Nespavosť v 9. mesiaci tehotenstva

nikollette
26. jan 2009

Baby aj vy ked ste boli v 9mesiaci, alebo este ste, mate ten pocit v noci, ze uz neviete dobre spat? Aj ked som unavena, idem spat, a ked sa zobudim ze idem na wc, potom sa mi uz tazko zapava, len rozmyslam, a citim starsne silne pohyby babatka v brusku.. az neprijemne, jak sa toci z jednej starny, na druhy, hybe, kopne silno, mrvi, stikuta.. ja neviem, mne sa s toho neda zaspat.. zacne mi tvrdnut brusko ako sa otaca, a uz len rozmyslam, kedy nastane ten vedlky den 😅 aj ked sa dost bojim 😅

mumtobe
26. jan 2009

ahoj,ja tiez citim maleho sa strasne mrvit v noci,a tiez niekedy nemozem kvoli tomu zaspat,ale ked uz zaspim tak je to v pohode,a v noci na wc nemusim lebo moj maly sa este neotocil tak ze mi ani netlaci na mechur 😒

celine
26. jan 2009

dievcata, ja este mam daaaaleko od 9.mesiaca a uz asi 3tyzdne trpim nespavostou. Nie je to uplne kazdu noc, ale pravidelne raz do tyzdna zaspim az okolo 4.00 rano. Niekedy sa mi podari zaspat, ale strhavam sa stale zo sna a kazde 2 hodiny pozeram na budik. Ak v noci prespim tych 5 hodin, tak si mozem gratulovat. Je to pre mna velmi stresujuce. Som na PN, ale cez den to vobec nedospim, lebo, to sa mi uy vobec nedari zaspat. Medovkovy cajik alebo mlieko s medom si dat nemozem, lebo by som chodila stale na WC ☹

nikollette
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
felixko
26. jan 2009

baby treba len vydržať, nič iné sa poradiť nedá. ja som po nociach čítala, alebo pozerala TV alebo som bola tu na nete, potom ked pride babo, už na také veci čas nebude.

bambula2402
26. jan 2009

ahojte som tu nova som a chcela by som sa aj ja podelit so svojou nespavostou.som v 34tt a maly tiez v noci putuje po brusku a silno kope,cez den som unavena,no nechcem spat,aby sa mu neprevratil den s nocou.

fodorka33
26. jan 2009

inak nikolete je to normalne ja vzdy ked idem v noci na wc a vratim sa do postely maly sa mi pravidelne zobudi a kope ako o zivot a ja hladim do stropu ako taky vol 😀 nuz moja treba si uvedomit ze uz sa toho nenaspime....a ked tu budu drobci tak este menej si pospinkame...

mumtobe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea142
26. jan 2009

ani ja neviem večer zaspať. cez deň som stranše unavená a bojím si lahnúť lebo v noci by som nespala. kým zaspím tak idem osemkrát na záchod. v poslednom čase sa škrabem jak divá, kvôli vyrážkam. potom som už nervózna na všetko aj keď sa manžel hlasnejšie nadýchne. malá kope, mrví sa .... no ale iné sa asi poradiť nedá iba to ,že vydržať veď potom nebudeš spať ani toľko čo teraz 😀 😀 😀

lienka79
26. jan 2009

no blahozelam,ze mas nespavost az v 9.mesiqaci...Ja som zle spavala od 7 mesiaca a v 8-9 aj 4-5x v noci hore..

ditka1
27. jan 2009

nikolette...presne aj ja mam taky pocit,ze ked sa tak silno hybe,ze uz to vypukne 😀 normalne mavam pocit,ze zo mna vylezie,ale na druhej strane sa aj tesim,ze sa tak hybe,ze je vsetko ok,ale mne sa najviac v noci toto prejavuje cez den spinka vacsinou a potom ani ja v noci nespim 😔
taktiez mi vsetko vadi okolo som podrazdena z toho,ze nemozem spat,aj muzove chrapanie,mavam take strhavanie v nohach taky nepokoj ci co to je. 😖 je to veeelmi neprijemne 😝

lante
27. jan 2009

Nikolette, ja trpím podobne. A to som iba v polke. Zatiaľ trpím tým, že keď v noci vstanem k malému alebo na WC-ko a je už viac ako 4 hodiny ráno tak aj hodinu neviem zaspať. A vraj ak sa nedarí zaspať do 20 min. má človek vstať a niečo ísť robiť....teda niečo iné než sa snažiť zaspať. Ja som zvykla ísť buď na net, alebo si zapnúť telku. A ako to už ktorási písala, keď sa drobček narodí bude nato menej času........ak vôbec nejaký bude 🙂

dadika1114
7. okt 2010

ahojte .... je normalne ze mam malickeho moc ziveho? 🙂 citala som ze v tomto tyzdni 32 aj 4 dni uz by sa nemali tolko vrtiet .... vraj je malo placu a pohyb je citit menej,ale to u mna neplati.A vraj babo v prusku prespi aj 90 percent dna ...... ja sa pytam kedy? stupel je hore stale mozno co ho necitm v brusku je ozaj len na chvilku ked si lahnem na chvilu do postele ale on stale vymysla ako divy .... vecer ani nehovorim to je najakcnejsi z celeho dna .... v noci sa budim ze sa mi chce cikat alebo len tak ked sa potrebujem otocit na stranu ...v noci ked uz spinkame je dobre buva aj on takze na kopance sa nebudim .... nemal by spinkat aj cez den?Je mozne ze ked takto omysla ze sa bude pytat na svet skorej? co poznam baby -kamosky tak nemali az take akcne tehotenstvo ako ja :( a od 7 rano sme uz uplne hore,bo to zazvoni tatovi budik a uz je hore aj bambulo ....

dadika1114
8. okt 2010

nikto nic ? ☹ 😒

anjelicek26
8. okt 2010

@dadika1114 - no moj sa v 33. tyzdni este aj otocil, takze miesta tam asi este ma dost... a mrvil sa 95% dna... ale odkedy je na svete, je to strasny pohodak, krasne spinka od 3 mesiacov celu noc, pokojny, vobec neplace... uplny rozdiel oproti brusku... a s tym, ci by v brusku nemal cez den spat... no on spi, ale mrvi sa aj v spanku... moj sa vypytal na svet o 3 tyzdne skorej, ale s jeho pohyblivostou v brusku to nic nemalo...

natali1985
8. okt 2010

moj drobec bol tiež akčny...možno nie až tak ako tvoj ale bol....pribrala som pri nom 31kg 😝 a asi take 3dni pred pôrodom som vôbec necitila pohyby...bolo to ako keby som v sebe mala bubliny z vodou...podla lekara to bolo normalne....no svoju teoriu zmenil v den môjho pôrodu ked zistil že maly je priduseny pupočnou šnurou....môže byt že sa bude pytat sa svet skôr...ale ja by som bola vždy radšej keby som tie pohyby citila ako naopak....

dadika1114
8. okt 2010

@natali1985 noo tak to radsej citit ako necitit ... chudacik malinky tak bol priduseny? :( a to ti ako nakoniec zistili?sonom? ja keby teraz necitim cez den pohyb ziadny tiez letim k dr ... kedza sa vrti stale by bol taky sok keby sa nevrtel vobec ....

alexandrah
8. okt 2010

@natali1985 - ahoj, prepac, ale to si musela mat debila lekara, sak ked necitis pohyby viac ako 10 hodin, tak treba daco riesit ... to uz neni sranda ... ja som bola aj v nemocnici, a ked maly chrnel, ze na monitore sa moc nehybal, tak ma sledovali kazdu chvilu, az kym sa im tam nerozhybal ...
@dadika1114 - veru, treba k lekarovi, kebyze necitis pohyby, najmä v takom vysokom stadiu, na sone pupocna snura, ak je okolo krku nevidiet, aj moj maly mal pri porode, zistili to, az ked vysiel von ... nastastie je uplne v poriadku 😀

natali1985
11. okt 2010

dadika1114 zistili to niejako podla monitora...a ked ti poviem že ešte v ten den ma lekar posielal domov že ešte neprišiel môj čas...nasilu chcel aby som rodila spontane..ale nakoniec sa zlakol tak ma odrodil sekciou na čierno bez akychkolvek vyšetreni...ani si nevieš predstavit ako som sa bala....maly bol priduseni pupočnou šnurou a tiež urobila svoje aj ta anesteza....ked sa narodil narychlo mi ho ukazali a brali ho do zadu ....vraj ho oživovali...to sa prekecla sestrička a môj lekar sa mi potom prišiel ospravedlnit ....vraj lekarka povedala že je dobre že som naliehala na to aby ma nechali v nemosnici lebo nevie čo by bolo o den neskor ☹ maly je i napriek tomu v poriadku je krasny...živy až moc 😖 už mu budu 3 roky

dadika1114
11. okt 2010

@natali1985 boozinku az mi spatno ostalo jak si napisala ze ti ho len ukazali a potom zacali ozivovat .... jaaaaj ozaj zimomriavky mam po tele ..... dobre ze je vsetko v poriadku a ze si ta tam nechali...ozaj isla by si domou s tym ze malickemu nic nieje a ktovie co vsetko by sa mohlo stat :( ale dobre to dopadlo,ale asi aj tak by som nakopala dr do zadku .... aj ked sa prisiel ospravedlnit ...to nieje ako keby ja neviem rozbyl pohar,ale tu islo o babinko malicke..ziveho cloveka .... ako stava sa kazdemu ze spravy chybu ale na toto by si mali davat hlavne dr.dobry pozor 😠

natali1985
15. okt 2010

@dadika1114 ...podla mna to dr...už beru ako na pase...po tejto skusenosti som si povedala,že už viac nechcem deturence......po jednej stranke som mala dost tažke tehotenstvo...ved si len zober pribrat 31kg...ked som rodila mala som 89kg...nechce sa mi tomu verit...po dvoch mesiacoch som spadla o5 na 58kg...a zase po druhej stranke som ostala na maleho sama...takže pôrod,nevera a kopačky to všetko naraz mam toho dost....

dadika1114
15. okt 2010

@natali1985 :(:( noo tak to mi je luto :( no to mas asi pravdu ze to tak beru ..... ja som pribrala zatial 20 kg tiez sa mi to zda moc ...ale vsetko sa na teba nahrnulo chuda .... ale aspon mas malu radost z dietatka .... to ostatne neviem ako by som prezivala :( drzim ti moc palceky aby si to vsetko zvladla a na viacej veci zabudla.Urcite si najdes nejakeho ,,tatinka,, neboj nic 🙂 par dobrych ludi na svete este ostalo🙂

natali1985
5. jan 2011

Tak som už sama skoro tri roky i ked pokusi tam niejake boli ale ver mi nestoji to za to...aspon teraz nie mam toho na hlave zrazu vela...maly ma vo februari tri a ja začinam riešit pracu....smola je ta že mi drobca pre nedostatok miesta nechcu zobrat do škôlky....a i ked nas je v domacnosti viac než dost neviem sa na nikoho spolahnut....kto by mi ostaval z malym počas toho čo ja budem v praci:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre