na nete citam ze sa to moze aj tesne pred porodom takl teraz neviem,.,..mate niektora skusenosti s tymto???dakujemm..

atanusa
23. máj 2011

katarinka17 no, s týmto ja mám bohaté skúsenosti. Prvé dve babätka sa mi otočili dolu hlavičkou cca dva týždne pred pôrodom, dovtedy boli v priečnej polohe. Pri druhom som kvôli tomu mala naplánovanú sekciu, no keď som nastúpila do nemocnice, jeden starší lekár ma prehovoril, aby som sekciu odmietla, že bábo má ešte dosť času na to, aby našlo "správny smer", že niekedy sa to stáva až počas prvej doby pôrodnej a naozaj bolo napokon všetko v poriadku. Moje tretie dieťa bolo do 34. týždňa otočené hlavičkou, potom si to rozmyslelo a otočilo sa do polohy koncom pánvovým. Nakoľko som bola treťorodička, neriešila som to, verila som, že ho zvládnem porodiť aj tak. Predsa len som si na internete prečítala nejaké články o tom, ako mu pomôcť zmeniť polohu, tak som trávila nejaký čas počas dňa s vyvýšenou panvou a neviem, či zabralo to alebo niečo iné, bábätko sa v 37. týždni opäť natočilo správne. Takže moja skúsenosť je taká, že šanca na otočenie do správnej polohy stále existuje. Držím ti palce, aby sa to podarilo aj tvojmu bábätku a aby bol pôrod bezproblémový...

stelika
24. máj 2011

ahojte ja Vám tu tiež vstupim ak môžem, mne sa maly otočil dole hlavičkou v 20 tt a tak ostal dokonca tehu 🙂 a presne si to pamätam, lebo bolo ráno práve som vstavala do práce zrazu len taký kopec mi narastol a ked som prilozila ruky k brušku tak splasol bol to užasný pocit, že som ho takto riadne pocítila 😵

stelika
24. máj 2011

@katana11 uf tak ale hlavne, že to dopadlo dobre ja od 20tt sme boli dole hlavou a prenášala som 11 dní 😕

smazja
14. júl 2011

Prosím viete mi poradiť? cítili ste nejak, že sa vám bábo otočilo? lebo somv 34tt a včera ma malá hrozne kopala ale takú bolesť mi robila....až do plaču mi bolo a trvalo to aspoň hodinu...cvičila až som si myslela, že mi brucho rztrhne......mohlo to byť, že sa otáčala?

stanka04
16. júl 2011

@smazja Ja som citila,asi v 27mom tt tusim.Odvtedy je stale dole hlavickou.Tie pohyby mozu byt niekedy bolestive,maju tam coraz menej miesta,ale podla mna budes citit,ako sa otocila 😉

kostka211
14. okt 2011

Som si spomenula na vyrok mojho 12 rocneho syna, som tehotna a prisiel k mojmu bruchu, ze ahoj brasko a hladkal mi vrch brucha.Hovori pritom hladkam ta po hlavicke, ja ze, ale on ma hlavicku dole a syn, ze dole? fuuuuuuj.Ja, ze a ty si mal kde si myslis pred porodom a on, ze no urcite nie dole pre Boha... 😀 Ja ze nie, ty si sa rodil zadkom 😀 😀 😀

milluska
6. nov 2011

Ahojte baby, ako sa da vyhmatat, v akej je polohe? My sme mali vo stvrtok (29tt) uz hlavicku dole, ale mam pocit, ze mala stale meni polohu hore dolu, teraz ,ma kope vlavo a vpravo pri pupku... 😕

anjelicek26
6. nov 2011

@milluska - no Max sa otocil az v 34.tyzdni hlavickou dolu, dovtedy robil premety 🙂

milluska
6. nov 2011

@anjelicek26 A ako si citila, ze kde ma hlavicku? Podla kopancov?

anjelicek26
6. nov 2011

@milluska - no najskor podla kopancov, ziadne kopance do zaludka, stale len take mrvenie, vytlacanie, ale nie kopance, tak mi bolo jasne, ze ma stale hlavinku hore. A ja presne viem, kedy sa otocil, riadne to bolelo 😖

coconuutt
6. nov 2011

ja som v 26tt a sme už otočeny smerom dole 😵

kate1616
19. jan 2012

Ahoj som v 33.týždni a dnes mi gynekológ povedal, že sa plod tlačí zadočkom dole.Takže ešte otočené nieje hlavičkou dole a to ma trošku vystrašilo. vravel mi že poloha plodu sa môže zmeniť v priebehu dna. No bojím sa toho že pojdem na cisarák. A k tomu pretočeniu som sa ho pýtala a vravel mi že to sa robí len pri závažných situáciách.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre