Počula som plač dieťatka v brušku

scandya
10. apr 2009

Ahojte 🙂
Asi v 33tt som pocula z bruska 2x po sebe detsky plac- ci zaskriekanie. Aj moj partner to pocul, boli sme prekvapeny. Neboli to ani creva ani vnutornosti, pocula som to jasne a zretelne! Najprv som si myslela, ze to nemoze byt preds pravda , ale citala som na nete ze dieta v tomto tyzdni fakt dokaze plakat- nielen stikuta, ale moze aj zakricat. Stalo sa to niektorej?
Dakujem

dianka3
13. apr 2009

scandya no lebo som uz dvakrat potratila a raz predcane porodila v 24tt ☹
a teraz sa mi skracuje krcok maternice.neviem ale mam strach ,a to velky.teraz ked sedim abo stojim citim ako keby mi tam dole tak clapkalo je to normalne?

scandya
autor
13. apr 2009

Dianka3 - aha uz viem, citala som tvoj prispevok v inej teme, obdivujem ta, aka si nadovsetko silna, ale prosim nebojkaj uz si aspon v dost vysokom tyzdni, aby tvoje babatko prezilo, keby sa uz teraz narodilo. A viem, ze to bude v poriadku a budes mat malinke tentokrat pri sebe 🙂 -napis mi potom IP, ked to bude :D

scandya
autor
13. apr 2009

No ci to je normalne to neviem, lebo ja som prvykrat tehotna. Myslis clapkanie ako ze citis clapkanie vody v podbrusku, ci ako? Inac, verim, ze psychika matky tehu dost zavazi, preto mysli len pozitivne, vzdy si povedz bude to zdrave a v poriadku. Ale na vsetko sa vzdy pytaj doktora, ja sa pytam na vsetko aj to co uz viem 😉

dianka3
13. apr 2009

scandya dakujem ti moja si zlata 🙂 ,ale ja by som ho najradsej porodila v termine lebo uz chcem aby bolo primne totiz aj muza chcem mat pri sebe ked budem rodit.nechcem aby mi ho zobrali davali na dychacie pristroje a pichali donho kadeco-uz som to zazila a je to hrozne 😔 ta bolest ked vydis ako lezi v tom inkubatore a je tam ako pokusny kralik. nie to nechcem dopustit,radsej ja zomriem ale dietatko nech je v poriadku.

a ano to clapkanie citim tam dole aj ty to mas?

zeleny_cajik
13. apr 2009

scandya, je to vemi vzacne, ale vraj sa to stava.... tu je jeden clanok aj s videom, kde vidno babatko "plakat"

http://www.freshmd.com/fresh_md/2008/08/crying-...

kvietocek7
13. apr 2009

no ja neviem -stava sa vselico- ale nielenze to priipada ako haluz ale aj ako halucinacia a znacna precitlivenost.Myslim,ze dietatko nema za co plakat pokial je matka v psychyckej a fyzickej pohode...
to sa mohlo kludne smiat co je viac pravdepodobne ako plac....

jeudi
14. apr 2009

😀

briketa
14. apr 2009

zeleny_cajik ako moze babo vydat zvuky placu s plnymi plucami plodovej vody?

jasminet
14. apr 2009

baby, ja tiez pocujem babo plakat - od susedov, kt. byvaju o poschodie nizsie 🙂

zeleny_cajik
14. apr 2009

briketa, neviem, ale nedovolim si tvrdit, ze je to nemozne. scandya nie je jedina, kto tvrdi, ze nieco pocul a myslim, ze este veeeeelmi vela toho o ludskom organizme nevieme 😉

scandya
autor
14. apr 2009

Citala som ten link. Ze je to uzv vidiet to je normalne. Pise sa tam ze je to mozne pri nejakej trhlinke sa tam moze dostat vzduch. Teraz zacinam rozmyslat, ci vo vnutri mam vsetko v poriadku. Ale s takymito vecami sa nasi doktori urcite nestretli. Takisto som nasla clanky o vyskumoch- kde vela zien toto tvrdi. Neviem, hladam dalej ked mam cas.

dicinka1
14. apr 2009

no baby je to divne..ale ako moze babo plakat,ked nema vzduch?prvy plac je po porode,pretoze sa roztiahne branica vdychnutim zvduchu...

v tehotenskej kalkulacke sa pise,ze babo uz vie plakat...v 33 tt...to je pravda,ale nie v brusku..ale ked sa narodi.. 😉

dicinka1
14. apr 2009

ta vzduchova bublina v maternici to musi byt asi omyl..pretoze ak sa babo raz nadychne vzduchu,tak potom potrebuje iba vzduch..ako moze dalej dychat inac...predstavte si ze babo sa narodi,nadychne a zacne plakat...a vy ho ponorite do vody..kolko myslite ze vydzri bez vzduchu? 😕

andara
14. apr 2009

Dicinko-taky mi to prijde jako blbost,to by se po nadechnuti vzduchu zase utopilo 😒 A opravdu kdyz detatko po narozeni poprve zabreci,tak tim se vlastne poprve nadechne 🙂

scandya
autor
14. apr 2009

Dicinka Tak preco sa tam pise v tom 33tt ze moze plakat a aj stikutat???? Preco je to napisane spolu, ked plakat by mohlo len vonku a sikuta aj vo vnutri! Vysvetli

scandya
autor
14. apr 2009

Oprava je to 32tt.

dicinka1
14. apr 2009

stikutka aj mne..ked sa nadychne vody,alebo viac vody 😉 toto citim aj ja..a je to normalne...

ale plakat nemoze na 100 percent..dala by som za to aj ruku do ohna..ved je to logicke...ty mozes dychat vo vode?ja nie...

scandya
autor
14. apr 2009

S tym vzduchom je to pravda, citam to aj na nete, ale takisto citam , ze to vedci skumaju a niektori zvuky dietata podobne placu nevylucuju!!

scandya
autor
14. apr 2009

Ani ty, ani ja, ani my nevieme o prirode este vela veci. teraz nejde o to co som pocula, ale o to ze ci to je vlastne mozne. My sme to neskumali, kricime ze nemozne len kvoli tomu ze sme o tom nepoculi alebo sa pytame doktorov co urcite take veci neskumali. Co ked je tu taka moznost, akko napriklad ryby vo vode, aj tie vydavaju zvuky niektore. Ved ja som nepocula ten zvuk nahlas ako z rozhlasu , alebo akoby lezala vedla mna. Bolo ticho, vecer okolo polnoci, nemame v dome druhe deti, ziadne macky a pod... Ja sa nehadam ze to bola urcite moja malinka, ale bolo to ako destske zaskriekanie 🙂

dicinka1
14. apr 2009

scandya..ja sa nehadam...ja pisem iba to co viem ja..a je to nelogicke...dieta potrebuje vzduch nato,aby sa nadychlo..alebo aby vidalo nejaky zvuk...ked nie je zvduch..ako moze niekto vidat zvuk?no ja neviem...mozu to byt creva..mne tiez niekedy vydavaju take zvuky ked mi to tam travy 😉

briketa
14. apr 2009

Ale dievcata, nemozete predsa prirovnavat babatka k rybam 😅 .
Ved trosku sa preneste naspat do skoly - biologia, fyza.
Ryby maju kompletne inu stavbu tela a maju vzdusny vak,kt. ich nadnasa a ktory ked naplnia plynom a ten potom vypustia, dokazu tak urobit zvuk. Delfiny maju kozne riasy za ziabrami, ktore vibrovanim vypustaju zvuk. Niektore ryby vydavaju zvuk (nie hlas!) trenim supin.
To, ze dieta ma v 33tt vyvinute slzne kanaliky a moze plakat je OK, ale to znamena z ociek a nie vydavat hlasivkami zvuk.
Cloveku sluzia na vydanie emocionalnych zvukov a reci hlasivky a tie potrebuju vzduch na rozvibrovanie a prenos k dalsiej osobe. Tolko je uz zas o ludskom tele dnes preskumane.
V com su zahady je hlavne mozog a schopnosti vedomia a podvedomia ale hlas sa riadi fyzikalnymi zakonmi od A po Z. 🙂

wsmoulinkaa
14. apr 2009

zajímavé holky.... 😉

zeleny_cajik
14. apr 2009

tak ešte jedna info:

Ačkoliv vodní prostředí, v němž dítě žije, poskytuje málo příležitosti ke křiku (který vyžaduje vzduch),
nenarozený už křičet dokáže a dáme-li mu šanci, křičí.
"...Lékař pomocí injekce "vstřikl" vzduchovou bublinu do amniotického vaku dítěte a pak je rentgenoval.
Tak se stalo, že vzduchová bublina pokryla tvář dítěte. Celá procedura nepochybně klučinu trochu
zneklidnila a v okamžiku, kdy se dítě nadechlo vzduchu a vydechlo, ozval se z dělohy nářek - dítě
protestovalo. Ještě pozdě v noci téhož dne matka telefonem vzbudila svého lékaře a hlásila mu, že když
ulehla ke spánku, dostala se vzduchová bublina opět na tvář dítěte a to začalo křičet tak hlasitě, až vzbudilo
ji i jejího manžela. Lékař matce poradil, aby se podložila polštáři tak, aby vzduch nedosahoval úrovně
hlavičky dítěte, která právě byla v dolní části dělohy." (Day and Liley: "Modern Motherhood", Random House,
1969, str. 50-51)
😲

mudr.
14. apr 2009

BLBOST !!! 😀 😀 😀 😀

zitaje
14. apr 2009

No ja neviem, mna tak napadlo - ja som teda ziaden plac nepocula ani si nemyslim, ze je to mozne, ale ja som pocula take ako keby zblnkoty z brucha - nemohlo to byt ono?

mudr.
14. apr 2009

holky neblaznete 😲 😅 😅 😅 😅

k.ate
14. apr 2009

briketa - ale zvuky vydávají hlavně kytovci, kteří přece taky potřebujou vzduch (stejně jako lidi 🙂 ) k životu a pod hladinou jsou schopní vydávat zvuky a dorozumívat se tím (třeba delfíni, velryby 🙂 )... A pokud to zvládnou oni, proč by nebylo ve vyjímečných případech možný, že se tohle stane u prcka v břiše? 🙂

Spousta lidí píše, že je to blbost, i když některý pokusy jsou schopný ukázat, že k tomu dojít může... Ale jen málokdo sem hodí odkaz, kterej by to vyloženě vylučoval 🙂 Docela bych si o tom přečetla ráda víc z věděckýho hlediska než to, že je to blbost, jak píše třeba mudr. 🙂

lily1983
14. apr 2009

ahojte, no aj mne to pripada neuveritelne, ako som uz pisala scandyi, ale podla mna vazne nepozname zdaleka vsetko o ludskom tele nato, aby sme to mohli posudzovat tak ako niektore z vas..mozno to bolo crevo, alebo nieco ine, ale kto vie..bolo to dost podobne detskemu zaškriekaniu nato, aby si maminka mylsela, ze to mohlo byt mimi. ved si predstavte, ze by sa to stalo vam, a bolo by to take presvedčujuce, a dokonca to nepočula sama..nemysleli by ste si, ze to mohlo byt mimi a neboli by ste z toho trošku mimo? no ja by som bola..
a aj som sa pytala, nepocul o tom nikto este..je to velmi zaujimave..ja som v 32tt a citim čkanie mojej malej,
na ktoru sa uz moc tesim až mi srdiečko poskoči ked si spomeniem že už o nedlho ju uvidim..

dianka3 tebe držim veeeeeelmi palce aby všetko dobre dopadlo tento krat, už si si dosť vytrpela, to si nezasluži žiadna mamička a ani ty. sme asi tak podobne na tom s terminom, ja o nieco skôr a je to moje prve, a dufam, že porodim v termine, nie skôr a ani neskoro..ale to by si samozrejme prial každy, a ja to aj každemu prajem..

tak scandya, vela šťastia v hladani, nevzdavaj sa, možno nieco objavis..papa holky

mudr.
14. apr 2009

pisu jen svuj nazor. podle me to neni mozne 🤐 😉

terreza
14. apr 2009

proc ne?mozne je vsechno!..scandya ty se neboj,si v poradku,nezaobirej se tim,pokud si miminko slysela,je to krasne a uz ted se na neho muzes tesit vic a vic,uz se ti hlasi!🙂a nenech si namluvit ze neco neni v poradku,vzdyt to je krasne,slyset jej driv nez se narodi..navic kdyz si tak vzacna vyjimka! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre