Počula som plač dieťatka v brušku

scandya
10. apr 2009

Ahojte 🙂
Asi v 33tt som pocula z bruska 2x po sebe detsky plac- ci zaskriekanie. Aj moj partner to pocul, boli sme prekvapeny. Neboli to ani creva ani vnutornosti, pocula som to jasne a zretelne! Najprv som si myslela, ze to nemoze byt preds pravda , ale citala som na nete ze dieta v tomto tyzdni fakt dokaze plakat- nielen stikuta, ale moze aj zakricat. Stalo sa to niektorej?
Dakujem

wobludka
17. dec 2009

😀 dneska jsem se ptala doktora a prý zíve, polyká, ale nepláče 😉

maggie2
6. dec 2010

samozrejme že plakať môže. Potvrdili to vedci a bolo to uverejnené aj v zahraničných lekárskych časopisoch už pred 5 rokmi. Publikovalo sa to i na verejnosti minimálne čo viem v nemecky a anglicky hovoriacich krajinách. Lenže za toto som si už užila spŕšku invektív a ironických poznámok v internej pošte dosť. Samozrejme že tie zvuky nie sú ako klasický plač už narodeného dieťaťa. Argumenty, že nefungujú hlasivky v plodovej vode a podobne neobstojí. Alebo snáď chce niekto tvrdiť, že napríklad NEMÍ ľudia neplačú? Plody po 24 týždni sú schopné vydávať zvuky, vedci pozorovali aj ich fyziologické funkcie,a prejavy zodpovedali priebehu plaču...ale kto si chce počkať na to, kým to odvysielaju ako fakt vo večerných správach zo silikónových úst čítačky a zapíšu do nového vydania učebnice, jeho problém 😉

scandya
autor
6. feb 2011

ahojte, tak po dlhom case som sem zavitala. dcerka ma uz 20mesiacov. a je pravda , ze ani dnes si nevieme s priatelom vysvetlit ten plac ci skrekot. Uz sa tym nezaoberam ale po dlhom studovani na nete to uzatvaram ze to boli asi tie creva, lebo z medicinskej stranky je to zevraj nemozne.......ak v buducnosti zistia , ze je to mozne aspon budem v historii medzi prvymi , co sa odvazili o tom rozpravat 🙂 🙂 🙂

ktore
11. júl 2012

ja som uz citala na niektorej stranke o placi v brusku.

pingu1
11. júl 2012

ako moze pod vodou niekto skriekat? hlavne este cez brucho a vsetko okolo 😖

ivetka32
16. dec 2013

bala by som sa ze mi uz docista harasi hihih.kebyze dake daco pocujem hiihh

sonkabenka
12. jan 2024

@scandya No ja akurát pozerám na internete. Lebo sa mi to momentálne stalo. Ako keby taký vykrikový plač Pár sekúnd a sama som to pocula. Bola som sa vycikať a ľahla som si na druhú stranu na ktorej som ešte nespala túto noc lebo už som vyležaná na ľavej strane. A neviem tak ma pichlo na vaječníkoch na ľavej strane zrazu ten zvuk. Tak som sa opatrne posadila a už sa bojím si ľahnúť. Som 36+2 tt. Už je otočený dole hlavičkou. Je možné že by som nejako priľahla malého na chrbtici a ho to bolelo a nagloktal sa vody?

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
12. jan 2024

@sonkabenka bol to zvuk pohybu čriev

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre