Kedy sa otáča bábätko dole hlavou?

mumtobe
5. jan 2009

ahojky vsetci,
zaujimalo by ma ze kedy sa vam otocili deticky dole hlavickou?ja som v 34tt+4dni a mne sa malicky este neotocil ☹
uz sa zacinam obavat ze ci to stihne do konca tehu 😒

jasminka
5. jan 2009

ja som mala otocene uz niekedy v 30tt, ale vraj sa vie otocit aj niekedy v 38tt

deina
5. jan 2009

Este to stihnut moze a existuju aj nejake cviky, ktore otacaniu pomozu. Mne sa otocil niekedy medzi 23tt a 30tt (v 23tt som bola na ultrazvuku a bol hore hlavou, v 30tt uz bol otoceny).

monkula
5. jan 2009

mne sa Jarko otočil asi 3 týždne pred termínom, a to sme už riešili sekciu s lekárkou 😅

stvura
5. jan 2009

Mne ziadne cviky nezabrali, maly sa otocil az v 37tt, rodila som v 40tt

mumtobe
autor
5. jan 2009

dakujem babenky za odpovede,tak ako vidim vsetke deticky sa otacaju ako sa im xce,len dufam ze sa mi otoci,v 36tt idem na kontrolu tak uvidim ze ako budeme na tom 😉

petra1985
5. jan 2009

babatko sa moze do spravnej polohy otocit aj par hodin pred porodom

mumtobe
autor
5. jan 2009

aha,no len aby to nebolo pozde,a aby som neskoncila na sale s cisarskym,ja som v londyne,a tu ti naplanuju cisarsky aj na 38-39tt ak je babo v zlej polohe,tak preto bojim 😢

gergi7
5. jan 2009

moja malicky bola dolu hlavickou otocena uz od 31tt. ale myslim si,ze babatka by mali byt dolu hlavickou otocene uz od 36tt.

modrica
5. jan 2009

podla mudrej knizky o tehotenstve- co som dostala na vianoce viem, ze babatko by sa malo do takej polohy zacat otacat uz v 33tt, no ale ako baby pisali, je to individualne, tie nase deturence si s nami robia co chcu uz v brusku 😀

munu
5. jan 2009

nas Kevinko uz bol pred tyzdnom otoceny dole hlavickou, ale ja si myslim, ze sa este otaca hore dole, lebo citim aj take tlaky, ze sa otaca akoby... zajtra idem zase na poradnu, tak potom dam vediet, ako je maly otoceny 🙂

mumtobe
autor
5. jan 2009

munu tak vela stastia zajtra na kontrole,a dufam ze maly je otoceny tak ako ma byt 😉

ja mam kontrolu 15jan,a ak este nebude otoceny dole hlavkou tak vraj uz budeme musiet zacat diskutovat aj o tom ze co bude ak sa neotoci 😒 ale ja mu verim ze sa do vtedy otoci 🙂

dakujem krasne za vsetke odpovede,som sa trocha upokojila ,lebo ako vidim tak sa babetka naozaj otacaju az do poslednej chvili 😉

petra1985
5. jan 2009

neboj sa ma na to este cas.. moze to urobit kazdu chvilu🙂

munu
6. jan 2009

mumtobe dakujem 😉 tak potom sa ozvem ked pridem, niekedy poobede 🙂

mumtobe
autor
6. jan 2009

munu vela stastia 😉

juzinka
6. jan 2009

ja som bola v 28 tt na uzv a už bol otočený dole hlavkou

ditka1
7. jan 2009

mne v 24t uz bol otoceny dole.

mumtobe
autor
7. jan 2009

ditka a to ti uz ostal v tej polohe? no ako vidim tak vsetkym sa babetka otocili dost skoro,tak nechapem preco ten moj darebacik sa nie a nie otocit ☹

modrica
7. jan 2009

dnes som bola v poradni, babatko je pekne otocene hlavickou dole, ale lekar mi vravel aby som sa nad tym velmi nezamyslala, lebo ze sa moze este prekotulat inac, ze ma este dost miesta na to...takze pohoda klidek netrapte sa nad tym 😉

ditka1
8. jan 2009

mumtobe ano odvtedy bol dole a uz sa neotocil,hoci ja by som bola rada keby tak skoro nebol byval dole hlavkou,lebo som mala s tym problemy bol nizko a musela som lezat 7tyzdnov.Mozno ze tebe budu musiet cisarak robit ak sa neotoci lebo zato uz mas najvyssi cas aby sa otocil.zevraj aj tak sa rodia,ze nozickami najskor von a nakoniec hlavka neviem.

peggi
9. jan 2009

Ahojte. Ja som v 36 tt. Mne sa maly otočil dolu hlavičkou až v 34 tt. Teraz končím 36 tt a zasa je v priecnej polohe.Lekárka mi povedala,že ešte stále sa može otočit správne. Je dost aktívny,stále sa vrtí,takže to nevzdávam. No a ked sa predsa len rozhodne,že ostane tak,ako je,budem rodit cisárskym rezom,už som sa tým prestala stresovat. Určite má svoj dovod na to,prečo sa mu viac páči v polohe priečnej ako dolu hlavičkou. Takže mumtobe aj ostatne,ktoré máme rovnaký problém s polohou bábenka,hlavy hore,nie je to až taká velká tragédia,hlavne,že je všetko ostatné v poriadku 😵

mumtobe
autor
9. jan 2009

ditka dakujem za odpoved,dufam ze sa otoci ☹ uz som zacala aj cviky robit aby sa otocil ale jemu je to jedno ani ho len nehne sa otocit 😒 tiez sa zacinam pripravovat ze mozno budem musiet mat cisarsky rez ☹ a ja som tak strasne chcela rodit do vody,uz som sa tak na to tesila a pripravila 😒

peggi drzim palce aby vsetko dobre dopadlo aj u vas 😉

bershka
13. jan 2009

baby, moje je tiež panvovým koncom a doki ma postrašil, že ak sa do dvoch týždňov neotočí, tak sa už neotočí vôbec.... hmmmm

munu
13. jan 2009

moj malky je otoceny uz od 31.tyzdna myslim
tak dufam ze tak ostane
🙂

luckamis
14. jan 2009

a moje mallé od začiatku je otočené dole hlavkou,teraz som v 38tt,tak dufam, že už nič nevymyslí 🙂
Držím mamičkám palce

jamajka
15. jan 2009

Aj my sme boli naposledy v 30 tt, ešte otočený KP (koncom panvovým), tak dúfam že pri najbližšej poradni to už bude lepšie, lebo v posledmej dobe som cítila také dosť tesné pohyby, možno sa bábo pokúšalo otočiť, uvidíme.

mumtobe
autor
15. jan 2009

ja som dnes bola na kontrole a stale sa maly neotocil 😒 buducu stvrtok ma objednali na manualne otacanie,tak ze sa aj bojim trocha ako to dopadne,dufam ze sa maly otoci a nebudu ho musiet oni otacat ☹

bubinko83
15. jan 2009

mne sa maly otočil tiež neskoro v nejakom 32tt 😖 To je ako manualne otočit? Mne dokina povedala,že ak sa neotoči tak to cisarsky isti

peggi
16. jan 2009

Ahojte. Tak ja som bola v stredu na poradni a na UZV mi doktorka povedala,že malý už je otočený dolu hlavičkou. Dúfam,že tak aj vydrží až do konca. Držím palce aj Mumtobe,Bershke a Jamajke,aby to dobre dopadlo aj u vás. Šanca ešte je,ved aj mne sa otočil na konci 37tt. Dajte vediet,ako to dopadlo. 😉

mumtobe
autor
21. jan 2009

no tak ze ten moj maly drobcek sa stale neotocil,dnes som bola na sone a stale je hlavkou hore a zadok dole a nozky ma vystrete ku tvaricky,zajtra mi ho maju manualne otocit,ale nedam si to urobit,pridem tam a poviem ze to nexcem,
manualne otacanie je to ked ti doctory otocia babo z vonka ☹

mumtobe
autor
26. jan 2009

my sme sa stale neotocili,objednali nas na cisarsky na 10.2 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre