Mám napäté bruško celý deň. Mám sa obávať?

pistek
8. jan 2008

Ahojte tehulky, prosim, ak viete, poradte. Som v 27tt a zacalo mi k veceru tvrdnut brusko. Minikontakcie sa objavuju tak viacmenej od tej siestej vecer, kedy sa snazim uz iba oddychovat a nenamahat sa. Bola som s tym u lekara i na pohotovosti, no povedali mi, ze je to normalne ze maternica si nacvicuje stahy a ze sa nemam znepokojovat. Na pohotovosti mi piovedali, ze si mam preventivne nasadit na dva tyzdne Magne B6 3x1 tabletu a potom sa uvidi, kedze hrdlo je pekne uzavrete a krcok sa neskracuje. Co ma ale stale znepokojuje, ze brusko je napata a tvrde cely den. Nie je to bolestive, ale poobede uz dost neprijemne, kedze citim riadnu zataz a kazdu chvilu musim utekat na malu potrebu, aby sa mi aspon trochu ulavilo. je to pocit, ako keby ste nemali vetry, strasne vas nafuklo a islo pomaly roztrhnut. Vetry ale mam, mozno nie dostatocne, ale mam, takisto aj stolicu kazdy den. Lekari mi na to nepovedali nic, ani nic neporadili, tak sa obraciam na vas. Ak viete prosim, poradte. Vdaka

nika251
8. jan 2008

Ahoj, mozno sa ti natahuje maternica a takto to reaguje. Mne ked velmi casto tvrdlo brusko tak som mala zapal mocoveho mechura. Chodila som strasne casto na malu- a malo. Tvrdlo mi kazdych 25 minut. Na tvojom mieste ak mas strach, otravuj Dr, otravuj a otravuj. Chod k svojmu gynekologovi, ja som skusala pisat aj do poradne mamaaja a Dr mi o par dni odpovedal. drzim palce nech to skoro prejde.

pistek
autor
8. jan 2008

Vdaka nika251 za radu, skusim napisat do tej poradne a uvidime. 😉

jastericka
8. jan 2008

pistek: Aj mne zvykne tvrdnúť bruško, tiež beriem 3x denne magnezium a niekedy aj v noci si dám, ked idem na WC a cítim, že ho mám tvrdé. Moje malé sa veľmi tlačí na mechúr a je voláko nízko, tiež ma to znepokojuje, ale v poradni je všetko OK. Cikať chodím veľmi často, väčšinou mám len nutkanie a keď si sadnem na záchod, víde zo mňa pár kvapiek 🙂 . Zápal nemám, s tým mám skúsenosti, to by sa prejavovalo inak.

Takže sa neboj, skús to magnezium v tabletkách (šumivé sa moc neodporúča, páli z toho záha, aj z vlastnej skúsenosti). papa 😉

pistek
autor
9. jan 2008

jastericka: dik krasne, beriem to Magne B6 3x1 tabletu a zda sa, ze je to lepsie, hlavne cez den...ale brusko je napnute od obeda az do vecera. Vcera som sa este pytala na to jednej poradkyni na kojenie na predanske a vravela mi, ze pokial je v poradni vsetko ok, tak sa nemam znepokojovat. Tak sa zatial setrim a uvidim, co mi povedia 18.1. na poradni. Drzim ti prsty a vdaka za upokojenie

kisska
9. jan 2008

Ahoj pistek, pridavam sa k tomu Magneziu (asi najlepsie je Magne B6 - tablety). Mne na tvrdnutie bruska pomaha aj hlboke dychanie do brucha (pri nadychu vypucujes brusko kolko ti ide a nadychujes sa kym napocitas do 6, pri vydychuti brusko klesa a pocitas aspon do 8), ked to zopakujes aspon 5 krat, malo by napatie povolit.
Nemusi to byt nic vazne... ak ta doktori skontrolovali a krcek je v poriadku a ked aj citis pohyby babenka. Viac oddychuj, lez na lavom boku a verim, ze vsetko bude v poriadku. Drzim palce 🙂

moni1412
9. jan 2008

ja som v 21tt a mavam tiez pocit, ze mi tvrdne brusko. Trva to len chvilku, ale dost sa bojim. Zajtra idem na poradnu, tak sa asi na to spytam... Mali ste to uz aj v 21tt?

pistek
autor
9. jan 2008

Kocky, vdaka za rady, ale trochu si asi nerozumieme, lebo ja som nepisala ani tak o tvrdnuti bruska, ako o napatiu v brusku, ktore je pocas cele dna nemenne. Tvrdnutie sa vsade popisuje ako minikontrakcie, ako stahy maternice, a tie mavam zvacsa iba vecer, co je vraj v pohode, pokial nie su dlhe a bolestive, co u mna nie su. Lekar mi vravel, ze je to ok, ze maternica sa pripravuje na porod. Ale to brusko je tvrde na dtyk cely den, mam pocit i pri nadychu, ze koza a svalstvo je tak pevne, ze nedovoli brusku, aby sa viac uvolnilo. Viac si mastim brusko, aby povolilo a raz denne si dam aj feniklovy caj, aby ma zbytocne nenaduvalo, tak je to trochu lepsie. No asi si na tom iba budem musiet &vyknut, zrejme to tak uz ostane. Vdaka a vsetkym vam drzim prsty, aby ste boli v pohode.

moni1412
9. jan 2008

jeej, prepac... asi som zle pochopila. Dufam, ze budete aj s babom ok...

tery29
8. jan 2011

aj ja mam pocit ze mam tvrde brusko cely den, spytam sa na to lekarky... tak potom napisem co mi povedala

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehulkake
15. apr 2012

@pistek ahojky, ja mam presne to co ty popisujes, nie v okoli maternice ale cele brusko, ja sa snazim zhlboka dycchat a zabera, ale nie stale, mas nejaky typ, ako alebo co ti pomohlo?

pistek
autor
16. apr 2012

@tehulkake
Ahojky, je tomu uz styri roky, momentalne cakam druhe babetko a nemam tento problem, ale preventivne uzivam Magne B6, odporucila mi to aj lekarka. Ja som to mala len asi v tom 7. mesiaci a potom to samo odoznelo. Ale ak si pamatam tiez mi v tom obdobi na tri tyzdne nasadili Magne B, 3x1 tabletu. Skus sa o tom porozpravat so svojou p. doktorkou. Ono to moze sposobovat aj elasticita koze, ze sa nestiha pokozka v oblasti bruska, tak rychlo prisposobovat narastaniu a mozes citit celkove napnutie. Drzim prsty. Andy

jakani
16. apr 2012

@tehulkake
@pistek
ja mam tiez tvrde brusko, cely den, ako kamen - mne na to gynekolog predpisal Guajacuran, a musim povedat, ze mi naozaj pomaha.... 😉, a este je vyhoda, ze pri uzivani Guajacuranu sa zvysuje ucinnost Magnezia, kt. beriem tiez...vsetko 2x1...
prajem pekne tehulkovanie 😉

keira
16. apr 2012

@jakani guajacuran? ten sa moze v tehu?

pistek
autor
16. apr 2012

@jakani
Ano, tiez som o pocula, samozrejme, treba sa poradit so sovjim lekarom a vybrat si to, co komu vyhovuje. Drzte sa 🙂

jakani
16. apr 2012

@keira samozrejme klasika - v letaku je napisane, ze sa nema brat v tehu....ale to mas napr. aj u Ascorutinu, a obidva tieto lieky sa beru uplne bezne v tehotenstve. Lekar ma ubezpecil, ze s nim maju gynekologovia dlhodobe skusenosti, a je bezpecny.....vraj ten udaj v letaku je viac-menej alibisticky, lebo pre farma-firmy je financne prilis nakladne, robit vyskum zvlast aj u tehotnych zien... 😉

tehulkake
16. apr 2012

@jakani dikes o dva tyzdne idem na usg tak mu poviem 🙂 ja ked sa vela napapam tak vtedy 🙂

tehulkake
16. apr 2012

@pistek no mne to pride ako koza, keby sa nevladala roztahovat, ale tak neviem ci je to mozno, no nic opytam sa lekara, lebo to zacalo, az teraz ked mam troska vacsie brusko 🙂

pistek
autor
16. apr 2012

@tehulkake
Este jeden tip: ked sa sprchujes, nanes si na brusko praskovy cukor, nechaj chvilu posobit, a potom oplachni cistou vodou. Skus to viackrat po sebe a uvidis, poradila mi to jedna dula. 🙂

tehulkake
16. apr 2012

@pistek fiha. wau dikes

milota164
4. jún 2015

ak mas pocit , ze sa ti natahuje koza a je velmi napata, poriadne kremuj, zmierni sa to. Ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu a pomohol mi ani ma po nom tak velmi nesvrbela pokozka .

luciaros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apip42
5. júl 2019

@pistek ahoj, viem ze je to stara diskusia ale prosim ta povolilo ti to casom? Ja na toto trpim uz tyzden, teraz som 27tt a som z toho hotova, brusko ako kamen cele vzdy ked sa postavim😔 na poradni bolo vsetko ok🤷🏼‍♀️ Tak neviem co s tym, magnezko berem 4x2 a nejako to nepomaha

pistek
autor
11. júl 2019

@apip42 Ahoj, prepac, bolo to davno, uz si to tak nemapatam...ale urcite to prestalo. Nasadili mi vtedy na nejake obdobie magnezium. Vysetrenia bolo vzdy v poriadku a to mas aj ty, tak sa skust upokojit, lebo psychika je velmi dolezita. Ak ale mas pocit, ze nieco nie je v poriadku, tak to povedz svojmu gynekologovi. &drzim prsty🙂

mariamisko
3. sep 2019

@apip42 ahoj pozerám že aj vy trpíte tým istým problémom...tiež mám napnutu kožu akoby mi malo prasknúť užívam magnerot 3x1 a tvrdne mi aj brucho...som v 27 t ...stačí že sa postavím a hneď brucho ako skala sa nedá mi ani fungovať ...vám to ešte pretrváva ?? Či už ste stihli aj.porodit 😍...vazim 50kg neviem či to je aj tým že ani pred otehotnením som nemala veľké brucho a koža sa nevie natiahnuť

apip42
4. sep 2019

@mariamisko ahoj, mne to samotne napatie preslo ale zacalo sialene tvrdnutie bruska, takze som tiez nepouzitelna😔 este som neporodila (nastastie🙏🏻) ale snad uz len par tyzdnov😉 inak kym je to napatie len hore tak to vraj podla mojej dr.moze byt len travenie (creva) horsie je potom uz tvrdnutie bruska😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre