Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

bubaczik
15. apr 2007

tak mne nasadili infuzie,tabletky a po dvch tyzdnoch ma zasili...a teraz beriem magne b6 3 krat denne jednu,ak ma chytia bolesti tak si supnem o jednu viac 😀 a snazim sa lezat..

syssa
16. apr 2007

ahoj pheva, nie ja zatial nic 😎 Uvidime co dnes povie lekar - ideme na kontrolu a snad mi uz vyberie stehy

syssa
16. apr 2007

cavenko bubulicek, tak dnes uvidime ako nam dopadne kontrola, bojim-bojim 😕 Dufam, ze sa drobcek vcera vyblaznil 😀 a dnes ti je uz lepsie.
Som zvedava ked mi vyberie stehy, ci ma este pusti domov. Nerada by som na porod cakala v nemocnici. ☹

syssa
16. apr 2007

bubaczik, ja beriem Magne B6 3X2, ale posledny tyzden mi tvrdne cele brusko kazdu chvilku. Mozno uz v mojom pripade je to uz ok. Dnes sa vsetko uvidi.
Ked sa Vam uz dnes poobede neozvem, tak trcim v nemocnici - fuuj ta strava, sprchy, tvrda postel.... 😠
Zatial cavenko holky 😉

bubulicek
16. apr 2007

hojik syssa .. to bojim, bojim mi je momentalne moc povedome ...ani nehovorim, aku mam zdechlu dusicku .. v noci som toho moc nenaspala .. teraz sa snazim co to pobalit do spitala, ale nejako mi to moc nejde ... dufam, dufam, ze mi ten moj cumak dnes neprivru v spitali..
Drzim aj tebe palceky, alebo ako mne dnes sstefi napisala .. piťoky .. aby ti to dopadlo co naj ... ak budeme pristupne, tak si potom napiseme

pheva
16. apr 2007

Ahoj syssa to je super uz si na konci tehotenstva vsak ty budes prenasat? Uz sa citis na porod? 😉

bubaczik
16. apr 2007

tak ti syssa drzim palce..uz ta tam pravdepodobne nechaju..sa cudujem,ze ta este nerozparali 😀 ja uz mam isty 38tt..najneskor...

pheva
16. apr 2007

Dievcata ako vam zavidim ja keby som uz bola aspon v 30 tt a aj tak v kazdom pripade rodim maximalne v 36tt ale aj tak aby som sa priliz neradovala, dokovia mi vravia, ze je to nerealne takze ostanem pri tom 30tt 😝

bubaczik
16. apr 2007

pheva aj my sme boli v 20tt 😀 ale nezavidim ti,sa priznam...to boli moje najhorsie tyzdne,plne neistoty..ale klop klop uz sme o paru tyzdov vacsi..vlastne aj o 2kg 😕

pheva
16. apr 2007

Ten tvoj maly je riaden valibuk bubaczik cim ho vykrmujes? Nevnimam tieto tyzdne ako najhorsie skor sa tesim, ze je este pekne v brusku... je to tazke ale nervovanim aj tak nic nezmenim takze sa radcsej radujem a zamestnavam ako mozem. Inak to nejde.

bubaczik
16. apr 2007

a preco by si mala rodit v 30tt????

syssa
16. apr 2007

😀 bubulicek zlato si to napisala. Na to ze sa bojkas, este mas zmysel pre humor. 😀
Budem na teba mysliet - pa poobede na nete 😝

bubaczik
16. apr 2007

no moj maly netusim z coho je vyzivovany,ked este stale objimam zachod..jedine stravi ryzu 😖

bubaczik
16. apr 2007

syssa ty si myslis,ze sem este dojdes???odvaha 😀

pheva
16. apr 2007

Pretoze moja maternica neznesie zataz ( uz som potratila v 18 aj v24tt aj so cerklazou). Minuly rok som podstupila dalsiu operaciu transabdominalnu cerklage do maternice nie na krcok maternice tak mi hadam pomoze donosit aspon do toho 30tt a tehotnost sa konci sekciou v kazdom pripade.

syssa
16. apr 2007

joj Pheva, su dni kedy si myslim, ze uz pojdem, ale zatial nic. Uvidim dnes, ked mi vyberie steh - co na to pan doktor... 😝
Lebo ja mam termin 23.4., ale podla doktora je to az na koniec mesiaca. Uvidime ci drobcek podrastol a ked nie, tak ze pojde cisarakom ☹
Netusim co mi dnes povie...

syssa
16. apr 2007

on mi ich nechcel stehy skor vybrat, lebo drobec bol este velmi malinky.
bubaczik, takze podla teba si mam hned vziat tasku? 😲

bubaczik
16. apr 2007

no to som uz pocula o takej cerklazi..je mi to fakt luto,neviem si ani predstavit,co musi jedna zena prezivat,ked potrati..az zimomriavky mi vysli..pozri,ber to tak,ze mne tiez vraveli,ze nedonosim petka,dali mi tri dni,a maly ma pomaly 6rokov..aj tento uz bol v ohrozeni,ale presli tie kriticke tyzdne,maly sa zabyval,a je mu dobre..aj ked toto tehu prezivam velmi tazko,ale uz poznam dovod,maly je velikansky na svoj gest.vek,ale netreba sa velmi sledovat,a lutovat..viem,ze sa mi lahko hovori,ale psychika robi svoje..drzim ti palce,a zo srdca ti prajem,aby si to zvladla...

pheva
16. apr 2007

Syssa mavas kontrakcie? Mne ked nasadili cerklaz v druhom tehotenstve hned mi naskocili poriadne kontrakcie, ktore sa stupnovali(aj kazdych 15 minut) a neviem, neviem, ci mi nahodou so cerklazou nezaviedli aj infekciu.
Nechaj sa prekvapit zajtra mozno budem maminou. A k tej vahe je to len predpoklad takze z toho si nic nerob. Mojej kamoske vraveli, ze maly bude mat normalnu vahu a mal 4,6kg!!!!

syssa
16. apr 2007

bubaczik, nechces nam dat zopar gramikov? 😀 My sme taky spuntici 😀

bubaczik
16. apr 2007

syssa velmi rada..ale az po 36tt 😀 len nech ma vahu,bo keby sa narodil skor,ma to len k dobru..len si neviem predstavit porod..miska mala 3350gr a mala som po porode rozydenu panvu..druhy porod ☹

pheva
16. apr 2007

Syssa chcela som povedat budes maminou ja az v auguste 😀 😀 😀
Bubaczik presne tak treba byt v pohode inak sa clovek zblazni. Ja sa uz vobec nepozorujem.To je najhorsia vec na svete. Zatial sa citim skvele ani neviem, ze som tehulka (az na to ze male si kope a kope).

syssa
16. apr 2007

pheva, ja neviem ci su to kontrakcie 😒 Viem ze mi len stale tvrdne cele brusko a sem tam ma to boli v podbrusku.

bubaczik, my zeny si ale uzijeme... ☹ Ved to nebola nejaka velka vaha

bubaczik
16. apr 2007

no,nebola..a teraz bude!!!!!

syssa
16. apr 2007

ja sa az cudujem, ze aky je to spunt, ale skusa moje rebra co zvladnu 😀 😀

bubulicek
16. apr 2007

no syssa .. uvidime .. tiez mam pocit, ze si ta tam asi nechaju ... vzhladom k tt, ktoty vidim na tvojej vizitke .. ale je mozne, ze este par dni popiseme, ked tvoj lekar vravi, ze az koncom t. V kazdom pripade ..drzim pacicky

syssa
16. apr 2007

bubulicek, na kolkatu ides na kontrolu?
Ja na 11h. a nedokazem ani hadat, ci si ma tam necha alebo nie 😕
On je taaaak nepredvidatelny. Uz mam ale vnutornu nervozitku 😝

bubaczik
16. apr 2007

no syssa veci uz mas pobalene???

bubulicek
16. apr 2007

ja mam az poobede o 13:45 ...

bubulicek
16. apr 2007

no nic, ja idem balit...pre istotu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre