Môj plod má 4530 g v 38 týždni tehotenstva

ennyp
31. okt 2008

Ahojte tehulky. Chcem sa opytat ci niektorej ukazalo na usg velke babatko. Moje malo v 36. tyzdni 3500 g a teraz v 38. uz ukazuje 4530 g. a to mam este dobre dva tyzdne pred sebou.

jasekd
13. jan 2011

@imzadi A mas zmerenou panev? Mne nikdy nikdo odhad nerekl, jen ze dite je spis vetsi. Panev jsem mela 23, 27, 31, 16. Ty 3 cisla pekny, zato to posledni je hodne malo, norma je tusim 18-20. Bricho jsem mela hodne veliky. Moje Dr mi rovnou rekla, kdyz tak to pujde takhle no, a naznacila smiknuti cisarem. Pry je to u me tak 50 na 50, malej byl i dlouho KP, ale kdyz se otocil spravne, nikdo cisare dopredu neresil, uvazovalo se o vyvolavacce, pak ani to ne. Rodit jsem zacla presne 40+0 a na prijmu mi udelali odhad, "jen" 3,6 kg. Ale i ta Dr rekla, ze na me je to hodne, ale ze uvidime. Prijela jsem brzo rano se silnyma bolestma po 3 min. a na uvitani mi rekli, je ten je velikej a bude to az vecer 😀 Nakonec to bylo "uz" ve 14 hodin. Kontrakce strasny. Kdyz doslo na tlaceni, pomohla mi Dr doroztahnout branku (slo to pomalu a malymu se horsily ozvy), dorotovat na boku, 2 PA na bricho. Ani nevim, jak jsem ho porodila, ale porodila, s vydatnou pomoci, ale bez vexu, bez klesti 🙂 S nastrihem (ale mam pocit, ze ty cvicis Epi no? Ja tam obcas juknu, trochu o nem uvazuju, napoprvy jsem ho nemela). Ten me pak hodne bolel, ale moje blbost, nemasirovala jsem jizvu. Siti pohoda, nebolelo, jen trochu vnejsi stehy. Prasknul mi trochu cipek, ale o tom jsem vubec nevedela, fakt ten vnitrek neboli. Myslim, ze sila tak 10 minut, zadnej masakr se nekonal, na to, jak to slo blbe a ze jsem vubec necvicila, na rozdil od tebe 😉 Akorat jsem pila malinik a sliz z lnenyho seminka, netusim, zda to k necemu bylo. Nakonec 3,75 kg, 52 cm, hlavicka myslim 35,5 cm. Uprimne, ja se velikosti ditete nebala, prave proto, ze mi ji nikdo moc nerikal, a kdyz jsem prijela, uz jsem byla takova odevzdana, ze nejak se porodi. Ja mela jiny stresy kolem tehotenstvi a spis strach o malyho, tohle jsem tak neresila. Porod rekla bych prumernej, zadna rychlovka, ale zadnej masakr a maraton. Krizovy bolesti byly daleko horsi nez to samotny tlaceni (odhaduju 45 minut), kteryho jsem se bala daleko vic, nastrih nebolel... A verim, ze kdyby byl cas cekat, jak pise @sussanah , mohlo to bejt jeste vic v pohode. Pokud nemas nejakou extra malou panev nebo jinej problem, cvicis, tak bych se toho samotneho tlaceni po me zkusenosti tak nebala 😉 Kdybych na sebe mela vic casu, poradne ledovala jizvu a masirovala, tak jsem ani nemusela mit takovy problemy s nastrihem (nic nehnisalo, jen se udelal otok) a byla bych uplne fit, coz po cisari ne. Ja jsem fakt rada, ze to dopadlo takhle.
Jo a mam kamosky, ktere normalne porodily, ta jedna prvni dite 4,96, druhe uz brnkacka pro ni 3,75. A druha dokonce 5,20 (prvorodicka), ale pravda, ze jsou trochu jine konstituce nez ja, i kdyz ja na prvni pohled taky nejsem vychrtla. Sorry za roman a hodne stesti 😉

imzadi
14. jan 2011

@sussanah no vidis to, cepicky mam taky sami mali...ach jo, ted vidim, ze brzke nakupy byla blbost, ale kdo to mel vydrzet? 😀

@jasekd moc diky za roman, potesil🙂 panev zmerenou mam, cisla jsou :29-32-35-24, takze to posledni je docela ok, aspon ze tak 😀

jasekd
14. jan 2011

@imzadi To jsou krasna cisla 🙂 To ti namerili ted na kontrolach v porodnici nebo uz driv? Ja to mela mereno driv, tak mozna se to pak trochu povolilo. Ted uz me nikdo nemeril a merit nebude, opsali mi do prukazky stara cisla, i kdyz myslim, ze ted budou vetsi. Clovek se prece jen trochu rozjede. Asi by me premerili jen vv pripade fakt velkeho ditete. Ale na cisla jako mas ty jsem se asi nedostala ani omylem 😀 Ono nezalezi, jak clovek vypada, ja mam docela siroky boky, sice jsem (byla 😝 ) stihla, ale boky vypadaj celkem na rozeni vhodne, proto me prekvapila ta posledni hodnota, ze mam tak malou. Je to ten predozadni rozmer a je hodne dulezity, proto me upozornovali i na moznost cisare. Ty muzes vypadat hubena, ale tu panev mas na tohle lepsi, navic to Epi no 🙂 Moje sestrenice je vylozene vyzabla, hodnoty mela mensi nez ja, odhaduju tak 21 26 29, akorat posledni vetsi, 18. A porodila holcicku kolem 3,5 kg, sice s klestema, ale tam slo spis o slabnouci kontrakce, i kdyz je jasne, ze ji to tlaceni muselo jit hur.

imzadi
14. jan 2011

@jasekd merili mi to pred vanocema, ted to mozna bude jeste vic, pac me hrozne boli kycle asi od toho, jak se to vsechno povoluje...a stihla nejsem🙂 jsem takovej macatej puclik...rada bych fakt normalni porod, ale ne kleste, toho se desim hrozne...a uplne nejvic toho, ze budou se mnou delat psi kusy a pak mi treba po dnu trapeni reknou, nic, nejde to, jdeme na cisare 😝

a jinak s tim cvicenim, jako jo, cvicim, ale zrovna extra mi to nejde, vcera jsem se horko tezko dopracovala na to, vytlacit balonek o 29 cm 😅 Ty mas zase vyhodu nedavneho porodu 😉

jasekd
14. jan 2011

@imzadi Tyhle miry musi stacit 😉 Mne to merili drive, uz si nepamatuju v kolikatem mesici. Kazdopadne kdyz jsem se tyden pred porodem ptala, co jako ta panev, jestli se to aspon trochu roztahne, ze ta 16ka me tam desi, tak doktorka "to uz neres, nejak to porodis, a kdyz ne normalne, tak takhle" a prejela si pres bricho 😝 Urcite to jeste aspon trochu povolilo, si myslim. To co pises, byla i moje nocni mura, to radsi jit hned, ze jo. Kdyz zacly malymu padat ozvy a Dr rekla, ze neni cas, ze musi okamzite ven, tak mi taky blesklo, jestli mam 9 hodin silnejch bolesti a naprd... Ale fakt to pak slo, s pomoci, ale slo. Klesti bych se bala, velkej nastrih a bala bych se o mimco. Ale tyhle veci, kleste a VEX, vezme vzdycky do ruky ten nejzkusenejsi Dr, co tam je, zadny novacci. Sestrenka mela kleste a jedna znama VEX a obe rikaly, ze to bylo hned venku, i kdyz samozrejme zotavovani je potom o neco delsi, obe deti jsou OK. Tam jde hlavne o to, aby se k tomu rozhodli vcas. Jinak 29 cm je krasnejch, hlavne vy, co cvicite, mate vyzkousenej ten pocit, kdyz jde hlavicka ven, ten tlak, i kdyz ja to ani pres ty strasny krizaky nejak nepoznala, kdy tlacit a tak. Kdo z "normalnich" holek (necvicicich) ti vytlaci prumer 29 cm? Mne delal pak problem i obyc. sex 😀 Ted ani nemluvim, je to jeste horsi (ne komplikace po porodu, ale brzke tehotenstvi a tak). Masaz jsem nedelala, jen ten sliz 😝 Vyhoda nedavneho porodu, no nevim. Tehotenstvi, i kdyz na rozdil od prvniho bez komplikaci, snasim o dost hur. Vyhoda urcite v tom, ze by to melo byt projete, nevyhoda hlavne psychicka, bojim se vic nez predtim, vsechno je to jeste cerstve, i kdyz to nebyl nejakej horor, bolelo to dost 😀 Tvoje vyhoda by melo byt to Epino, muzes si vic verit. Co jsem nakukovala do te diskuse, asi to funguje 🙂 Odrazuje me cena, nevim, zda bych si koupila pouzite, a jestli to pak vubec prodam, i kdyz se pouzivaji ty kondomy, kde je jistota, ze je ta prede mnou taky pouzivala... A vyvarit to asi nejde, co? to by asi balonek nebyl rad. Kdybych to koupila uz na prvni porod, takhle si rikam, stejne jizvu mam, je docela pekna, problemy nemam... Ty mas nove? To je pres 2 tisice, ze?

imzadi
14. jan 2011

@jasekd jako na psychiku ten trenink je fakt super, epi - no jsem koupila pouzite po holcine, co ho nemela ani mesic, protoze rodila predcasne🙂 a vyvarit to bohuzel nejde, jako da se sehnat ten vlastni balonek, ale ja to poradne vydrhla, vydezinfikovala a pouzivam jen s kondomem...beru to takhle, kdyz jsem u gynekologa, take me prohlizi tema jejich pristrojema, ktery pouziva na vsechny zensky a jen meni ten obal na tom...tak co uz...a nove fakt stoji pres 2 😒

natama
14. jan 2011

tak ja mam posledni cislo 18, to teda nic moc, ste me docela vydesily, ja cekala, ze budu mit hooodne 😀 je to teda mereny uplne na zacatku tehu. dneska me ale PA trochu uklidnila, ze je to ok, koukala mi na nejakej trojuhelnik na zadech a prej je panev dost sikora. taky ze pry odhad 3,5 ze 39tt neni nic hroznyho. tak nevim, estli chtela jen uklidnit... no snad ma pravdu 😅
@jasekd ja mam epino taky pouzity, taky jsem poradne umyla vydesinfikovala, pouzivam kondomy a vidim to podobne jak imzadi 🙂

jasekd
14. jan 2011

@imzadi No jo, jenze ty gyn. nastroje se sterilizujou, myslim jako zrcadla a pod. Je fakt, ze treba na UZ sondu se da jen obal a desinfikuje se, jenze ta sonda se zas nenafukuje jak ten balonek, co kdyz mi ten kondom praskne 😅 Ty vase opatreni urcite staci, ale ja pres to asi neprenesu a davat pres 2 tisice se mi nechce... Pravda, ze ani v mem oboru (zubni)nelze vsechno prohnat sterilem nebo autoklavem. Od kamosky bych to koupila urcite, ale cizi na netu, nevim. Ale kdyz ctu tu diskusi, musim rict, ze mate uspechy...
@natama Vsak jsem psala, ze ja mela 16, syn 3,75 a hlavu 35,5 a slo to 😉 A vzdyt ty jsi druhorodicka. Prvni byl cisarem? Ja tu diskusi necetla celou... Jinak nerikam, ze si nepreju, aby holcicka byla mensi, primo v to doufam 😀 I kdyz ani klukovy miry nevypadaji nejak obrovske, mne stacily...

imzadi
14. jan 2011

@jasekd 😀 mo pokud jsi zdravotnik, tak chapu🙂 tak aspon at manzel masiruje hraz 😉

@natama jakej trojuhelnik? to me zajima 😵

jasekd
14. jan 2011

@imzadi Asi deformace, ze jo 🙂 Tu masaz nevim, od kdy se to dela? My ted mame i sex. zivot na nule, manzel uz je znacne nevrlej, ale mam fakt problemy z toho, jak je to tehot. brzo (u prvniho jsem ty problemy nemela), krecaky no vite kde 😠 Tak si to tam jeste takhle mordovat, ta masaz i docela boli, ne, musi se pritlacit... V poradne to nejak nekomentovala, ono to asi u me nebude tak zle, ma to asi kde kdo, ale mne to prijde priserny a je to dost neprijemny, jen doufam, ze to s porodem zmizi. No jo, uz to nikdy nebude jako driv 😀 Aspon ze tu jizvu mam ukazkovou, a jak jsem ze zacatku nadavala v duchu Dr, co mi to tam vysila, pak jsem se ji opet v duchu omlouvala.

natama
14. jan 2011

@jasekd jj, prvni byl prave cisarem. jj, cetla jsem tech 16, jen jsem cekala, ze budu mit fakt hooodne 😅
@imzadi ona mi to presne nevysvetlo, ale koukala a prohmatavala v oblasti panve vzadu, ze tam neco tvori nakej trojuhelnik 😕

imzadi
14. jan 2011

@jasekd 😀 no my jsme bez sexu 7 mesicu, tak mi neco rikej🙂 a ta masaz by mela bolet, aby se to cvicilo, mrkni sem: http://www.zbynekmlcoch.cz/info/ostatni_obory/m...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre