Menštruačné bolesti po 30tt. Je to normálne?

tinag
4. dec 2006

Ahojte babenky,
zijeme v Irsku a tu je bohuzial viac ako trochu zanedbana starostlivost o tehotne.Nato ze som prvorodicka, mi to pripada divne, ale nic s tym nenarobim. Asi od 30 tt ma zacalo pobolievat brucho ako pri menstruacii a da sa povedat, ze ma boli cim dalej tym viac a zostupuje to az na nohy. je to uplne podobna bolest ako ked som mavala menstruaciu. Lekarka mi povedala, ze ked nekrvacam je to ok.

Vie mi niektora z vas poradit, ci je to normalne alebo nie? casto sa koli tymto bolesiatm budim.

Dakujem

svetluska.p
4. dec 2006

Ahoj Tinka, odporucam zmenit lekarku. Je to hlupost, ze ked nekrvacas, je to ok. Ja som ani nespinila, ani nekrvacala a babenko bolo odumrete. Lekar ma tiez tak odpinkaval bez vysetrenia, ze som ok. A az po mesiaci som zacala krvacat. Prepac, nechcem Ta strasit. Aj som bola v inej situacii, resp. inej faze tehotenstva - 12tt. Ale dokaze ma neuveritelne nasrdit ta lahostajnost doktorov. To je nejaka sablona, ci co, ze ked nekrvacas, je vsetko ok? Ved stat sa moze hocico. A ked sa zena na nieco stazuje, treba to brat vazne. Obzvlast u prvorodieciek.
Drzim Ti palceky a daj vediet co a ako.

tinag
autor
4. dec 2006

Svetluska,
je mi luto s tvojim babenkom. trochu si ma nastrasila. ked som sa lekarke stazovala, skontrolovala moc, tep, srdiecko maleho a velkost. vraj je vsetko ok. pravda je taka, ze malike je nejak velmi aktivne.dufam, ze ostane az do porodu.
posledny scan som mala v 20 tt a na viac nemam narok,a krvne testy v 10 tt, tu je take divne veterinarstvo. raz tu chodievam k svojej lekarke a raz do nemocnice. ten moj drobcek, to musi nejako vydrzat. Dakujem ti 🙂

svetluska.p
4. dec 2006

tinka, dakujem Ti. Fakt - nechcela som Ta nastrasit. Skor som tym myslela to, ze sa netreba nechat odbit tym, ze povedia cloveku - ste ok,lebo ak by ste nebola ok, tak by ... . Verim, ze si v poriadku.

erika153
4. dec 2006

ahoj tinag, ja mam tiez menstruacne bolesti a strasne uz asi 2 tyzdne ale su tu babenky ktore to maju ovela dlhsie. v ziadnom pripade nechcem zlahcovat tak som bola u lekara a vravel mi ze je to v poriadku(to bolo asi v 30tt ked som mala prvy krat a potom dlho nic)ale teraz mavam pravidelne a to sa mi vraj maternica priprabuje na porod, tak to iste mi povedali na kurze predporodnom..
v kazdom pripade ak si chces byt ista este navstiv radsej ineho lekara aby si si bola istejsia a netrapila sa tym 😉
svetluska aj mne je velmi luto ze to tak muselo dopadnut a plne chapem o com hovoris kedze aj mna moj lekar tak odpinkava niekedy ale nastastie som bola aj u ineho..papa

husenka
4. dec 2006

tie bolesti ak nekrvácaš sú vraj v pohode,podlož si nohy vyššie...a bábatko ak raz za čas kopne určite žije...držím palčeky 😉

tinag
autor
4. dec 2006

Dakujem babenky za radu, o tyzden v pondelok idem na kontrolu k mojej lekarke a urcite si pripravym zoznam otazok a v nemocnici dva dni pred vianocami si vybojujem ultrazvuk aby som bola kludna. dufam, ze to moje vtacatko vydrzi
dakujem vam

kotenko
29. jún 2007

Ahojte kocky, ja sice nie som v 30tt, som este len v 25 tt, ale od dnes mam menstruacne bolesti, v podbrusku, krize ma takisto bolia ako aj pri menstruacii. Neviete co to moze byt? malinka sa mi straaasne cely den hybe, mam taky pocit, akoby dnes ani neoddychovala. Stale sa mrvi a kope... Nekrvacam, ale mam zltkasty vytok, na ktory mi dal moj dr. lieky. NA poradni som bola teraz v utorok a bolo vsetko v poriadku. Poradte mi prosim, som uz zufala s toho...

michalag
29. jún 2007

kotenko, a netvrdne ti brusko, lebo mna bolelo brusko ako pri menstracii a bola som prvorodicka tak som pre istotu isla racsej do nemocnice a povedali mi ze tvrdnutie bruska. Nechali si ma sice tam asi 5 dni, ale mala som aspon iste keby sa nieco dialo tak mam lekara na blizku.

margaretka11
29. jún 2007

Kotenko, tie menštruačné bolesti, to môžu byť falošné kontrakcie. Je to príprava maternice na pôrod. Že ťa bolia kríže, to je tiež normálne, veď nosiť to bruško je záťaž na celý organizmus. No a čo sa týka pohybov bábätka, tak sa priprav, že ho budeš cítiť stále viac a viac. Miminko rastie a zmenšuje sa mu priestor, tak je to viac cítiť. Ale ak máš akékoľvek pochybnosti, treba ísť za lekárom čo najskôr. To je vždy najlepšie. A hlavne nebuď zúfalá, to nerobí dobre ani tebe a ani bábätku.

kotenko
29. jún 2007

Michalag, brusko mi netvrdne, teda na dotyk to necitim. Hm, v 25 tt sa mi maternica prirpavuje na porod? Nie je to nejako skoro? Som prvorodicka, tak na kazde "zabolenie v brusku" by som sla najradsej do nemocnice. V 13 tt som jednorazovo krvacala a zastupujuci lekar ma poslal lezat do nemocnice a to som mala len nejaku ranku. Ked som poobede volala lekarovi, povedal mi, ze pokial to bola iba ranka a krvacala som jednorazovo, nic ma nebolelo, tak to bolo v pohode a lezat som ta nemusela. Takze som pekne 5 dni lezala v nemocnici a oddychovala som zbytocne...

michalag
29. jún 2007

kotenko, nechcem ta strasit, ale ani ja som necitila tvrdnutie bruska a isla som tam preto ze ma bolelo v podbrusku, kedze som sa bala o maleho tak som racsej sla. Bola som v 29 tt.

kotenko
29. jún 2007

Uff, tak pockam do pondelku, mozno mi to aj prejde. Len tak informativne, v ktorom tt si porodila?

michalag
29. jún 2007

sice 5 dni pred terminom ale v 40tt a to som bola v nemocke 2x s tvrdnutim bruska a ked som prisla druhy krat tak som bola otvorena na 2 prsty. Lekarka mi povedala ze porodim aspon o 3 tyzdne skor a dopadlo to perfektne

kotenko
29. jún 2007

Oh, no to si nemala nic moc. A s coho byva to tvrdnutie? aj to mam teraz prvy krat, tak uvidim aka budem do pondelka, ak sa mi to dovtedy nezlepsi, tak pojdem k lekarovi, popripade mu zavolam ak sa mi to zhorsi... Ale diky za radu, pojdem si uz pomaly lahnut, uz sa aj mala ukludnila v brusku nejako 😉 Konecne zaspinkala, tak idem aj ja... Pa a dakujem vam velmi pekne za radu, ste ma trochu upokojili, aj ked ako sa to vezme 😉 Pa a dobru nocku

michalag
29. jún 2007

kotenku, ak sa ti to mezlepsi tak chod, aspon budes mat istotu.
Potom napis ako sa citis a ci sa ti to zlepsilo
Bru nocku

kotenko
29. jún 2007

Dobre, dakujem, bru noc aj tebe 😎

michalag
1. júl 2007

ahoj kotenko, ako ti je uz je ti lepsie? Napis ako sa mas?

tanja61
2. júl 2007

ahojte baby,ja zijem v UK a tak ako pisala tinag tak ani tu nieje starostlivost o tehotne zeny najlepsia,ja som v 36tt a brucho ma zacalo pobolievat ako pri menstruacii od zaciatku tehotenstva niekedy menej niekedy vobec ale teraz to pocitujem skoro pravidelne co si myslim ze je uplne normalne vsetko v tele sa ti prisposobuje a babatko tlaci na vsetky organy,myslim ze najdolezitejsie je ak sa babo hybe,a ked sa hybe viac ako 10krat do dna tak je stastne a je mu v brusku dobre....ale ak si nieste iste tak preco neist za lekarom?a pytala som sa aj na tvrdnutie bruska v mojom tyzdni je to vraj normalne ze aj brucho sa pripravuje na porod... 😲 ak je to skor tak chod pre istotu k lekarovi ved nic zato nedas... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre