Pocit ako na menzes v 33. týždni tehotenstva. Čo to môže znamenať?

dicinka1
14. apr 2009

Ahojte...chcem sa opytat ma,alebo mal niekto v takom to tt pocit na kramy?moze to nieco znamenat?napr.nejake kontrakcie?

takyto pocit som mala v 1 trimestri..a potom to zmizlo..ale teraz z nicoho nic to zacalo znovu..a bojim sa...aby som predcasne neporodila ☹

zuzana76
14. apr 2009

dicinka, s urcitostou ti povie len lekar, ci je vsetko ok, ale ja som mala podobne pocity pocas celeho tehotenstva, sem tam vymizli, par dni bolo dobre a potom som znova citila tieto pocity pobolievania podbruska a krizov, a pocas celeho tehotenstva, takze sa nestresuj, ale zavolaj lekarovi. Porodila som v 39 tt, takze nie predcasne a uz 36 tt mi na CTG sestricky vraveli,ze mi tvrdne brusko a mam kontrakcie a vidis, porodila som v termine

dicinka1
autor
14. apr 2009

zuzana..dakujem ti.. 😉 vies je to take zvlastne to citit po par mesiacoch znovu 😀

mi.mimi2
14. apr 2009

dicinka a čo tak behnúť radšej dokymu na pohotovosť???pre pokoj na duši???hmm??? 😉 ale podľa mňa je vše ok...neboj nič..držím palce... 😉

zuzana76
14. apr 2009

dicinka, neboj sa, len oddychuj, relaxuj, lebo onedlho uz nebudes moct, v podstate uz v 37tt je baboo donosene, takze o 4 tyzdne ho uz mozes mat pri sebe 😉

a tieto pocity vyvrcholia porodom, to bude vrchol menstruacnych bolesti 😀

dicinka1
autor
14. apr 2009

mi.mimi....az take zle to nie je...ja len ci su to ti poslickovia..to co je pred kontrakciami..alebo nieco take...

zuzana..uz sa tesim na skrabanie po stene 😉

mi.mimi2
14. apr 2009

dicinka no možno hej..... 😉 veď čo mi prvorodičky môžme o tom vedieť...musíme poprosiť skúsenejšie nech poradia...ja sa tiež bojím každého pichnutia v brušku....aj tvrdnutia....a to mi tvrdne až moc často si myslim...aj tebe??

zuzana76
14. apr 2009

to tvrdnutie uz v tomto stadiu je ok, aj mne tvrdlo, ale treba to samozrejme povedat pri najblizsej poradni doktorovi ono je to niekedy dost nepredvodatelne, ja som bola v poradni tyzden pred porodom a este som bola uplne zatvorena, ani naznak otvarania sa, nic a o tyzden na to bol uz syn na svete, nakoniec sice sekciou, ale najskor som si uzila 20 hodin porodnych bolesti, ale nebolo to az take strasne, dalo sa to zvladnut 😉

mi.mimi2
14. apr 2009

jaj zuzi že 20 hodín...ja sa už hrozne bojím...
ono sa to nejako rýchlo všetko blíži..na jednej strane som i rada ale je tu aj ten strach..to tvrdnutie je občas aj dosť bolestivé až tak že si musím hneď lahnúť..no bola som štvrtok na poradni doky mi dal magnézium 3krát denne..ale nejako ani to nepomáha ☹ sa bojím...a boli ma aj to podbruško....ako aj dicinku dúfam,že vydržím aspom do toho 38 tt..

aponchie
14. apr 2009

nekdy mam taky pocit na kramy ,ale to je jen deloha bud se nekde prcek natahuje a tlaci na ni a to boli 😎

zuzana76
14. apr 2009

aj ja som sa bala, kazda zena sa boji, myslim, pri kazdom porode a pri tom prvom obzvlast, lebo nevie do coho ide a pri tych dalsich sa zase boji, lebo uz vie do coho ide 😀

ale ako hovorim, da sa to vsetko zvladnut, pri kazdej kontrakcii treba mysliet na to,ze babetko je nou blizsie k vam a to strasne pomaha

mikula
14. apr 2009

Měla jsem něco podobného cca kolem 30tt,jela jsem pro jistotu k mudr..Zjistila zánět,dala něco na zavádění a bylo to o.k.

veverka83
14. apr 2009

Ahojky, mně to před týdnem taky začalo pobolívt jako na začátku těhu.Tehdy doktor říkal, že je to tím, jak se děloha roztahuje, no a ted, když se mimi obaluje tukem 🙂 a rychle roste, tak si myslím, že je to tím, aspon se tím uklidnuju 😉

dianka3
14. apr 2009

dicinka1 avojkaj moja presne aj mna to trapi,tiez sa vypitujem bab ci aj oni maju take bolesti ako na krami. je to normalne? bojim sa aby to neboli kontrakcie 😖

katka1981
14. apr 2009

dicinka1, ja som to mala na konci 31.t. ale strasne slabulilinke a dala som si horcik. Mala som to asi dva dni, vzdy dvakrat denne. Potom vecer po kupeli silnejdsie asi od teplej vody, horcik zabral, a mam pokoj, horcik uz neberiem. To su asi falosne kontrakcie a patri to do nasho obdobia, citala som ze je to normalne. Ale nesmies to mat cely den.

katka1981
14. apr 2009

Baby ja som tvrdnutie necitila, len ak pohyb malej a taku jemnu menstr.bolest ale uplne light.

katka1981
14. apr 2009

Pozriem vam link, kde sa o tom pise aby ste sa nebali ale povedzte to na poradni, lekar je lekar.

dicinka1
autor
14. apr 2009

no ani ja tvrdnutie bruska necitim.... 😉 len tie bolesti ako keby mi mali dojst kramy 🙄

katka1981
14. apr 2009

dicinka1, podla mna je to v poriadku, ja som myslela najprv ze to mam z jedla (v jeden den som zjedla sojovu pomazanku s paradajkou, paprikou, redkovkou cibulov, sosovicovu polievku, cesnakovy dresing...). A pripominalo mi to slabsiu odrodu bolesti ked mi vynechala mens. cize akoby pseudo menzes 3 dni pred terminom ale kedze som nedostala urobila som si test. Pobolievanie v podbrusku, velmi slabe. Doteraz som mala krcok v poriadku a tvrdnutie nepoznam, len vtedy ked som nafuknuta mam cele brucho tvrde, ked som prejedena a mam napnutu kozu alebo ked sa mala mrvi tak kde trci, mam tvrde brucho. Podla mna je vsetko ako ma byt. Ak sa bojis, daj si horcik a povedz to na poradni, aj ja sa spytam, ale vies horsie je ked citim ako sa mi rozthahuje panva niekedy.

katka1981
14. apr 2009

Dicinka1, tak uz som to konecne nasla, precitaj si toto. http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=39

mi.mimi2
14. apr 2009

dicinka asi sa naozaj nemáme čoho báť je to asi normálne... 😒 a buď rada že ti netvrdne bruško pretože mňa to niekedy bolí až tak že mi idú slzičky.... ☹ ale ukludňujem sa tým,že za chvílku už budem mať drobčeka pri sebe...a teraz sa ako cítiš???už je lepšie??? 😉

dicinka1
autor
14. apr 2009

aha..dakujem...ja som to uz raz citala....ale uz som na to zabudla 😀 😀

dianka3
14. apr 2009

dicinka a co ti nato povedal doki? moze to byt aj z toho ze sa nam roztahuje maternica?

dicinka1
autor
14. apr 2009

dianka...ta bolest susky to je z toho ze sa vsetko roztahuje.. 😉 ale toto su vraj poslickovia..aspon tak mi pisalo vela bab 😉

dianka3
14. apr 2009

dicinka no vies moja,ale zzeby furt sa roztahovala bo moja kamoska je v 33tt a ona take uz vobec neciti uz od 27tt tak neviem ja sa bojim ako spozname ci nejde o kontrakcie?

dicinka1
autor
15. apr 2009

dianka..dufam,ze to zistime...ale urcite..lebo to si predstavujem bolestivejsie tie kontrakcie 😉

ditka1
15. apr 2009

dianka...baby toho sa nebojte ze nerozoznate kontrakcie 😀 to je riadna bolest to hned zistte o co ide 😅 take slabe kramove bolesti vo vasom stadiu moze byt,ze sa otvarate pomalicky,to este nic nie je len pekne lezkajte a oddychujte a od 38t uz robte vsetko aj behajte 😀 😀 😀

zuzana76
15. apr 2009

falosne kontrakcie od pravych sa daju rozoznat tak,ze si date teplu sprchu, samozrejme uz v stadiu, ked mozete ocakavat porod, ak po tej teplej sprche kontrakcie prejdu a vam sa ulavi, tak su to falosne, a ak neprejdu a zacnu sa stupnovat, tak su to prave kontrakcie, taktiez mozete sledovat odchadzanie hlenovej zatky - ked je taka biela - nazltla, tak je este porod daleko, teda aj tyzden, ak je vsak s primesou krvi, tak porod je za dverami 🙂

dicinka1
autor
15. apr 2009

zuzana..juj dobre ze si napisala..aspon budem vediet...zo mna ide cele tehotenstvo nieco biele..ale zapal nemam... 😕

bene
15. apr 2009

baby ze nerozoznate kontrakcie? ja si myslim hoc tiez cakam prveeee ze to bude teda bolest aspon kazdy hovori, tak to budem poznat na 100 percent a to pobolievanie mavam aj ja dokonca aj krce som mala ale zvysil mi magne B6 na 4 tablety a vsetko preslo a povedal ze kludne mozem brat lebo v nemocnici by mi do zily pichli viac ako 10 nasobnu davku toho co beriem doma, tak nech sa nebojim, aj porodnik povedal ze magnezium magnezium a magnezium. uvolnuje stahy, krce v lytkach tvrdnutie a hlavne sa neotvaras kedze este nie je cas. musime dobojovat koniec je najdlhsiii a najtazsi

dicinka1
autor
15. apr 2009

nebudu tie nase babetka velke po magneB6? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre