Kedy sa vám začalo tvoriť mlieko?

dobra
25. júl 2008

Ahojte skoromaminy a maminy,
chcela by som sa spytat (kedže som tu nenasla podobnu temu), kedy sa vam zacalo tvorit mlieko? Este pred porodom, alebo az po nom?
Som v 38tt, a na bradavkach sa mi denne od 5-6 mesiaca tvoria žlté hrudky - vraj sa prsniky pripravuju vplyvom hormonov na buduce kojenie.
Stavalo sa to aj vam? Navyše som si všimla, ze ked som v spolocnosti malinkeho babatka, alebo ho "pestujem" na rukach, mavam až mokre fľaky na podprsenke, cca 1x2cm...
je to normalne?

marianeta
25. júl 2008

Dobra
Je to uplne normalne.Ja ked som bola tehu tiez mi to tieklo a to som mala vacsie flaky ako ty pises.
Aj ked som porodila tak ked maly zrovna spal a ja som naneho pozerala tak sa mi zacalo valit mlieko ako z vodopadov.Takze neboj je to v poho.

lienockaa
25. júl 2008

ale ano, je to normalne..aj mne takto tieklo..🙂no po porode toto prvotne mliecko maly rychlo vypil, skutocne mlieko som mala az na treti den a fakt ako z vodopadov..myslela som si, ze som sa tak spotila, cela kosela bola mokra, az ked som sa pozrela, videla som odkial to tecie..🙂a odvtedy mam mlieko stale.. 😉

dori
25. júl 2008

Ahoj dobra
to o čom píšeš je klostrum 😉 a je to normálne ja som to mala každú noc a to poriadne mapy tiež som si mysliela že to je mliečko ale sestrička mi povedala čo to je a že to nie je záruka aby žena kojila no a mliečko sa zhačalo tvoriť už prví deň ale obvikle to trvá aj tri dni 🙂 🙂 😉

gurti
25. júl 2008

ja som mala mlieko az na treti den po porode...doslova cez noc sa mi naliali prsia

xena22
25. júl 2008

Tak ja som mavala mokre pyzamo tusim skoro dva mesiace pred terminom a po porode nic ☹ suchoty... verejne som mala v karte zdravotnej,ze laktacia nerozbehnuta ☹ a to som bola v porodnici skoro dva tyzdne a decko cele dni na prse 😒 fakt to nie je zaruka toho,ze bude zena mat mlieko...Naopak pri druhom som to v tehu nemavala nikdy a mlieka som ako tak mala,aj ked len na par tyzdnov a nebolo ho dost,ale dakujem aj za to...

danielkapo
25. júl 2008

Ahoj, ja som cca od 7 mesiaca teh.mavala tie"mokre flaky" na obleceni...po porode (rodila som sekciou) som malu neustale prikladala a nic...az siesty den po porode ked sme uz isli domov sa mliecko v pohode roztieklo...a mam ho dostatok...takze tie flaky su uplne v pohode..normalka

sirinka
25. júl 2008

ja som nic taketo nepozorovala a mliecko prislo turim na stvrty den pomalicky a postupne...tzv. naliatie prs som nezazila.

hubka
25. júl 2008

dobra ahoj-tak mne sa cele tehotenstvo nic take nedialo a to som si od 38t pozorovala prsniky a stlacala bradavky a nic.....v porodnici mi hned prilozili maleho k prsniku do pol hodky...ale myslim, ze na treti den maly vytahal kolostrum, v porodnici to bolo vselijake, ako prvorodicka som ani nevedela co vobec dobre taha...takze s odstupom casu mozem povedat, ze najviac sa to rozbehlo doma.... 😀

hviezda
25. júl 2008

no, ono to je jedno, kedy zacne poriadne mlieko.. kolostrum - teda to "prve mliecko" je strasne dolezite.. je tam vela zivin, vsetky vitaminy, ktore babo potrebuje.. a aj ked jeho malo, pre babo to staci. takze buduce mamicke - HLAVNE sa nestresujte, prikladajte, ked babo place a bude.. (jasne, ze su aj vynimky, kedy to nestaci, ale je to malo krat.. tak ma tu teraz neukamenujte..), ale fakt je, ze vacsinou to staci - a laktacia sa rozbehne najlepsie, ked sa maminka nestresuje a podla moznosti vela spi a oddychuje.. (teda kasle na poriadok doma a pod.. 🙂

capyy
26. júl 2008

dobra: je to uplne normalne. mne sa pri prvom zacalo tvorit uz v piatom mesiaci tehu a kojila som ho do dvoch rokov a potom som si povedala ze to by uz stacilo. pri druhom sa mi pustilo v siedmom mesiaci tehu a zatial este kojim klopklop. 🙂

emfi
31. júl 2008

Ahojky. Tiež som to mala podobne, pri prvom sa mi začalo tvoriť a trošku tiecť počas tehu, a teraz som mala ku koncu na bradavkách také žlté fliačky alebo ako to nazvať a hneď po pôrode, keď som si malú priložila, tak pekne papkala...

martina21
3. aug 2008

ahojte tak ja som v tehu mala len par kvapiek a to len ked som si stlacila bravadky, po porode sa mi skutocne mlieko zacalo robit az 2-3 den,maly bol hrozne spavi takze neplakal a ja som sa nestresovala ze hladuje a tak 5 den sa to rozbehlo uz paradne aja som celkovo mlieko a kojenie moc neriesila brala som to prirodzene a nemala som ziadne problemy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre