Predpôrodný kurz . Áno či nie?

dzanet
16. júl 2013

Prosím o radu, pomohol Vám predpôrodný kurz? Vôbec sa neviem rozhodnúť...

sissy27
16. júl 2013

@dzanet za mojich čias to bolo povinné, tak som to absolvovala ale teda neviem, či som to využila, každopádne ma to nezabilo...

niente321
16. júl 2013

Nebola som na ziadnom. Vela som pozerala na nete a popytala sa kamosiek, co uz rodili.

xevulax
16. júl 2013

Ja som nebola a nechýbalo mi tó. Jediné čo má zaujímalo z kurzu bolo dychasnie pri pôrode a tó ukázala seestricka na porodnom boxe ako dýchať 🙂

marmete
16. júl 2013

@dzanet Ahoj, myslím, že tvoju otázku by mali odpovedať maminy, ktoré to absolvovali a nie, ktoré tam neboli a nevedia o čo tam vlastne ide 🙂 Ale samozrejme, sloboda slova existuje 😉 Ja som absolvovala spolu s manželom kurz cez víkend, ak by som bola prvo rodička, išla by som opäť. Samozrejme záleží aj od toho koho vo svojom okolí máš a vie ti poradiť. Ja som nemala nikoho, takže pre mňa boli niektoré info fakt nápomocné. Bavili sme sa o mnohých veciach a dali otázky, ktoré by mi ani nenapadli sa pýtať, z nevedomosti 🙂 Bolo nás 8 párov a fakt to bola celkom sranda. Nebolo to iba o samotnom pôrode, ale veci zažitých aj pred ním, následne ako si vieš pomôcť ty sama alebo s partnerom. Tak isto sme preberali kojenie, problémy, ktoré nastanú po pôrode a rovnako tak aktívna účasť partnera sa v danom období starať o niečo viac. Toto stretnutie nebol zabitý čas, otvoril oči aj mne, mužovi a hlavne pomohli mi rady po celom tom období. Niektoré veci prídu samé od seba a na niektoré potrebuješ radu a skúsenosti iných 🙂

matozazzo
16. júl 2013

Ahoj, bola som a aj s manzelom, kedze chcel byt pri porode. Pomohlo mi to, vela zodpovedanych otazok, konkretne ukazky, dychanie, starostlivost o babatko... Aj ked som rodila cisarskym, pomohlo mi to, dokonca ked som mala problem s kojenim, pomohli mi 🙂

melesmeles
16. júl 2013

@dzanet ja som bola, bolo to fajn, pomohlo mi to. vela sa dozvies, dostanes konkretne prakticke rady od odbornicky. ak mas moznost, urcite chod 🙂

evabb35
16. júl 2013

@dzanet nebola som na žiadnom ani som sa nepýtala kamošiek čo rodili, nemala som nikoho, kto by mi poradil. Pôrodné asistentky mi všetko vysvetlili počas pôrodu. Manžel bol pri pôrode. Po pôrode mi veľa radili detské sestry, lebo sme museli riešiť také problémy, ktoré sa až tak často u novorodencov nevyskytujú.
Kamošky, ktoré ho absolvovali sa mi priznali, že počas pôrodu aj úplne zabudli čo im na kurze radili.

linda81
16. júl 2013

jednoznacne ano...bolo to super sa kusok odreagovat, s inymi buducimi maminami porozpravat....po porode sme potom spolu chodili na poporodnu gymnastiku aj s detickami tie iste a teraz 8.8 mame stretko ...🙂

11nika11
16. júl 2013

Ja som za.na predpôrodnom kurze som bola,ak keď som mala plánovanú sekciu a na kurze sa väčšinou pripravovali baby na klasický pôrod.Ale bolo to fajn odreagovanie,človek je aspon s inými maminami,môžete poklebetiť.Bola som pár krát aj na cvičení pre tehotné,ktoré viedla rovnaká pani(mimochodom hróoozne milá)a potom ešte na tom sedení ktoré je pre otcov čo sa chystajú k pôrodu.Ale to len tak informatívne,veľa sme sa tam dozvedeli napr. o papieroch ktoré treba po pôrode vybaviť🙂

zaneta123
16. júl 2013

@dzanet jahoj, ja som absolvovala predpôrodný kurz v nemocnici v ktorej som rodila, čo sa týka kurzu nakoniec mi bol zbytočný, lebo som rodila cisárskym ale to sa predpokladať nedalo. Každopádne v rámci kurzu som sa okrem iného pozrela do priestorov pôrodných sál, vedela som čo ma v ktorej časti čaká a neminie, zároveň som sa dozvedela také celkom praktické veci, kedy ísť do pôrodnice a na ktorý zvonček zazvoniť. Myslím, že pre prvorodičku celkom užitočné informácie. Vieš do čoho ideš🙂 aspoň teoreticky. 😉 😉 😉

michellka85
16. júl 2013

nemas co stratit, chod aspon raz, a uvidis.. mne to pomohlo, dokonca som si skusala doma porodnu polohu a dychanie (aj ked nazivo to bolo "trosku ine" 😝 ) ale myslim, ze keby som to neabsolvovala, tak rodim hodinu-dve (myslim tlacenie na sale) - islo to tazko 😖 ale zvladnes to.. ci s kurzom alebo bez 😉 ale ako pise zaneta123 vsetko si aspon poobzeras 😎

dzanet
autor
19. júl 2013

tak ďakujem veľmi pekne za vaše rady a názory 🙂

bezaz
19. júl 2013

@dzanet este dodam, ze nie je kurz ako kurz 🙂 zalezi, co v ramci toho ponukaju, ako prvorodicka som bola na niecom podobnom ako @marmete, bolo to platene a robili to dve baby, dula a laktacna, dozvedela som sa kopec infosiek, ktore by mi ziadna sestricka nepovedala, nielen o porode, ale priprava nan, priebeh, co po porode, dojcenie, na co mas narok atd.. manzel mal z toho super zazitky, potom daval rozumy kolegom v praci, co cakali prirastok po nas 😀 😀 😀 😀 obhliadku porodnice ti spravia aj bez kurzu 😵

barbishkamiracle
8. okt 2013

Vsetky buduce maminky pozyvam uz tuto sobotu 12.10.2013 na Prvy tehotensky kongres - Maternitycare Saturday 2013
Mame volne posledne miesta, tak ked mate zaujem, dozvediet sa, ako si ulahcit porod, vsetko o nom,o dojceni a dalsich vela zaujimavych veci, nevahajte sa prihlasit 🙂.
http://miracle-maternitycare.webnode.sk/product...

p.s.budeme tam cvicit aj Gravid Jogu a Aquaprenatal cvicenie, ktore je skvele pre ulahcenie porodu 🙂

kannah
23. okt 2013

Ja som bola asi na podobnom ako bezaz, ak nie rovno na tom istom, tuto v Kvapke: http://www.dietaaja.sk/kurz-pripravy-na-porod.php . Mne sa to páčilo, dozvedela som sa viac, než som čakala. Páči sa mi, že robia aj masáže dojčiat, šatkovanie a hlavne sa mi páčila starostlivosť o bábatko a najčastejšie choroby s pediatrom - Rodičovské zdravotnícke minimum. Je to dávnejšie, teraz riešia ako pisať zivotopis, tak pre mna je aktualnejsie toto🙂

matiaso
24. okt 2013

Aj ja som bola v Kvapke 🙂 Ja som chodila na 7 týždňový kurz a v rámci tej skupiny, čo sme chodily, som si našla aj kamošky tehošky, s ktorými sa stretávam doteraz a už si vymiename maminovske skusenosti.
To čo ocenujem ja, ze v ramci kurzu som začala rozmyslat mozno trochu v inych suvislostiach o sebe, o mojich rpedstavach o porode, o význame podpory bondingu a podla toho som sa potom rozhodovala pre porodnicu, kam som nakoiec isla rodit. to, či kurz mamy ocenia, zrejme zavisi aj od vasho nastavenia a od toho čo očakavate. Ked pojdete na nemocnicny kurz (aj na takom som bola), tam vam maju tendenciu vysvetlit, prečo vela veci nie je moznych .. ako napr. podporou bondingu. Ked sa potom rozpravate s ludmi, ktorí maju aj ine skusenosti, ktori maju vela pozitivnych pribehov od minulych ucastnikov, tak dostanete velmi silyn impulz, aby ste si stali za svojimi predstavami.
takže ja určite predporodnu priprvu odporucam, ale zvazte si, kam pojdete a kto pripravu vedie. To, ze je to MUDr. alebo porodna asistentka este neznamena, že budu podporujuci.

emocia
28. feb 2014

Príprava na pôrod a dojčenie – "áno" či "nie" – ? Milé budúce maminy, určite "áno"! Náš kurz Uvedomelé rodičovstvo vám poskytne zážitky plné poučenia a aha efektov. Iba ako poučenú Vás nezmätú protichodné rady sestričiek v bratislavských pôrodniciach! Česť výnimkám, len ich je žalostne málo, a tak matky zažívajú chaos pri dojčení, nerozumejú čo vlastne dieťa chce... atd atp. Náš kurz: Uvedomelé rodičovstvo vás zorientuje ohľadom pôrodu, aby bol čo najprirodzenejší, a tiež aby dojčenie bolo chvíľami pohody a porozumenia. Aj rodičovstvo si tak môžete užívať 🙂 Iba potrebujete porozumieť všetkým potrebám dieťaťa 🙂 Neváhajte a prihláste sa na náš kurz 7.-8. marca. Máme posledné tri miesta! Poradkyňa pre dojčenie a život s bábatkom Alenka a dula Ľudka.

barbishkamiracle
28. feb 2014

Predpôrodné kurzy a prípravne kurzy pre budúcich rodičov určite odporúčam.
Naše štúdio sa venuje maminkám pred pôrodom, taktiež po pôrode a bábenkám už vyše 9 rokov.
Máme bohaté skúsenosti a všetky workshopy, semináre, prednášky vedú iba fundovaní odborníci, všetci so zdravotníckym vzdelaním.
V našom teame sú 3 pôrodné asistentky, gynekológ-pôrodník, laktačná poradkyňa, dula, anesteziologička, 5 fyzioterapeutiek, detská sestra z novorodeneckého oddelenia, certifikovaná lektorka baby masáží, lektorka nosenia a ďalší.
Výhodou je, že k nám môžete prísť buď na samostatné prednášky, čiže iba na tie, ktoré vás zaujímajú, alebo vám doplnia už získané informácie, alebo sa môžete prihlásiť na predpôrodné prípravné kurzy počas týždňa, či intenzívne kurzy počas víkendu.
Ako jediný na Slovensku (možno aj v zahraničií) organizujeme pravidelne Tehotenské kongresy, kde sa počas jedného víkendu v príjemnom wellness prostredí naučíte všetko potrebné.
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/barbis...

lenka009
28. feb 2014

Ja mozem len odporucit. Absolvovala som predporodny kurz pri oboch tehotenstvach v studiu miracle a naozaj len mozem odporucit. Vyborne prednasky, cvicenia,super ludia, dalo mi to vela,takze maminy nevahajte

zienkaamuzik
2. mar 2014

@emocia
Ahojte buduce maminky, tento kurz Vam velmi odporucam, sama som ho absolvovala a dal mi nielen informacie a zazitky, ale aj zrucnosti, velku podporu a motivaciu. Tomuto kurzu vdacim aj za to, ze spokojne dojcim uz pol roka bez akychkolvek problemov. Tento kurz mi pomohol celit veciam a skusenostiam s ktorymi som sa stretla a tym padom ma nic nezaskocilo. Bola som pripravena vdaka kurzu na vsetko.
Vasa apokojna maminka so syncekom Ferkom

barbishkamiracle
16. mar 2014

Tehuľky,už tento víkend organizujeme pre vás tehotenský kongres. Pridajte sa. Získate skvelé informácie, oddýchnete si a po víkende sa budete tešiť na pôrod.
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/barbis...

barbishkamiracle
2. apr 2014

Tehuľky za 10dní sa koná TEHOTENSKÝ KONGRES - príprava na pôrod, bábätko, dojčenie, materstvo....

matiaso
24. apr 2014

Mne teho kruz veľa dal, pretože som bola predtym uplne mimo, male deco som nerzala v ruke ani omylom. Chodila som na taky 7 tyzdnovy kurz, malo to vyhodu, ze som si to v klude nechala vzdy prejst hlavou, vracali sme sa k jednotlivym temam a tiez vymena skusenosti a nazorov z inymi matkami bola fajn pre mna. Chodila som v Ba, v Dubravke, sem: http://www.dietaaja.sk/kurz-pripravy-na-porod.php
Chodili s nami aj chlapi - teda kto chcel, a dokonca jak tam dosli cely vystraseni, chlapi, tak sa po prednaske o porode vacsina z nich ukludnila 🙂
takze ja urcite nejaky kurz odporucam.

modernirodicia
22. máj 2014

Novinka v Košiciach. Moderní rodičia sú pripravení na príchod dieťatka do rodiny. Víkendový kurz je určený, pre tých rodičov, ktorí nie sú z Košíc -spojenie zážitkového treningu + romantika v starom meste...

maciatko68
10. jún 2014

Ja som našla super predporodnu pripravu v Interklinik Bratislava, cvičenie, plávanie, prednášky. Môžem velmi doporučit.

sarinka2012
10. jún 2014

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre