Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

adulkadk
30. jan 2013

@lussy83 ahoj ako sa máte?dufam ze dobre zatial je všetko v pohode? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy83
30. jan 2013

@adulkadk ahoj no ako kedy..snad vydrzime aspon do dalsej poradne to mam takto o tyzden..tak uvidim co mi doktor povie..ale ucim sa predychvat tlaky a tak,takze mi to dost pomaha..a vy dvaja?ako?dufam ze v pohode... 🙂

adulkadk
30. jan 2013

@lussy83 no my fajn,no uz ma to prestava baviť,už som ostala taká ze mi robi problem čo i len do obchodu zajst...ked dlhsie chodim tak mi začne pichanie v bruchu...a z druhej strany mám zas take divne stavy ze uz sa mi to blíži a furt nad niečim rozmýšlam,čo sa týka maleho ked už bude na svete a koli tomu trpim aj nespavosťou...aj deti moje su moc bujne a uplne ma vyčerpavaju 🙂

lussy83
30. jan 2013

@adulkadk no s tymi detmi mi je to luto,to asi ani nie su take bujne velmi ako ty si uz unavena a tak,tak si to viac vsetko pripustas..ale presne viem o com hovoris..aj ja uz ledva chodim,som furt unavena,nic sa mi nechce,nervozna som aj sama zo seba...proste hruza..veru nech uz to mame za sebou a bude dobre..potom zase zacnu ine problemy ale aspon budu nasi dubaci uz s nami.. 🙂 hlavne je aby boli v poriadku.. 😉

adulkadk
30. jan 2013

@lussy83 no to nepoznas moje deti...oni su jak z divych vajec 🙂 to nie ze iba teraz tak citim oni su stale taky...furt sa hadaju,zle si robia...najlepsie je ked su od seba...to su moji dvaja diablici,no ajtak ich moc lubim 🙂 no dufam,ze ked sa narodi ich vytuzeny Adamko trošku skrotnu...a budu brat ohlad aj nato že tu bude babätko

lussy83
30. jan 2013

@adulkadk no to poznam aj my ked mame oboch synov doma/priatelovych mam na mysli,kedze ich ma v opatere on,ale ten mladsi je momentalne inde-to je nadlhsie/...tiez ked su od seba chybaju si navzajom a ked su spolu.biju sa a vyvadzaju ako dvaja divosi..no ako vravis ty aj tak ich velmi lubime a nedali by sme si ich... 🙂 no a kolko maju rokov? 🙂

adulkadk
30. jan 2013

@lussy83 presne tak.ked niesu spolu tak si chybaju a pytaju sa na seba a ked su spolu tak hruuuuuuza...
synček ma v marci sedem rokov a dcerka ma 5.ročkov..

lussy83
4. feb 2013

@adulkadk no my mame doma 12rocneho a 7rocneho a tiez to veru stoji za to..inak ako sa citis?vsetko ok? 🙂

adulkadk
4. feb 2013

@lussy83 no tak tiež vám je veselo 🙂 ja sa uz cítim na rozpadnutie 😅 dnes mi moje bruško roztrhalo zips na mojej oblubenej mikine,tak som si povedala,že už mám toho dosť 😉 n ič ma nebavíííííííííííííííííííííí..a ty ako??,maličká sa ešte drží vnutry???nechystá sa ešte von???

lussy83
6. feb 2013

@adulkadk no ako tak citam kocka aj ty mas veselo s oblecenim hlavne.. 😀 to poznam obleciem uz len jedny rifle aj to tie co mam tehotenske a jednu mikinu co som si kupovala ked som zacala priberat.. 😀 takze fakt ze pohoda.. 😝 no a dneska som mala poradnu a tam mi doktor pvoedal ze za nejake 2 tyzdne zhruba budem rodit,ze snad to dovtedy obe vydrzime nejako,ze aby to nebolo moc predcasne..ale ze malinka je v poriadku,utesene rastie a pribera,takze som rada..ze pesar mi to zatial drzi,ale dost uz mala dole tlaci,takze ked vydrzime tie 2 tyzdne bude dobre,.. 🙂

adulkadk
7. feb 2013

@lussy83 no hej...nosim dookola dvoje teplaky a mikiny mam vsetko uz take co ma tlacia,no na tu chvilku uz nove kupovat nemienim....takže dva týždne???juuuuj-to už je o chvilku 🙂 no ja som zvedava co mne povie dr v pondelok...tiež by mi mohol povedať,že už sa chystá drobček von...už sa na neho moc,moc tešíme,hlavne moje detičky 🙂 stále mi iba bruško bozkávaju,,,aj na dobre ránko aj na dobru noc...tak sa držte baby 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy83
8. feb 2013

@adulkadk no veru to si teraz vystihla s tym oblecenim..ale tiez uz nemienim na taku kratku dobu kupovat neviem co..ako cez tehotenstvo tym ze som priberala hlavne do panvy a tak tak som si kupila nejake veci ale len par kuskov,aby sa nepovedalo,kedze som s mojich nic skoro uz neobliekla.. 😝 no a tu chvilu do porodu uz nejako vydrzim.. 😉 tak to je krasne ze tak sa tesia na surodenca..tak aj ty moji traja chlapi tiez,normalne sa az smejem jeden sa ku mne stale tuli mi na brucho ci uciti pohyby,drahy stresuje pri kazdom mojom inaksom pohybe si suchnuti ci zaaucani ze uz pojdeme do porodnice normalne sa az smejem 😀

adulkadk
15. feb 2013

@lussy83 ahooooj.ešte si 2v1-kinderko???mna uz dosť pobolievaju kríže a chrbát,tak uz by som najradsej sla rodiť.... 🙂 daj vedieť.pa

lussy83
15. feb 2013

@adulkadk mala sa mi narodila v stredu na obed axv stredu v noci zomrela....:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

adulkadk
15. feb 2013

@lussy83 jaj no neviem ani čo na to povedať...je mi to moc luto...keby si chcela popisat tak sa ozvi.pa a drž sa ☹

lussy83
16. feb 2013

@adulkadk na to sa neda nic povedat....obrovsku prazdnotu a bolest len citim...neda sa opisat ten pocit nicim...:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

adulkadk
16. feb 2013

@lussy83 jaj moja,včera som nemohla ani zaspať...hoci sa nepoznáme osobne no som s tebou a je mi to moc moc luto.neviem si ani len predstaviť,čo teraz prežívaš,no držím ti palce aby si to zvládla...proste je to take neuveritelne...však bolo všetko v poriadku...sucitim s tebou...a myslím na teba...

lussy83
23. feb 2013

@adulkadk ahoj.prepac ze az teraz no nebola som schopna nicoho doteraz.stale mi to pripada len ako zly sen,proste nocna mora s ktorej sa preberiem a vsetko bude v poriadku,malinku budem mat pri sebe a budem najstastnejsia na svete,ze to vsetko bol LEN sen...no nikdy sa tak uz nestane..nikto a nic mi ju nevrati...nedokazem pochopit preco...pochybujem ze toto niekedy preboli,s niecim takymto sa neda vyrovnat nikdy... 😢 😢 😢 😢

adulkadk
24. feb 2013

@lussy83 jaj moja je mi to hrozne lúto ☹ prečo sa len vobec dejú taketo veci...???kde je vlastne spravodlivosť???
no aj ked je to všetko nefer,,,a ostane ten pocit v tebe,musíš žiť dalej.máš isto pri sebe ludi,ktorí ťa potrebuju a budu ťa podporovať..viem,že sa to lahšie hovorí ako prežíva,no čas už speť nevrátiš...maličká bude stále pri tebe-v tvojom vnutri...je to asi blbá otázka,no čo vlastne stalo???však bola v poriadku...nato mi ale nemusíš odpovedať,ked sa na to necítiš...pa pa...drž sa

lussy83
25. feb 2013

@adulkadk dakujem ti moc za podporu...ja neviem preco sa taketzo nieco deje,spravodlivost v nicom neexistuje...v nicom...viem ze tu mam ludi,ze mam pre koho zit,ja ani neuvazujem inak,len proste tak strasne som sa na malicku tesila...a zrazu toto...co sa stalo?doktori sami nevedia....ze jej zlyhal zrazu metabolizmus ale na to sa nezomiera,tak musia zistit preoc takto zrazu...dakujem este raz

adulkadk
26. feb 2013

@lussy83 Ďakovať mi nemáš začo...aj nadalej ti budem rada oporou...jááááj,keby som ti len mala ako pomocť....
no to sa asi nedá...jedine,čo možem spraviť,je že stále na teba myslim a sucitim s tebou...

lussy83
26. feb 2013

@adulkadk uz len to ze mi napises ze na mna myslis a ja to proste tak citim mi velmi pomaha..budem rada ak ostaneme nadalej v kontakte..🙂

janainlinz
27. feb 2013

@lussy83 Ahoj. Nahodne som zabludila na tuto diskusiu. Chcem Ti vyjadrit uprimnu sustrast, a prajem Ti vela sil to zvladnut, mas to tazke. Drz sa! Dnes zapalim sviecku pre tvojho anjelika v nebicku..

avion
27. feb 2013

@lussy83 Uprimnu sustrast! tazko najst slova ktore by utisili bolest.

adulkadk
2. mar 2013

@lussy83 až teraz som si všimla,ze si mi pisala...určite ostaneme nadalej v kontakte...

lussy83
2. mar 2013

@janainlinz
@avion
@adulkadk dakujem za podporu baby.velmi mi pomaha ked pridem kazdy den na mk a citam ako na mna vsetky myslite..moj drahy to preziva a riesi po svojom s nim sa takto podelit o tu bolest nemozem...

adulkadk
2. mar 2013

@lussy83 sme tu pre teba 🙂

lussy83
3. mar 2013

@adulkadk a tebe sa ako dari?este si 2v1?ste v poriadku obaja?

adulkadk
3. mar 2013

@lussy83 no mne sa dari zatial dobre...ešte som 2v1,no už ma hrozne bolia kríže,,,zajtra idem k dr a podla UZV budem možno vedieť,kedy približne budem rodiť...naposledy ked mi robil pred dvomi týždnami tak malý mal2393g tak podla toho nemám termin 13.3 ale že možno aj o dva týždne neskor...tak uvidiiiiiiiiiim...

mamulienka000
4. mar 2013

@lussy83 Posielam ti pozitívnu energiu, tiež doma zapálim sviečku, život je pes ! Verím, že máš okolo seba veľa skvelých ľudí, ktorí stoja pri tebe. Želám kopec pozitívneho myslenia a veľa sily.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre