Pôrod. Aké máte zážitky? Dali ste si pichnúť Epidural?

mimi
14. jún 2006

tie co to uz mate za sebou,chcela by som sa spytat,ze ake mate zazitky,ci ste si dali pichnut epidural?vsetky rady ocenim.

barunka
14. jún 2006

ahoj mimi. tak ti skúsim opísať moje zážitky...
ja som rodila tento rok v ružinovskej pôrodnici a nemám žiadne nepríjemné zážitky. od začiatku som sa pôrodu tak podvedome desila, lebo každý vravel, že tie pôrodné bolesti sú neznesiteľné...
Termín pôrodu som mala 6.4. a 20.4. som mala nastúpiť na vyvolávanie pôrodu.
tak keď som toho 19-teho ráno okolo desiatej dostala bolesti, tak som tomu nepripisovala dôležitosť, lebo to bolo len také slabé pichnutie... okolo 13-tej sa začali bolesti opakovať častejšie, ale stále to nebolo nič bolestivé... ešte som sa aj pohádala s otcom, ktorý tvrdil, že už rodím... ja som bola presvedčená, že nie, veď to bolo ako pri bolestivej menštruácii..
okolo 4 sa bolesti opakovali už v 3minútových intervaloch, tak ma rodičia chvíľu pred piatou schmatli a odviezli do nemocnice... na Centrálnom príjme som spísala nejaký papier a tam mi ešte aj tá sestrička či doktorka povedala, že určite nerodím, pretože ani nemám také silné bolesti, že keby som rodila, tak by to na mne videla...
aké bolo potom moje prekvapenie, keď ma na pôrodnici vyšetrili a ja som už bola otvorená asi na 7 prstov (toto si nepamätám presne, bola som v šoku, ale zdá sa mi, že doktor vravel sedem).
prichystali ma, osprchovala som sa a šupli ma na stôl... o siedmej ma prišiel pozrieť manžel a keďže som ešte necítila tlak na konečník, tak ma za ním pustili...
neskôr mi prišlo zle, tak ma zavolali dnu... vyložili na stôl a zasa poslali preč, lebo som stále necítila tlak... to bolo asi 3/4 na osem...
zišla som zo stola, vyšla na chodbu, a vrátila sa nazad na sálu, lebo som náhle zacítila ten "tlak".
tak ma zasa šupli na stôl, doktor ma mrkol a povedal, že ešte počkáme a odišiel... ale potom sa mrkla sestrička keď som dostala kontrakciu (táto trošku bolela, priznám sa) a začala na neho kričať, že ona tam vidí hlavičku... tak som sa snažila tlačiť, sestrička mi vysvetlila ako a na druhé zatlačenie bola moja Simonka na svete. Narodila sa presne o 20.00 a mala 3620g a 51 cm.
Doktor žartoval, že si to perfektne načasovala a nechala ho dopozerať správy. 🙂

barunka
14. jún 2006

aha a epi som nemala, aj keď tomu nikto neveril 🙂
nekričala som, nemala som dôvod, nebolelo ma to tak strašne a tie dve bolestivé kontrakcie sa dali predýchať. vďaka monitoru som vedela kedy prídu, tak som sa na to pripravila 🙂

prajem krásny pôrod bez bolestí a nádherné zdravé bábenko 🙂
držím palce...

mimi
autor
14. jún 2006

takze sa to dalo vydrzat?kamaratky co uz rodili ma strasia,ze je to hrozna bolest a uz teraz sa toho desim.aky bol pristup personalu?to zohrava tiez dolezitu ulohu.to som rada,ze nemas zle skusenosti.

mimi
autor
14. jún 2006

barunka,mala si manzela pri porode?

barunka
14. jún 2006

mimi, jasné, že sa to dá. vôbec sa tým nenechaj znechutiť. u každého prebieha pôrod inak. predomnou rodili dve baby, ktoré vrieskali, že ich bolo na kilometre počuť a nič im to nepomohlo. mne moja lekárka vravela, že je to hlavne o psychike. ak sa od začiatku chystáš na to, že ťa to bude bolieť, tak to bolieť bude... musíš vtedy myslieť hlavne na to, že tá bolesť dlho nepotrvá a stojí za to. veď ten malý poklad stojí za všetko to trápenie.
personál bol fajn, len na novorodeneckom bola jedna blbá sestrička a doktorka. ostatní boli veľmi milí 🙂
manžel pri pôrode nebol, odôvodnil to tým, že on sa nemôže pozerať na to, ako trpím, lebo by tam zmlátil aj lekára, prečo mi nepomôže 🙂 ale po pôrode bol hrdina a každému tvrdil, že on by to zvládol... podľa mňa sa určite bál 🙂

a okrem toho, ja osobne si myslím, že som mala ľahký pôrod aj preto, že som celé tehotenstvo mala dostatok pohybu a nesedela som len na zadku s vyloženými nohami. veľa sme sa s manželom prechádzali... a takisto som ako tehu makala na dome 🙂 stavali sme vtedy... vlastne prestavovali 🙂

mimi
autor
14. jún 2006

barunka,dakujem za povzbudenie.este sa chcem spytat,ci si pocas tehotenstva cvicila?predtym nez som otehotnela som bola dost aktivna a teraz ani v podstate neviem co mozem.Bicykolavat sa urcite nemozem.uz teraz ma zacina boliet chrbat a to som iba 25 tt.
to sa asi v kazdej nemocnici najde dajaka protivna sestricka,vsak?ja som dost pobudla v nemocnici,lekari boli fajn,len tie sestricky.a to vrieskanie sa da dajako ovplyvnit?aj mne kamaratka vravela,ze kricala pri druhom.
uz mate prerobeny prerobeny domcek?

peha
14. jún 2006

ahoj mimi, ja som sice nerodila, ale rodila som s kamoskou, lebo jej partner odmietol ist s nou.
neboj da sa to zvladnut, ved na svete je uz vyse 6 mld ludi 🙂 (mam silne reci co ? 😀 )
ak bude treba, pojdem rodit s tebou. mam prax !! 😀 🙂 vazne.
drzkaj sa, dufam, ze coskoro ti bude lepsie, a ked sa ti ulavi, aj trosinku mozno pocvicis a bude lepsie.
papa

ps a v kazdej nemocnici , ci v kazdom kolektive sa najde jeden protivny clovek, treba to ingorovat. nenechaj sa znechutit.

mimi
autor
14. jún 2006

diky peha.vsak si aj hovorim kolko zien to prezilo,tak neprezijem to aj ja?este,ze to zdravotnictvo je uz na takej vysokej urovni,nie ako volakedy.
nevies co je s maryem,dajako sa neozyva,co je cudne!

barunka
14. jún 2006

mimi necvičila som, najprv som nemohla a potom som zlenivela a nechcelo sa mi...
ale pred tehu som cvičila dosť... ako vravím, ja som veľa chodila, aj keď len po obchodoch ale predsa 🙂
a inak, stačí ak sa informuješ o cvičení v nemocnici kde chceš rodiť, v každej bratislavskej pôrodnici robia cvičenia...
aha

Cvicenie pre tehotne:
Objednat sa treba telefonicky na cislo: 02/ 4823 4390 -alebo 5, vzdy v utorok a stvrtok o 13:30.
Na cvicenie je potrebne potvrdenie od gyn s jeho kodom a telefonom.
Cvicenie byva vzdy v utorok: o 14:00 hod. a pripadne vo stvrtok o 14:00 hod podla poctu mamiciek.

Prvykrat treba prist osobne do FRO amb. (fyziorehabilitacna amb.) c. d 10 na prizemi uz okolo 13:15 sa objednat a zobrat si rovno aj veci na cvicenie. Ak by bolo volne, mozete hned cvicit. Pred cvicenim treba zaplatit SKK 20,- tusim jednorazovo.

NEMOCNICA ANTOLSKA:
sestricka Jezikova - 02/6867 3403
(volat rano 7-7:45 hod),treba si dohodnut termin kedy moze chodit
terminy - pondelok 13-15, utorok 11-13, utorok 13-15,....

doniest: odpurucanie od lekara, matersku knizku, zdravotny preukaz, teplaky, prezuvky

- BAZEN: 02/ 6867 3500 - zatial je pokazeny, treba zavolat ci uz opravili
otvorene pondelok 12-13:00 pre tehotne, za poplatok mozno chodit aj iny termin

KRAMARE
Vstupna profylakt. priprava: Dr. Jandova, 5954 5215 (9 - 12h)
Cvicenie a prednasky: prac. dni okrem stvrtka o 9 h a o 11 h
Stvrtok o 11h a o 17 h

ProNatal centrum
Telocvik pred pôrodom a po pôrode (aj na fitlopte)
utorok, streda, štvrtok - 15,00-17,00
J. Stanislava 41 Karlova Ves-Dlhé Diely, Bratislava
www.pronatal.sk
Prihlasenie: V pondelok až piatok, od 12.30 do 15.00 hod. na telefónnom čísle 0907 137272 (p. Wagnerová), alebo sa prihláste na e-mailovej adrese pronatal@slovanet.sk

STREDISKO prof. J. ČERVEŇAŇSKÉHO
Záporožská 12, 851 01 Bratislava, tel.: 02/ 63 83 86 74
pondelok, stredu o 18 alebo19.00h.
cena:120,-Sk/ 1h.
kontakt: studena@sjc.sk, www.sjc.sk

[b]CVIČENIE NA FITLOPTÁCH - PRE BUDÚCE MAMIČKY [/b]
02/ 63 83 86 74
Zamerané na tehotenské zmeny, príprava na 1. a 2. dobu pôrodnú, relaxácia a poradenstvo.
Základný program: 10 stretnutí / 2 krát týždenne
Program vedie: dipl. fyzioterapeut Eva Hoffstätderová

KLUB LUNA - v priestoroch MC Hojdana na Haburskej (Ruzinov)
MC Hojdana – Ružinov sídli v priestoroch bývalých jasiel na Haburskej ulici č.2 v blízkosti Štrkoveckého jazera

- Ing. Lýdia Sirotová
riaditeľka Materského klubu LUNA
vedie kurzy prípravy k pôrodu a tanca rodičiek
tel.: 0903/433 778
e-mail: lydia@sirota.sk

- Andrea Barloková
poskytuje masáže tehotných žien, detí a kojencov
tel.: 0903/ 422 999
www.klubluna.sk

mimi
autor
14. jún 2006

barunka si zlata dakujem!musim nieco zistit,ci sa take nekona v Ziline.

barunka
14. jún 2006

jejda, a ja neviem prečo som si myslela, že si z BA 🙂
idem kuknúť, či tá moja čertica už zaspinkala...

newyorkgirl
14. jún 2006

barun, ty mas tolko energie... dufam, ze aj ja budem taka aktivna, ze este aj sem pisat budem stihat 😉

mimi
autor
14. jún 2006

kolko ma ta malicka?aj ja uz chcem babo!

newyorkgirl
14. jún 2006

mimi, ty vydrz, furt to mas skor nez ja 🙂

mimi
autor
14. jún 2006

este vyse 3 mesiacoch musim cakat.uz chcem,aby mi bolo dobre,preto to chcem mat za sebou.chcela by som si uzivat tehotenstvo,ale v mojom stave sa to neda.kupila som si prve dupacky,tak sa snazim dajako odreagovat.

barunka
14. jún 2006

NYgirl, no uvidíš, že aj ty budeš mať kopu energie... 🙂 stačí si len zvyknúť...
mimi v pondelok bude mať dva mesiace... a poviem ti, vychutnávaj si každý deň tehotenstva, rozmaznávaj sa, lebo potom už nebudeš mať na seba až tak veľa času... ale stíhať sa dá všetko...a keď príde bábo, všetko sa bude točiť okolo neho, aj vychádzky budeš prispôsobovať jemu, tak zatiaľ rob všetko na čo si zmyslíš 🙂
Baby vydržte, veď to tehu ubehne ako voda a ani sa nenazdáte a budete si chcieť toho drobca vopchať naspäť do seba... 😀

mercy
14. jún 2006

Tak čo barun, zaspinkala? Mňa to už čaká,hoci ja budem určite prenášať, malý je vysoko, ja som vraj úplne zavretá,len to moje hnusnééé vracanie, to sa už nedá vydržať.Ale dnes ma môj otec-internista 😎 videl naživo 😒 a vyhlásil, že to je určite nedovieravosť žalúdka, že to je jasné.Takže malý je vopchatý až hore medzi rebrami a keď niečo zjem, tak sa to usiluje odtiaľ dostať,potvorka.Ja som s blížiacim sa pôrodom nejaká pokojná-je mi to akosi jedno...

mimi
autor
14. jún 2006

viem si to predstavit co ma caka,ale radsej sa chcem tocit okolo babetko akokeby mi malo byt stale zle.niekedy je to na nevydrzanie.

mercy
14. jún 2006

Mimi, v ktorom si týždni?

barunka
14. jún 2006

mercy, možno by pomohli veeeeeeeeeľmi dlhé prechádzky a každý deň. skús do nich zapojiť schody, feferóny alebo čokoľvek štiplavé a možno to pomôže 🙂
zaspinkala, pekne si teraz pochrapkáva... raz chrápala tak hlasno, až som zobudila manžela, či by nebol taký zlatý a prestal chrápať, aby mohli spať aj druhý a naraz počujem, že aj keď je manžel hore a rozpráva, chrápanie pokračuje... chudákovi som vynadala kvôli jeho dcérke 🙂
nedovieravosť žalúdka??? ako že ti drobec tlačí na žalúdok? to musí byť nepríjemné... skús robiť drepy... mne doktorka povedala, že tým pomôžem bábu aby zostúpilo nižšie... a ona fakt zostúpila, ale aj tam zostala ešte pekne dlho 🙂

barunka
14. jún 2006

he, vykopla som manžela oholiť sa, aby som mohla netovať.... 😀 😀 😀

newyorkgirl
14. jún 2006

barun, ked uz ho tu spominas, on chodi do prace zrejme, ako to zvlada, ked malicka v noci place a tak, ze toho moc nenaspi, moj drahy ma uz teraz obavy, bo on byva taky nervozny a vrci po vsetkych, ked ho nieco budi 😝

mercy
14. jún 2006

No tak drepy mi nenapadli 😉 , len neviem, či by ma nevykotilo 😀 Inak na prechádzky chodím,teraz sme sa cez víkend vyšplhali s mužíčkom aj do kopca, umývam na štyroch dlážku, vysávam, pred dvomi týždňami som umyla za dva dni 14 okien 😀 Ale už by som bola rada keby bol Riško tu.Asi sa tam pôjdem na budúci utorok postaviť s taškou pred ordináciu, že idem rodiť 😀

newyorkgirl
14. jún 2006

mercy sa drz za ruky s manzelom pri tych drepoch a ho potiahni na zem so sebou ak budes padat 🙂

mercy
14. jún 2006

Inak barun ty si mala parádny pôrod, naozaj na závidenie🙂

mimi
autor
14. jún 2006

mercy,som v 25 tt.aj tebe byva zle?

mercy
14. jún 2006

Mimi, mne začalo byť zle asi v 30tt 😀 Dovtedy mi nikdy nebolo nič, teraz vraciam každý deň a to mám týžden do pôrodu

mimi
autor
14. jún 2006

mercy,to vazne????a mozes aspon nieco zjest?lebo ja ked zvraciam,tak nic do mna nedostanes a potom zase schudnem.ako to mas ty?

mercy
14. jún 2006

Nie, aj teraz som sa vrátila z vécka a to som zjedla jeden rožok ☹ Som v 39tt a za tých 10 týždňov som pribrala ani nie dve kilá☹Navyše malý je z toho vracania vždy celý vydesený, no ale čo mám robiť?

mimi
autor
14. jún 2006

mercy,to mi je naozaj luto,viem co prezivas,lebo ja to mam rovnake ibaze mna to drzi uz od 7 tt.akurat som telefonovala s kamoskou a vravela,ze jej tak zacalo byt zle v 8 mesiaci.neberies Torecan?ja beriem este aj homeopatika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre