Môj plod má 4530 g v 38 týždni tehotenstva

ennyp
31. okt 2008

Ahojte tehulky. Chcem sa opytat ci niektorej ukazalo na usg velke babatko. Moje malo v 36. tyzdni 3500 g a teraz v 38. uz ukazuje 4530 g. a to mam este dobre dva tyzdne pred sebou.

vlcek
1. dec 2010

Ahojte holky,my jsme se teda narodili nedonošení,a je pravda,že se na utz sekli, obě děti měli odhad 1700g a Jeník měl nakonec 1350g,takový malý hovínečko do ruky 😀 .A to mě ten chytrolínek doktůrek,mladej a neklidnej,vykládal,jak mám velký břicho a ani ho nenapadlo se podívat do těhu průkajdy,já měla jen 8 kilo nahoře 😉 ,no blbec 😵 ,pa 4vlci

llllucka
2. dec 2010

@smoulinka.ciko :jisté není nic,ale je to pravděpodobné,proto s tím budu radši počítat😉

imzadi
13. jan 2011

ahoj holky, tak i my spadame do kategorie velky plod...dnesni mereni ukazalo 3,5 kila a obvod hlavicky 35 cm...no doktor mluvil i o moznosti cisare, ze uvidime, jak to bude vypadat za 14 dnu...bojim se porodu takoveho cvaldy...nejake tipy na to, aby uz tolik malej nepribral? 😀

stanpetr
13. jan 2011

ahojte holky, my mame doma ratolest, ktera spada do kategorie velky plod, maly mel pri narozeni 4620 g, 53 cm a obvod hlavicky 37,5 cm, porod byl cisarskym rezem, pac by hlavicka asi neprosla porodnima cestama...

@imzadi nas maly se narodil v srpnu, bylo hrozny vedro tak jsem prevazne jedla jen melouny, broskve a salat...a bez tak narostl...tak si asi nevyberes

imzadi
13. jan 2011

@stanpetr takze vidim, ze to pomalu speje i u me k cisari...muze ta hlavicka jeste vyrust?

stanpetr
13. jan 2011

@imzadi jejda tak to ti nepovim, vim, ze mi mam gynekolozka rikala, ze prumerna porodni velikost hlavicky je 34 cm....ale jak moc rostla nevim... ☹ no kazdopadne, si z pripadneho cisare nedelej hlavu, ja jsem to taky skoro nejdriv obrecela...a nakonec jsem za nej byla rada, pac maly mel odhad vahy 4,3...a nakonec to bylo jeste vic...

petkula
13. jan 2011

@imzadi váhu miminka neovlivníš ☹ My s manželem jsme drobní a měříme 170 cm a narodil se nám obřík se 4220 g, hlavička 38 cm. Měla jsem vyvolávaný porod ale pak mi museli pomoct VEXem. Zpočátku jsem byla naštvaná, že mě dr. nedoporučil na císaře ale teď jsem ráda, protože jsem se docela rychle zotavila. Po císaři by to tak rychle nebylo...

imzadi
13. jan 2011

@petkula a co je vex? takze i 38 cm se da porodit...

petkula
13. jan 2011

@imzadi VEX je takový zvon, který pomůže mimi vytáhnout, údajně je šetrnější než kleště. Je to operativní porod ale bez narkózy, dává se, když se mimču přestává dobře dařit, hrozí třeba přidušení 😒
Určitě se dá porodit přirozenou cestou i větší dítě, když máš silné kontrakce, tak to pak nebývá takový problém. Já je měla docela slabé, takže mi pak museli pomoct...

imzadi
13. jan 2011

@petkula aha, diky moc za osvetleni 😉

akdarka
13. jan 2011

@petkula akoby som citala o nas 😉38 obvod hlavicky, 4245g a VEX.nastastie vsetko ok😉

petkula
13. jan 2011

@akdarka no, já doufám, že příští porod bude trochu snazší. I když váha bude asi zase podobná, tak porodní cesty by měly být otevřenější - doufám 😅

akdarka
13. jan 2011

@petkula no ja neviem ci sa necham ukecat na druhe 😉 my sme mali pocas tehotenstva vzdy hlavu na hornej hranici normy,to som sa este smiala ale na sale ma smiech presiel 😉 😉 tebe drzim palce nech je babo mensie!a hlavne zdrave😉

lussy666
13. jan 2011

ahojte, ja som to mala trosicku opacne...vahovy odhad par tyzdnov pred porodom bol 3300g a narodil sa mi 4600g hrosik 😀 ale zial, vtedy to take vtipne nebolo, ruptura maternice, 8 transfuzii....ale chvalabohu, uz vsetko ok...
pocula som, ze tie merania a odhady su nepresne, + - 500g, ale o tolko....

natama
13. jan 2011

@imzadi a ty jsi po cisari, ze by te kvuli vaze hnali na cisare? ja mam pondelni odhad taky 3,5, a BPD 93 mm (z toho teda nevim, jak vypocitat obvod) a i po cisari by to v motole zkouseli do odhadu 3,8, v pribrami zas pro zmenu neresej pry vahu vubec... ted uz ale mam chodit do podoli, jdu v pondeli, tak jsem zvedava, jakej bude jejich odhad a jak se na prirozenej porod budou tvarit. po prvnim cisari se jim do vyvolavani moc nechce 😒

nice202
13. jan 2011

Ahojte ak sa mozem pridat. ja som mala odhad 4100g. vzdy som chcela rodit prirodzene. nastastie mi urobili sekciu, pretoze mala moja vazila 4800g, 2x mala omotanu pupocnu snuru okolo krku. ani neviem kolko mala hlavicku, ale bol by to velky problem ju vytlacit a este aby sa neudusila, alebo jej neprasklo ramienko. ja vazne rozmyslam, ci budem mat druhe, pretoze druhe je vraj zvycajne vacsie ako prve.

czica
13. jan 2011

baby nám sa narodil sloník 4,7kg (hlava 39cm) a lekár sa stále tváril že pojde prirodzene....po tých jeho otázkach aký mám názor na prirodzený porod som si trochu zagooglila a až mi prišlo zle...totiž oni síce merajú hlavičku, ale nikto vám nepovie aké široké je to mimčo v ramenách a dosť často sa potom musí miminku lámať kľúčna kosť....
našťastie si to príroda zariadila po svojom a malá sa narodila po maratóne do nemocnice lebo mi bolo strašne zle a mimčo to prežívalo so mnou, takže ma viezli rovno na sálu na cisára....jediné čo ma mrzí že to nakoniec bol cisár v plnej narkóze a nie čiastočnej. O malú som bola schopná starať sa úplne sama o 2dni, chodiť normálne mi trvalo cca týždeň, žiadne neznesiteľné bolesti som po zákroku nemala a to mám riadne nízky prah bolesti.
a čo sa dedičnosti týka, tak to u nás rozhodne neplatí, ja som bola 3,5kg, brat 3,7kg, manžel 3,4kg
preto držím palce aby bola u každej z vás príroda veľmi múdra a urobila presne to čo je pre vás a vaše dieťatko to najlepšie, aby ste si mohli čo najskor užívať spoločné chvíľky

petkula
13. jan 2011

@akdarka mě na porodním sále taky smích přešel, navíc malého mi hned odnesli, protože mu nebylo moc dobře, dali mi ho až za 8 hodin a on pak celý den a noc spal, dali mu prý něco na uklidnění 😖 Docela jsem si toto období pobrečela...Taky jsem o dalším nechtěla dlouho slyšet ale pak jsem si říkala, že druhého určitě budeme chtít, tak raději dřív...

natama
13. jan 2011

ty brdo, to jsou teda vahy, hlavne ze vsechno dobre dopadlo 😔
ja totiz porad doufam, ze kdyz ted je cca 3,5, ze do takove vahy o kterych tu pisete se snad nedostane 😕 ja tu v tech papirech totiz i mam, ze vlastne tkhel vaha tydnu cca odpovida, ze to neni zas tak o moc vic...

marissenka
13. jan 2011

@lussy666 fuuuha! to muselo byt hrozne, ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo. ja som mala tiez takeho macka. mesiac pred porodom 2700, v den porodu ze od 3600-3800g. a mal 4260 a 52cm, hlavicku netusim kolko, ale mal dobry melonik (po tatovi :DD)maly asi vedel, ze je macek tak sa moc neponahlal a nechal dr. nech si konecne rozmyslia co so mnou po 2tt v nemocnici spravia., pri mojej vyske 162cm a jeho velkosti ma brali na cisarak. a spravili dobre, nepresiel by normalne.som spokojna.sice bolesti jak svina po cisaraku, ale ma sa malemu neco stat- radsej nech ma rezu!!

akdarka
13. jan 2011

@petkula uff, nas maly mal Apgar 10, bol uplne v pohode len ho testovali kvoli tomu, ze mi odtekala voda postupne uz cely den pred porodom ci nema nejaku infekciu. mne ho dali hned po 2 hodinach, takze som to mala lahsie, nemusela som sa o neho bat ako ty o svojho.

imzadi
13. jan 2011

@natama nee, cekam prvniho prcka, bohuzel rovnou takoveho obrika...a vim, ze chci to zkusit porodit normalne, jenze se muze stat, ze to proste nepujde s ohledem na mou konstituci tela a nebo to dopadne spatne...cisare nechci, ale kdyz nebude zbyti, tak asi lepsi, nez aby se malej trapil v porodnich cestach...

@czica slusnej macek🙂 to jsi asi take rovnou vyradila obleceni velikosti 56 co🙂 a ja mam tolik krasnych vecicek, ktere asi vubec neunosime 😖

j.a.n.u.s.
13. jan 2011

U El to bylo tesne pred vyvolanim porodu 3800kg na UTZ a po CS mela 4300kg! Neverim, ze by nabrala pul kila pri samotnem porodu :D , ale v te dobe mi do smichu rozhodne nebylo....hlavicka ani nevim :(
Ted cekam druhe a zatim nevim, aleporad doufam, ze pujde prirozene-cisar je na prd!

czica
13. jan 2011

@imzadi presne, som chodila po obchodoch a obdivne pozrala na tie miniatúrne vecičky 😵

petkula
13. jan 2011

@akdarka my jsme měli 10-9-10 a pak za pět minut to byly všechny desítky. Vypadá to, že je bez následků, spíš měl nějaký traumatický stav způsobený tím porodem. První týden po porodu hodně plakal, budil se ze spaní.
No ale teď už je z něho pěkný raubíř 😉 jo a v 17 měsících váží 15 kg...

natama
13. jan 2011

@imzadi no joo, dyt mas v pase jedno. uz mi z toho slusne hrabe 🤐
no a ta vaha 3,5 je o tyden vic cca. ale presne je videt, jak to musi strasne zkreslovat, pac hlavu a brisko ma vetsi o 3 dny, ale steheni kost o 10 dni a hned to hodi o tyden vic. pochybuju, ze to zohlednuje, ktera z tech hodnot je vetsi.
a ma na vahu miminka vliv kolik se v tehotenstvi pribere?

nice202
13. jan 2011

@natama ja som pribrala 20 kil, najviac v poslednom a uplne najviac 2 tyzdne pred sekciou. ale uz nemam nic navyse, este menej mam ako pred porodom. moja ma teraz skoro 8 mesiacov a je chuda ma len 8 kil

imzadi
13. jan 2011

ja pribrala asi 12 kila, dle vahy co mam doma🙂

natama
13. jan 2011

tak to nevypala na nejakou extra souvislost. ja mam nahore podle vahy doma cca 16 a s prvnim jsem nabrala 22 kg a ten mel 9 dni pred terminem, kdy byla sekce mel 3420g. no a ted temer ve trech letech ma 12 kg 😀

sussanah
13. jan 2011

@imzadi ahoj, muj teda velky cvalik nebyl (3,65kg), zato obvod hlavicky mel 36,5cm 😖 A teda nebyl to zadny med, velke hlavy maji v manzelove rodine, maly uz ted v roce ma obvod hlavy 50cm. Kazdopadne mela jsem dobrou PA, ktera mela super pristup a to ten nechat kontrakce co nejdele roztahnout porodni cesty. I kdyz uz jsem mela temer zaslou porodni branku a bezne uz by se zacalo tlacit, tak jsme cekali asi jeste 15min (bylo to nekonecne) a pak jsem teprve zacala tlacit a poraneni byla nakonec minimalni (jen maly nastrih, par stehu). Kazdopadne vsechny mimi cepicky jsem doma zkusila a opet sbalila a kupovala rovnou vel 3-6m 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre