Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

bubaczik
16. apr 2007

bubulicek..a preco sa ides balit??nesmies to takto brat..ja planujem balit az v 37tt 😀

syssa
16. apr 2007

ano bubaczik, tasku mam zbalenu 😝 vyzera to, akoby som sa chystala na dovcu a nie do nemocnice 😀

syssa
16. apr 2007

bubulicek, preco si myslis, ze si ta tam nechaju?

bubulicek
16. apr 2007

preto, lebo mi minule lekarka povedala, ze to je na spital, a ked sa to nepolepsi, tak ma tam dnes rovno nechaju .. a tiez preto, ze byvam mimo Ba, ale do poradne chodim tam ... a tiez preto, ze si myslim, ze ked sa pobalim, tak ma tam nenechaju 😀 .. ale to som asi nemala nahlas 😅

bubulicek
16. apr 2007

syssa, mam len taky pocit, pretoze si dost dlho zasita a teraz, ked ti to vyberu si myslim, ze ta asi domov neposlu ... pre istotu

bubulicek
16. apr 2007

no ako pozeram na cas, tak ty si uz o chvilu budes na cistom .. co ta dnes caka a neminie ... ja si este par hodin pockam

syssa
16. apr 2007

bubulicek, tak ja som spät doma a lehnime dalej 😀
Steh mi nevybral, ze az na bud. pondelok, lebo sa moze stat, ze mi ho vyberie a este v ten den by som sa vratila a ze to chce este predlzit - podla sona je to na koniec mesiaca.
My sme podrastli 🙂 5.5. malo 2329g a dnes 2695g. Tak to som rada. Aj lekar bol stastny - usmieval sa, ze je spokojny. Prietoky su ok, plodovej vody je tiez dost... A ze aj ked mi vyberie bud. pondelok stehy, tak ma aj tak pusti domov.
Verim bubulicek, ze sa mi este dnes ozves a budes mat dobre spravy... 😉

bubaczik
16. apr 2007

syssa ty tu co robis??? 😕 😕

syssa
16. apr 2007

precooo? 😎

syssa
16. apr 2007

nechcuuu ma v spitali a ja by som to uz taaaak mala rada za sebou ☹ 😝

bubaczik
16. apr 2007

ja by som na tvojom mieste uz zosalela...ale ked je malinky taky maly,tak mozno je lepsie,ze to este tyzden tahaju..

syssa
16. apr 2007

ved to,ze uz ma to tu taaak nebavi ☹ a taaak ma kopka do rebier...
A ledva uz lezim. Ja mam sice malinke brusko, ale aj tak ked si mam lahnut na tu moju sikmu postel, je to namahave a pripadam si ako taky maly nemotorny slonik 😀
bubulicek sa nejako neozyva... 😲

bubulicek
18. apr 2007

hojte babulky,

no ani mna si tam nenechali aj ked nalez bol rovnaky ako naposledy .. krcok priestupny na prst az po hlavicku. Povedala, ze mozem aj troska pochodit, len nemam umyvat okna ... 25.4. idem na krv a 30 teho do poradne .. kedy malinkeho pomeria a potom sa rozhodne, co dalej, ci sa bude umelo udrziavat, alebo ked bude dost velky, tak sa tomu necha volny priebeh. V kazdom pripade to vraj do juna nevydrzi, takze budeme mat asi majovatko.
V podnelok sme sa vratili neskoro a vcera som sa na net nedostala. Maleho mi pokusal pes .. na pohotovosti mu to zasivali ... ja som sa z toho stresu nemohla spamatat .. a snazila som sa do rana neporodit. Teraz mi nie je o nic lepsie .. tak radsej lezim .. no co uz .. ked kazu lezat, clovek by chodil a ked dovolia chodit, tak sa mi lepsie lezi

dalli
18. apr 2007

bubuliček, drž sa, teda ten pes si to mohol odpustiť 😒
ja tiež ležím už od 9. marca, niekedy fakt psychoooooooooo, v piatok idem na kontrolu, tak tiež dufam, že všetko bude oki 🙂 🙂

bubulicek
18. apr 2007

dalli, drzim palceky .. to mas pravdu s tym psychoo .... uvidis, vsetko bude fajn ..

dalli
18. apr 2007

musí byť všetko fajn, nejak vydržíme, nie? niekto musí ležať od začiatku, tak to musí byť iná sila 😨

bubulicek
18. apr 2007

tak to ano .. ja lezim od 28.3. a veru ked som isla v pondelok do poradni, tak som nevedela poriadne ani chodit . Neviem si predstavit, ze by som lezala od zaciatku

dalli
18. apr 2007

kondička nula bodov, napodobne aj s chodením, aj so státím, a niekedy ani sedieť poriadne neviem 😒

bubulicek
18. apr 2007

no to mi hovor ... ked stojim 10 minut, tak na prizemi vsetko tlaci .. a potom len nohy stisam k sebe a maleho presviedcam, aby nevypadol

vedvies
18. apr 2007

ahojte babenky 🙂 ,
mohli by ste mi poradit?
Vcera som bola na poradni a dr. mi povedal, ze sa mi krcok maternice skratil o 1 az 1,5cm. Do tehu knizky mi dal zapis CS=1 /alebo CO-neviem to precitat/ - doteraz som mala tuto hodnotu O. Je to normalne v 27.tt? Na dalsiu poradnu mam ist o 3 tyzdne.
Poradte mi prosim 😅

krizaci
19. apr 2007

Ve 28. týdnu mám CS 3-4. Čekám druhé a lékař mi nařídil ležet , ležet a zase ležet. Snažím se co nejvíce to dodržet, ale s dítětem, když dorazíme ze školky to už prostě nejde. Takže to máš úplně v pohodě!

katy27
19. apr 2007

ahoj vedvies,
ano tvoja hodnota CS je uplne v poriadku. Ja som bola v poradni a mam uz CS4,ale je to tiez v pohode. Dr. ma vysetril a povedal, ze som uzavreta len krcok mam uz trochu nizsie, ale je to ok.

rainbow
19. apr 2007

ahojte, prosim o radu, čo to znamená KO 4/5, to mi včera zapísal do knižky 😕 do kolonky krčok

vedvies
19. apr 2007

katy, krizaci dakujem za radu - hned som kludnejsia ufff 😉
drzim vam paste, aby krcok vydrzal napor babatka 😉
rainbow - skusim pozriet a potom ti napisem ak najdem nieco 😅

bubulicek
20. apr 2007

hallo, syssa .. si este pokope?

krista
6. dec 2008

rejocka • 2d • Dnes v 17:43
🙂 ahoj maminky,prosim Vas neviete mi poradit co znamena v materskej knizke ak doktor napise po schemu z krcka maternice 1.0.11-ja si myslim,ze otvorena na spicku prsta,-34tt.dakujem

petruci6
6. dec 2008

ja mam stale CS 0, uz by som prijala,keby sa zac skracovat 😅

andara
6. dec 2008

Ahojky, ve středu jsem byla na kontrole,jsem 16+5tt a doktorka mi řekla, že mám polotuhý čípek,že to je jako když šáhne na houbu a do průkazky mi napsala všude nulu,jen u konzistence 1 a výsledek CS1.Prý by to mělo být až později,napsala mi MagneB6 a mám ležet (což dodržuji, kvůli opakovanému špinění).Čím to může být způsobené a je to velký problém?Jinak čípek se nezkracuje,což by mělo být dobré.
Máte někdo podobnou zkušenost?

maji444
23. mar 2012

ahoj volam sa maria a chcem sa opitat bola som u doktora včera a som tehotna uz v 36 tizni a mam skrateni krčok maternice na 0,5cm neviem čo to znamena prosim vas poradtemi dakujem. ☹

feb13
23. mar 2012

@maji444 Ahoj to znamena ze sa telo pripravuje na porod. Ja som mala v 36tt tiez vyrazne skrateny krcok a aj otvoreny a rodila som 3 dni po termine. Takze este to nemusis ocakavat kazdu chvilu. Ale kto vie mozno ze aj mozes. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre