Opuchnuté nohy v 36 týždni

milka1978
7. okt 2012

Ahojte tehulky, maminky a všetky baby .... Som v 36. týždni a celý víkend sledujem, že mi neskutočne opúchajú nohy a prsty na rukách ☹ ..... do toho ma aj pobolieva polovica hlavy, no len v predu čelo ..... raz na jednej a raz na druhej strane, pričom doteraz ma hlava pobolievala len sem-tam, no teraz je to celý víkend v kuse ..... som dosť vyspatá, prakticky spím vždy keď môžem a tiež pijem dostatok tekutín, niekedy mám pocit, že až veľa ..... čo mám robiť? ako mám docieliť aby mi odpuchli nohy a prestala bolieť hlava? paralen mi nezaberá, včera som si ho vzala celú tabletku 500 mg a nepomohlo 😒 ..... do poradne idem až o týždeň no dúfam, že mi poradíte .... čítala som tu takéto témy, no žiadna sa nevzťahovala na môj druh problému .... ďakujem, za všetky rady

zonjushe
7. okt 2012

@milka1978 a tlak mas v poriadku?ak ano, tak ostava len cakat, pretoze vsetky tieto problemy skoncia az porodom..opuchy noh ma vela zien v poslednom trimestri..skor ma znepokojuje ta neustala bolest hlavy, ktora moze mat pricinu vo vysokom tlaku a vtedy by uz bola nutna hospitalizacia..

manittu
7. okt 2012

@milka1978 ahoj, no ja som v 39 t a nemala som problemi z bolenim hlavy celu tehu, to bola parada 🙂 no asi sa to uz konci tento vykend ma bolela ale neskutocne...nedavala som si ale ziadnu tabletku, neviem ci su vhodne, mne moj gyn. neodporucal, neviem 😒 zmena pocasia, treba vela pit, no a za tie nohy pomoze asi len porod 😠 a to asi naozaj ☹ treba vydrzat posledne týzdne...menej chodit, oddychovat, nohy mat vylozene...no píses ze aj dost spis a pijes tekutiny tak asi uz len vydrzat 🙂 sestra mala neskutocne opuchnute asi vsetko, nikdy to dr neriesil, ale pomohol porod za 3 dni dala dole 11 kg, vodumala asi vsade, tersz je uz ok 🙂

milka1978
autor
7. okt 2012

@zonjushe neviem aký mám tlak, nemám doma tlakomer ..... a ak by bol príliž vysoký alebo príliž nízky čo by sa mi mohlo stať, že by bola nutná hospitalizácia? a čo sa pokladá za vysoký alebo nízky tlak v tehu? ... pri prvom tehu som takéto problémy nemala, resp. žiadne .... a teraz? sa to na mňa sype všetko naraz ☹

@manittu no mňa nebolí celé tehu hlava, myslela som tot ak, že počas tohto tehu ma bolela hlava najviac 6x a tabletka pomohla, gyn. mi to povolila, že paralen môžem počas celého tehu , no tento víkend ma bolí aj po zobratí tabletky ..... môže byť, že som aj veľa pribrala, že mi takto opúchajú nohy len dúfam, že to po pôrode prejde .... pri prvom mi nohy opuchli až po pôrode a do 2 týždňov sa to upravilo 🙂

reanda
7. okt 2012

@milka1978 hlava ta moze boliet z vysokeho tlaku, mala by si zajst k doktorovi, nech ti ho zmeria, moze to byt nebezpecne- tzv.preeklampsia, mal by ti skontrolovat aj moc, ci tam nemas bielkovinu

milka1978
autor
7. okt 2012

@reanda a čo je preeklampsia?

zonjushe
7. okt 2012

@milka1978 za prijatelny tlak v tehotenstve sa poklada tlak do 140/90..vyssie hodnoty su uz patologicke..opuchy noh mozu a nemusia suvisiet s vyssou hmotnostou..ja som mala v poslednom trimesti katastrofalne opuchnute nohy, a to som pribrala cca 12 kg, v 36 tt ma hospitalizovali s vysokym tlakom, bielkovinou v moci a opuchmi, ide o medicinsky termin preeklampsia..nasadili mi liecbu, avsak nezlepsovalo sa to a v 38 tt ukoncili tehotenstvo sekciou..nechcem ta strasit, to vobec nie, len upozornit, ze tie bolesti hlavy mozu mat suvis s tlakom..

milka1978
autor
7. okt 2012

@reanda už som si to našla na nete ..... je to dosť zastrašujúce čo tam píšu ..... ráno asi pôjdem do poradne

milka1978
autor
7. okt 2012

@zonjushe no tak ako vystrašená som už teraz 😅 ale aspoň viem o čo ide .... a do rána asi nezaspím, to viem určite ... a keď pôjdem ráno na gyndu, mám zo sebou vziať ranny moč?

reanda
7. okt 2012

@milka1978 ano, radsej chod, budes kludnejsia a vezmi aj moc... ja som mala tiez hrozne opuchnute nohy, aj obcas zvyseny tlak, hlava ma nebolela.. no moc som mala ok, nic sa teda nepotvrdilo, aj ked gynekolog ma nahanal po vselijakych vysetreniach, nakoniec mi pomohol az porod - ten bol ok, ziadne komplikacie 🙂

zonjushe
7. okt 2012

@milka1978 nie nemusis vziat ranny moc, bielkovinu ti zistia nielen z ranneho mocu..len klud, lebo mozno ani nemas vysoky tlak, ale z toho stresu ti vyleti..

milka1978
autor
7. okt 2012

@reanda @zonjushe tak ja ráno určite zájdem k lekárke ... radšej teraz ako neskoro .... a dieťatku sa nemôže nič stať? ak mi diagnostikuju preeklampsiu? toto som sa na nete nedočítala 😒

zonjushe
7. okt 2012

@milka1978 prave preto je pri preeklampsii nutna hospitalizacia, aby si bola ty aj dietatko pod dohladom..takze ak sa nepotvrdi, mozes byt pokojna a cakat posledne tyzdne doma, ak sa potvrdi, opat sa nemusis nicoho bat, lebo budes neustale sledovana..

milka1978
autor
7. okt 2012

@zonjushe aha? no predsa len doma je doma ale ak sa potvrdi preeklampsia tak radšej byť pod dohľadom a vydržať to ako by sa malo stať niečo malemu alebo mne

zonjushe
7. okt 2012

@milka1978 ano, ja som tiez stravila Velkonocne sviatky v nemocnici 🙂..a nebola to ziadna tragedia..kazdopadne drzim palce, aby bolo vsetko ok 🙂

milka1978
autor
7. okt 2012

@zonjushe ďakujem 🙂

milka1978
autor
8. okt 2012

@zonjushe @reanda tak práve som prišla od lekárky .... tlak som mala 141/80 a v moči malé množstvo bielkovín .... gynekologička mi predpísala Hydrochlorothiazid a mám jesť neslané jedlá a piť denne maximálne 2,5 litra vody, viac nemožem ani vapku ☹ pričom som denne vypila aj 3,5 litra vody, či čaju a teraz budem trocha smädná 😅 no keď nechcem ísť do nemocnice tak sa musím držať jej pokynov ..... pozerala mi aj drobca a je všetko v poriadku, rastie ako z vody už mám 2600g takže som rada, že tak fajne priberá ..... dúfam, že potých tabletkách sa rýchlo odvodním a zase dostanem do normálu 🙂 ... Ďakujem dievčatá za rady 🙂

frederikavaskevico
30. júl 2017

Ahojte baby mám otázku .... som v 37 pomaly v 38 tt , od pondelka do štvrtka som bola hospitalizovaná koli vyššiemu tlaku 145/95 a opuchnuté nohy ... v nemocnici mi nohy trosku odpuchli lebo som zbierala moc aj sem tam tabletku na odvodnenie , no nohy mi zasa opuchaju .. mám lieky na tlak a pravidelne meriam - tlak mám v poriadku 130/80 ... hlava ani nič ma neboli ani žiadne bolesti nemám , len tie nohy mám ako Shrek ... pribrala som 26 KG počas tehu ... môže to byt aj tým ? Alebo kto ma akú skúsenosť ? Prosím poradte lebo mám strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre