Musia byť pravidelné pohyby v 29tt?

silvestrova
22. jún 2007

Musí mať žena v 29 tt pravidelné pohyby??? je niečo v neporiadku, ked napr. cíti pohyby obden, alebo len raz za den jemné?

titkovamiriam
22. jún 2007

Je dolezite ze ich citis!Mozu byt kludne aj obden,no ak sa ti nieco nepozdava a mas niake tusenie zeby mohlo byt nieco v neporiadku radsej navstiv lekara.Ja som mala pohyby u kazdeho inak.U najstarsieho som ich malo citila ,u stredneho tiez nic moc,ale teraz pri Marekovi to bola katastrofa a hlavne v noci. 😀

esentielka
22. jún 2007

mne doki poveda ze by sa malo hybat aspon 10x za den..

hedunecka
22. jún 2007

ked som lezala v nemocke bola tam jedna holka a mala malo pohybov tak jej dali taky papier a tam si musela pravidelne znacit pohyby babatka a tiez hovorili ze by ix malo byt aspon 10.. 😉 a tusim do obeda by sa malo viac..ale je to individualne..ale ked mas zly pocit ze citis pohyb iba raz za den opytaj sa nato..urcite by si to mala potom sledovat 😉 moja krasavicka sa nastastie hybe aj do hodiny 10x 😉 😀 😀

majka35
22. jún 2007

ja som mala aj také dni, že som vôbec necítila pohyby ... bola som už nepokojná, ale v noci mi to malá poriadne vynahrádzala ... 🙂

jana20
22. jún 2007

Ahoj..
tak ked som ja bola tehotna tak sa nas drobec hybal veeeelmi malo...som sa bala,ze co sa deje...ale doktor povedal,ze to je v poriadku..ze babo je asi v dobrej polohe a nema potrebu sa hybat...a ze je lenive 🙂 ...stalo sa mi,ze aj cely den sa nepohol..som si stale sledovala brucho a cakala na pohyb drobca...ale mi to potom vynahradil... 😉

jaaty
22. jún 2007

Ahoj, ja som cez deň pohyby takmer necítila, vždy až na večer alebo keď som si lahla do postele na rovné a dnes mám zdravú Hanku, ktorá takmer celý deň prespí, takže predpokladám, že už v brušku tak bola nastavená. Navyše som mala dosť malé bruško, takže malinká bola zrejme uložená viac vzadu a tam sa mohla hýbať smerom dovnútra, čo som ja necítila 😉

adkag
22. jún 2007

aj ja niektore dni citim malo pohybov a niekedy zase skoro stale,ale to tak ze dva tri dni malinko a potom jeden dva dni viac. tiez by som bola radsej keby viac kopkalo,ale drahy vravi ze je po nom kludne 🙂 .kamoskina mala sa tiez nechcela moc hybat v brusku a teraz je to riadne zive dietatko.

pheva
22. jún 2007

pridam sa k diskusii. Ale toho mojho drobceka citim non-stop. Napr. aj v noci staci ked sa zobudim a idem na vecko a uz sa opat hybe. A cez den uz ani nehovorim. Ja uz necitim kopance ale vidim na brusku Mexicke vlny .
Podla mna su niektore babatka lenivejsie a ine aktivne az privela.

andreafa
22. jún 2007

ja na tvojom mieste idem k doktorovi.nech to aj nic nie je, ako sa stresovat. moje babatko sa hybalo kazdy den od rana a v noci spolu so mnou spinkalo. je pravda, ze niektore deti sa menej hybu, ale aj tak, radsej si bud na istom, ze je to OK, ako sa len domnievat, ci to nie je nieco zle.

susik77
22. jún 2007

je lepsie sa ubezpecit, ze je vsetko ok...moze to byt len lenive mimco, ale ked skocis lekarovi, budes mat klud 🙂
Je to strasne individualne, moje sa hybe od rana do noci 🙂

tanja61
23. jún 2007

ahoj myslim ze niektore babatka su aktivnejsie a zas naopak ja zijem v UK a tu pri kazdej navsteve ma lekar upozornuje ze ak nebudem citit pohyby aspon 10krat do dna tak mam prist...niekedy sa mi drobec hybe aj cely den a niekedy cakam kedy sa pohne....ale aby si sa uistila tak zajdi za lekarom ved za to nic nedas a budes spokojnejsia.....vsetko dobre
😉

adkag
23. jún 2007

mne sa dva dni mimi malinko hybalo,drahy bol na sluzobke a odkedy vcera prisiel tak je nejake aktivne. asi mu bolo smutno 🙂 .ale je fakt ze malokedy je az tak aktivne zeby kopkalo furt ako pisu niektore tehulky.

biba12
26. jún 2007

MOj maly bude hyperaktivny asi po mne. Kope skoro stale, je jedno, ci je rano, obd, vecer, v noci. Ked mal minule 2 hodiny rano prestavku, uz som si myslela, ze nieco nie je v poriadku. Ale v knihe som citala, ze od 28.tyzdna je nutne sledovat kazdy vecer/alebo vtedy ked je najaktivnejsie/ pohyby a malo by kopnut v priebehu 10 minut aspon 10 krat.

neli37
5. júl 2007

baby myslite ze v takom 10tt je uz citit nejake pohyby,pretoze mam take zvlasten pocity v bruchu a podbrusku,ale mrcha mi vobec nemeska.Mozu byt priznaky tehu len pohyby,a maly prirastok na vahe?

adkag
5. júl 2007

neli v 10 tt urcite pohyby nie su. u prvorodiciek najskor okolo 16tt,aj to len u malokoho. priznaky tehu v ziadnom pripade pohyby nie su zo zaciatkuto by si musela byt uz aspon v 4-5mesiaci a nevediet o tom ze si tehu co pochybujem. ja som prve pohyby rozoznalA az okolo 21tt. a prirastok na vahe tiez nie je priznakom tehu.

neli37
5. júl 2007

Dakuujem za odpoved,pytala som sa lebo mam ist na rontgen,kvoli inemu zdravotnemu problemu a bolo mi povedane ze tehotne zeny nemaju chodit na rontgen,tak som sa trochu obavala ze ci nahodouu nejsom....ale to asi len zbytocne stresujem 🙂 som pekne sibnuuta ze? 🙂

adkag
5. júl 2007

ked mas podozrenie sprav si pre istotu test, ale to co popisujes urcite priznaky nie su.aj ked su zeny ktore su tehotne aj bez priznakov, pre isttu by som si spravila ten test.

neli37
5. júl 2007

Test som si robila,dokonca niekolko. Pretoze mrcha mi nechodi pravidelne, tak som si pred poslednymi tromi mrchami robila vzdy tak po dva tety a vsetky vysli negativne,ale mna vystrasilo to ze su aj zeny bez priznakov.Ale keby som nahodou bola tak test by to zrejme ukazal...

adkag
5. júl 2007

hej test by urcite ukazal, ak bol negativny,tak myslim ze tehu to nebude. aj ked ja som prvy mala tiez neg. ale po 4 dnoch co mi meskala ms bol uz pozitivny. ja som si robila prvy na silvestra,aby som vedela,ci mozem pit 🙂

neli37
5. júl 2007

Ja som si robila v priebehu dvoch mesiacov asi styri alebo pat testov a vsetky boli negativne,takze tehu niesom,takze v klude mozem ist na rontgen.

domeenika
7. júl 2007

nechcem zavadzat..ale ja som si robila testy asi 2 mesiace kazdy tyzden a vzdy bol negativny..vzdy iny druh podotykam. no a potom som sla k doktorovi a bola som v 2. mesiaci..ale menzes mi meskal.

neli37
7. júl 2007

Hovorim ze jedine co sa mne nezda su iba zvlastne pocity v bruchu,ale ak by som bola tehu tak urcite uz dlhsie,no ms mavam aj testy su negativne,a nic nenasvedcuje tomu ze tehu som....no aj tak diki za odpoved🙂

hellosona
2. sep 2007

vcera, ked som natrafila na tuto temu, som sa potesila... babo bolo za posledne dni az moc kludne, ale tyx 10x som ho len tak-tak citila. dnes som od rana dostala asi 50 kopancekov, tak som vytesena... mozno bolo len nejako inak otocene, mozno viac spalo... aspon viem, ze 10x ho musim zacitit 🙂 lekarka mi nic take nespomenula 😠

mirka21
2. sep 2007

mi to máme tak niekedy ju cítim cez deň a niekedy v noci 😀
lúbi si pospinkať cez deň a v noci má vo mne hotovú disko ato sme hore aj celú noc a hlavne býva hore ke´d sa vezieme v autea máme zapnuté rádio a hlas v tedy je riadne hyperaktívna ale nikdy ma nenapadlo aby som si rátala koľko krát ma kopne za deň 😎
hlavne sa mi páči keď mi naťahuje bruško to mi drahý hovorí ako keby som mala malého červíka v sebe 😀
a v poslednom období ju dosť cítim hlavne keď mi začne tlačiť do rebier je to dosť nepríjemné a zle sa mi dýcha ale dá sa to vydržať 😀 😀 😀

hedunecka
2. sep 2007

no tak ta moja je uz ako z ruze kvet..dobrunka a moc mi nerobi uz zle jak na zaciatku..iba kde tu mi stuxne teda resp.mi vyduje kopcek na brusku..ja mam pohromu iba ked mi stvrdne brusko lebo to mi tak vyduje xrbatik a nozky ze mi ide brusko roztrhnut 😀 😀 ale inak uz ma absolutne nekope 😉 xuda sak sa ani necudujem ked tam uz nema miesto..uz by mohla ist aj von niee??? 😀 😀 😀 😅

annika
4. sep 2007

Ahojte!
Ja už druhý deň cítim neustále pohyby cez deň , a to kopance, škrabania. Také silné pohyby som zatiaľ nikdy nemala a to celý deň??????!!!! A môžem robiť, čo chcem, ľahnem si,, postavím sa, sadnem si, fakt, ako keby som mala červíky v sebe.A všade to cítim, hore, dolu, pri pupku a na bokoch. Je to normálne, holky?

zuzannas
4. sep 2007

..je, neboj Annika! aj ja ich mam, najlepsie je to o 5:00 rano... 😅 bud rada, ze su, horsie by bolo keby sa babo moc nehybalo...

alami
4. sep 2007

annika / ja mám posledné dni to isté. Ja už by som bola niekedy rada, keby sa chvíľu nehýbalo. Stále cíti také riadne pohyby a kopance, často aj popod rebrá, nohu má zaborenú do môjho boku už takmer v kuse a ešte keď sa mu začne čkať... A stáááááále, aj v noci sa hýbe. či sa mu tam už nechce byť, či čo??

annika
5. sep 2007

A pritom som niekde čítala, žempo 36 tt. sa to ukludní... No, som zvedavá. Človek by si myslel, že v takovom smutnom počasí aj ono bude kludnejšie. A u mňa to práve naopak...Ozaj! môže to byť aj z toho počasia? Alebo je to u vás stále?

megie
5. sep 2007

ahoj, no svokra mi hovorila, že môj manžel bol v brušku stráášne lenivý (ani sa to moc nezmenilo 😀 ), kopol ju každý deň 4x okolo jedenástej večer a dosť.. nič viac za celý deň. Počas dňa cítila len jemnučné mrvenie, ale kopnutie len v noci a aj to len 4 kopy a hotovo. Ale stačí sa na poradni opýtať doktora. Držím palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre