Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

syssa
7. apr 2007

tak supeer, ja len pre istotu
pa 😉

bubaczik
8. apr 2007

ahoj syssa ja budem rada ak mi ho vyberu uz v 38tt..my sme zatial velky,takze vaha nebude problem...v piatok idem na sono a sa uvidi..a pochybujem ze si este pobezkam 😀 ja sa uz teraz len na patach otacam 😀 a to ma caka stahovanie do vacsieho bytu..tak ja ked polozim posledne veci do skrin,tak uz mozem aj ist..uvidime,ako to bude vsetko prebiehat,dr nechce dlhsie cakat s tym stehom,lebo uz v minulosti mi jeden narezal krcok.a este sa aj caka,ci sa mi maly pretoci dole hlavou,lebo zatial je KP 😖

syssa
9. apr 2007

bubaczik, aj my sme doteraz mali vahu v poriadku, to teraz za posl.tyzden sa spomalil.
Citala som, ze v 38tt. placenta prestava plnit svoju funkciu a to mozno aj preto. No snad este podrastie, nech uz moze vykuknut na tento svet. 😉
Ja mam drobca dobre otoceneho, ale pokial by sa zastavil jeho rast, tak by aj tak isiel na svet cisarakom. ☹ 16.4. uvidime co a ako - ideme na kontrolu.
Tvoj sa este moze otocit, ved ma este casu... 🙂

bubaczik
9. apr 2007

syssa tak ja dufam,ze sa otoci...v piatok ho dr skontroluje,a ak bude stale kp,tak ma posle na interne 😖 skus jest viac medu,od toho babatka priberaju..

mimakro
9. apr 2007

Od medu priberajú nielen bábätká 😀

bubaczik
9. apr 2007

no sak toto..mne kazali pri synovi ho nasilu jest 😒 fuuuj,ja ho nelubim,ale musela som,lebo bol malinky a nakoniec to dohnal..len ci vdaka medu,tak to neviem.. 😀

syssa
10. apr 2007

bubaczik, ja mam med kazde rano na ranajky 😀 Za tu dobu, by sme ja a aj drobec mali byt uz ako slon 😀 A ja som pribrala tych 10kg a viac mi nejde.
Po com by drobec este mohol trosku pribrat, nevies?

bubulicek
10. apr 2007

ahoj Syssa, tak pozeram, ze sa ti to krati a skocila si do 39 tt .. keby som aj ja uz bola aspon 38 tt, tak by som bola moc happy .. ale snad este vydrzime pohromade .. prajem pekny dnik

syssa
10. apr 2007

ahojcek bubulicek 🙂
veru uz to aj citim, ze to mam za par - od vcerajsieho poobedia som mala dost neprijemne bolesti krizov, chrbta, podbruska a zle od zaludka mi bolo este aj dnes. Dufam, ze aspon do pondelka vydrzim doma. Pondelok idem na kontrolu a snad mi uz vyberu aj stehy.Len keby drobec este podrastol.
A Ty sa ako citis?

bubulicek
10. apr 2007

mna dnes vsetko akosi viac boli ... aj v podbrusku trocha ... asi preto, ze som nemohla v noci spat, lebo ma ukrutne bolel jeden bok .. a stale boli .. uz si chvilami neviem rady.. ale vzdy si poviem, ze na konci cesty je moj maly chrobacik a pre neho to vydrzim

syssa
10. apr 2007

... to si milo napisala. 🙂
Ja sa stale nejako bojim, len aby bol drobcek zdravucky, ked sa narodi. ☹
Ono vraj podbrusko moze boliet aj vtedy, ked sa roztahuje maternica-ja som sa vzdy tym upokojovala. 😉

bubulicek
10. apr 2007

neboj, vsetko bude dobre...ja sa zase ukludnujem,ze je to z tej blbej polohy pri pc

bubulicek
14. apr 2007

halo halo .. syssa .. uz to na ta prislo?

syssa
14. apr 2007

ahooj bubulicek, ako sa mas? 😉

bubulicek
14. apr 2007

no snazim sa 🙂 .. v pondelok mam poradnu, tak potom dam vediet co noveho .. ak ma tam kdesi nenechaju ..
V podstate mam pocit, akoby ma to menej tlacilo .. tam dolu .. vlastne sa mi zda, ze sa malicky nejako inak otocil, lebo trocha inak kopka ... dufam, ze nie perdelkou, lebo na cisarak zrovna chut nemam ..
Obcas uz neviem, co so sebou ... a posledne dni som aj trocha posedela, lebo mi uz z toho lezania trochu kapalo na karbit 😀

syssa
14. apr 2007

aj ja idem v pondelok na kontrolu a snad mi uz vyberie stehy.Tiez pocitam s moznostou, ze si ma tam uz necha. Ak tam neskoncim este tento vikend. Od noci mi je nejako divne. Stale mi tvrdne brusko a vzdy mam taky tlak-miernu bolest v podbrusku. To je nejaky priznak, ci len plany poplach?
Ano, uz aj ja som z toho lezania na nervy - chudak moj manzel. 😝

bubulicek
14. apr 2007

no je mozne, ze uz sa ti to blizi ... tazko povedat, ci je to plany poplach, to bude naisto vediet az lekar .. na druhej strane vraj byvaju plane poplachy tak tyzden dva pred porodom. Prednedavnom rodila kamoska ... mala plane poplachy asi v 38 tt .. bolo jej fakt desne, vsetko ju bolelo, do rana to ustalo a nakoniec rodila par dni po termine .. vyvolavackou

syssa
14. apr 2007

ved to, ze nechcem chaosit a este ho aj otravovat cez vikend.
Uvidime ktora z nas sa v pondelok ozve 😀 😀

bubulicek
14. apr 2007

bude sranda, ak ani jedna 😀 ... joj, ale veru nemam chut na spital .. navyse vraj Antolsku maluju, tak neviem rychlo, kde by som kosticky chcela zlozit .. s Ruzinovom nemam dobre skusenosti a Kramare obchadzam z daleka, odkedy tam maleho operovali ...

adkag
14. apr 2007

ahojte, chcem sa spytat ohladne tych tlakov v podbrusku. ja necitim trdnutie,ale akoby slabunke krce jak pri MS par krat za den, asi tak 5 krat,ale co je horsie, ze mam dost silny tlak niekedy uplne dole v podbrusku, akoby som tam mala kamen a ten sa snazil vytlacit von z brusnej steny. mam to uz od asi 15tt, ale teraz som to mala asi tri dni tak intenzivnejsie, teraz to ustalo, myslela som,ze to je babo tak nizko ulozene,ale vcera na poradni mi doktorka vravela, ze nie je nizko,ze to je asi tvrdnutie bruska. ale to nemyslim,podla toho co opisovali ostatne baby a okrem toho,je to skor taka stala bolest,nie ziadne stahy ani nic. a bolieva ma to aj ked vstavam z postele a pritlacim trosku nohu k podbrusku.
neviete ci to naozaj moze byt to tvrdnutie alebo nieco ine? rozmyslam,ci to neni aj nejaka infekcia alebo tak.

bubaczik
14. apr 2007

adkag a lekarka ta neposlala na vysetrenie do nemocnicce,mna pri takych bolestiach hned supli na postel v nemocnici

adkag
14. apr 2007

bubaczik, neposlala, mam mat len kludovy rezim. a tebe v nemocnici co zistili? a od ktoreho tt si mala tie bolesti? ona mi skontrolovala krcok a bol uzavrety,tak s tym nic nerobila.

adkag
14. apr 2007

este skonstatovala,ze mam moc drazdivu maternicu a preto to mam tak. to je mozno aj pravda,lebo ja som mavala poriadne krce aj pri MS.

syssa
15. apr 2007

adkag a nemas tie bolesti len v case, kedy by si mala mat menzes?

syssa
15. apr 2007

no bubulicek, ja uz to mam za par, ale snad teba si tam nenechaju.
Vcera som mala zazitok - bola som vonku 😀 😀 S manzelom sme boli gratulovat znamym v kostole k svadbe a potom som sedela vonku na lavicke... 😎 to bolo nieco uzasne. Len brusku sa to velmi nepozdavalo, stale mi cele tvrdlo a bolelo ma v podbrusku ☹ A drobcek sa snazil si natiahnut nozky. 😀
Ako sa dnes citis?

bubaczik
15. apr 2007

ja som mala take bolesti od 21tt..a mam ich dodnes 😒

adkag
15. apr 2007

syssa, ja to mam uz asi od 15tt skoro stale, niekedy intenzivnejsie, napriklad 3 dni takmer vkuse a niekedy len pri urcitych pohyboch.

bubaczik a co ti v tej nemocnici s tym spravili? ja sa uz fakt bojim, aj ked mam pocit,ze zabera magnezium,ale bojim sa. keby to boli akoby kontrakcie, krce nie moc caste,tak to asi beriem v pohode, lebo vraj to ma kazda tehulka,len kazda to inak vnima a niekto ich vobec neciti,ale tento staly tlak nechapem z coho mozem mat.
zajtra chcem ist k urologovi, nech mi skusi moc vysetrit,ci nemam nejaky zapal.

syssa
15. apr 2007

adkag, ja beriem Magne B6 3x2.
A moc ti vysetria aj na gynde, nie?

pheva
15. apr 2007

Ahoj syssa ty este nerodis? 😕

bubulicek
15. apr 2007

ahoj syssa, mne je dnes nejako divne .. neviem, ci je to pocasim, tlakom alebo cim .. ale drobec mi dnes v bruchu skace asi na trampoline a ked sa postavim, tak ma dost boli podbrusko .. tak dufam, ze do zajtra to vydrzi a potom uvidim, co na to Dr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre