Počula som plač dieťatka v brušku

scandya
10. apr 2009

Ahojte 🙂
Asi v 33tt som pocula z bruska 2x po sebe detsky plac- ci zaskriekanie. Aj moj partner to pocul, boli sme prekvapeny. Neboli to ani creva ani vnutornosti, pocula som to jasne a zretelne! Najprv som si myslela, ze to nemoze byt preds pravda , ale citala som na nete ze dieta v tomto tyzdni fakt dokaze plakat- nielen stikuta, ale moze aj zakricat. Stalo sa to niektorej?
Dakujem

scandya
autor
23. apr 2009

chechta- pocut som to pocula, len nemam dokaz a na slovensku je to este tabu, mozno neskor. Ale uz som to nepocula, akurat ma zasa teraz stikutku chi chi

mudr.
23. apr 2009

ti rikam , ze to byly streva 😉 😅

scandya
autor
23. apr 2009

sakra nejde mi to do hlavy, vies aka ja som zasaadova na to aby som si pripustila ze to bolo dieta? a pripustila... 🙂

mudr.
23. apr 2009

huraaa, uz jsme zase u toho... 😀 😀 😀 😀
a vis, kolikrat dokazou udelat streva treba zvuk placiciho miminka nebo mrouskajici se kocky... 😉 😅

liave
23. apr 2009

tak mimochodom ked sa ta tema zase otvara 😀
poslednu dobu pocujem vselijake zvuky v brusinku az sa niekedy pytam sama seba...je to len brucho? 😉 ale nie vaaazne...nepoculi ste aj vy v poslednych tt tehu take ako bublinkovanie ale je to veeelmi velmi hlasne,aj pred tym som mala obcas take zvuky a tak,ale teraz pocujem normalne ked sa mala hybe take ako keby bublinky a pukanie..?niekto to tu spominal to pukanie,a to je jedine k comu dokazem ten zvuk prirovnat...myslite ze je to normal? 😲

scandya
autor
23. apr 2009

mudr. teda ty si svoje creva takto pocula???? alebo zasa vychadzame z toho,co nam kto povedal

mudr.
23. apr 2009

ja jsem to pocula i kdyz jsem nebyla tehu. proto jsem tak presvedcena ! 😉

scandya
autor
23. apr 2009

mudr neryp 🙂 !!!!!!!

dicinka1
23. apr 2009

liave..to pukanie citim aj ja..ked sa mala hybe 😉

mudr.
23. apr 2009

scandyjko-to myslim vazne, beze srandy... 😲 😕 🙂

scandya
autor
23. apr 2009

ale keby si to pocula, keby si bola vtedy pri mne, tak by si fakt rozmyslala, ci creva mozu tak zaplakat- teraz to myslim ja vazne. ja sa tiez uz teraz po case priklanam k tym crevam radsej lebo by ma asi prisli vziat do blazinca.
ten plac si zapamatam navzdy. ale mas pravdu ja by som ti odpisala to iste keby si mi to tu tvrdila. Myslis si ze by som sa tu tak ponizovala s fotkou aby ma niekto spoznal, keby sa mi to zdalo, alebo by to nebolo take presvedcujuce? Musela by si ma poznat, Naozaj!

scandya
autor
24. apr 2009

ja nemozem spat, je tu niekto

mamina558
24. apr 2009

ahoj scandya ani ty nemôžeš spať?
ja behám po nete a hladám v modrom koníku kto je hore.

scandya
autor
24. apr 2009

ahoooj, tusim mame aj rovnaky termin :D , od 3h som hore

mudr.
24. apr 2009

nikde nikdo ? 😕

scandya
autor
24. apr 2009

zasa len ja ☹

mudr.
24. apr 2009

takhle pozde??? 😲

scandya
autor
25. apr 2009

vzdy chodim spat neskoro a skoro som hore asi hormony-mix 🙂 ako vidim aj ty. ako sa maju Danko a Mirko?

scandya
autor
26. apr 2009

ziadne nove placuce babatka? 🙂

mudr.
30. apr 2009

jak vidis, tak asi neee 😖 🙂

gabulka26
30. apr 2009

ahojte.tak my sme boli v pondelok na morfologickom ultrazvuku a ked sa moj manzel opytal,preco nie je vidiet plucka,tak lekarka s hrozou v ociach povedala,,este ze to!!ved keby sa malickemu dostal do plucok vzduch,tak to by bolo veeelmi zle-to by bolo mrtve!!""a aj som sa opytala,ze ci je mozne,aby malicky v brusku plakal.lekarka sa iba pousmiala a povedala,ze je to ,,cista fantazmagoria"-citujem.takze myslim si,ze vyjadrenie lekarky,ktora sa s babetkami stretava kazdy den a urcite to aj zopar rockov studovala,je jednoznacne... 😎

hupcza
1. máj 2009

no já nevím ..njsem dr. ...ale když nedýchá (tedy ne plícemi) jak by mohl plakat????
logicky
vždyť i při porodutrvá než se nadýchne a pak teprve začíná plakat
pokud nedýchá ani nepláče - ani v děloze ani venku z ní
je to ptákovina

aponchie
1. máj 2009

klasickej plac podl eme urcite ne,ale smutek ano

mudr.
2. máj 2009

scandy- nebud smutna, uz brzo uslysis ten pravy plac sve Lindusky... 😉
at uz jsi slysela cokoli, ted se soustred na miminko a hlavne preju rychly a bezboolestny porod... 😉
a vubec- kdepak se toulas takovou dobu, ze by uz Linduska byla na svete ??? 😲 😵

scandya
autor
2. máj 2009

mudr- tu som este stale, akurat som sprchou hnala lindu von no akurat dostale z toho len stikutku cha cha.
uz nech ju naozaj pocujem vedla seba- juuuuuj sla by som uz aj hned do porodniceeeeeeeeeeeeeee

sshiva
4. máj 2009

ahojky! prečítala som si zo zvedavosti všetky príspevky k téme ale aj tak nemožem povedať že by som zaujala jednoznačný názor...Zatial som sa nestretla s mamičkou ktorá by mala podobnú skúsenosť. Ale dnes som sa dočítala že je to možné, citujem z knihy "Život dieťaťa pred narodením" od Jack H. McCubbin, ktorá je akýmsi interaktívnym tehotenským denníkom.
K termínu 35tt od PM (33tt od počatia) sa okrem iného píše: "Vaše zatiaľ nenarodené dieťatko mimoriadne rýchlo dozrieva.Hoci je stále v maternici, v tomto veku už vracia a máva hnačky. A po prasknutí vaku plodových blán a preniknutí vzduchu do maternice možno začuť jeho skutočný plač!"
Netrúfnem si hodnotiť či je to skutočne možné a ako to prebieha fyziologicky, každopádne všetkým tehulkám želám aby si tých pár mesiacov dokonale vychutnali a užili (pokiaľ to ide 🙂 ), veď tehotenstvo samo o sebe je taký malý zázrak 🙂

scandya
autor
4. máj 2009

sshiva- dakujem za prispevok, 🙂
dnes som bola na monitore u dokiho a pocuvala som tlkot srdiecka, nic ine som nepocula. 🤐 Musela by som tam mat naozaj vzduch co dufam ze nemam, aj ke som sa obavala nejakej tej trhlinky, no nastastie sme abe ok 🙂
aj ty sa nam drz a nech uz placu az su vonku nase zlaticka 😀 😀 😀

anjelik123
4. máj 2009

Moj nazor je ze sa to nemoze stat predsa ked babetko zacne plakat nadychne sa a myslim si ze keby sa nadychlo v bruchu tak pottom by sa asi utopilo v plodovej vode nemyslite?

lilix
10. dec 2009

fuha, zaujimave.. 😨
tiez sa mi to zda nezmyselne, aby dieta v brusku plakalo, na to aby hlasivky vydali zvuk treba asi vzduch. nie? zeby bolo v plodovej vode tolko vzduchu? nie tomu ja neverim.

brisilda
10. dec 2009

😀 kocky zaujimave prispevky 😀 hlavne to ako si vymienate nazor 😉 ja som tiez zastancom toho ze dieta v brusku neplace 😉 mozno sa to stava ojedinele no podla mna najvacsi predpoklad su vazne creva a zaludok mne ked napr. zaldok pracuje na prazdno tiez vydava divne zvuky 😀 o crevach ani nehovorim 🙂 no bola by som zvedava na nazor odbornika 😀 hlavne na jeho pohlad keby mu to nejaka pacientka povedala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre