Pocit ako na menzes v 33. týždni tehotenstva. Čo to môže znamenať?

dicinka1
14. apr 2009

Ahojte...chcem sa opytat ma,alebo mal niekto v takom to tt pocit na kramy?moze to nieco znamenat?napr.nejake kontrakcie?

takyto pocit som mala v 1 trimestri..a potom to zmizlo..ale teraz z nicoho nic to zacalo znovu..a bojim sa...aby som predcasne neporodila ☹

dianka3
18. apr 2009

bene no ja som myslela to ohladom sexu 😀 ze ci je uz riskantne v mojom pripade ked sa mi skracuje krcok riskovat? no ja sa strasne bojim a manuela odhovaram

dicinka1
autor
18. apr 2009

ak sa ti skracuje krcok tak nesexuj 😉 urcite nie 😉

bene
18. apr 2009

dianka ved som ti pisala ze ak sa ti skracuje tak radsej pockajte uz to mas za par tyzdnov tak vydrzi

mimi si sa pytala ako sa citim, no ako slon alebo velryba 😀 ale musim povedat ze dnes mi je uz lepsie po tej chorobe

dianka3
18. apr 2009

bene avoj,okis no vies to ja ani nemam vobec chut to moj muz 😝
inac uz chodis na pasy? alebo odkedy sa chodi na pasy nevies? 😕

dicinka1
autor
18. apr 2009

na ake pasy? 😕

mi.mimi2
18. apr 2009

ahojte bene no ja sa cítim asi podobne 😉 ale tak už to nebude dlho trvať 😝
baby na pásy sa tuším začína chodiť v 36tt...teda tak mi to vravela sestrička 😉

zuzana76
18. apr 2009

ano, CTG, teda pasy, alebo cardiotocograf robia od 36 tt kazdy tyzden az do porodu a pocas porodu vam natacaju srdiecko dietata viackrat, mne kvoli tomu museli robit sekciu, lebo najskor som rodila spontanne, ale po 20 hodinach mal maly slabe ozvy, tak ho museli urgentne vytiahnut, tak zato ta sekcia. Tie pasy to je vlastne zaznam akcie srdiecka, ako pracuje, ci sa dietatko citi dobre v maternici, trva to asi 15 minut, lezite na posteli a sestricka vam da na brucho taky pas s odpocuvadlami. jeden zaznamenava kontrakcie maternice a druhy akciu srdiecka.

mi.mimi2
18. apr 2009

ahoj zuzi...a po sekcii ti bolo ako???možno blbá otázka ale zaujíma ma to lebo ja ju mám plánovanú od začiatku kôli uzkej panve..kojila si potom normálne??lebo ma vsetci plašia že sa bábo pak nechytá.. ☹

zuzana76
18. apr 2009

mimi veeeeeeelmi dobre, fakticky az som sa cudovala, len nejake 2 dni mi davali nieco proti bolesti a potom uz nic, nechcela som kvoli malemu a nech mu to nejde do mliecka, Mlieko mi nabehlo asi na 3.alebo 4. den, ani neviem presne, maly sa hned krasne prisal 2 hodiny po porode, ked som sa vyspinkala 😀 , lebo ja som bola v celkovej anestezii, zobudili ma hned po sekcii a uz som od dojatia ani spat nemohla, manzel mi ukazoval fotky maleho a sestricka potom zavolala na novorodenecke,ze som hore a nech prinesu maleho a tak bol hned aj 2 hodiny po porode na prsniku a mlieko sa pekne rozbehlo, sestricky mi ho casto nosili - to si ziadaj, nech ti ho davaju, kym nemozes ty vstavat, aby sa ti rozbehlo mliecko. Sekcia ako taka nic hrozne, ocakavala som horsie bolesti, aj som sa pekne potom na druhy den postavila, jedna sestricka mi pomohla osprchovat sa, chodila som sice par dni ako starenka, lebo ma to tahalo, ale inak sa dalo celkom dobre vsetko zvladnut, akurat som mala velmi malo hemoglobinu/ ja som odjakziva anemicka/ a chceli mi davat transfuziu, ale to som nechcela, lebo by to znamenalo dalsie 2 dni navyse v porodnici a ja som chcela cim skor domov. Takze mi predpisali zelezo, bola som sice slaba z tej anemie, ale postupne sa to zlepsovalo. Vidim,ze si z Nitry ako ja, ja som sa bala hlavne Mlynceka a nakoniec mal akurat sluzbu a operoval ma s Kellnerom a boli obaja super. Jedna sestricka sice taka erdegbaba, ma furt komandovala,ze co ma robit, kedy sa osprchovat - to este na vzdycharni a ze nemam skakat na fitlopte,ze maly bude mat capatu hlavu 😀 , ale inak v pohode. Sestricky na sestonedeli a novorodeneckom ok, mile. Mam na porod len prijemne zazitky, hoci skoncil sekciou a v podstate som si odtrpela aj 20 hodin kontrakcii, ale ked som vedela,ze na konci toho vsetkeho ma caka syncek, tak sa to vsetko lahsie zvladalo.

zuzana76
18. apr 2009

inak, dojcim az doteraz, maly ma rok aj 8 mesiacov, a pediatricka , ked prisla na prvu prehliadku maleho, tak chcela vidiet aj dojcenie a povedala,ze tak krasne este nevidela dieta s aprisat, takze urcite nech nezanedbaju prikladanie maleho k prsniku, hlavna je psychika - odhodlanie dojcit , proste chciet dojcit a mat nastudovane co a ako. Ak by si mala problem, tak v NR je pani jahnatkova urcite rada poradi ohladne dojcenia a tu na MK zase Annag.

dianka3
18. apr 2009

dicinka no na pasy,myslim tam kde sa pocuva oidozvy babatka,to ti davaju aj ked ides rodit podla toho kedy mas kontrakcie,to pekne pocujes ako bije srdiecko tvojmu babu

mi.mimi2
19. apr 2009

ahoj zuzi
ďakujem si ma ukludnila a potešila....strašne by som chcela kojiť...dúfam, že sa mi to podarí aspoň tak dlho ako tebe.no Kellner je moc moc super... 😉

zuzana76
19. apr 2009

mimi, drzim palce, nech mas taky super porod ako ja, mam nan len najlepsie spomienky a kludne by som si ho zopakovala aj hned teraz, inak hned na druhy den po porode som tvrdila,ze by som kludne rodila znova 😀 , lebo to babetko za to stoji. No dufam,ze nam sa coskoro postasti druhe 😵

mi.mimi2
21. apr 2009

jaj zuzi ďakujem veď sa mi to blíží..pak dam vedieť že čo a ako som mala...ja tiež nemám ešte ani toto jedno a už vravím drahému o druhom 😉 a vám držím palec...nech mi už čoskoro napíšeš,ze si tehu 🙂

pura
10. nov 2012

ahojte maminy mam taky problem som v 39tt a mam strasne tvrdnutie v podbrusku a pichanie v posve a v konecniku a v krizoch co mam robit???su to kontrakcie??a k doktorovi idem teraz pondelok dakujem

sue
10. nov 2012

@pura hlavne kľud - daj si horúcu vaňu - ak sú to kontrakcie, zosilnia sa, ak nie, bolesť sa utlmí... čas ukáže 🙂 ale v tomto tt je akákoľvek bolesť a pichanie úplne prirodzené - ak sa to spravidelní a bude to častejšie, tak čoskoro bábo uvidíš. Držím palec.

pura
10. nov 2012

@sue ale trva to uz dva dni tak neviem ale sak skusim ten kupel a uvidim ale inak dakujem za radu a odpoved

zuzka1008
10. nov 2012

ja kupel neodporucam, kebyže zacina porod, tak si nevsimnes ze ti mohla vo vani odtiect pl. voda

sue
10. nov 2012

@zuzka1008 prepáč, ale to je hlúposť, že by si si nevšimla, že ti odteká plodová voda 😀

zuzi0911
10. nov 2012

No tak ja som si to nevsimla. picas kontrakcii som sa sprchvala. ked mu isli prepuchovat vodu doktorka vravi ze tam ziadna nie je a ja som to nevedela.

zuzka1008
10. nov 2012

@sue z vlastnej skusenosti viem o com hovorim, nieco podobne ako pise @zuzi0911 sa mi stalo 😲

pura
10. nov 2012

ahojte mainy dneska som sem pisala ohladom toho ze ma picha v posve v konecniku a krizoch.a mam tlaky v podbrusku.som prvorodicka a neviem co mam robit uz som mala aj teply kupel ale ako vydim tak mi nepomohol. ☹ co mam spravit??dakujem za vase rady 🙂

zuzi0911
10. nov 2012

@pura ahoj radsej chod na pohotovost ked sa necitis dobre.

pura
13. nov 2012

ahojte maminy chcem sa spitat som prvorodicka a mam teraz 17-teho termin a bolia ma strasne vajecnicky jako keby ze mam dostat menstruaciu co to znamena???dakujem za odpoved vopred

petribela
14. nov 2012

@pura
Ahoj,,ja mám termín koncom decembra,,tie bolesti na menzes sú normálne,,ja ich mávam tiež aj kŕče v podbrušku,,tvoje telo sa pomaly chystá na pôrod,steny sa oslabujú...jednoducho to musíme vydržať.Určite chodíš preventívne k doktorovi,ktorý ťa pri návšteve vyšetrí,,takže sa neboj všetko bude v poriadku,,,

pura
14. nov 2012

@petribela ahoj dakujem pekne za odpoved ano chodila som presne na kazdy termin ale uz som skoncila lebo sak mam termin a ked neporodim do terminu tak sa potom mam hlasit v nemocnici uz 😝

lea641981
14. nov 2012

@pura je to aj tym ze maternica sa prudko zvacsuje lebo babo rastie teraz pribera najrychlejsie a je to uz nejaka vaha treba vylozit nohy a nelietat a je to drzim palceky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aby vam to s babom dobre dopadlo 😅

pura
15. nov 2012

@lea641981 no to prave robim ale mam zase taky problem uz pred hodinou mi zacali bolesti ako je tvrdnutie bruska a podbruskom a zvieranie a pichanie v posve a neustupuje je to zatial.mozu to byt kontrakcie???alebo mam ist do nemocnice dakujem dopredu za radu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tinki
15. nov 2012

@pura kontrakcie spoznáš, budú sa opakovať..po približne rovnakom čase. Pokiaľ netečie červená krv, alebo netečie voda, stačí ti ísť keď budeš mať interval po 7 alebo 5 minútach..Teda ten čas treba prispôsbobiť tomu, ako ďaleko máš do nemocnice..

pura
15. nov 2012

@tinki tak tieto bolesti teraz co mam tak to su neni kontrakcie??tie bolesti su chvilku potom prestanu a potom zase.do nemocnice to mam asi desat minut autom a termin mam teraz v sobotu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre