Nakoľko je termín pôrodu stanovený lekárom presný?

domci115
23. feb 2015

Termín pôrodu mam stanovený na 19. júla.. Zaujímalo by ma aké máte s tým skúsenosti. Narodili sa vaše bábätká presne v deň termínu alebo aj o týždeň neskôr , skôr?? O koľko sa to môže až líšiť? Dakujem za odpovede 🙂

atomica87
23. feb 2015

Do 38tt je predcasny porod, od 38 je uz normalny, a prenasat mozes aj 7-10 dni....

ichbinich
23. feb 2015

@domci115:
To su iba odhady, na jednej strane na zaklade poslednej menstruacie, na druhej strane podla priemeru velkosti plodu a inych udajov, co sa da spoznat v ultrazvuku.
Dieta sa rozhodne samo, kedy pojde na svet, teda vo vacsine pripadov. Ci je to telo dietata alebo matky, co vlastne spusta porod, to este vedci nezistili.

Takze, termin porodu je iba statisticky udaj. A ako sa hovori: never ziadnej statistike, ktoru si si sam nesfalsoval 😉 😀

Moje deti:
Syn: Vypocitany termin podla menstruacie: 29.11. Podla ultrazvuku 4.12. Narodil sa den pred terminom, 3.12., ale musel von, nemal vodu (cisarsky).
Dcera: Vypocitany termin asa zhodoval s terminom z ultrazvuku: 4.4. Narodila sa 19.3., spontanne a prirodzene. Na kontrole mi lekarka vravi, vsak vy ste otvorena na 4 cm! A jej na to: dobre vediet, ze rodim! 😀 Mala som akurat tahanie v krizoch dovtedy 😉

janickacrazy
23. feb 2015

Prvý syn mal termín 12.12. a narodil sa 22.12. čiže som prenášala 10 dní. Druhý syn termín 14.10. a narodil sa 11.10. Ale mám kamošky, ktorým sa narodilo dieťa aj o 3-4 týždne skor ako bol vyrátaný termín. Celkovo sa teraz rodí dosť veľa detí predčasne, čo samozrejme nemusí byť tvoj prípad, ale radšej si zbal tašku do porodnice skor. 😉

marylis
23. feb 2015

Termin porodu podla poslednej MS 3.3. Termin porodu podla ultrazvuku v 12tt bol 26.2. A maly sa vypytal na svet 26.2. 🙂

stanislavao
23. feb 2015

termin bol 18.9., narodil sa 7.9. 2 tyzdne hore - dole je to podla mna normalne.

adelusha
23. feb 2015

Môj prvý syn sa narodil 12 dni po termíne stanovenom lekárom. Ale ja som od začiatku vedela že som otehotnela neskôr a plodovu vodu som mala ciru, takze v skutočnosti nebol toľko prenášaný. Aj druhý syn bol pár dni po termíne a teraz pri treťom som mala termín vypočítaný podľa poslednej menštruácie už 27.12.2014, ale podľa ultrazvukového vyšetrenia vychádzal termín až 18.1.2015. A syn sa narodil 10.1.2015, normálne, spontánne, v správe z pôrodnice napísali že pôrod bol v 40. Týždni. Nie každá žena má ovuláciou presne v strede cyklu, niektoré dokonca otehotnejú počas menštruácie, takze mne sa zdá dosť čudne keď lekári idu vyvolávať pôrod už 4-5 dni po termíne, samozrejme pokial na to nie je nejaký iný, zdravotný dôvod 😉

safranca15
23. feb 2015

Ja som mala najskor podla ms na 2.9 TP potom odla velkosti malej na 31.8 a nakoniec sa narpdila 24.8 o 9dni skor pretoze bola o 2tyzdne vacsia na ten tyznen co som zrovna mala

andreasiskova3
23. feb 2015

Mne vypočítala Dr . termín podľa ms na 28.5. ale podľa sona mi to vychádzalo o dva týždne neskôr. Porodila som spontánne presne 28.5. 🙂 pričom sa vraj podľa sona narodili skôr. Boli donosené s váhou 2390 a 2440 🙂

katarinamarkova
23. feb 2015

🙂 termin a realny porod? kludne mesiac hore-dole 🙂

teplakova
23. feb 2015

Termín podľa MS - 22.12. a takto presne v termíne sa aj narodila 🙂
Podľa sona bol termín 24. 12.

simca06022011
23. feb 2015

Záleží od bábätka 🙂)) U nás bol opačný rozdiel... termín podla MS sme mali az na zaciatku marca, narodila sa teda o mesiac skor.. vyvoalny porod, v papieroch mam teda 37tt..ALE rozmermi podla sona uz mohla byt aj v termine (3,7kg, 52cm)

tenerifka
23. feb 2015

Termin podla sona-22.8.
Termin podla poslednej ms-22.8.
Narodila sa 22.8 za splnu mesiaca

margieamatusko
23. feb 2015

Mne lekar vypocital termin podla MS /pytal sa ci ju mam pravidelnu a tak/ na 23.11, maly sa narodil 22.11. Takze skoro na den presne. 🙂

hypnobirthing
23. feb 2015

Presne na vypočítaný termín pôrodu sa narodí len 5% bábätiek, takže na tento dátum sa neoplatí veľmi spoliehať. Keď sa maličké narodí +/- 2 týždne, ešte stále je to v termíne.

buchtickasima
4. apr 2015

Ja som mala termin dnes a nic 🙂 takze je to ozaj nepresne tie datumy.

maryennn1
4. apr 2015

Ja som termín mala 20. júla a malý sa narodil až 1. augusta... a termín bol podľa mojich výpočtov vypočítaný správne, dokonca mi na poradni už v nemocnici povedali, že je veľký a mám sa pripraviť, že rodiť budem už začiatkom júla...najneskôr do 15 júla.... no hold, okolnosti to chceli inak a ja mám doma namiesto júlovčiatka, augustovčiatko 🙂

drakvak
4. apr 2015

Pri dcére som mala 3 termíny - podľa menzesu 19.12., podľa pohybov 1.1. a podľa ultrazvuku 3.1. a narodila sa 25.12. Pri synovi som mala termín 18.9. a narodil sa 25.9. aj to po vyvolaní (kvôli tehotenskej cukrovke ma nechceli nechať dlhšie prenášať). Ináč, s kamarátkou sme mali presne rovnako poslednú MS 4.12. a ona porodila 2.9., ja až 25.9., takže 23 dní rozdiel, ale to je zase rôzne dlhý cyklus, ja som mal dlhý a teda som otehotnela o dosť neskôr 😉 Ja by som pri normálne prebiehajúcom tehotenstve rátala tak v rozmedzí 10 dní pred a 10 po termíne - u vás by to na 100% malo byť v júli 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre