Kŕcová žila na genitáliách v 3. trimestri. Máte aj vy?

sisa29
9. jan 2009

ahoj.chcela som sa opytat ci nemate niektora s tymto niaku skusečnost.ja mam 2 tehu a teraz sa mi vyhodila krcova zila.doktor mi dal dneska niake lieky nato.som 34 tyzden tehu

macka23
9. jan 2009

ahoj,
a ja som si myslela, ze len ja som taka vynimocna s takymito komplikaciami 😒
Pred dvoma mesiacmi sa mi urobil pruh v slabine a teraz tam mam aj krcovu zilu 😖
Lekar mi na to nic nedal zatial, dost ma to boli v poslednej dobe, tak viac oddychujem...o dva tyzdne idem na cisarsky, tak by ma tiez zaujimalo, ci stym ma niekto skusenost, ci sa to po porode strati (ako ja mozno naivne dufam) alebo co s tym ☹

sisa29
autor
9. jan 2009

zevraj to po porode zmyzne tak som zvedava.aj mna to boli hlavne na wc.je to dost neprijemna vec

macka23
9. jan 2009

Tak som vygooglila, ze po porode by to malo zmiznut...uz si pripadam jak lazar tieto posledne tyzdne 🤐
Ale co vsetko clovek nevydrzi pre to malinke, no nie? 😵

sisa29
autor
9. jan 2009

tak to mas pravdu.ale sranda pri prvej som to nemala ale je pravda ze tato mala je dost vecsia kvoli cukrovke co mam.no vsak uvidim ja sa len modlim aby to zmyzlo

ewunja
9. jan 2009

ahojte, mala som podobny problem ako vy, krcove zily, najprv na celej lavej nohe a potom aj na genitaliach, mavala som to take navrete, ze som sa sama seba pytala, ako si toho Jurka porodim. no a porod dopadol vyborne, poslednych 5 hodin som na nieco take uz ani nemyslela, len som sa pootm pytala doktora ze ako to vyzera, a povedal, ze ma ani nestrihal kvoli tym zilam. rodila som rano o piatej a o desiatej som si uz vysedavala na posteli a cakala na maleho. do tyzdna mi zily z genitalii zmizli, na nohach to trvalo dlhsie. teraz som na zaciatku tretieho tehotenstva (teda dufam), a som zvedava ako to bude vyzerat teraz. drzim vam palce

sisa29
autor
9. jan 2009

ahoj ewunja dakujem za prispevok.no ja to mam tiez dost navrete tak uvidim.je to strasny pocit.som sa aj hambila viliest na kozu 😀

emjee
7. feb 2009

peta.cz • 1d, 34tt • Dnes o 17:48
Objevily se mi nepříjemné křečáky na vnějších rodidlech - nejdřív jsem myslela, že mám nějaký problém s jizvou z předchozího porodu (jakmile jsem se zvedla po dlouhém ležení nebo sezení, tak mě bolel celý spodek a cítila jsem takový divný tlak), ale teď mi přímo na jizvě a u vchodu do pochvy vylezly křečové žíly. Mažu si to zatím Liotonem 1000000 a na další prohlídce u gynekologa uvidíme co s tím, asi by Mudr. nasadil Detralex...Měl tu někdo podobný problém a jak jste ho řešily? Kamarádka říkala, že jí křečové žíly po porodu zmizely sami, ale měla je i na nohách, tam je nemám...

peta.cz
7. feb 2009

Emjee, díky, mě nějak nefungoval vyhledávač na diskuzi 😉

macka23
7. feb 2009

Baby,
ja som mala tiez krcove zily na genitaliach, ku koncu to bolo uz dost neprijemne a teraz som dva tyzdne po porode a krcove zily zmizli uplne, same od seba 😵 😵 😵

ajjik
26. feb 2010

Ahoj, bohužel i mě postihly křečové žíly na genitáliích a těší mě, že nejsem samotná koho to postihlo. Nejen, že jsou nepříjemné tak se za ně také dost stydím. Jsem moc ráda, že jsem našla toto téma. Hodně mě uklidnilo to, že Vám po porodu zmizly ale ještě mám velký strach z porodu. Zda budu vůbec schopná rodit přirozenou cestou.? Holky prosím uklidněte mě, že jste porod zvládli přirozeně bez žádných velkých komplikací!

doorka
26. feb 2010

ajjik,jsem na tom stejně jako ty,ale myslím,že to zvládnem,ne? Mudr mi dal tento týden léky-Aktiferrin,prý až budu krvácet,tak ať mám z čeho.

ajjik
26. feb 2010

Ahoj doorka, musíme to zvládnout 🙂. Ikdyž jsem na to hoooodně zvědavá. Jsem ráda, že se stím vůbec dá rodit přirozeně jak tu u holek čtu. Aktiferrin beru už asi 14 dní, ale to kvůli výsledkům krve. Na křečáky mi přišly až v porodnici, moje gyndařka o nich neměla ani tucha ☹.

collette
1. mar 2010

Děvčata,

já je mám, během těhu se zhoršily, dokonce mi jedna na konci 6. měsíce praskla, myslela jsem, že potrácím ☹ Ale nebolely.

Rodila jsem spontánně. Komplikace byly, ale ne v souvislosti s křečáky. O těch jsem vůbec nevěděla. Ale jak si vždycky po porodu ženy stěžují na bolest sešitého zadku, po pár dnech mě paradoxně nejvíc bolely ty křečáky 🙄 Teď, tři měsíce po porodu, to je už v pohodě. Jsou tam, ale zatáhly se a nebolí 🙂

Tak ať vám to dobře dopadne a nic (moc 😉 ) nebolí!

biba12
1. mar 2010

Ahojte ,mne sa krcove zily na rodidlach spravili pri prvom tehu v 6 mesiaci a po porode zmizli. A teraz sa mi robia znovu. Akurat mam taky zly ppocit prelievania krvi, ked sa postavim.

ajjik
1. mar 2010

Collete, sice jsi me vydesila tim,ze ti v 6.měsící praskla, ale jinak jsi mě uklidnila, že i s nima se dá rodit spontáně a nijak ti v porodu nevadili. Mám strach z toho, že mi prasknout při porodu a nebo budou vadit v nástřihu ☹. Objevili se mi až během 8 měsíce a doufám, že se po porodu ztratí.
A jak jsi zvládla ty, biba12 porod s krecakama? A pomáhá ti na ně teď něco?

collette
1. mar 2010

ajjik - neboj, když to bude potřeba, tak si vhodné místo pro nástřih najdou. A třeba ho vůbec nebudeš potřebovat 😉

kostri
6. okt 2010

@collette ahoj,chcem sa ta opytat,co si robila,ked ti ta zila praskla? 😕
ja som si nasla tiez jednu pred dvomi tyzdnami a teraz ma zacala pobolievat,predtym som ju ani necitila.najprv som si myslela ze je to genitalna bradavica,ale dr ma "ukludnila",ze je to krcova zila 😖 nic mi na to nedala
treba si to niecim natierat?

collette
6. okt 2010

@kostri Bohužel, nic se s tím nedá dělat, maximálně tak sprchovat střídavě teplou a studenou vodou, končit vždy studenou, a možná brát nějaká venofarmaka (diosmin). I když já o nich říkám "ber je a možná Ti pomůžou" a navíc je to běh na dlouhou trať. Když praskla, tak to trochu krvácelo, ale jinak nic, ani jsem o tom nevěděla, jen jsem našla krev na gaťkách. Neboj se, je to trochu krve, ale ani jako při menses. Takže jsem si vzala vložku a nechala to 🙂 Neboj, bude to OK. Dneska už jsou skoro pryč 🙂

mamama11
6. okt 2010

@kostri no pokiaľ ja viem, na kŕčové žily sa nesmie striedavá sprcha, to môže spôsobiť trombózu ☹ skús si od dr. pýtať lieky detralex, možno ti trošku pomôžu, ja ich beriem od 4. mesiaca tehu, ale zdá sa mi, že mi zabral len trošičku, proti štípaniu, ale len na nohách, na nohy pomôžu aj pančuchy, ale práve hore na genitáliách ti nepomôžu ani pančuchy, len veľa vykladať nohy vyššie ako pánvu a pri pôrode sa vraj nesmie v takomto prípade nastrihovať, hlavne ak idú dovnútra, má sa voliť šetrný pôrod a to využiť všetky dostupné prostriedky na otvorenie a potom pomaličky bábo vyťahovať , nástrih môže byť vtedy nebezpečný 😉 práve dnes mi toto všetko dr. hovoril 🙂 inak trošičku pomôžu aj pančuchy špeciálne pre tehotné, síce sťahujú len na nohách, ale trošku to pomôže aj hore, ja som si kúpila v lekárni 70denové na krčové žily pre tehuľky za 7,52, ale sú vraj aj viac denové, oveľa drahšie ale tie sú dokonca na predpis. 😉

kostri
7. okt 2010

@collette
@mamama11
dakujem obom velmi pekne za odpovede 🙂
vcera som vysksala studeny obklad,muz sa na mna len kukal,ked som si sadala na mrazene kuracie krky 😕 😀 😀 😀 ze co to stvaram a dost mi to pomohlo,mozem povedat a aj to ze som si potom lahla konecne,co je pri nasom dvojrocnom sidle cez den nemozne 😒 😉
porod budem mat cisarsky,mala som aj prvy a aj druhy mi odporcuju 😒 takze toho sa "nebojim",len toho ze sa mi to bude zvacsovat a ze mi to praskne,ja som totiz uz videla tiect prasknutu zilu krcovu a to vam bolo krvi! 😖 tak zato som sa bala,ale ked to je menej ako pri menzes tak to zvladnem 😉
na nohach chvalabohu zatial nemam a dufam ze ani mat nebudem,dakujem vam este raz 😉

collette
7. okt 2010

@mamama11
@kostri No, s názorem, že skotské střiky vedou k trombóze jsem se zatím nesetkala a ani se mi to nejeví jako logické. Střídání teplé a studené sprchy vede naopak k rozproudění krve, což trombóze zamezuje. Pokud teda někdo za "teplou" vodu nepovažuje vodu horkou tak, že by se s ní dalo i prase spařit 😀 Jinak ten Detralex je právě venofarmakum a jeho účinnou látkou je diosmin a zkušenosti mamama11 jen potvrzují to, co jsem už psala - ber ho a možná zabere 😉

kostri
8. okt 2010

@collette ja budem skusat vsetko,ked to bude velmi zle,asi si zajdem predpisat tie lieky 😖 no vcera som prave sledovala nieco o krcovych zilach,ze je to diagnoza na cely zivot 😝 tak dufam ze sa mi to "nerozplehni "aj inde
aj ty si to mala na rodidlach take,ze ked si si lahla,skoro ti to nebolo vidno? 😕 navre mi to len ked sedim,alebo lezim

quetinka28
8. okt 2010

ahojte,mne detralex zmiernil príznaky,bolelo to menej,brala som ho dlho,žila mi navrela okolo4.mesiaca, tiež studená sprcha bola fajn,no po porode zmizla ako mávnutím čarovného prútik 🙂 🙂

kostri
9. okt 2010

@collette a este sa chcem spytat,co holenie na tych miestach?a co sex? 😕
@quetinka28 no dufam ze aj mne zmizne a ze ten detralex nebudem potrebovat 😒 😉 ale ked to bude zle,tak si budem muset dat predpisat

deni1304
9. okt 2010

@quetinka28 naprosty souhlas, pri prvnim tehotenstvi nic a pri druhem krec.zila na genit. ( vekovy rozdil deti 16 mesicu), po porodu vse v poradku, vse zmizelo 😉 😉

collette
9. okt 2010

@kostri holení bez problémů a to dokonce i den před porodem. Sice to bylo po hmatu, ale řekla bych, že to šlo lépe, než "po kuku" 😀 A sex? O tom se moc rozepisovat nebudu, protože v té době toho moc nebylo, ale co bylo, tak v pohodě 😉

kostri
9. okt 2010

@collette no sak u nas sex tiez nie je nejak casty.. 😅 ale pre istotu som sa opytala 😉 a holenie po hmate je u mna uz davno 😝 sak take brusisko,pomaly ho uz ani neobciahnem 😀

petafa
14. okt 2010

ahojte...potrebujem radu, ako som si to tu čítala som hotová. Ja mám vnútornú žilu, veľmi ma bolí, najviac mám problém keď sa mám postojačky obliecť a obuť, ale len pravá noha,tam mám aj na noháh žily. Moja doki mi povedala, že budem rodiť normálne, lebo som sa jej opýtala že či pri tlku čo budem mať a čo budem tlačiť mi nepraskne a ona že sa nemám čoho báť, že keby mi robili cisársky rez tak by mi mohli prestrihnúť žilu a to by bolo horšie. 😒 Tak ja teraz neviem. Už sa ani nebojím tak samotného pôrodu ako tej žily ☹

gabriela4
18. okt 2010

@petafa ahoj nemáš sa čoho báť...mne sa tiež spravili krčové ž. na rodidlách, ale iba na pravej strane zvonka ale aj zvnútra...mna to síce nijak nebolí ale je to také nepekné na pohľad...neviem či ti to doktorka povedala moc dobre, niako som to nepochopila s tým cisárskym že by ti mohli prestrihnúť žilu....mne bolo povedané, že dosť záleží na tom ako sa tie žili urobili, teda že kde a tak....niektorí lekári volia radšej cisársky pri krčových žilách ale nie kôli tomu že by tá žila mohla prasknúť ale kôli tomu že keby že ti musia robiť nástrih tak tam je riziko toho že by ti ju mohli porušiť tými nožnicami...tej žili sa vôbec neboj, je to celkom bežná vec u tehotných, teda nie uplne bežná ale že to má tak 1 z 10 tehotných...ja som bola tiež z toho prekvapená a vystrašená, lebo mám celkom bezproblémové tehotenstvo a ani strie ani žiadne krčové žili sa mi neurobili....až teraz asi 2 týždne dozadu som si našla tie na rodidlách....ale nieje sa čoho báť ako som sa dozvedela....a neviem že či môže žila len tak sama od seba prasknúť....mne to bolo povedané tak že pri prirodzenom pôrode ten tlak nemôže poškodiť tú žilu ale skôr ten nástrih hrádze....držím palce a neboj všetko dobre dopadne 🙂

mamama11
18. okt 2010

@petafa viem presne ako sa cítiš a čoho sa bojíš, ale neboj prasknúť by nemala, dr. má ale pravdu, isto sa neodporúča cisársky, len keby bola nejaká iná vážna príčina, pretože tam je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že by ti mohli žilu načať a nie je to sranda 😒 mne dr. tiež povedal, že cisársky neexist, ja nemám len jednu žilu, ale niekoľko, bolia ma strašne už od 3 mesiaca, od začiatku 4. mesiaca beriem Detralex, ktorý trošku zmiernil aspoň štípanie v žilách a nosím špeciálne pančušky i keď sťahujú žily len na nohách, ale aspoň nebolia ešte aj nohy tak moc 😉 keď ma dr. poprezeral, tak povedal, že určite musia lekári voliť šetrný spôsob vykonania pôrodu a to tak, že zvolia všetky dostupné spôsoby, aby som sa čo najviac otvorila a nástrih robiť nesmú, takže budú bábätko len pomaly vyťahovať von, robili mi to tak aj pri druhej dcérke, bol to taký pocit, ako by rukami stále opisoval hlavičku bábätka, až kým nedostal bambuľu von, nesmela som tlačiť i keď ma išlo roztrhnúť 🙂 ono ak máš tú žilu len jednu, možno ju aj pri nástrihu dokážu pekne obísť, len keď ja tam mám spleť žíl a všetky navreté ako hrče, je to zložitejšie, mohli by ľahko niektorú trafiť 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre