Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

lussy83
14. jan 2013

@adulkadk no som rada ze tieto pocity nezdielam sama,lebo uz fakt som si pripadala v tomto sama..az som sa hanbila sama pred sebou ze sice sa tesim na babetko aj vsetko ale uz ma toto cele okolo toho nebavi... 😒 no veru uz vydrzime uz nemame vela...len nech je vsetko ok do konca a bude dobre..zajtra mi idu nasadit pesar tak som zvedava co mi povie doktor a aky "uchvatny"pocit to bude.. 😖

adulkadk
14. jan 2013

@lussy83 urcite nas je viac s takymito pocitmi no niekto si to bud neprizna alebo to drži v sebe...myslim si že je lepšie mať niekoho komu sa zdoveri a ešte ked ten niekto je na tom podobne..tak ti budem držať palce a myslieť na teba... 🙂 držte sa aj s bambulkou a daj vedieť ako si dopadla 🙂 Pa

lussy83
15. jan 2013

@adulkadk no tak uz som doma aj s bambulkou...nasadil mi to asi za 3sekundy a bolelo to ako svina 😖 ale vydrzat sa to da bez problemov..snad uz bdue dobre a mala tam uz vydrzi tak ako bude treba.. 🙂 no a s tymi pocitmi mas pravdu,isto je velmi vela zien co takto uvazuje,ze sa az hanbi za svoje pocity,ale radsej to dusia v sebe ako to maju niekomu povedat,aby ich niekto nahodou "neodsudil"... 😒

adulkadk
15. jan 2013

@lussy83 juuuuuuuuuj,tak to ti nezavidm,no ked to pomoze tak si clovek vytrpi hocičo koli tomu drobčekovi...tak len pekne oddychuj,nech uz niesu žiadne problemy... 🙂

lussy83
16. jan 2013

@adulkadk no veru nie je co zavidiet ale musim si zaklopat zatial na tie vsetky problemy a moje obcasne vypadky v hlave 😀 to celkom zvladam...ved co uz spravime kvoli tym nasim drobcekom..inak dneska sa mi po prvy krat snivalo s malou..bolo to uzasne.. 😵

adulkadk
18. jan 2013

@lussy83 no zatial sa ti iba sniva a je to užasne,no počkaj ked ju budeš mať prvý krát v náručí.je to niečo nadherne..ja som sa pri oboch rozplakala 🙂

lussy83
19. jan 2013

@adulkadk no veru na to sa tesim velmi ako ju po prvy krat uvidim a budem drzat na rukach..joj anjelik moj krasny co dava maminke tak zabrat.. 😝 😀 no ozaj pocuj,nevies nahodou ako skoro teda v ktorom mesiaci alebo tyzdni zacina zenam tvrdnu brucho a pocituju falosne kontrakcie? 😒

adulkadk
19. jan 2013

@lussy83 no ja neviem...zevraj to byva uz okolo toho osmeho mesiaca...ja to mavam dost často...niekedy sa až zlaknem...je to akoby sa mi maly tak divne otočil a stvrdne mi uplne brucho a da sa mi do akokeby krču...no nieje to pravidelne tak je to zatial v pohode 🙂 ...ty mávaš už take niečo???tvrdne ti bruško???

lussy83
20. jan 2013

@adulkadk no doteraz som to nemavala nikdy,teda aspon som si to nejako nevsimla ale posledny tyzden kazdy den niekolko krat denne...tak neviem..je to nieco podobne ako vravis ty,teda pises.ale s tym ze ja citim pri tom aj dole take v celku silne tlaky,. 😒

adulkadk
20. jan 2013

@lussy83 no neviem ti presne povedat co to je...no kazdopadne by si asi mala skočiť k DR.preistotu 🙂

lussy83
20. jan 2013

@adulkadk no v utorok mam poradnu tak vydrzim nejako..zajtra musim ist k tej ocnej konecne uz kvoli tomu porodu tak som zvedava co mi povie...aj doktor v utorok co mi povie.. 😖

adulkadk
20. jan 2013

@lussy83 tak potom daj vedieť,no určite bude všetko v poriadku 🙂

lussy83
21. jan 2013

@adulkadk tak isto bude to len mala zase sa rozhodla strajkovat.. 😝 😀

mayka81
21. jan 2013

Baby to su Braxton-Hicksove kontrakcie (ak som to dobre napisala) su to take falosne kontrakcie, kde sa maternica pripravuje a cvici na porod. Ja ich mam uz od 18 tyzdna, co je celkom skoro. Lekar vravel,z e cca 5-7 krat za den je este ok, no ja som mala viackrat tak mi predpisal Magesium. Teraz poctivo beriem a zlepsilo sa to dost (som v 28.preb.tyzdni), mam cca 3-4 krat za den, predtym som mala rozne, od 7 krat aj do 15 krat za den.

cemi
21. jan 2013

@mayka81 aj ti meral krcok a vysetroval? Inak mame rovnaky termin a aj my cakame chlapceka 😉

mayka81
21. jan 2013

Hej vysetroval, mam skrateny krcok, momentalne doma na PN a predpisana papuckova kultura... neviem ci som to spravne vycitala z papierov ale nieco som zahliadla ze na 2 cm (?) a dal sa do lievikoviteho tvaru. Netusim kolko cm to ma mat a teda ze ci je 2 cm velmi malo, ci trocha menej alebo ako... cemi- ty mas tiez problemy s krckom?

cemi
21. jan 2013

@mayka81 mam ho zmaknuty, ale zavrety a ma 30mm. Ale tvrdne mi brucho, hlavne v noci, tak uvidim aka bude tato noc 😒 v piatok mam ist na kontrolu a tiez odpocivat.

mayka81
21. jan 2013

tak dufam ze to dobre dopadne 🙂 to tvrdnutie urcite preber s doktorom.

adulkadk
24. jan 2013

@lussy83 ahoj...ako???my sme dnes boli v poradni a ideme najbližsie 11.2 a to rovno aj na monitor..inac je zatial vsetko ok...tak dufam,ze aj u vás 🙂

lussy83
24. jan 2013

@adulkadk no ja som bola na poradni v utorok najblizsie idem 6.2...uz som inak na materskej.no a povedal mi ze aj napriek pesaru sa otvaram dalej ale zatial ze mi to ten pesar drzi..tak uvidim...povedal ze sa dost rychlo otvaram aj dost,ale ze by som mala to nejako udrzat aspon este 2-3tyzdne..aspon teda...lebo mala je sice v poriadku aj vyvinuta ako ma byt len ma malu vahu..tak uvidim dokedy mi to prcko vydrzi..a som rada ze vy ste ok..uz sa nam to ale aj tak blizi co? 🙂

adulkadk
25. jan 2013

@lussy83 no tak to je dobre...ked je uplne vyvinuta.ta vaha nieje až taký problem...aj ti zavidim,budeš to mať skorej za sebou..tak nech ten drobček ešte chviločku vydrži..držime palce 🙂

lussy83
25. jan 2013

@adulkadk no hej pevne dufam ze tam este vydrzi co najdlhsie ale zatial mi to pride tak ze pojdem uz velmi skoro.. 😖

adulkadk
25. jan 2013

@lussy83 ako bude tak bude,len nech všetko dobre dopadne... 🙂

lussy83
25. jan 2013

@adulkadk presne si to vystihla..uz som zmierena s tym ze porodim skor,o dost skor..hlavne nech je v poriadku babika a ostatne sa spravi aj same.. 🙂 ale isto dam vediet ked daco nove bude..a tebe sa ako dari?ste obaja v poriadku? 🙂

adulkadk
25. jan 2013

@lussy83 no budem čakať,a tíško ti zavidieť,ked už budeš mať po...my sme v poriaku.však do poradni až toho 11.2.dufam že mi bude robiť aj ultrazvuk,bo vobec neviem aký je velký ani kolko váži.. 🙂

lussy83
25. jan 2013

@adulkadk no neboj isto dam vediet..zavidiet neviem ci mas co,kedze to bude predcasny porod...upokojuje ma len to ze mala je vyvinuta ako ma byt a je v poriadku v podstate.. 🙂 co viem ja posledny ultrazvuk robia v 30tom tyzdni..potom jedine uz asi v nemocnici keby daco.. 😕

adulkadk
25. jan 2013

@lussy83 no vsak ja uz chodim do nemocnici do rizikovej a tam robia v tom deviatom mesiaci,takze ked tam pojdem tak uz budem v 36 tt,tak hadam mi ho urobi...uvidiiiiiiiime...

lussy83
25. jan 2013

@adulkadk a v tom 30tom tyzdni ti nerobili?tak uvidis co ti povedia..daj vediet potom.. 🙂 som zvedava... 😉

adulkadk
25. jan 2013

@lussy83 no tusim mi robil este moj dr no to mi nepovedal aky je velky ani nic...iba ze je vsetko v poriadku...dam vediet urcite... 🙂

lussy83
25. jan 2013

@adulkadk no mne to iste len mi tiez nepovedal nic tak som sa ho minule pytala.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre