Brali ste Nasonex v tehotenstve?

lenkav1981
7. aug 2019

Baby som v 35tt a velmi sa mi zhorsila alergia, neustale kychanie, upchaty nos, uz som zufala. Predpisali mi nasonex, a v pripade nudze si davam okynth detsky aspon na noc. Brali ste niektora nasonex v tehu? Je bezpecny naozaj? Dost sa bojim kedze je to kortikoidby sprej, ale moja alergia je uz neunosna.🤦‍♀️🤦‍♀️

arcticcode
7. aug 2019

@lenkav1981 spytaj sa alergologa ved. Pre mna nasonex nula bodov, jedine flixonase

lenkav1981
autor
7. aug 2019

@arcticcode ale ved mne to predpisal moj alergolog

arcticcode
7. aug 2019

@lenkav1981 A vedel že si tehu?

lenkav1981
autor
7. aug 2019

@arcticcode jasne povedal ze ho mozem brat

tanuuulka
7. aug 2019

nasonex môžeš, v podstate môžeš všetky spreje na alergiu, to je všetko lokálne, k bábu sa to nedostane. ja som silný alergik a astmatik, som druhýkrát tehotná a mám nastavenú liečbu na inhalátory a dymistu (tá má okrem toho sprejového účinku aj lokálne antihistaminiká, aby som nemusela brať tabletky). mne moja doktorka stále povie, že astma a alergie nie sú v tehotenstve prekážkou, lebo dýchací systém vieš liečiť lokálne bez toho, aby si musela robiť zásahy do svojho tela, a tým aj do tela bábätka.

uzanka16
7. aug 2019

Ja som brala od začiatku celého tehu dymistu tiež kortikoidny sprej lebo som alergicka a nos mi skapinal a lekár že bez problémov môžem dymistu,nasonex alebo avamys všetky 3 na rovnakom princípe a bábätku neublížia lebo je to lokálne.

gabu_lienka
7. aug 2019

@lenkav1981 ahoj, ja sa tiez spolieham na odbornost lekarky, nebojim sa uzivat lieky ktore mi povedala ze mozem v tehu uzivat. Mam taktiez nasonex, symbicort a xyzal. Toto mi dala vyslovene pri tehu. Zbytocne sa nestresuj, a aj tym ze nemozem dychat si vytvaras stres, cize urcite je lepsie uzit liek. Ako pisala tanulka, posobia lokalne. Vela zdravcika zelam 🙂

uzanka16
7. aug 2019

@tanuuulka aj ja beriem dymistu i cez tehu som a tiež som aj astmaticka a brala som inhalatori 🙂

lenkav1981
autor
7. aug 2019

@tanuuulka
@uzanka16
@gabu_lienka baby a berete to pravidelne kazdy den, alebo uz ked je velmi zle

lenkav1981
autor
7. aug 2019

@gabu_lienka a kolko krat denne si davas nasonex raz alebo dva krat?

tanuuulka
7. aug 2019

@lenkav1981 ja beriem 2x denne a astmatické inhalátory (tiež kortikosteroidy) každý deň bez výnimky, astmu mám takú silnú, že keby si deň, dva nedám, udusila by som sa. ešte že to vedia liečiť a kým pravidelne užívam lieky, neviem ani, že som chorá 🙂 moja dr. vravela, že spreje do nosa pokojne aj 4x denne.

lenkav1981
autor
7. aug 2019

@tanuuulka vdaka❤

uzanka16
7. aug 2019

@lenkav1981 raz denne som mala nákazane a keď sa mi upcha nos mala som si kúpiť Aspecton sprej a ten si striekať.

uzanka16
7. aug 2019

I cez tehu a aj teraz som brala pravidelne.
@lenkav1981

lenkav1981
autor
7. aug 2019

@uzanka16 ten mam to mne vobec nezabera ani nic na prirodnej baze, ci morske vody....

uzanka16
7. aug 2019

@lenkav1981 ešte mi vtedy povedali ak by to nezabralo kľudne kúpiť olynth HA a streknut si ak by to šlo do extrému,no Aspecton mi vtedy stačil v stave núdze.

gabu_lienka
7. aug 2019

@lenkav1981 inhalator 2x, xyzal kazdy den ten potrebujem viac ako sprej do nosa, hned by som citila keby som si nedala. A nasonex si davam 1x, momentalne mam totiz to lepsie obdobie co sa nosa tyka. Najhorsie mam na jar a na jesen. Vtedy si davam 2x

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre