Môj plod má 4530 g v 38 týždni tehotenstva

ennyp
31. okt 2008

Ahojte tehulky. Chcem sa opytat ci niektorej ukazalo na usg velke babatko. Moje malo v 36. tyzdni 3500 g a teraz v 38. uz ukazuje 4530 g. a to mam este dobre dva tyzdne pred sebou.

ejusa
31. okt 2008

Tak to bude riadne babetko a budes cisarskym rodit?Ja som len v 27 tyzdni.

sonicka07
31. okt 2008

ennyp, a nepomyllila si sa? za dva tyzdne pribralo vyse kila? to sa mi nechce verit. nemalo to byt 3530?
ja som dnes bola na sone,som na konci 30tt a moje ma 1.8kg, co sa mi tiez zda dost.

ejusa
31. okt 2008

A kolko ma mojeee?Ja neviem,ale v stredu idem a povie mi.Mne sa tiez zda moc co pise ennyp,nie je tam len preklep? 😕

ennyp
autor
31. okt 2008

Nie, nezmylila som sa. Mam to aj v papieroch. Doktor bol z toho tiez trosku mimo. Vravel, ze si to este raz skontroluje a potom sa rozhodne ci budem rodit klasicky, alebo cisarskym. Aj prve dve som mala velke, dcera mala pri narodeni 4110g. Ja by som len chcela vediet, ci skutocne aj take velke narodi ako ukazuje usg.

sonicka07
31. okt 2008

ennyp,tak to ti nezavidim,to je velke aj na cisarsky!

noangel
31. okt 2008

me muj gynekolog rekl podle jeho UTZ v 38tt vahu 4200 g poslal me do porodnice kde to upresnili na 4000 g a za 5 dni sem porodila 4 kg valibuka 🙂

rika se ze odchylka je cca 10 - 15% a zalezi na kvalite UTZ

mamamima
31. okt 2008

sonicka, kamoska rodila 5 kilovu dcerku a normalne, nie cisarskym, neboj sa, nejako to zvladnes, hlavne nech je zdravucke 😉

sylvka
31. okt 2008

ahoj enny,myslim si,že je to pravda,já byla na kontrole v 38tt a malý měl odhad váhy 4kila,tak mi ho vyvolali a měl 3,98 🙂 nechtěj ti miminko taky vyvolat?

noangel
31. okt 2008

a taky sem rodila prirozene. stejne nejtezsi je dostat ven hlavicku a pak uz telicko vyklouzne a je jedno jestli 3,5 nebo 4kg telicko 😉

petruna
31. okt 2008

ennyp : ja znam nekolik holek, co meli odhad miminka takhle veliky a vetsina rodila dokonce normalne...U nas v breznu jsou dve maminy, co meli deti pres 4,5 kila.

Ja myslim, ze te asi vezmou na vyvolani, ne ? Me to taky hrozilo, ale nakonec jsem mela odhad ve 38 tt jen 3400 g a kluk se narodil 5 dni po terminu s 4280g, prirozene, bez problemu...

a vim o jedne holce, co mela odhad 5 kilo a nakonec mela 4 kilove mimco...on ten ultrazvuk opravdu neni moc presny...

petruna
31. okt 2008

sonicka : nestras ennyp ! I vetsi deti jdou porodit , natoz cisarem...Proc by mel byt i cisar problem ?
Kolikrat je v TV, ze se narodilo 5 - 6 kilove dite a mamina to zvladla.

caruzo19
31. okt 2008

ultrazvuk sa moze o pol kg pomylit,moc by som tomu neprikladala vahu,este ti budu ultrazvuk robit,nie?

sirinka
31. okt 2008

ennyp no kamoska porodila svoje prve dieta prirodzene s vahou 4 a pol kila...a tak jej cca aj hovorili, ze bude vazit.

gabka.d
31. okt 2008

holky me řekkli že mám velké dítě a to má 3 700, včera mi to řekli.tak kde na tom byli 😅 😀

Ennyp neboj, taky mi řekli že je to + - 0,5kg, no v tvém případě raději jen - 😉

pajmis
31. okt 2008

Tak mě moje Dr. řekla, že můj malý měl ve 31tt jen 1100g, což se mi zase zdálo hrozně málo 😅 tak nevím... ale taky si myslím, že to je špatně... známá je v 36tt a jí řekli, že její malá má 2300g nebo tak nějak, tak jí podle toho prej upravili i termín porodu a z 36tt ji šoupli do 34tt, že to odpovídá spíš tomu 34tt... tak nevím no... ale já bych tomu stejně moc nevěřila... až se to narodí, tak se to bud potvrdí nebo vyvrátí... hlavně nepanikařit, nechat chladnou hlavu a nějak to malé ze sebe stejně musíme dostat... at spodem, či břichem... zůstat tam nemůže... tak to tak neřešte 😉 Bude to jistě OK

myschka
31. okt 2008

Já měla odhad v 39tt 4kg a 10dní po termínu měla malá 4,350kg rodila jsem normálně a nebylo to tak hrozné 😉
ale mojí sestřenici odhadli na utz 4kg a protože je malá tak jí vyvolávali porod v 38tt a malej měl 2,6kg 😕 takže je to fakt orientační

lukin
31. okt 2008

Tak já jsem ta březnovka, o které psala petruna 😀 Váhový odhad jsem měla na 4 kila, tak mi porod vyvolávali. Nakonec se narodila s 4530 gramů 🙂

lukin
31. okt 2008

Jo a moje známá má 5 dětí, první mělo 4 kila a zbývající přes 5 kg a všechny porodila normálně 🙂

petrach
31. okt 2008

pri prvnim mimcu mi dr. rekl ze mala je hrozne velka,ze se nevleze do tabulek ultrazvuku,ze bude mit pres 5kg

byla jsem z toho cela spatna,do porodnice kde mi porod vyvolali predcasne vezla na mimi velikost 62 a mala mela porodni vahu 3228g!!!!!
takze ne pokazde maji dr.pravdu 😒
hlavne at jsou mimi zdrave,drzim palecky!!!

beata.n
31. okt 2008

ahoj maminy,tak mě se prdolka narodil ve 37tt a vážil 4250g,ale bylo to díky zanedbané těhu cukrovce,myslím si,že jinak by tolik neměl,rodila sem přirozeně,takže se to určitě dá.ani sem nebyla potrhaná 😉

bambulkabambulkova
19. nov 2010

moje bude mat cez 4kg narezu ma celu?

anieli_1
20. nov 2010

ahojte ja som rodila cisarskym lebo som velmi uzka ale uz v 10 tyzdni mi vravel dr ze bude velky.........a som porodila v 37tt bo som dostala kontrakcie a maly mal 3060 a mi povedali ze keby sa narodi nacas ma 4kila lebo babo najviac pribera v poslednych tyzdnoch lebo na seba nabaluje tuk.......a ide o hlavicku ci daju cisarskym alebo nie to zmeraju sonom hlavu a vam bedra ci prelezie......a tie miery co davaju su odhadovane podla toho kolko ste pribrali atd.....aj kamoske vraveli aky bude velky ze asi pojde cisaskym a nakoniec mal 3200....:D

pepppe
20. nov 2010

ahojte abbulky mne sa mali narodil 3dni po termine a mali sme presne 4190g rodila som prirodzene,,ako porod samotny uz bola malina jaaj ale tie kontrakcie bolestive ☹ nastrihli ma ale moc ee,lebo ma dlho nezasivali,,to uz bolo nic to zasivanie 😀

monulicka
20. nov 2010

Moj maly sa narodil 3 dni po termine, mala som vyvolavany a mal 3950g. a porod celkom v poho, len ma trosku nastrihli, ani som to necitila 😉

llllucka
22. nov 2010

No,tak malej měl 4350,rodila jsem přirozeně.Museli mě nastřihnout a praskla mi půlka dělohy (ale to bylo spíš tím,že byl od prasknutí plodovky do hoďky venku).Už od začátku jsem byla upozorňovaná,že bude velké mimi,protože jsme oba s manželem měli 4 kg a váha je prý dost dědičná.Teď se u druhého děsím,že budu rodit 5 kg cvalíka,protože většinou se další děti rodí větší.Problém je,že UTZ je opravdu hodně orientační,ale doufám,že kdyby mělo být mimi opravdu větší,že mi porod vyvolají.

antana123
26. nov 2010

Ahojky taky jsme měli obříka malý měl 4540gramů a po 8hodinách trápení nakonec císař rodila jsem ve 41+3tt snad mě už příště nenechají přenášet 😲

smoulinka.ciko
26. nov 2010

lllucko tak to taky není jisté že musí být větší, tak jako to že druhý a další porod je rychlejší, protože jestli se mi tohle splní tak snad do té porodnice dojedu 😅

slavuska30
30. nov 2010

..ahojte, moj najmladší syn mal 4390g a54cm, narodil sa v 42t, najstarší syn mal 4270g a 55cm v 42t, a dcéra ,,len,, 3270g a 48 cm v 42t, všetci prenášaní, rodila som všetkých prirodzene 🙂 🙂 pri chlapcoch som mala vždy na sone písané rozmery v 2týždnovom predstihu 🙂 🙂

kristy2008
30. nov 2010

ahoj tak moje princezna mela pri porodu 4020 g rodila sem prirozene.kazdopadne sem mensi-drobnejsi postavy,takze sem byla zasita snad vsude 😲 byla u me sestra zdravotni ze cviceni v 8mesici a ta mi podle pohmatu bricha rekla,ze pres 3500 g to bude urcite.ja mela vzdy malo zeleza a byla sem bleda,takze sem cele tehu jedla vitaminy tehotenske.to mi rekli,ze to bude tim,ze byla tak velika 😀 kazdopadne se priklanim i k dedicnosti,pac ja mela jako druhorozena 3950 g a bracha muj 4450 g 😀

kacab
30. nov 2010

... to měření před porodem je už neobjektivní... první porod mi vyvolávali a zdálo se jim, že mám obří břicho... měla jsem hodně plodovky, ale stejně měla dcerka 4010... ale proč to vlasně píšu... Dr mi vysvětlovala, že ultrazvuk před porodem je čistě orientační s odchylkou až 0,5kg.... Oni změří obvod hlavičky a pár kostí v těle, což jim pak program vyplivne nějaký odhad... ale nedokáží zohlednit množství tuku v tělíčku miminka, proto ty velké odchylky.... mě se sekli taky o půl kg... proto jsou ty odhady z UZ k něčemu tak do 6. měsíce a pak jen orientační.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre