Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

marinablue
24. feb 2016

Mne sa malá otočila až po termíne. Posledné týždne tehotenstva bola stále priečne a už to vyzeralo na sekciu. Išla som do poradne a slečinka v brušku , čuduj sa svete, dolu hlavou. Tak to lekárka využila a trochu tomu pomohla, aby sa pôrod rozbehol. Na druhý deň bola dcéra na svete a prirodzenou cestou.

dessire83
31. máj 2016

Ja som v 38tt a mala je stale otocena KP. Chodim uz do nemocnice kde budem rodit. Dr mi ale este ani raz nerobil ultra iba pocuva brusko a kontroluje krcok. Dnes som sa bola dokonca objednat na predoperacne vysetrenie. Strasne nechcem ist rodit cisarakom, hlavne kvoli tej rekonvalensencii potom. Lekar mi uz dal aj termin na zakrok o necele 2 tyzdne. Stale pevne dufam ze ta mala mrska otoci. Vecer ma v poslednej dobe obdobie kopania tak vtedy stale dufam ze sa otoci

lulu_123
23. jún 2016

Ahojte 🙂 som v 21 tt a vcera som bola na kontrole. Bolo mi povedane ze drobcek je otoceny dole hlavou . To je dobre? Alebo zle? Alebo sa este sto krat otoci a len vtedy mal taku polohu . Doktor povedal ze to je dobre ze je dole hlavickou ale po precitani niektorych prispevkov mam pochybnosti.

veverica5
6. júl 2016

@lulu_123 ahoj.no poviem ti pravdu ze moja mala tiez bola v 20 tt dolu hlavickou,ale ultrazvuk v 28 tt ukazal ze je nozickami dolu...ale potom ked som bola v 34 tt tak uz bola opat dolu hlavickou.sestricka mi vtedy vravela ze dieta sa moze otocit aj v den porodu...

veve10
1. jan 2017

Tak co sa tyka otacania u mna sa dnes zistil snad unikat. Moja mala bola otocena dole hlavickou uz davno (od nejakeho 30tt). Este v 38tt ked som uz chodila do predporodnej poradne bola dole hlavickou...a dnes, v 40tt (ked uz som aj ja aj Dr.mysleli, ze mala bude davno na svete, lebo prveho som dala o tyzden skor) s udivom zistili, ze mala sa v 39tt otocila KP...a ma odhadovo uz 3600g. Takze ani neviem ako a z planovaneho prirodzeneho porodu je z minuty na minutu cisarak. Snad vsetko dobre dopadne. Tak tolko k tomu, ze ´kedy ´ sa babatko otaca. 😉

celasapremenim
31. jan 2017

@veve10 teraz to citam a teda ako ste rodili? :D podla mna sa na poslednu chvilu zvrtla :D

clovek123
2. feb 2017

@veve10 presne ako ste rodili ? Moj mali bol zaciatkom januara hlavickou dole a teraz som 35tt a on si veselo sedi na ritke.

snehuliacik29
18. feb 2017

ja som 32+5 a est stale nieje otocene dole hlavou doktor vravel ze do 34 by sa malo otocit, ak nie ked je to KP tak zvyknu zvolit vacsinou sekciu alebo ako je to ?

nikcabb
18. feb 2017

moj maly je uz otoceny od januara 🙂 teda od 7 mesiaca 🙂

snehuliacik29
18. feb 2017

@nikcabb aj my sme uz boli otoceny dole hlavou a teraz znovu inak otoceny. len som chcela vediet co priblizne volia lekari pri KP

danusskaaa
18. feb 2017

Ja som mala všade písané, že malý je KP a nakoniec v poradni v 38 týždni ho Dr našiel naopak 😀 ten kotul však už bolel a bol nepríjemný keďže bol malý veľký.

nikcabb
18. feb 2017

@snehuliacik29 no vcera som bola na kontrole a je stale dole hlavickou tak snad ostane 🙂

veve10
1. mar 2017

@clovek123
@celasapremenim rodila som nakoniec cisarom. Uz som nan bola mentalne nastavena a odrazu nabehol prednosta a zacal vymyslat, ze dieta sa mozu pokusit otocit (mrknite si na youtube videa), ze deti rodene cisarom zle prospievaju a ze on by svoje dieta cisarom nikdy nerodil atd. Bolo to z jeho strany dost neprijemne aj ked chapem, ze mi chcel "dobre". Rozhodnutie nechali na mne. Fasa. Dost ma to vystresovalo a bolasom uplne mimo, lebo ma zaskocil. Tocenie dietata dost boli a vysledok byva velmi chaby, podari sa to len zriedka. Nakoniec som sa rozhodla pre cisar, moja mala mala 2x pupocnik okolo krku, ako potom zistili. Tolko moja skusenost, drzim palce.

alenapiestany
2. mar 2017

@veve10 dobre že si sa tak rozhodla, akože tá jeho veta "on by svoje dieta cisarom nikdy nerodil" jak keby ho mal odrodiť on... 😠 tie videá keď vidím ako to otáčaju ... no nie je mi všetko jedno

celasapremenim
2. mar 2017

@veve10 mne sa tiez snazili otocit dieta pred porodom, viem o com pises
ja uz som rodila tiez, tiez cr, ja som mala ine veci zase, kvoli ktorym sa mi neotocil nakoniec
celkovo som velmi rada, ze uz to mame davno za sebou :D

lucindaa7
27. mar 2017

@wild.horses ahoj a keď je riťka vpravo a nožičky smerujú vľavo top je zlé? Po dnešnom sone mam dcérku otočený doole hlavou ale hrbatik je vpravo a ritka

alenapiestany
27. mar 2017

@lucindaa7 ja som 35tt a mam ho presne tak isto ako ty

celasapremenim
27. mar 2017

@lucindaa7 podla mna to ti este dorotuje a bude dobre, hlavne ze je dole hlavickou

wild.horses
28. mar 2017

@lucindaa7 ahoj. Hlavne, ze ma hlavicku uz dole.
Bozinku, to uz ani nie je pravda, co som sem pisala tie roky dozadu. Ten cas bezi. Teraz ma to babatko co sa mrvilo v brusku 8 rokov! Drzim palce!

ada309
30. mar 2017

Mne sa otocilo medzi 35tt a 37tt ... dufam,ze uz tak ostane a uz ziadne premety robit nebude 😉

lucindaa7
9. apr 2017

@alenapiestany no najblizsie sa veru opýtam ci to je jedno ci ma ritku vpracvo ci vlavo lebo mam pocit akoby si mi obcas mala vrtele este tak že prehadzuje sa z lava do prava a opacne

carla232
15. nov 2017

Ahojte este existuje tu niekto zo skupiny?

alenapiestany
15. nov 2017

Ja

slavinocka16
15. okt 2018

Baby, mňa by zaujímalo, či to pretáčanie aj bolí!..ja som 33.tyz,a mam kŕče.. Už sa neviem ani zohnať,a zaviazať si topánky 😉

bibula111
4. nov 2018

mne doktorka povedala, že je malá otočená dole hlavičkou v 27. týždni a bojím sa aby som sa nezačala otvárať

chelseaann
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre