Pichanie v pošve v 31. týždni. Znamená to pôrod?

comi
25. jún 2009

Ahojte baby, máte niektorá z vás skúsenosti s pichaním/bolesťou/ v pošve, som v 31. tt a bojím sa aby to nebol začínajúci pôrod? Čo to môže znamenať? ☹ ☹

kvietocek7
25. jún 2009

ahoj comi mne sa to tiez stava-stavalo (pichanie zo spodu nahor) sem tam a aj som sa na to pytala ale vraj su to pohyby babetka. Ja som si vsimla zas ze ked mam zvysenu telesnu namahu a trochu si lahnem-oddychnem tak mi to zvykne vystrelovat. Potom sa to upokoji - tak treba asi menej telesnej namahy. My sme uz v35tt a kedze sa babenko moze menej hybat tak akoby to pichanie uz ustalo 🙂

jahody11
25. jún 2009

aj mne sa to stava a dokonca ma boli ta lonova kost, vcera ma to tak brutalne bolelo, akoby ma tam niekto udrel... normalne som povedala,ze ma bolo "cikula" ako by som si ju nabila o bicykel alebo neviem uz, k comu to mam prirovnat... ale su to ukrutne bolesti, v utorok idem do poradne, tak mi snad doktor povie co a ako...

marcela22
25. jún 2009

Aj mňa často pichá tam dole, dokonca aj teraz som skoro zo sedačky vyskočila ako to začalo z ničoho nič bolieť. Je to fakt nepríjemné a keď niektorá zistíte alebo viete z čoho to je tak nám prosím napíšte nech vieme či sa báť. Ešte ma často bolí aj jazva po šití z prvého pôrodu a do toho všetkého mi tvrdne bruško, takže super:( Ale mňa to nepichá len zospodu, ale aj spodná časť bruška a tiež ma často "štípe" krček maternice.

dzio2
25. jún 2009

ahojte ja to mam tiez som v 35mam to uz dlho to pichanie je od fyz namahy brusko ked tvrdne tak ze vraj sa maternica pripravuje na porod tvrdnutie 20 krat za den je vraj vpohode bolest lonovej kosti je tiez koli tomu ze bsa posva roztahuje na porod jazva mna boli vetsinou koli zmene pocasia davam len take info co bolo povedane mne drzim palce

jahody11
25. jún 2009

tak uz nech sa doroztahuje lebo sa zblaznim od bolesti a myslim, ze ma este cas, nech este pekne ostane dnu ...

comi
autor
25. jún 2009

aj ja mám ukrutné bolesti, pomáha mi iba ked si sadnem alebo lahnem, a tiež mám pocit akoby som "ju" mala celú doudieranú 😒

Jahody...napíšeš sem, čo ti povedal doktor v poradni na tento náš problém, lebo ja mám poradnu trošku neskor a chcela by som to vedieť

susisus
26. jún 2009

Baby aj mňa niekedy príííšerne pichá, ale mňa v spodnej časti bruška, ako keby ihly mi tam niekto pichal a tiež to mám vtedy, keď sa viac namáham, teraz akurát sťahujeme a včera som to prehnala trošku a pichalo ma aj v stehnách a mala som zimnicu, to je určite v pohode, len sa musíme viac šetriť 🙂

mariynka
23. aug 2012

tak toto mna momentalne zacalo trapit tiez, dnes som bola v meste a dost casto-pri chodeni-som citila pichnutie v posve 😒 😒 neviem co to.. a dost ma to znepokojilo ☹ ale ked sedim,lezim-necitim to.. zeby mi drobec stuchal do krcka? 😕 bolo to dost neprijemne, niekedy ako injekcia do posvy.. 🙄 🙄

ktore
24. aug 2012

@comi ahojko.ja som mala tiez pichanie v posve.nevedela som co to je.bala som sa.nakoniec to pichanie bolo to ze sa mi roztahuje panva.aj teraz to mam a stale viac.a uz mam aj vacsie bolesti okolo posvy.

julka2217
31. aug 2012

ahojte, no ja mam tie iste problemy ale moze to byt aj tym ze mate nejake problemy s mocom , pred porodom by ste mali pit velmi vela vody a urologickeho caju , to pomaha vyborne, ja to tak robim uz 2 den a citim sa v pohode

cenculinka
20. sep 2012

@mariynka
@ktore a bavili ste sa na tuto temu aj s lekarom? mne to zacalo zhruba pred 3 dnami, ale je to dost brutal, ked sedim alebo lezim tak ok, ale ked sa potom postavim, ledva chodim a to som len v 30 tt, tak by som bola veeeeelmi nerada, keby sa ten moj porod dostavil skor ako o 2 mesiace ☹ ja idem do poradne az o dva tyzdne, tak neviem, ci mam ist na pohotovost alebo co ☹ 😖

mariynka
20. sep 2012

@cenculinka zevraj sa roztahujem.. ked oddychujem, citim to menej, ale dnes som dost chodila a to pichanie bolo intenzivne.. a podla dr. maly tlaci na krcok, uz dost vazi, tak preto citim take pichnutie.. neboj viac oddychuj, ak sa da, ale ak by to bolo caste a pravidelne, radsej sa chod dat kuk 😉 😉

cenculinka
20. sep 2012

@mariynka dakujem za odpoved, no mna to boli stale ☹ teda stale ked stojim alebo chodim, akoby ma niekto tam dole poriadne kopol ☹ ach jaj, asi pekne v pondelok naklusem k doktorke, radsej zbytocne, ako neskoro ☹

amouramour
20. sep 2012

myslim, ze je to z roztahovania panvy, aj mna pichavalo, akoby ma niekto za spodok zovrel, ale radsej sa spytaj aj lekara

aerdna11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eeska
23. sep 2012

@cenculinka mam presne tento problem, tiez ma to asi tri dni takto brutalne boli, normalne sa bojim postavit, lebo mam problem prejst par krokov..ked lezim a sedim, tak nic, len pri chôdzi pichanie, bolest..aj som zvazovala ist cez vikend na pohotovost, ale vsade tu citam, ze to je roztahovanim panvy, maternica tlaci a tak...tak sa upokojujem...som zvedava, co ti na to zajtra povie doktorka, potom daj vediet..ja tiez rozmyslam, ci nezbehnem, pre istotu a pokoj duse

cenculinka
23. sep 2012

@eeska nuz ja to zajtra "vyzistim" a dam vediet 🙂 ale hadam to nebude nic take, ze budeme musiet uz len lezat ☹

eeska
24. sep 2012

@cenculinka noo, tak aj ja som uz vyzistila, ze je to normalne a zvlast u mna, ked cakam dvojiky...ale od zajtra aj tak idem do nemocky na infuzky, lebo ze takymto stylom by som sa mohla zacat otvarat a treba este aspon mesiac vydrzat...ty si ako dopadla?

cenculinka
24. sep 2012

@eeska nuz doki mi povedala, ze to je tou lonovou kostou, ze to moze mat az extremne prejavy, ale ze kym chodim, je to ok a normalne 😀 😀 😀 a ze ak by ma to veeeeeelmi bolelo, predpisala mi nejake cipky do konecnika 🙂 a pri extremnych bolestiach si mozem okolo panvy dat stahujuci pas, aby to tak nebolelo 😀 ale krcok mam uzavrety a vzadu ci co, takze aj toto mame ok 🙂 nuz a nas felix by mal mat nejakych 1100 gr. a je hlavickou dole 😀 juuuuj dvojcatky 🙂 aki su uz "velki" , resp. tazki? 😀

eeska
24. sep 2012

@cenculinka tak potom je to ok, ked je to tou lonovou kostou....moj krcok este tiez drzi, ale uz je trochu skrateny a drobci su obaja dolu hlavou, takze preto asi tie extremne bolesti v poslednych dnoch...snad tie infuzky trochu pomozu, lebo ja uz netrpim z tej bolesti fyzicky, ale aj psychicky, normalne ma depky zacinaju chytat...krpci neviem kolko vazia, vsak teraz mi ich hadam pomeraju, ked tam budem.. ale ked nam naposledy robili sono, tak ze su velkostou na ten tyzden v ktorom su, takze je to asi ok 🙂 inak nad tym stahujucim pasom som aj ja rozmyslala, vela bab to chvalilo, vyskusaj, mozno pomoze

cenculinka
24. sep 2012

@eeska skusim, uvidime 🙂 juuuj ja mam panicky strach z ihiel, normalne ze zle!!! si neviem infuzie predstavit, ja zomieram, uz len ked mi 3 sekundy beru krv ☹ nuz ale pre zdravie deti a aj vlastne si clovek na vsetko zvykne 🙂 tak drzim palce, aby infuzky zabrali a aby fesaci ostali v brusku co najdlhsie 😀

eeska
24. sep 2012

@cenculinka ďakujeme, ten mesiac hádam ešte vydržíme, teda nebolo by na škodu aj dlhšie, ale doktorka dnes povedala, že aspoň do toho 36 tt...a že mi pichnú injekciu, aby sa im pľúcka vyvinuli, ak by to predsa len prišlo skôr..tak budem pokojnejšia....mne našťastie ihly nevadia, ja len dúfam, že mi tie infúzky zaberú a ešte sa na nejaký týždeň domov dostanem 🙂

lienkalenmoja
28. okt 2019

Ahojte baby som 32tt a začal sa mi malý v bruchu veľmi hýbať a popri tom jakeby mi unikal moc môže malý tak kopať že so mňa niečo stále viteka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre