Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

syssa
7. apr 2007

no, holky, tak ste si obe uzili, ☹ to ja som mala uplne stastie i ked som si myslela, ze budem mat problemy s otehotnenim a tak sme to nechali na nahodu a ja som nejako bleskovo otehotnela. Takze sa mozem povazovat za stastnu...

syssa
7. apr 2007

😀 bubulicek, ale si ma rozosmiala 😀 Jasne, aspon odo mna si vyssia. So mnou sa ale neporovnavaj, ja meriam 168cm a od narodenia som kost a koza 😝

syssa
7. apr 2007

bubulicek, Ty si podarena... 😀 😀 Konecne tu je troska veselo 😉
Ja som vzdy vyzerala ako by mi nedavali jest - sama ruka, sama noha a len velke kolena mi trcali 😀 😀

syssa
7. apr 2007

bubulicek, beries aj nejake tabletky? Ja beriem Magne B6 3x2 a Guajacuran 3x1 - ten skor asi dam na ukludnenie manzelovi, aby to so mnou este vydrzal 😀

syssa
7. apr 2007

kdeee ste? To tu trpim samomluvou? 🙂

bubulicek
7. apr 2007

bola som papat sliziky, ja to mam na etapy, najskor polievku a tak o hodinku druhe, aby mi to neskakalo naspat 😎 ..... beriem magne B6 3x1 teda aspon zatial mi tak kazala .. a este ak nezabudnem si davam prenatal 1 tbl po obede .. kupila som ich na zaciatku tehu .. ale jedla som ich asi mesiac ci dva a potom som to nechala tak .. teraz som ich zacala znova, aby malicky rychlejsie podrastol

syssa
7. apr 2007

😝 tak som aj ja obedovala - najskor polievku a tak za necelu hodku som jedla spagety.
prenatal? To co su za lieky?

bubulicek
7. apr 2007

o ooo, tak to nie som az tak moooc vyssia iba trocha "pevnejsia" (pekny vyraz som si na to vymyslela 🙂) ... sice ruky dlhe mam, ale skade ruka skade noha zo mna nikdy nebola a pochybujem, ze aj niekedy bude .. ked som bola mala, tak som bola baculata .. od tretej na zakladke som chodila na basket, tak som sa natiahla a trocha sa tie sunky presunuli ... od zakladnej som vazila nejakych 66 kg .. az do prveho tehu .. po nom som skoncila na 62, ale to uz som vyzerala kriticky .. mama tu behala s varou, vraj mam jest a to som jedla ako kyselina .. lenze som 26 mesiacov kojila, maly bol riadny papkac. Teraz som tehu zacinala na 64,5 ... takze sa stale tocim okolo tej svojej vahy ... no a verim, ze tentokrat sa mi nepodari zlomit hranicu 22 kil

bubulicek
7. apr 2007

to je multivit pre tehotne od jamiesona .. nake kanadske ci ake, na prirodnej baze ... obsahuje to skalu vit a mineralov .. ktore su urcene na obdobie tehu a tiez kojenia. Drahy mi to kupil .. ale este mam pol balenia 🙂 ..

syssa
7. apr 2007

ja beriem Calibrum mami. Myslis, ze ten prenatal je lepsi?

bubulicek
7. apr 2007

nechcela som sa tym zbytocne napchavat cele tehu, aby maly nebol moc velky a nakoniec je to celkom naopak ... tak ma osvietilo a zacala som ich minuly tyzden zase papat. Vravi sa, ze ked uzivas taketo pripravky pre tehu, tak su deticky udajne vacsie . . ale neviem kolko pravdy na tom je. Pri Patkovi som jedla maternu (neviem ci sa to este vyraba) a mal 3610 .. tyzden pred terminom ... taky akurat, len bol dlhy 53 cm ... taky slizisko. Teraz som si povedala, ze staci aj 3,2 kg... aby bol lahsi porod .. tak snad aspon 3 kg dobojujeme. Ja ked som sa narodila som mala 3,9 😎 .. aj mladsi brasko, ale starsi sa narodil o mesiac skor, ten mal len 2,5 kg .. no ale to je ina kapitola, brachovci boli vzdy ako prutiky ...

bubulicek
7. apr 2007

co ja viem, kym sme cosi kupili, tak sme citali na roznych strankach, co doporucuju a vacsina kociek brala tento pre-natal ... ale neviem co obsahuje abo neobsahuje calibrum mami .. takze to neviem porovnat. Myslim, ze v podstate by to malo obsahovat podobne zlozky aj ked pomerovo mozno rozdielne

syssa
7. apr 2007

no to sa mi ani nezda, lebo ten Calibrum beriem skoro cele tehu a drobcek je malinky. Maju sa uzivat 2tabl. denne a ja uzivam 1. A aj keby som teraz zacala brat po dve, tak to uz nepomoze. ja si nemyslim, ze by to zalezalo na tych vitaminoch. Tam urcite zohrava ulohu mnoho inych faktorov

bubulicek
7. apr 2007

v tom mas urcite pravdu a nema zmysel sa tym zatazovat, ja som si len povedala, ze ak to moze pomoct a mame ich uz doma, tak preco nie. V tvojom pripade je to ine, tusim si spominala nedostatocnu vyzivu, tak asi nemas celkom dobre prietoky .. ja ich mam v poriadku, teda aspon 28.3. to bolo ok.
Musim povedat, ze prve tri dni som bola zo skutocnosti, ze sa otvaram celkom na prasky, ale nejako som sa s tym za tych par dni zzila, aj ked ma obcas este prepadne tazka chvila, uz to nie je take desne ako na zaciatku

pheva
7. apr 2007

dievcata akurat sme papali.kotlety so zemiakmi a teraz jem poletiacky zmrzku so slahackou a jahodami 😝 Vy ste riadne vysoke ja 158cm

syssa
7. apr 2007

Vsimla si si, ze dnes tu na nete skoro nikto nie je? Aj ja uz budem koncit, manzel sa mi vratil domov.... 😉
Pekny dnik Ti prajem.
zatim
papa

syssa
7. apr 2007

pheva, Ty maskrtnicka 😀
Aj my mame v mrazaku nejaku zmrzku, pojdem si aj dat.
Tak sa majte zatial papaaa

bubulicek
7. apr 2007

to pheva .. ako vravim, som proti Vam taky slonko
to syssa .. papa .. ja tiez prcham ... musim sa otocit na druhy bok 😀

pheva
7. apr 2007

juj aj aj by som bola radcsej vassia. Moj muzik je oproti mne poriadny obor som mu ledva podplecia 😀 este som si rozkazala dalsiu davku zmrzky tak mu ju pripravuje papa dievcata

bubulicek
7. apr 2007

tak to mas super pheva ... donaska az do lehara ... potom ste so svojim ako maly a velky. Mam taku kamosku, ktora je docela drobna, neviem ci ma 160, ale jej muzovi moc do 200 asi nechyba .. ak nema nahodou aj viac 😀

bubulicek
7. apr 2007

syssa, mam na ta otazocku, ked zasivaju boli to?? abo je to nejak neprijemne? Asi to lokalne umrtvuju a potom siju, abo ako?

syssa
7. apr 2007

nie, zasivanie necitis, lebo to mi robili na tzv. malej sale, kde robia taketo zakroky, ktore trvaju cca 20minut. Ked som si lahla na kozu, anesteziologicka mi dala na usta masku, druha mi pichla nieco do zily a viac neviem... To daju taku slabunku narkozu a ked ma priviezli na izbu, uz som vnimala nejake zvuky.
Horsie to bolo vecer, kedy som mala bolesti a dali mi do zadku takuuu hnusnu injekciu 😠 ze som banovala, ze som si ju dala pichnut. Celu noc som nemohla spat, co som mala bolesti od tej injekcie a ta bolest mi vyrazala do celej nohy - to bola fakt hnusna bolest. A aby toho nebolo malo, tak na sale mi zle napichla zilu, takze od 2.2. mam cast tej ruky ako strnutu!!! = nase zdravotnictvo - ides tam z jednou vecou a domov sa vratis ako poloinvalid. 😖

bubulicek
7. apr 2007

tak tomu verim ... mam asi rovnake skusenosti so spitalmi ... fuuujha inak nic prijemne, dufam, ze mna uz nechaju na pokoji, ked som 31tt

syssa
7. apr 2007

vraj zasivaju len do 27tt., inak mna v 29tt.
A stehy vyberaju normalne pri vysetreni, vraj to neboli

bubulicek
7. apr 2007

moju svagrinku tiez zasivali ... teraz ma po komplet plastike tam dolu. Nemohla udrzat moc a padali jej vsetky tie organy kdesi nizsie .. mala to na franforce .. vraj

bubulicek
7. apr 2007

nemusim mat vsetko .. raz clovek nevie, co je lepsie ... ci zasit, aby to z cloveka nevypadlo ... ale potom mozem ocakavat problemy a dosledky .. abo nezasit a trapit sa ... abo zasit a aj tak sa trapit .. ved vlastne ty si zasita a aj tak musis lezat ako ja ... mna uz dnes tak bolia kosticky, ze az hruza. Drahy dnes priniesol nake mazatko, ktore je prijemne chladive, ale kedze cely den lehnim na bokoch, tak to problem moc neriesi ... idem zahynut od bolesti

syssa
7. apr 2007

☹ bubulicek, teraz si ma vystrasila... Ved ja by som chcela este jedno miminko.
No lenze keby ma nezasili, tak drobec je davno na svete a to by v tom obdobi nebolo ok. Ved mne ten krcok drzi len vdaka stehom.
Len daj pozor co ta masticka obsahuje, aby to neuskodilo drobcovi...
A nemasirovat krize - vyvolava to porod.

syssa
7. apr 2007

Pre dnesok koncim, moj mangel 😎 uz trosku frfle...
zatim papa a dobru nocku

bubulicek
7. apr 2007

je to vhodne pre tehotne .. a krize nemasirujem ... au au ... idem asi oddychnut .. papa zatial

syssa
7. apr 2007

tak supeeer 😉
pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre