Mám pocit, že ide zo mňa plodová voda

julka2217
7. sep 2012

Ahojte , ja mam trosku taky problem v noci najmä od 2:30 - 3:30 hod az do rana , ze citim ako keby zo mna tiekla voda, lebo citim pocit mokra, mohla by to byt plodova voda a ten pocit citim niekedy aj cez den, poradte mi ake vy mate skusenoti s tym, zachvilu mam kontolu u lekara a aj predporodne vysetrenia v nemocnici, mam sa to opytat tam??, vopred Dakujem

liz_lemon
7. sep 2012

@julka2217 a je to len pocit, alebo naozaj si mokra?

julka2217
autor
7. sep 2012

@liz_lemon no malo a preco??mas alebo mala si ten isty pocit???

nicky07
7. sep 2012

Ahoj. Ja som mala taký pocit asi 2 týždne pred pôrodom... Neustály pocit vlhka. Myslela som si ale že je to len silnejší výtok ,ktorý je ku koncu normálny aby bábo ľahšie vykĺzlo von. Pravdupovediac to že by to mohla byť plodova voda ma ani vo sne nenapadlo, veď predsa voda má odtiecť prúdom, všade som čítala že ked už raz odtečie tak si to určite všimnem a po nej prídu aj pravidelné kontrakcie. A tak sa stalo že som bola v pondelok v poradni a všetko bolo uplne v poriadku, v piatok som sla do poradne pre prenášajúce mamky a mala som málo plodovej vody tak mi urobili hamiltona s tym že porodim a keď nie tak mám prísť v sobotu na kontrolu. A v sobotu som už nemala v sebe ani kvapku vody. Zrejme popri hamiltonovi a krvi ktorá zo mna tiekla všetko odišlo a museli rýchlo pôrod vyvolať. Neprišli mi ani kontrakcie a ani som si tú odtekajúcu plodovu vodu nevšimla.Našťastie všetko dopadlo dobre nakoniec. Len po tom hamiltonovi som už mala pocit akoby ma drobec strašne tlačil zvnútra, viac som ho vnímala že sa trie o kosti. Na tvojom mieste by som teda radšej pre istotu šla si to dať vyšetriť či sa naozaj nejedná o plodovu vodu. Lebo pôrod nasucho je dosť náročny.

dejka77
7. sep 2012

@julka2217 A nie je to vytok? Aj ja to semtam citim, ale jedna sa o vytok.

julka2217
autor
7. sep 2012

@nicky07 ahoj , dakujem za radu , ale ono to niekedy suvisi aj so slabsim vytokom , no uvidime co to bude, ale ja praveze musim vela vody pit, lebo ja ked nepijem sa citim ako keby som uz umierala , proste ja bez vody zit nemozem , ale ked niekde idem vonku tak to tak strasne niekedy citim zo seba tiect ten vytok ze strasne nieco , ale skusim sa opytat co to by malo byt , uvidime co mi povedia ...

julka2217
autor
7. sep 2012

@dejka77 no aj to mam , niekedy strasne silny a niekedy slaby, ale nemoze byt to aj tym podmienene , ze musim teraz pit urologicky caj a aj zihlavovy caj, kvoli tomu , ze mam mensie problemy z mocom??? nebude to aj kvoli tomu, co si ty myslis??

dejka77
7. sep 2012

@julka2217 Neviem ci moze mat caj na to vplyv. Najlepsie bude ak sa spytas gynekologa.

liz_lemon
7. sep 2012

@julka2217 no, mne ked praskla voda, tak sa zo mna doslova liala, ze som sa ani obliekat nemohla 🙂 ale na predporodnom kurze hovorili, ze odtekanie vody si niekedy ani zena nevsimne, takze to ti kludne moze naozaj pomaly odtekat voda, urcite to treba povedat u lekara

whiterosses
7. sep 2012

to nebude plodovou vodou ale skor že bábätko ti tlačí na mechúr ..je úplne normálne že máš únik moču .. to sa stáva ..

julka2217
autor
7. sep 2012

@whiterosses diky za radu, aj to som si uz myslela , ale maly ma od 25 tyzdna tlaci dole, odkeedy sa uz otocil, a zo zaciatku to bolo strasne , ani som pomaly chodit nemohla, ale ako vravis moze to byt aj tym , lebo ho citim ze musi byt trosku silnejsi, lebo ked vecer sa mi ovali na bok ked lezim tak nemozem tu bolest svalu vydrzat ...

katren
7. sep 2012

@julka2217 ked si si nie ista, daj si intimku alebo vlozku a chod na pohotovost....tam ti vedia zistit, ci je to plodova voda alebo nie....

nef2702
7. sep 2012

Mne ked v noci odtiekla plodová voda, tak som nemala absolútne ziadne pochybnosti, tak sa to zo mna spustilo..🙂 a pravda, rodit nasucho nie je veru ziadna sranda, radsej chod pre istotu k lekarovi..

bianca
7. sep 2012

@julka2217 tak sup na gyndu.Daj si vlozku a ked budes citit ze mokro tak chod.Oni nakvapkaju tem.roztok a budes vediet cije to plodovka alebo nie.Ak ti odteka tak je nutna hospitalizacia

katkav
7. sep 2012

@julka2217 ja som mala tiez trosku pocit vlhka a jedneho dna som sa zobudila a po nohach mi az stiekol vytok, tak som si nebola ista, ci to bola uz plodovka, bola som u lekara, sestricka mi na vlozku naliala nejaky roztok, povedala, ze plodova to nie je...ta mi praskla az vecer, ked som si lahla k telke, v bruchu som zacitila, akoby sa uvolnil korok na flasi a potom to uz lialo a lialo. Chod sa pre istotu spytat k lekarovi, ten ta aspon upokoji.

mamutka
7. sep 2012

mala som to iste, zavcasu rano sme sli radsej na pohotovost, musis si dat doma vlozku, potom ju zabal a oni ti ju tam otestuju, daju na to nejaky roztok, uz si nazov nepamatam a podla zmeny farby zistia co to nie je plodova voda. u nas to tak na stastie nebolo, ale tiez som citala par pribehov ako zena prisla o plodovu vodu postupne takymto "vytokom" a to potom nie je sranda. takze netreba vzdy verit tomu, ze vsetko ide podla planu - praskne voda, vezmes tasku a ides do porodnice, ..... zivot je zlozitejsi a nic nie je cierno-biele

bocianka123
7. sep 2012

@julka2217 ahoj, môžem to byť plodová voda. môžem odtekať aj postupne skrytá vo výtoku. plodová voda je taká akoby "mazľavá", mala by byť číra... s tou vložkou ti dievčatá dobre radia, ale radšej vložku klasickú (ktoré sa používajú po pôrode, tie už asi máš nachystané), nie tie kadečím napustené, lebo tam plodovú vodu nezistia. a naleje sa na ňu temešváryho roztok a ked sa zafarbí do modra, tak je to plodová voda... mne odtiekla prúúúúdom ani obliecť som sa nemohla, resp. som nevedela, čo na seba... a voda to môže kľudne byť, kedže si už takmer tesne pred pôrodom. ja osobne by som pre svoj kľud radšej skočila niekam aj na pohotovosť - do pôrodnice.

ywulla
7. sep 2012

Ahoj. Každopádne choď neodkladne k dr. Keďže ide víkend, choď na pohotovosť. Toto som mala aj ja, ani by mi nenapadlo, že to môže byť plodová voda, ako píše aj @nicky07 som si myslela, že to má odtiecť prúdom a naraz. Mne takto odtekala cca týždeň !!! Keďže som nemala žiadne bolesti, myslela som si, že je to únik moču (čo je vo vyššom štádiu tehu normálne). Náhodou som mala pravidelnú poradňu, tam som sa dr. posťažovala na únik moču a ona zistila, že je to plodová voda a mám je už veľmi málo. Bábätku hrozila infekcia, čiže som musela ísť v 35tt+5 na vyvolanie pôrodu. Našťastie to dopadlo dobre. Ty nič neodkladaj, choď!

janusa01
8. sep 2012

@julka2217 podla mna chod hned k lekarovi.mne odtiekla v noci a dost ,vedela som ze je to ono ,ale tiekla az do porodu stale a to som nevedela ze to tak bude.radsej nech sa na to pozru ako by mali byt problemy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre