Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

lussy83
7. mar 2013

@adulkadk este si 2v1?daj vediet ked to pride na teba nech viem na teba mysliet..bude davat na vas zhora pozor moj anjelik neboj budete v poriadku...
@mamulienka000 dakujem ti moc ani netusis ako nieco take pomaha,ked vidis kolko v podstate cudzich ludi na teba mysli a posiela ti energiu aby som to zvladla...este raz dakujem

mamulienka000
7. mar 2013

@lussy83 myslievam na teba často, neboj nič, my ženy sme silné .....

lussy83
7. mar 2013

@mamulienka000 hej zvladneme ovela viac ako chlapi..len taketo nieco polozi kazdeho...

adulkadk
7. mar 2013

@lussy83 neboj,dam vedieť... 🙂 🙂 🙂
a ako tu je písane,tak je pravda že žena znesie a zvládne viac,no v jedinom prípade je to presný opak-aspon podla mna,a to v prípade,ked sa to týká pre nás toho najvzácnejšieho-a to:detičiek...viem,že nikdy nezabudneš,no verím,že si silná a prenesieš sa cez to...Cmuk do nebíčka pre tvojho anjelička..pa pa

lussy83
12. mar 2013

@adulkadk no mas pravdu zena znesie ovela viac bolesti a traumy ako chlap.snazim sa s tym naucit zit,no zatial mi k tomu dopomahaju obcasne lieky na upokojenie(pre moje myslienkove pochody som radsej isla k psychologicke)..no ale pisem kvoli tomu ze ci vy uz nahodou nie ste dvaja?daj vediet

adulkadk
12. mar 2013

@lussy83 tak sa drz...v pondelok som bola v poradni a ze ked neporodim tak mam este
V piatok dojst do poradni.tak uvidim.no isto dam vedet

lussy83
15. mar 2013

@adulkadk no ahoj moja..ako dneska na poradni?ci uz si v nemocke?daj vediet

adulkadk
15. mar 2013

@lussy83 ahooooj...no zatial v pohode..zevraj sa to už pomaličky rozbieha.ked neporodim do stredy-čo si ale dr mysli,že to už dovtedy bude,tak mám dojsť v štvrtok už aj s vecami.takže sme vo velkom očakávaní každu sekundu...a ty ako sa máš????

lussy83
15. mar 2013

@adulkadk no som rada ze ste ok zatial...co ti to tak natahuju?co ti nedali uz vyvolavacku?ved uz pretahujes nie?neboj isto budete v poriadku.ja?ani neviem..ako kedy popravde..raz vstanem z usmevom rano a raz zase s placom..slniecko striedaju burky ako sa vravi..ale kazdym dnom placem menej a menej...aj ked to boli stale rovnako samozrejme...

adulkadk
15. mar 2013

no vraj je tam ten tyzden rozdiel,tak uvidime ...vsak dnes som teoreticky iba dva dni po termine...aj mojich dvoch diablikov som prenasala 7 dni....a to je jasne ze hned nebude akokeby sa nič nestalo...no pomaličky si na to budeš musieť zvyknuť a isť dalej...ja ti moc moc držim palce-a aj aby sa aj tvoj umudril a boli ste na prekonavanie tejto ťažkej chvile DVAJA... 🙂

lussy83
18. mar 2013

@adulkadk ahoj moja no ako?stale 2v1?no sme na prekonavanie bolesti dvaja len kazdy to znasame inak,respektive prezivame inak...to je to...:(((

adulkadk
18. mar 2013

@lussy83 ahoj..no dnes si večer zavolám sanitku,bo včera aj dnes som mala taký zelený hlien a vraj to nieje dobre,že to može biť zátka sfarbená plodovou vodou,ktorá už može biť zelená,nakolko prenášam...len som ešte dnes chcela biť s deťmi...však hned ked bude niečo nove tak dam vedieť...Vela sily vám obom prajem 🙂

lussy83
20. mar 2013

@adulkadk aho moja..no ako?uz ste dvaja?mysim na teba....drzte sa.. a daj vediet

adulkadk
29. mar 2013

@lussy83 ahoooj...no dnes nás pustili...malinký má 48cm...3280g...sme zdravučký...narodil sa 22.3. no až dnes nás pustili koli žltačke

lussy83
30. mar 2013

@adulkadk no tak to som rada ze ste obaja v poriadku...myslela som na vas a tak,ze kedy ta to asi chyti a tak..aj moja mala mala 48cm..uz dava na vas pozor zhora a tesi sa isto aj ona ze ste v poriadku a nedopusti aby sa tvojmu drobcovi nieco stalo..drzte sa a ozvi sa aj cez ss ak sa ti bude dat a budes mat chut a cas 🙂

adulkadk
30. mar 2013

@lussy83 moja dakujem.verim ze bude vsetko v poriadku...je to malý pokladik.stale spinka.musim ho budit aby sa vobec napapinkal...aj to mi vypije trosku a hned spinka dalej...mame trosku problemy s priberanim...no dufam ze sa mu roztiahne žaludoček a bude lepšie...
aj ja stale myslim na teba aj na tvoju maličku...a čo je to ss???dam sem aj fotečky malinkeho 🙂

marcelta
3. apr 2013

No ja som práve týžden po cerkláži. V 24 týždni tehotenstva som mala krčok len 1,5 cm. Bola som otvorená na prst. Cerkláž sa robí do 28 tt. Potom už len ležať a ležať...

marcelta
3. apr 2013

@syssa ahoj, ked ta zašívali aký si mala krčok? Mna zašivali a mala som 15mm, teraz neviem či môžem vôbec niečo robiť, nikto sa v nemocnici k ničomu nevyjadril...

syssa
3. apr 2013

Ahoj, mňa zašívali ešte pred 6.rokmi cca v 26tt.
Teraz som znova tehu a som v 30tt., ale lekár mi už na začiatku povedal, že už sa nezašíva, že viac ten krčok ženám poškodili..., že teraz odporúčajú akurát odpočinok. A ja keď som bola zašitá, tak mi odtiekla aj plodová voda, takže som v noci utekala do pôrodnice, aby mi dali preč stehy.... A keď ma zašili, tak som už len ležala 24h.denne dole hlavou, to znamená že som pod nohami gauča mala podložené teraz už presne neviem či 20cm alebo 30cm drevenné klády, aby ten tlak bábätka bol čo najmenší...

kvetinka888
8. apr 2013

Ahojte, myslíte, že je všetko v poriadku keď som v 37 tt a kŕčok mám 2 cm? Kedy môžem očakávať pôrod? Ďakujem krásne

malinkasaruska
10. máj 2013

Ahojte, chcem sa opytat ci mi neviete niektora poradit.
Na poslednej poradni presne pred tyzdnom mi lekar povedal ze nalez nieje uplne optimalny ze mala je nizko a tym ze mam pracu pri ktorej vela chodim a stojim ze je gravitaciou tahana dole a vplyvom toho som dost zo spodu stiahnuta ako keby sa telo samo chranilo. Ale nevravel nic o skracovani krcka ci otvarani ani o magneziu len ze zatial to tam vsetko drzi ako ma.
Doporucil mi viac sa setrit co najmenej stat a ked je to mozne lezat s podlozenou panvou.
Takze som obmedzila chodzu aj stanie prevazne sedim alebo lezim
Ale od kedy mi to povedal viac sa kontrolujem a teraz neviem ci si namyslam alebo vazne obcasne pocitujem tlaky na krcok a jemne bolesti v podbrusku ale nic nevydrzatelne...
Je to nase prve babo a som len v 27 tyzdni...
Tak neviem ci mam cakat dva tyzdne do dalsej poradne alebo sa mu ist preventivne ukazat, nechcem ho zbytocne otravovat

annemari1995
17. okt 2015

Ja som v 27 tt a krcok mam 23mm...zatial mam len riadny kludovy rezim doma, 4 krat magnezium a predpisal mi Solbutamol pol tabletky rano a polku vecer. Hadam vydrzime do terminu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre