Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

syssa
2. apr 2007

Ahoj diddi. Od januara chodim uz len do nemocnice Mudr. Glesovi, lebo ten moj gynekolog Kubransky je hrozny motak... 😠 -slusne povedane.

syssa
2. apr 2007

dik bubaczik, snazim sa. Uz to nejako vydrzime to lezanie dole hlavou 😉

syssa
2. apr 2007

bubulicek, ja mam vypodlozene nohy gauca a aj postele polenami vo vyske 20cm. Aj v nemocnici som tak lezala. Lezim uz tak skoro 3 mesiace 24hod. denne. Je to sila zvyku, len uz teraz ked to mam za par a brusko je vacsie, tak nemotornejsie vstavam 😝
bubulicek, tvoj drobcek je este velmi malinky na to, aby sa nebodaj teraz narodil, takze posluchla by som lekarku a co najviac lezkala, aj ked sa to asi pri malom syncekovi tak az neda. Ale pre nasich drobcekov musime nieco vydrzat. 😉 Opatruj sa

diddi
2. apr 2007

Gleso je super...ja som predtym chodila k maminmu doktorovi - k Vargovi

bubulicek
2. apr 2007

vdaka syssa...lezim poctivo,aj ked si chvilami uz necitim boky ... abo skor citim az moc. Uvedomujem si to riziko, bola by som velmi smutna, keby malicky chcel silou mocou na svet uz teraz....

syssa
3. apr 2007

diddi, ja som tiez chvilu chodila Vargovi - uz davnejsie, ale u neho som nechavala vela penazi, 😒 kedze u neho sa plati uplne za vsetko a nepacilo sa mi, ze mna a aj moju kamosku krmil tymi istymi liekmi a injekciami - a pritom sme urcite nemali rovnake diagnozy...
Chodila som aj Cupkovi ml., ale on bol velmi slaby lekar na problemy... 😠
Nie je to lahke najst dobreho lekara.

syssa
3. apr 2007

bubulicek, nebojkaj, ked budes lezat, urcite to dobojujete az do konca. 😉

bubulicek
3. apr 2007

vdaka syssa za povzbudive slova...uz mam za sebou skoro tyzden lehu dolu rozumom .. ale dnes ma vsetko neuveritelne boli. Musim upravit leharo ... snad to pomoze

syssa
3. apr 2007

bubulicek a ako mas upravene leharo? 😕

bluff
3. apr 2007

taka mozno hlupa otazka - bubulicek a ako lezis s vylozenymi nohami a na boku? nejako sa mi to az tazko predstavuje 😒

syssa
3. apr 2007

lebo ja musim mat podlozene nohy postele 20cm polenami, ale to som uz pisala.
Lebo len tak sa nevytvara tlak na krcok maternice. A nemam lezat na chrbte, len na boku. Bubulicek, tebe ako kazali lezat?
Bluff aj ty mas nejaky problemik s krckom, ci Ty si ta stastna.... 😉

bluff
3. apr 2007

aha, takze cela postel je podlozena, konecne si to viem predstavit 🙂

no ja som len v 22tt, a to sa im uz pred 2 tyzdnami zdalo, ze sa otvaram 😲 nakoniec mi robili uzv a vraj je krcok zatvoreny, a hruby 3cm.. co neviem ci nie je malo. lezat som mala len niekolko dni a teraz som uz opat v praci.

syssa
3. apr 2007

ano, najlepsie je ak v takychto pripadoch sa podlozi cela postel. Ja som lezala tak aj v nemocnici.
Ja som sa neotvarala, len sa mi rychlo skracoval krcok, tak mi ho museli zasit, aby sa drobcek predcasne nenarodil.
Bluff, ja nie som odbornik, ale 3cm sa mi zda stale v pohode. Setri sa a hlavne nedvihaj nic "tazke"... 😉

bluff
3. apr 2007

no ja sa v tom tiez nevyznam, ale niekto tu pisal ze 2 cm je uz velmi malo, tak ja neviem ten 1cm hore - dole ci hra taku rolu 😅
najhorsie je ze tu v USA krcok normalne vobec nekontroluju, az uplne posledne tyzdne. a z toho som nervozna, aj to lekarovi najblizsie poviem.

syssa a ako si prezila tie tri mesiace v posteli a este k tomu na boku, co si robila? ako dlho si bola z toho v nemocnici? uz to mas ozaj za par, gratulujem ze si to takto zvladla.

syssa
3. apr 2007

😖 to nie je bohvieco, ked nekontroluju krcok. Ale v 23tt. to este ani mne nekontrolovali, az o nieco neskor.
Vraj sa zasiva do 27tt., no mne ho zasivali v 29tt.
Ja este stale lezim dole hlavou 😝 a pozeravam tv, beham takto po nete, citam si... V nemocnici som bola 2 tyzdne. Minule si ma tam zas chceli nechat, ale nesuhlasila som, pretoze lezat a brat lieky mozem aj doma. A doma je doma, co si budeme hovorit. Tie Slov.nemocnice 😠 😖
Uvidim, ked mi vyberu stehy, ci si ma tam nebudu chciet nechat az do porodu -snad nie. Bluff, ono sa to da zvladnut, ine lezia aj omnoho dlhsie. Tam v USA su urcite inak vybavene nemocnice, ze? Tu je to velmi depresivne, aspon na mna to tak posobi tu u nas v Piestanoch.

syssa
3. apr 2007

teraz mi manzel hovori, ze nam lekar hovoril, ze krcok ma 4cm

syssa
3. apr 2007

a napr. mne vraj drzi uz len vdaka stehom. ☹

bluff
3. apr 2007

syssa - krcok mas 4cm a uz ti ho museli zasivat?
tu sa normalne kontroluje krcok mozno posledne 4 tyzdne.
ani ja by som nechcela ostat v nemocnici, aj ked tu su nemocnice inak vybavene a izby vyzeraju ako normalne zariadene izby v bytoch, predsa len nemocnica je nemocnica...

bubulicek
4. apr 2007

hoj babulky,
to syssa..lekarka mi kazala lezat dolu hlavou na posteli vyvysenej aj 45 stupnov...pochvili som skonstatovala, ze to nie je normal a mam to mozno 30cm, s tym, ze ked si lahnem este to trocha klesne, lebo to mam podlozene matracom zo sedacky,dekami a podobne. K sposobu lezania nehovorila nic, ale snazim sa na chrbte nelezat,nie je mi tak dobre a ani malickemu.Takze vela postelnych kreacii nozostava...raz jeden bok a potom druhy...myslim, ze ak to vydrzime kolko treba,tak moju chrbticu neda uz nik dohromady 😖

bubulicek
4. apr 2007

a tiez som rada,ze som aspon zatial doma, lebo ked pocujem nemocnica mam tep 150...ale povedala,ze uvidime nabuduce...tak dufam, ze ked cele dni lehnim,ze to pomoze natolko, aby som mohla zostat doma.

Dnes budu vysledky kultivacie, tak sa dozviem, ci je to sposobene bacilom, alebo je to vdaka zazitkom z prveho porodu ... kedy mi v konecnej faze natahovali krcek rukami .. aby sa maly dostal von .. Dr. povedala, ze ho mam asi preto oslabeny ... nedostatocny ... uvidime

syssa
4. apr 2007

nie, bluff, on cely ma mat 4cm. A mal by sa kontrolovat viac ako len styri tyzdne pred terminom. Lebo u nas vraj zasivaju krcok len do 27tt., i ked mne ho zasivali v 29tt. Je lepsie, ked na to pridu skor ako neskoro....

bubaczik
4. apr 2007

syssa a teba kde zasivali?v pn ci v tt?

syssa
4. apr 2007

bubulicek, to ako ti natahovali krcek rukami? To si neviem predstavit 😒
Ja budem mat prve mimi a mam krcok zniceny. Vela holiek prvorodiciek je tiez zasivanych. Citala som, ze to moze byt aj dedicne, ale moja mamina s tym nemala problemy a sestra ta uz ma za sebou tri porody. Takze to som po kom? 😝
Mne lekar nevravel, ze by skracovanie krcka bolo sposobene nejakym bacilom a ani som o tom este nepocula.

syssa
4. apr 2007

bubaczik, mna zasivali v PN. Preco?

bubaczik
4. apr 2007

len tak,mna zasivali v tt,a pocula som ze v pn velmi nerady beru rizikove tehotenstva z dovodu,ze nemaju inkubatory 😖 radsej posielaju do tt..

syssa
4. apr 2007

bubulicek, ja tiez nemam rada tie Slov.nemocnice. Zajtra ideme na kontrolu - to mam vzdy stresy, aby si ma tam zas nechceli nechat.
Zajtra by mi mal povedat, kedy mi vyberie stehy a to uz potom budem kludnejsia. Lebo takto keby si drobcek zmyslel, ze chce ist von, tak ho ziadne stehy nezastavia a moze mi dotrhat krcok - a to si nechcem ani predstavit. ☹

bubaczik
4. apr 2007

tak syssa uz tento tyzden ti vyberu steh..dufam,ze si uz pripravena rodit,lebo mne o 3 vytiahli steh,o 6 som zacala rodit..

bubaczik
4. apr 2007

drzim palce,daj vediet,ja idem do postele,lebo nejako sa malemu nepaci ze sedim..vlastne jemu sa nepaci ani ked lezim..

syssa
4. apr 2007

bubaczik a v ktorom tyzdni ta zasivali a v ktorom ti vybrali stehy? Kolko si este chodila po vybrati stehov?
Ano, je pravda, ze predcasne porody idu do TT, ale zasivanie je v PN bezne.
Ty uz mas tri deticky? 🙂 Ja neviem ci to spravne chapem, ale cakate stvrte a si v 30tt.? Ci ako?

bubaczik
4. apr 2007

mna pri petkovi zasivali v 15tt,vybrali mi steh v 37tt,lebo uz mi sa ten steh zarezaval 😠 a sla som o tri hod rodit..takze uz sme potom nikam nechodili..teraz ma zasili v 23tt,kedy ma rozparu to netusim,ale zvyknu v tom 38tt..niekto zcne rodit hned,niekto este poriahne 2tyzdne...ja pocitam ze porodim do konca maja..a ano,stvrte..ach jaaaj.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre