Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

peggi
27. jan 2009

Mumtobe nebuť smutná,ber to tak,že bábenku sa v takej polohe možno viac páči,hlavne,že všetko ostatné je v poho. Cisárske rezy sa dnes už robia bežne. Tak nemusíš mať žiadne obavy. Mne sa otočil na poslednú chvílu v 37 tt. Držím palce. Pa

mumtobe
autor
27. jan 2009

peggi dikyma mas pravda ze sa to uz robi bezne,a mozno ze sa aj mna otoci este pred tym nez pojdem na cisarsky 😉

gracelea
10. mar 2009

Mala je uz otocena asi 3 tyzdne dole hlavou, dufam, ze si to nerozmysli a hlavne v tej najnevhodnejsej xvili 🙂

dicinka1
11. mar 2009

ajojte..ja som v 28 tt..a babo je uz otocene dole hlavkou.. 😕 😕 😕 😵

sirinka
11. mar 2009

nase bolo napsledy priecne...vraj do 32tt by malo zaujat uz stabilnu polohu...ale zalezi podla mna aj od velkosti babatka trosku, cim mensie je babo, tym dlhsie ma miesto sa v maternici otocit.

kesinka
11. mar 2009

Ja som mala babo od zaciatku dole hlavickou, no a uz mesiac musim len lezat, co sa mi s tou hlavickou uz zahniezdilo v panve akoby chcelo ist von. Doky vravel, ze uz je nachystane ist von. 😖

lovacka
11. mar 2009

aj nase babenko je priecne
ale priecne je od zaciatku stale ked sa aj pretoci tak len do priecnej polohy 😀 len dufam ze nakoniec si najde tu spravnu polohu a bude dole hlavickou

vilocka
12. mar 2009

aj nase babulko je priecne, uplne mu citim rukou chrbatik, ked ho hladkam. Uz mu dohovaram, nech sa otoci 🙂 , tak hadam sa otoci.Ja som citala, ze u prvorodiciek sa zvyknu babtka otocit aj neskor, tak sa nebojte 😉 .

zuzana581
12. mar 2009

Ahojte. Tam môj malý bol najprv priečne, na druhom ult bol tiež priečne, ale opačne, potom bol už dolu hlavou a teraz je zasa hore hlavou. Včera bol spredu, dnes som mu cítila chrbát. Toto dieťa sa točí ako besné a lekárka povedala, že videla aj prípad, kedy sa dieťa otočilo deň pred pôrodom. Myslím, že to nikto nevie presne povedať kedy sa dieťa otočí a či vôbec.

lubica33
12. mar 2009

caute, myslim, ze to mate dobre, ak sa vam babo pretaca. Ja som nestastna, lebo uz na 4 kontrolach bola malicka otocena dolu zadockom. A citim pohyby len ruciciek a noziciek. Vyzera to tak, ze to v tejto polohe dobojujeme, co uz narobim! Koncim 36tt...
Ale celkom iny pripad, svagrinej sa chlapcek otocil do zlej polohy az tyzden pred porodom! Ta bola v soku,ked je oznamili, ze ide na operacku!

wild.horses
12. mar 2009

nase babatko bolo dole hlavickou a zda sa, ze aj stale je. Jedine, co ma trapi je, ze na jednej prehliadke mi povedia ze uz ma hlavicku v panve a na druhej, ze len ide do panvy, pricom casovy rozdiel medzi prehliadkami bol len par hodin. 😕
Neviem presne, co si mam o tom mysliet... Ako to vlastne je? Ked je uz hlavkou v panve, moze este vyjst von napr. ked dlho lezim na chrbte alebo sedim v skrcenej polohe?
Vacsinou citim jeho chrbatik na lavej strane, ale obcas je priecne a tlaci mi zadockom na pravu stranu.

ani3012
12. mar 2009

včera som sa na to pýtala lekárky, čo mi robila ultrazvuk a povedala, že do 36 týždňa sa bábo môže pretočiť. 😀
jedna holka, čo sme mali rovnaký termín mala malučku celý čas nožičkami dole, vraj bude cisarsky, ale v posledný mesiac sa jej otočila. vravela, že to bolo bolestivé a vedela, že to sa otočila dole hlavou. 😀

horalka777
13. mar 2009

ahojte, ja som mala malu priecne velmi dlho, vyzeralo to na cisarsky a nakoniec sa umudrila, citila som, ze mi rotovala v utrobach este par dni pred porodom = v 39.tyzdni 😉 Obaja sme jej s manzelom dohovarali a zabralo 🙂
Drzim palce vsetkym zatial neotocenym 😵

petra.s
16. mar 2009

Ahojte

ja som v 26 tyzdni a mala je uz otocena a teraz sa skor bojim, aby mi prilis netlacila na krcok maternice a ten sa predcasne neotvaral. Mal s tym uz niekto problem?

hilaris
16. mar 2009

Ja konkretne nie ale viem ze som ju mala dolu hlavkou uz vtedy. Podla vystrkujucich noziciek. Skor si myslim ze tlaci na mechur ako na krcok 🙂 lebo do panvy schadza hlavickou az neskor a vtedy sa az zacina skracovat krcok.. teda.. pokial je to normalne prebiehajuce tehotenstvo. Nestresuj sa zbytocne. Keby bol problem s otvaram sa tak ti to lekar povie a prikaze aby si lezala. A dalsi faktor je ze babatko v 26 tyzdni samotne este nie je take tazke.. takze je takmer jedno ci je hlavkou dolu a co hore.. a este kludne sa moze par krat pretocit.

celine
16. mar 2009

petra.s - ja som bola vo stvrtok na kontrole a maly je tiez otoceny hlavickou dole. Podla mna tam este maju vela miesta a urcite sa budu este tocit. Sleduj si pohyby, ja podla pohybov viem, kedy je dole. Vtedy ma kope do mocoveho mechura.

iinuska
16. mar 2009

Ahojte, ja som bola na sone v 29 tt a este nebol dole hlavickou. V 34 tt idem znova, tak som zvedava 🙂

mishusha
16. mar 2009

petra.s
ja som mala presne tvoj problem 🙂 otocila sa mi v 25tt a presne tlacila hlavickou na krcok...dr stale hovorila, ze nesmiem vela chodit, nohy stale vykladat a prisny kludovy rezim...no ja som do konca osmeho mesiaca chodila do prace dva km tam dva spat, a ani v praci som nesedela stale na zadku...(vtedy som si hovorila, ze sa mi bude aspon lahsie rodit...ked budem rozcvicena... 😀 to som ale este nevedela, ze pojdeme cisarskym...)
nestresuj sa kvoli tomu velmi, ale vsetko s mierou...neprehanaj...a ako to budes citit, tak sa podla toho riad...tvoje telo a male v brusku ti daju vediet... 😉

wild.horses
16. mar 2009

ahojte,

dalsia moja panicka chvilka: maly sa dnes presunul z lavej strany na pravu. Chrbatikom tlaci na pravo, hlavicka sa stale zda byt dole a nozicky, rucicky citim na lavek strane. Je to normalne? 😕

hilaris
16. mar 2009

je to v uplnom poriadku. Hlavka je dole a to je dolezite.. nas drobcek ma zasa chrbatik nalavo a nozicky rucicky napravo.. kope ma stale do praveho boku a aj dole v brusku citim stuchance napravo (rucicky) a ked sa natiahne.. tak je velmi zretelny aj zadocek :D trochu bolestive ale uplne vporiadku..

wild.horses
17. mar 2009

uf, vdaka. dnes som sa snazila skoro celu noc spat na lavom boku a zda sa, ze maly sa vratil na lavu stranu, tak ako bol predtym. stikutku citim nalavo v oblasti pupka a kope opat do pravej strane.
dufam, ze si zase nezmysli premiestnovat sa 😎
no, uz nech je vonku 🙂

lubica33
20. mar 2009

Ahojte, tak mne sa babo napokon otocilo do spravnej polohy v 37tt, vecer pred poradnou, takze sance su tu vzdy! A to uz sme skoro planovali cisarsky a predoperacne vysetrenia!!! Drzim palce vsetkym tehulkam!

pajinka23
22. mar 2009

ja som v 34tt a tiez je malinka hore hlavkou... 🙂 🙂 🙂 🙂 ale hadam sa este nejako pootoci tym spravnym smerom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monnulka81
22. mar 2009

Ahoj Pajinka23. Ja som práve v 32tt a malá sa mi už otočila dole hlavičkou. Ale doktor mi na sone povedal že ešte sa môže otočiť tak ešte čakám čo bude keď pôjdem 2.4 na poradňu. Ale zatiaľ pociťujem skôr že je otočená stále dole hlavičkou podľa kopania a buchnátov, ktoré od nej dostávam. Kamarátke sa zase malá otočila tesne pred pôrodom. Držím ti palce aby sa ti malinká otočila čím skôr a všetko dobre dopadlo. 😉

betty111
19. apr 2009

Ahojte baby chcem sa spytat ako to spoznate ze sa vase babo otoci dole hlavou ja som v 32tt a neviem ci je dole alebo hore 😖 ale zato viem ze je zdravucke lebo kope 😉 ,ale aj tak sa bojim,chcem aby sa uz otocilo 😉

miracko
19. apr 2009

Ahojte, chcem vás upokojiť, mojej krstnej sa syn otočil pár hodín pred pôrodom, urobili ešte kontrolné sono a už bol dole hlavou, ona tvrdí že asi vycítil jej strach a umúdril sa 😀

iinuska
19. apr 2009

Ahojte, ja som teraz 37 tt, maly je v priecnej polohe, podla vsetkeho budem mat planovanu sekciu.

pajinka23
19. apr 2009

mne sa babika otocila dole hlavkou len teras v 37tt,a povedal nam to doki ked nam robol sono 🙂

westka
21. apr 2009

ahojte ja som mala maleho este v37tt hore hlavkou a v 39 som rodila normalne. otocil sa asi v 38tt 😉 🙂

medeana
21. apr 2009

Ahojte, nas drobec si uz od 20tt sedi spokojne ako maly budha (povedali nam to na 3D).Je trosku väcsi na moje rozmeri a kedze uz nema tak vela miesta, pravdepodobne sa mu uz nepodari otocit ☹ ..no uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre