Koľko vody vypijete v 8. mesiaci?

jespera
2. nov 2009

Ahojte Tehulky,
chcem sa Vas opytat na Vase skusenosti v osmom mesiaci - pocitovali ste aj vy nadmerny smad v tehotenstve? Kolko pijete vody? Ja pijem aj 5 litrov denne - a nemozem sa dopit, pijem vacsinou tehotensky caj - a mineralku a som stale smadna, je to normalne? dik.

bianca
2. nov 2009

pri najblizsej poradni informuj svojho dr.Mohlo by ist o tehotensky diabetez

alexandrah
2. nov 2009

preboha - 5 litrov? to sa do teba aj zmesti??? ja pijem skor malo, ako inokedy, aj koli wc, aj proste ako vsetky veci, aj toto je individualne, ked si smädna, pi, telo asi potrebuje 🙂

crawler
2. nov 2009

taky bych to raději řekla dr. - u diabetu je běžná velká žízeň...já třeba cukrovku nemám a žíznivá jsem děsně, ale dám max.3 litry - toto už mi přijde jako extrém...zavolala bych si tam ;)

misicka455
2. nov 2009

Jespera a dělaly ti glukozovej test na cukorvku?

jespera
autor
2. nov 2009

No prave, dokina mi test na cukrovku nerobila - lebo ze netreba a bla bla....ale mam dni ked tolko nepijem, je to take divne, niekedy sa neviem dopit a niekedy normalka...

sixtine
2. nov 2009

jespera, velky pozor, nadmerny prijem tekutin moze sposobit odplavovanie mineralov a moze sposobit problemy tebe aj babatku. 5 l je fakt vela. moze to indikovat diabetes.

bianca
2. nov 2009

jaspe to ti fakt nerobili OGTT ?To si robi dr. srandu? Ja som doteraz zila v tom ue je to zakladne vysetrenie.Sup na gyndu a nenechaj sa odbit

misicka455
2. nov 2009

Já tedy cukrovku mám, ale pět litrů bych nedala 😀

bianca
2. nov 2009

misicka kazdy reaguje inak.

tepka
3. apr 2011

ja mám tiež veľký smäd..iba vädšinou večer a v noci ale veliký vypijem aj sedem deci naraz!je to hrozné lebo nemôžem zaspať kôli suchu v ústach...neviem čo robiť 😖

dankamg
3. apr 2011

no aj ja som to riešila, myslela som, že je to cukrovka, ale nie je. Vypijem denne 3-4 litre vody a každých 30 min. som na WC, doktor vraví, že je to v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre