Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

katana11
20. jan 2012

@kate1616 neboj sa je to tak, zacnu ti poslickovia, vacsie tlaky a ani sa nenazdas a pri dalsej kontrole ti povie ze dietatko nalieha hlavickou dole 😉 a vsetko je OK bud rada ze si tam sedkalo doposial takto, lebo cim skor sa otoci tym skor robi neplechy na krcku 😔

anjelicek26
20. jan 2012

@kate1616 - nas sa ototcil v 34.tyzdni, trochu to bolelo, ale co uz, chvilu lezal dokonca napriec... ale nakoniec siel dolu von hlavickou ako väcsina inych deti. Inak kamoske sa mala otocila v porodnici, ked jej mali robit cisarak kvoli polohe koncom panvovym, asi sa zlakla mala 😅 A to bola v 39.tyzdni...takze mozne je vsetko.

kate1616
24. jan 2012

No dúfam že sa mi bábätko pretočí, nechcela by som cisársky proces. Bojím sa ho a chcem po porode svoje bábätko vidieť. A pri cisárskom by som asi nevedela byť pri vedomí a ešte im narobiť komplikácie... tak to nie. Bojím sa ako to všetko dopadne

miskap
26. jan 2012

@kate1616 ahoj, hlavne sa nestresuj, bábätko sa môže kedykoľvek otočiť. Mám kamarátku, ktorej sa otočilo v deň vypočítaného pôrodu a porodila o desať dní neskôr 😉 . Môžeš mu trochu pomôcť nenáročnými a bezpečnými cvikmi: ľahni si na chrbát , zdvihni panvu a pod zadok si daj vankúš, skús vydržať v takej polohe niekoľko minút, opakuj počas dňa niekoľko krát. Alebo si kľakni na štyri, polož predlaktia a hlavu na zem, zadok bude vypučený dohora. Tiež niekoľkokrát denne opakuj pár minút. Niekedy pomáha chlad- vypi studené alebo zjedz veľa zmrzliny, studený žalúdok bude chladiť bábo na hlavu a radšej sa otočí. 🙂
Ak nič nepomôže, aj deti koncom panvovým sa môžu narodiť prirodzene, nemusia ísť cisárskym. Ty si druhorodička, panva je dosť široká, tak ak nebude dieťa priveľké, v pohode porodíš aj KP.
Držím palce.

lubina
26. jan 2012

@kate1616 nasa starsia bola este v 37 tyzdni napriec.Uz mi hovorili, ze ak sa neotoci, tak to moze byt aj cisarky. Ale otocila sa v 39 tyzdni a este som ju aj 11 dni prenasala 😠 . A narodila sa potom normalne, spontanny porod.Neboj, babo sa este otoci, ma cas......

kate1616
30. jan 2012

Dakujem baby ste ma trošku upokojili no doky mi dnes vravel že je už zafixované a je malá pravdepodobnosť že by sa už otočilo :(

kate1616
2. feb 2012

takže ked sa mi nepretočí tak môžem kludne požiadať o cisársky?

kacerovo
3. máj 2013

My sme sa otocili v 30tt a citili sme to 🙂

jana4477
10. máj 2013

mne v 30 tt na sone doktor povedal, že sa už malá neotočí a aj tak bolo. Neotočila sa. Nakoniec som kvôli KP mala sekciu. Ale mám dve kamošky, ktorým sa bábo otočilo do správnej polohy cca 2 dni pred pôrodom

6zmysel
1. jún 2013

Ja som tiez v 34 tt a je uplne naopak ako ma byt

dajdarax
1. jún 2013

aj náš malý je uložený priečne,tak uvidíme,ale je akrobat,.... rýchlo mení polohy v brušku tak uvdiíme 🙂

duratlicka
22. okt 2013

Mne sa mala otocila presne v plnom 23.tyzdni.Odvtedy som ju mala napikovanu hlavou v porodnych cestach a skoro som porodila.

janka7744
24. okt 2013

tak náš poklad sa pretočil presne dnes, začiatkom 40 tt 🙂

zuzanarichard
30. okt 2013

ja som v 27 týždni a melého mám otočeného dole hlavičkou už tretí týždeň,je to des,lebo keď sa pohne,tak mám pocit,že sa vždy počurám🙂)

macinka8
3. dec 2013

@ditka1 ahoj ditka ja som bola dnes v poradni som v 24 týždni a tiež mi lekár povedal že už má drobček hlavičku dole, dúfam, že to bude v pohode ale dám si radšej pozor nato aby som viac ležala ako ty aj ked mi doktor nekázal. Porodila si v termíne potom? lebo sa bojím aby som neporodila predčasne ked je takto zvrtnutý

sona272
11. dec 2013

Mne sa otocila malinka v 28

zora256
12. feb 2014

@duratlicka
@janka7744 Ahojte maminky !
Ja som mala prvého syna dolu hlavičkou od 28tt a od 32tt som sa otvárala a i tak som rodila až v41tt a teraz som mala druhého dolu hlavičkou od 20tt a pretočil sa teraz v sobotu na začiatku 30tt hore hlavičkou hrozne ma to bolelo,nuž lenže problém je že či sa mu bude dať ešte otočiť naspäť poradňu budem mať až v 34tt ,vtedy mi ho aj skontroluje lekár,už teraz má 1530g ☹ a za mesiac bude mať aj vyše 2kg.ach jaj,ja nechcem cisársky,to si neviem predstaviť ako by som sa denne starala o dve deti a o seba.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvonn
10. júl 2014

moje sa otocilo v 34tt, dovtedy bolo priecne

kiwi82
10. júl 2014

moja je dole hlavičkou od asi 30 tt lebo vtedy sme boli na usg a už bola dole hlavičkou, dovtedy ako u @yvonn bola priečne.

tonjadabik2
11. júl 2014

my sme v 35tt a stale hlavickou hore tak uvidime.. cakame co bude.. ale mne tlaci aj na klby a na zadnu kostrc strasne bolesti.. takze hrozi cisarak ..mozno.. pockame uvidime..

celasapremenim
15. júl 2014

@zora256 ehm, no to si na tom este dobre, ja koncim 33 t, maly je pekne v sede a ma teraz 2,5 kg
tiez nechcem cr a ktovie preco sa neotaca

dusanasabolova
15. júl 2014

@kate1616 nemaj žiadny strach...mne sa malá nechcela tiež otočiť...prijali ma do nemocnice...prenášala som 5 dní a vtedy sa otočila... 🙂 no pôrod prišiel až na trinásty deň prenášania...nepomohli ani dve vyvolávačky...malá sa vypýtala na svet sama... 😉 a nebol žiadny cisársky rez, ako mi celý čas predpovedali... 😉

celasapremenim
15. júl 2014

@dusanasabolova
cr planuju v tomto pripade najma pri vacsom dietatku + u nas chlapec, ked vychadza porodna hmotnost nad 4 kg a je predpoklad, ze sa narodi skor, tam ti to naplanuju a hotovo, ani cakat nebudem moct
a stve ma to

dusanasabolova
15. júl 2014

@celasapremenim mne ho plánovali kvôli tomu, že bola otočená KP a plus k tomu som dlho prenášala...no ako som písala...prijali ma so nemocnice v pondelok, v utorok oxytocín, nepomohlo...v utorok pauza...v stredu prostin, ani ten nepomohol...v štvrtok pauza...v piatok to nikto neriešil, lebo bolo pred víkendom...no a v sobotu pred pol jedenástou večer mi začala odtekať plodová voda...a takto to bolo až do pôrodu...mimochodom, porodila som AŽ v pondelok na obed...trinásty deň prenášania...verím ti, že ani v tvojom prípade to nie je jednoduché...veľa síl prajem... 😉

alexandra1104
15. júl 2014

ahoj mi sme sa otocili az na zaciatku 9teho mesiaca

celasapremenim
15. júl 2014

@dusanasabolova no panajana, ze od soboty do pondelka rana, ...dufam, ze si nemala cely cas bolesti :(
ja mavam tie porody rychle, len vacsie deti a to nevies nikdy ako to dopadne
no len tento somarcek sa nie a nie otocit

super ti to dopadlo, ze prirodzeny z toho bol, dufam, ze aj my pojdeme pekne, ved do tretice cisarak, ked je to vzdy prirodzeny, fakt no naco :D

dusanasabolova
15. júl 2014

@celasapremenim áno, fakt to tak dlho trvalo...bolesti som našťastie nemala od začiatku, tie prišli až z nedele na pondelok o pol tretej ráno...a pri rannej vizite som sa ami nenazdala a bola som na polceste... 🙂 no najhoršie bolo vidieť počas tých dní a nocí tie ženy v bolestiach...a počuť pôrody... 😒 nič príjemné, na pohode mi to nepridalo...držím ti prsty, prajem krásny pôrod... 🙂 nech je podľa tvojich predstáv...a aby si ty aj tvoj drobec boli v poriadku... 😉

zora256
15. júl 2014

@celasapremenim Ďakujem ale ja už budúci týždeň budem mať 3 mesačného synčeka 🙂A ostal otočený dolu hlavičkou 🙂

celasapremenim
15. júl 2014

@zora256 ej sorry, ja si to nepozeram a tusim uz aj datumy prehliadam :D:D:D
a kolko mal kileckov nakoniec? 🙂 ...teda na zaciatok 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre