Menšie dieťa, ako by malo byť v 29 týždni

dendika
5. dec 2008

ahojte dievčatá, chcem sa opytat, ako sa vlastne robia prietoky, viem, že je to pomocou ultrazvuku,ale neviem presne ako to prebieha....pýtam sa preto, lebo včera som bola u svojho gynekologa a ten mi povedal, že babatko je menšie o dva týždne, (predtým bolo menšie vždy len o jeden týžden a to od začiatku), zostala som zaskočená, povedal mi, že určite babatko nebude mat vahu pri narodeni viac ako 3kg.Ked som hladala na internete podobné témy, všetky ženy hovorili, že im v takom pripade robili prietoky, ale mne len porovnaval hodnoty hlavičky a pod. a potom pomocou ultrazvuku tlkot srdiečka. Poslal ma akurat na hematologické vyšetrenie (v pondelok), či mi nahodou nehustne krv, a tým padom zle preteka cez placentu. Nestretli ste sa s niečim podobným. Príp. nájde sa niekto, komu lekári hovorili, že babo zaostava dva týždne a všetko bolo ok? Lebo nas važi len 1060g, čo zodpovedá 27 tt a my by sme mali byt 29tt. dakujem

ejusa
5. dec 2008

Ahoj,ja som bola teraz v stredu na poradni a povedal mi,ze maly je pozadu s bruskom...ja som v 34 a ze brusko je akoby len v 31...tiez som bola vyplasena,urobil mi ultrazvuk a povedal ze robi aj prietoky,takze to Ti asi tiez robili,ale zobral mi krv a vcera som volala,a ze vysledky su dobre,mne vravel,ze robil testy na pecenove testy a ci je placenta v poriadku...byby pisu,ze sa nemam bat,ale ajtak sa bojim,ze co mi v stredu povie...takze sme na tom v podstate rovnako..3kg by bolo super pri narodeni.A Tvoje kolko vazi teraz?Nase 176O a povedal.ze to jemalo...

dendika
autor
5. dec 2008

ahoj ejusa, no nas maly važi len 1060g, čo zodpoveda fakt tomu 27 tt ale podla PM by som mala byt 29. Je normalne, že idem k nemu na kontrolu až po sviatkoch, v januári? Zdá sa mi to neskoro...

ejusa
5. dec 2008

Mna tak dali presne minule,az po mesiaci,tiez sa mi to zdalo dlho,a vidis,za ten mesiac sa aj toho dost zmenilo.Teraz pre zmenu ma dal tyzden po tyzdni,ze pre istotu..vies ako to chodi ds lekarmi pred sviatkami,budu mat dovolenky a tak,vecsinou kazda tak dopadneme,ze az po sviatkoch nas daju...Neviem byby pisu,ze sa nemame az tak stresovat za nizsiu vahu babetiek,ze to dobehnu.Beries aj nejake vitaminy?Ja Magne B6,vraj od toho rastu babetka rychlejsie a Calibrum Mami..

dendika
autor
5. dec 2008

Hej aj ja beriem Calibrum a magnezium 250g až 3x denne, ešte sa ma na to aj včera pýtal, či to stále beriem, že vraj je to doležité. No a to som počula, že od tých prenatálnych vitamínov sa rodia velké deti, tak to asi nebude pravda, alebo výnimka potvrdzuje pravidlo. A ešte sa malý asi pred týždnom otočil dolu nožičkami, čomu nerozumiem doteraz bol vždy dole hlavičkou. Doki mi povedal, že tie menšie babatka sa nezvyknu už potom otočit dole hlavičkou, ale že uvidime po 34 tt, potom by už malo zostat v jednej polohe až do konca tehotenstva.

shela
5. dec 2008

ahojte buduce mamicky..nestresujte sa vopred kvoli ultrazvukom..tie nikdy neudaju presnu vahu ale len orientacnu..napriklad kamoske vraveli ze maly bude mat okolo 4 kil pri narodeni ze je dost velky a narodil sa s porodnou vahou 3000 nieco gramov..a mne vraveli ze malinka bude mat okolo 3 kil a mala pri narodeni 3,5...teraz mi zasa vraveli ze malinky bude mat naisto cez 4 kila tak som zvedava

ejusa
5. dec 2008

Shela a s takym si sa nestretla,ze by malo babo brusko pozadu oproti hlavicke o tri tyzdne?Mne tak povedali,ale vysledky ze su v poriadku..

shela
5. dec 2008

ejusa...s takym nie ale ked su vsetky vysledky OK tak sa nestrachuj..urcite keby nebolo nieco v poriadku lekari by s vami nieco robili..len aby potom to nebolo opacne ako pri mojej malej ze brusko vacsie ako hlavicka- z tolkeho papania 😀 😉

ejusa
5. dec 2008

V stredu idem zas,uvidim,co povie,ale ked su vysledky ok,malo by byt vsetko..

sammy
2. nov 2012

Presne na taketo nieco som sa chcela spytat - minuly tyzden na uzv mi vyslo, ze babo ma o 2 tyzdne mensie brusko ako by malo mat, ostatne rozmery boli cca ok. Tym padom vyslo, ze ma nizsiu vahu ako by malo mat. Mali ste to niekto takto? Vyrovnalo sa to potom? O tyzden mam ist znovu na uzv ci sa nieco pohlo.

habdula
7. nov 2012

@sammy Ahoj, ja som na tom podobne, bruško zaostáva o 3 týždne oproti zvyšku telíčka. Ja som mala tehu úplne v poriadku a na poslednej poradni som mala zvýšený tlak, robil mi prietoky a mám nedokrvovanú placentu, preto maličký zaostáva. Zľakla som sa. Dal mi trojo liekov, musím si sledovať a zapisovať krvný tlak a o týždeň mám prísť znovu. Ak sa to nezlepší, čaká nás nemocnica :(

sammy
8. nov 2012

@habdula Ahoj, tak dnes som bola na UZV presne po 2 tyzdnoch a uz bolo zrazu vsetko ok 🙂 Minule bol odhad okolo 1200 g a dnes uz 1900 a prietoky v pohode. Tak mi spadol kamen zo srdca. Drzim palce, aby sa ti to zlepsilo a vyhla si sa nemocnici.

habdula
10. nov 2012

@sammy ahoj,no zial,nezlepsilo sa,sme v nemocnici a to nepresiel ani tyzden,mala som nadhranicne hodnoty tlaku,tak ma sleduju. Dokonca mali podozrenie na pre-eklampsiu,no zatial ju nepotvrdili,tak uvidime.

cawes
10. nov 2012

Baby nestresujte sa moj maly par tyzdnov do porodu bol uplne malicky hovorili ze to bude velmi male babo.narodil sa nakoniec skoro 4 kg asi tolko k ultrazvukom. A co sa tyka obracania
@dendika ked ma miesto tak sy tam bude plavat hore dole a moze sa otocit az par tyzdnov resp posledne dni pred porodom

nevestienka
10. nov 2012

ahoj, bola som na poradni a tiež mi lekár vravel podľa ultrazvuku, že bábätko je menšie na svoj vek ( v 34 tt 1940g). Ale vravel, že sa nemám ničoho obávať, ultrazuky sú len orientačné a hmotnosť môže byť aj vyššia. Takže k tým ultrazvukom by som pristupovala s rezervou 🙂)) presne ako dievčatá predomnou píšu

katulka74
10. nov 2012

Rodila som predcasne,po odteceni plodovej vody v 34 tyz,v porodnici stres,ze maly bude velmi maly,nachystane inkubatori,detsky primar privolany a maly sa narodil 47 cm a 2570 gr,nechapali zo svojich vypoctov a ultrazvuku,boli sme v nemocke 10 dni a pekne domov,takze ziadny strach z taych ich vypoctov a rozmerov 🙂

zuzi0911
10. nov 2012

Ahoj mnne tiez doktor pri druhej ze je mensia chudsia ako by mala byt. no potim sa pozrel a hovori ze ved ani nema byt po kom ina. narodila sa s hmotnostou 3240g a 51 cm. a ze mala 🙂

sammy
11. nov 2012

@habdula Tak drzim palce, aby sa to drzalo aspon na hranici normalu a aby si to nejak vydrzala do porodu 😉

Baby, ja viem z vlastnej skusenosti ze uzv je nepresny, ale vzdy mi to zle odhadli az tesne pred porodom, vystrasilo ma vtedy len to, ze uz v tom 30tt vysli take zvlastne miery ze prave brusko mensie oproti vsetkemu ostatnemu. Ale tak kedze je to uz ok, asi to len stroj zle odhadol vtedy.

anjelicek26
11. nov 2012

@sammy - brusko by som neriesila, babo proste pred tym nepilo tolko plodovky a bolo cerstvo vycikane 😅 Nesumernost koncatin ci hlavicka je uz o inom, ale brusko... skus byt kludna 🙂

12etuska
20. mar 2013

aj ja som teraz 29tt a moje babatenko vazi 1170g .....a nic nepovedak ze by bolo malinke 😖

mahulenka87
10. máj 2013

29.tt a 1200g - všetko je vraj ideálne a ako má byť 🙂 Ja som sa narodila 2 dni po termíne s 2800g 😉

olinka166
10. máj 2013

@dendika nič sa neboj, moja bola tiež menšia dokonca o 3 týždne , pri pôrode váha 2340g a 46cm, síce som bola v nemocnici na infuzkach 2 týždne pred pôrodom, ale neboli žiadne kompikácie, malá je zdravá... a dávno dobehla svojich rovesníkov... držím pršteky nech to všetko dobre dopadne... 😉

mandicka0
28. máj 2013

Ahojte devcata ,chcem sa opita som i 5tyzdnov tehotna a bola osm dnes na ultrazvuku a povedali mi ze plod j velky 6,53mm
ale citala som na nete 5tizdnovi plod ma bit aspon 1.52m velke je to dajaki problem v tomto ze je take malicke prosim o radu,,,,, ☹

radomira1
29. máj 2013

Ahojte,ja som bola na prietoky včera.Som v 31tt a malinka ma 1440g.vraj malo.No to mi vraveli aj pri 2 deťoch predtím a narodili sa z vahou :dievča 3200g a chlapec rovné 4000g.Ved nemôžu byť všetký detičky veľké.Oni svojich rovestníkov dorastú ak to gény dovolia hlavne nech sú naší drobci zdravučky.
🙂

pietrula
27. nov 2023

@habdula Ahoj, ako si pociťovala pohyby dieťaťa v čase, keď si mala nedokrvovanu placentu? Boli slabšie alebo menej časté?

habdula
28. nov 2023

@pietrula ahoj, v porovnaní s druhým a tretím tehotenstvom boli slabšie, avšak v tom prvom tehu boli celý čas celkovo slabé, necítila som sa inak ani pri vysokom tlaku, ani po ostatných zisteniach, len prišli bolesti. Ja mám však vysoký prah bolesti, takže som ich pociťovala ako slabé a neriešila som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre