Pocit ako na menzes v 33. týždni tehotenstva. Čo to môže znamenať?

dicinka1
14. apr 2009

Ahojte...chcem sa opytat ma,alebo mal niekto v takom to tt pocit na kramy?moze to nieco znamenat?napr.nejake kontrakcie?

takyto pocit som mala v 1 trimestri..a potom to zmizlo..ale teraz z nicoho nic to zacalo znovu..a bojim sa...aby som predcasne neporodila ☹

dianka3
15. apr 2009

zuzanka avoj moja och tak to si nas fat potesila.takze tie klasicke kramove bolesti su ok ked prejdu po sprche ano? aj ten hlien-vytok ked mam taky zlkasty tak je vsetko ok? 😝
a to ti povedal doki?

bene
15. apr 2009

no ja neviem dicinka 1 ale furt len to magne B6 😀 nic ine nepocuvam len toto. a nezda sa ze by moja mala bola nadpriemerne velka v brusku 😕 ma iba o tyzden viac podla ultrazvuku tak verim ze to magne B6 ju nezvacsi na 5 kg v 39tt 😠 aj ked manzel vazil 4900kg tak dufam ...

dicinka1
autor
15. apr 2009

bene 4900g?tak to bol fajny chlapisko 😀 ako ho mama vytlacila 😕 😉

bene
15. apr 2009

ale ak si nie si ista tak nic nedas za to ked pojdes k dokimu, ja som tiez myslela ze sa otvaram ked som ochorela a strasne som kaslala a kaslala tak som sa zlakla lebo som citila tlaky isla som za dokim a povedal ze je to ok na 33tt a ze len nech idem za obvodnou ci to nie je zapal priedusiek a mal pravdu bohuzial tak my nasadila kvapky a antibiot aby som tolko nekaslala je to ok

dicinka1
autor
15. apr 2009

stvrtok o tyzden idem na poradnu..snad to dovtedy vydrzim 😉

zuzana76
15. apr 2009

dianka, ale ty si este nedavaj horuci kupel, este nie si v stadiu, kedy by si mala porodit, radsej s tym pockajte az ked bude taky 38. tt, v 32 tt su to urcite len poslickovia a roztahovanie panvy a priprava na porod.

k tomu hlienu, zo mna vytekal az v den porodu a bol krvavy, pocas celeho tehotenstva moze mat zena bielozltkavy vytok, to je normalne, ale ten hlien, to je take huste fuj, take soplovite a strasne huste, sorry za vyraz, a je toho dost vela, ale zatka moze vyjst aj tyzden - dva pred porodom, vtedy je taka bielozlta alebo moze vyjst aj v den porodu a vtedy je uz krvava

bene
15. apr 2009

no jeho mama nemala s tym problem trvalo jej to asik 1 hodinku ani sa vraj nepotrhala, no ale pravda je ze bol stvrty 😀 tak jej to islo ako po masle, no a chlapisko je dodnes 😀 ma 183cm len keby nebol taky mudryyyy niekedy 😀

jeudi
15. apr 2009

ahoj takovy pocit mam ted ja mam z toho strach..

dicinka1
autor
15. apr 2009

jeudi..aj ja som mala strach,ale baby tu na MK ma ukludnili 😉

dianka3
15. apr 2009

zuzanka aha tak potom oki moja 🙂 no ja mam strach bo sa mi skracuje krcok maternice,to aby som zas nesla do nemocky ked bude neskoro.
a ten vytok vracvis ze v pohode pokial je taky biely az zlty ano? no a niekedy je taky tekuty az kalny ale bieli,dakdo vravi ze teraz maternica viac vylucuje vytoku aby sa chranila pred infekciou je to pravda?
a este nieco take 😀 ... moj muz by sa uz strasne rad somnou miloval,lebo uz 2 mesiace sme nemali styk no a ja sa bojim lebo som citala ze spermie drazdia krcok a to moze spôsobit otvaranie 😲 co myslis? moze byt to pravda? 😕

pajinka23
15. apr 2009

ahojte..bene tvoj muz vazil4900???a moj 5kg a 15g 🙂 🙂 🙂 dufam ze ja nebudem jodit majeho hjocha 😀 😀 😀

bene
15. apr 2009

dianka ja som v 33tt a sex mame pravidelne a ziaden problem, a o tom drazdeni a otvarani som nepocula, pokial ti doktor nepovedal ze nemas mat pohlavny styk tak kludne mozes az dokonca.
pajinka - daj pokoj 5,15 to je brutal ved to je velmi vela ved to musela ist na cisarak, ja budem spokojna od 2500 do 3000g a vzhladom na to ze to ma byt dievcatko tak hrosicatko dufam nebude 😀 ja radsej malu princeznu 😀

dianka3
15. apr 2009

bene ale mne sa skracuje krcok 😕 to nevadi? takze sa mozme tak setrne milovat?

mi.mimi2
15. apr 2009

ahoj dicinka..
no po magnéziu asi nebudú veľke teda to moje aspom nie je...mame ževraj o 5 dní menej....tak uvidíme....beriem ho tri krat denne a poviem ti že dnes sa začali pocity aj mne... ☹ dúfam že vydržím aspom do toho 38tt...ty sa cítiš ako???

zuzana76
15. apr 2009

dianka, ak sa ti skracuje, tak asi nie, ak nechces vyprovokovat porod, ono sa vravi,ze muzove sperma obsahuje nejaku latku co spusta porod, uz si nepamatam ako sa vola. Ale ak niekto prenasa, tak mu kazu vela sexu, aby sa uz spustil porod. u teba to asi nie je dobry napad.

vytok v tehu je v poriadku taky skor biely trocha nazltly, ked nic nesvrbi a nepali, ak ta nieco svrbi alebo pali, terba ist lekarovi, lebo to moze byt mykoza alebo nejaka bakteria a to treba preliecit

dicinka1
autor
15. apr 2009

mi.mimi..citim sa uz fajn...ale verim,ze sa to vrati 😉

dianka3
16. apr 2009

zuzka,okis moja ja ani nemam chut uz od 17tt no muz to chápe a respektuje to lenze niekedy zavola priroda a on dostane chut tak ho musim krotit 😝

bene
16. apr 2009

dianka no asik fakt by ste to mali nechat tak ked sa ti skracuje krcok, ved uz len par tyzdnov, to vydrzite.
s tymi spermiami je to sranda ja som to nikdy nepocula, aj ked som uz pocula vela veciii co vyvolavaju kontrakcie, napr. tepla voda, kvapky na kasel .... teraz spermie ...hrozneeee

ditka1
16. apr 2009

porod spusta ten samotny akt,ze sa tam dostane penis a naraza tam tak moze prasknut plodovy vak ale to len ked ste uz v pokrocilom stadiu,keby spermie spustali porod,tak rodia vsetky zeny predcasne lebo sa miluju pocas celeho tehotenstva od zaciatku-niektore zeny sa zacnu otvarat po milovani napriklad. 🤐

mi.mimi2
16. apr 2009

dicinka ahoj.
no mne je tiež dnes lepšie...
a dúfam teda verím,že s nám to už nevráti 😉
bene...teplá voda no to ešte beriem ale tie kvapky....xi to aby sme ozaj nič nerobili. 🙂 sranda 😀 😀

dianka3
16. apr 2009

bene
ditka 🙂
jaj aha dakujem moje zlate,no a uz v takom 37tt sa uz mozme milovat? 😀 ved aj ja mam strach sa teraz milovat a ani chut nemam vôbec.skor na sladke a zeleninu 😀 ale sex eeeee

zuzana76
16. apr 2009

sperma obsahuje prostaglandiny, ktore vplyvaju na spustanie porodneho procesu, samozrejme to nezabera u kazdej zeny, ale prave sex aj kvoli tymto hormonom odporucaju , ked zena prenasa. Ale vsetko musi zhodnotit lekar, len ten vie objektivne zhodnotit ci zena moze mat sex alebo nie.

bene
16. apr 2009

takze mi z toho dievcata vyplyva ze ked sa mi nebude chciet cakat do 40tt ale uz budem chciet v 38tt porodit tak mam sexovat od rana do vecera 😀 super no tak budem na to mysliet o par tyzdnov 😀 potom uz bude len sex sex a sex 😝

mi.mimi2
16. apr 2009

bene vystihla si to správne 😉 a ktorý tt si???

bene
16. apr 2009

mimi 33tt uz som to nahodila 😉

dianka3
16. apr 2009

bene to si na koho myslela?

bene
16. apr 2009

dianka nechapem
pisala som mimi ze som 33tt lebo som to nemala nahodene v profile
ci na co sa pytas?

mi.mimi2
17. apr 2009

bene ahoj....
no takže sme neni ďaleko od seba🙂 ako sa cítiš?? 😉

natashkaa
17. apr 2009

Ja som v 34tt a mam to pravidelne kazdy den a riadne to boli fakt silno k porodnikovy chodim raz do tyzdna a krcok sa nemeni takze ja ta ukludnim ze ja to mam a bez zmeny na krcku

mi.mimi2
17. apr 2009

natashkaa je to pravda bolí to moc..aj ti tvrdne bruško???lebo mne hrozne a tiež to bolííííííííí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre