Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priberanie a strie v 34. týždni

9. sep 2020

Ahojte som ešte len 33+4tt a už som pribrala 15kg momentálne vážim 80kg :( áno viem je to moja chyba neodolám sladkému...toto by som ešte ako tak prežila ale ešte mesiac predo mnou a ja mám také nechutné červené strie a už aj po stehnách :( ja som sa teraz nenatierala lebo pred rokom pri prvom som sa vkuse mastila a samé strie a teraz ďalšie ešte výraznejšie a už aj na tých stehnách mne je do revu :( celé bruucho aj boky...a zo smútku to krava ešte zajedám sladkým keď mi konečne malý zaspal. Ja som blbá ale mne ani po roku tie strie nezbledli tak tieto mi tiež isto ostanú :(

h2
9. sep 2020

Ahoj, je mi to ľúto, ale obávam sa, že Ťa nepoteším. Strie sa Ti buď urobia, alebo neurobia. To, či si ich budeš niečím natierať, je úplne jedno.

zuzzuzi909
9. sep 2020

Presne tak ono poznam kocku co pribrala ani nie 10 kilo a ma horsie brucho ako ja com som pred koncom mala skoro 23 kilo navyse. To podla mna az tak moc ovplyvnit nejde

autor
9. sep 2020

Ach jaj ja už som minulý rok na kúpalisku mala z toho depresiu ako vyzerám hanbila som sa za tie strie na bruchu a teraz ešte horšie aj tie stehná...:( Ja sa cítim strašne nespokojná so sebou nehovorím o Tom ako ledva stojím na nohách a všetko má boli a ešte aj strach z pôrodu no už som na všetkých hnusná...:(

autor
9. sep 2020

Takéto hnusné mám len brucho ja sa hanbím strašne a to mám aj na bokoch všade 😭 na nejaké laserové odstránenie nemáme peniaze ale ja sa hnusim sama sebe 😭

adula12
9. sep 2020

toto neovplyvnis, to ti ostane uz navzdy. ved ono to nie je tvoja vina. ja som pocas tehotenstva pribrala len 8kg a strie sa mi urobili. proste koza pracuje, bohuzial. ked schudnes, ono sa to troska strati, nebude to take viditelne, neboj.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. sep 2020

@pupavka89 ďakujem to si asi kúpim len mne ostali také červené ak rok po prvom pôrode...a teraz som pribrala ešte viac a to má ešte mesiac čaká už mám hrôzu z toho :(

autor
9. sep 2020

@pupavka89 mohla by si poslať link aké používaš?

natalala
9. sep 2020

Mne po prvej toez ostali nejake strie na bruchu a to som pribrala 9kg iba. Tiez som sa natierala, ale to aj preto aby ma ta pokozka nesvrbela ako sa mi zvacsovalo brusko. Planujem este jedno babo a potom si tie strie aj odkojene prsia dam urobit a hotovo. Ono ten laser zase nestoji az tolko a ked ti to sposobuje, take depky tak si skus po navrate do roboty nasetrit, alebo nech sa ti rodina a muz poskladaju ako darcek na vianoce napriklad 🤷🏼‍♀️ Mne sa strie spravili az posledny necely mesiac pred porodom, sice iba na bruchu ale tiez som bola z toho nestastna. Teraz po 7 mesiacoch vybledli, ale je ich stale vidno, ale uz som sa s tym zmierila ked vidim moju malu princeznu.

autor
9. sep 2020

@natalala no môj muž to nechápe že mám z toho takú traumu on povie či nie je kde dávať peniaze ako ja to chápem splácať hypotéku dve deti peňazí fakt nie je dosť jeho žiaľ nepresvsedim asi a v mojom okolí to ani nerobia musela by som cestovať. A myslím že som čítala že treba viackrat či? Neviem si predstaviť koľko by to vyšlo...

ckatka
9. sep 2020

https://media.doterra.com/us/en/pips/doterra-im...

Ja nedám dopustiť. Drahé ale riedim to obyčajným olejom mandlovym alebo kokosovym. Používa sa to aj na hrádzu aj na strie.

eliska13
9. sep 2020

Ani laser nie je vseliek a áno bolo by to drahé.Ber to tak, že za genetiku a stav kože nemozes budeš nosiť celé plavky aj tak Ťa uvidí len muž a najbližší vyzlecenu.ono to časom trocha vybledne a natierajú sa teraz urcite

zuzzuzi909
9. sep 2020

Mojenko viem ze ta to trapi, asi ako kazdu z nas ktora strie ma, ale vobec to nemas najhorsie a uvidis, ked sa male narodi, budu ti tie strie proste stat zato. Casom sa aj opalia a vyblednu, len to chce proste cas

simca06022011
9. sep 2020

Ty mas predispoziciu na tvorbbu strii, ja som tiez taka, ani som tolko nepribrala a brucho mi dopraskalo uplne. Ono tie strie postupne vyblednu do biela, nevies to bohuzial ovplivnit. CO mi ako tak pomahao bol bioil a masirovat... casto.. len bohuzial ja uz som ala popraskane brucho ked som zacala, ale dost rychlo to dostalo po porode aspon tu telovu farbu.

kittykat22
9. sep 2020

To nie je vahou, to je tym, ze k tomu mas sklony 🤷‍♀️🤷‍♀️ Ale neboj, brucho sa stiahne a strie vyblednu. Nikdy nezmiznu pretoze su to vlastne jazvy - ale ked trochu pocvicis, pokozka naberie elasticitu tak budes opat kocka 🙂

natalala
9. sep 2020

Tak to uz si treba s muzom vydiskutovat. Moj ked videl, ze sa trapim kvoli tomu, tak sam zistoval co sa s tym da robit. Mne naozaj bolo po porode az do placu, zrazu to ovisnute brucho a strie, proste cela som bola mlandrava a nestastna. Uz je to lepsie, chodim cvicit a snazim sa a aj ked toto muz vidi, tak nema ziadne namietky voci tomu, aby som minula peniaze na seba a citila sa dobre. Stastna mama=stastna cela rodina. Ano asi treba ist viac krat, ale je to individualne aj podla toho ake a kolko tych strii je.

thoughtfulweirdo
9. sep 2020

Pozri, ja som zostala stihla celé tehotenstvo, narástlo mi len brucho a aj to malé, ale mám fialové strie komplet po celom zadku, až na kríže, takisto po bokoch až do polky stehien. A to som sa mazala ako divá. Takže si to nevyčítaj, strie s váhou nesúvisia.

kubkovamama
9. sep 2020

Moja,to je normálna vec,niekto má a niekto nema,ja mám od puberty a to som celý život štíhla okolo 50kg,v tehotenstvach som pribrala tiež nie veľa a ešte ich pribudlo,teraz som v 24tt a brucho ako tiger a to sa natieram 2-3!!!!krát denne.Vyskusala som asi všetko možné,natieram sa už iba olejmi.Tvoj muž ma vcelku správny postoj a ty po tehotenstve sa dáš zasa do poriadku,strie ostanú,ale zblednu a stiahnu sa,keď sa budeš hýbať aj pokožka spevnie a bude to lepšie vyzerať.Chce to čas,daj sa do kľudu,teraz v tehotenstve nič nevyriesis,užívaj si deti a nestresuj.Kazda ich máme,na pár výnimiek.Su 1000x horšie veci na svete😉Tiež ma to kedysi trápilo,no žiadnemu partnerovi to nikdy nevadilo,v podstate nikto si to nikdy nevšímal ani v plavkách a môj manžel povedal,že to proste patrí k materstvu a že čo riešime nezmysli,máme byť radi,že máme deti a všetci sú zdraví.Chlapi majú v tomto pravdu,je to iba v našich hlavach

tinqua
9. sep 2020

Pozri sa, samotne strie vyblednu ako pisu baby, ano do smrti ich bude vidiet, ale vyzerat vies dobre aj tak, pokial sa budes o seba starat a po porode schudnes, strie sa stiahnu na tenke pasiky...co vyzera zle su strie na huspenine, takze pokial si na seba potrpis orientuj sa tymto smerom...a viem o com hovorim, tiez mi spraskalo brucho aj vrch stehien, ked som schudla bolo to podstatne lepsie, cil som po druhom porode a zas robim to iste, snazim sa spevniet...zbytocne neventiluj svoju frustraciu smerom k manzelovi a rodine, lebo sa ti moze stat, ze par prasklin bude tvoj najmensi problem...porodis, odkojis a potom mas cas, teraz chod ku kadernicke, daj si spravit manikuru alebo mihalnice, sprav si radost, hned sa budes citit atraktivnejsie 🙂

viikkki
9. sep 2020

To mi je ľúto mohla si sa natierať s bi oilom je fakt super, ale tak aspoň ti ostane pamiatka na tehotenstvo

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jullietka
9. sep 2020

So striami nic neurobis. Je to proste genetika. Ja mam suchsiu pokozku od narodenia,mastim sa kazdy bozi den komplet cela,v tehotenstve aj 2-3 krat denne a aj tak sa mi pri prvej urobili 2 tyzdne pred porodom. Pribrala som 17 kg. Teraz cakam druhe,som tiez 34 tt,zatial "iba"7kg ale zase mam dalsie nove strie. Jednoducho bud sa ti urobia alebo nie. Zalezi aku mas pokozku. Mozes sa natierat kolko chces. Mne po cca roku aj nieco vybledli,schudnes a bude velmi malo vidno. A tych par dni na kupku cez leto,tak si kupis cele plavky a hotovo 🙂

jaskolka
9. sep 2020

Mne tiež v 9 mesiaci odrazu sa urobili strie, na celom brusku, natieram len kvôli tomu, že potom ma koža nesvrbi, ale nejako to neriešim, jednoducho to patri k tehotenstvu, telo sa zmeni, už nebude také, ako predtým, vnutri rástlo dieťa, tak nema význam sa stresovať kvôli tomu. Na krku napríklad mam ešte viditeľnejsiu jazvu po operacii stitnej žľazy, a nikdy mi ani na um nezislo hanbiť sa kvôli tomu, či trápiť.

mischelin89
9. sep 2020

Podla mna si kratko od proodu znova otehotnela, tak si nestihla vidiet zlepsenie. Ja som otehotnela 2r 4m po porode a mala som mega velke strie na bruchu a do dalsieho tehotenstva mi tqk vybledli ze ani nevidno ak nehladas. Pribrala som 24kil. Teraz som v 37tt, pribrala som dakych 16kg a strii mam po milu jarmilu zase a uplne vysoko nad pupkom, kde predtym vobec neboli. A zase vyblednu, len to chce cas 🙂

Mimochodom, tvoje telo znasa obriu zataz a pomaha ti priviest na svet novy zivot. To, co sa v tebe deje, je zazrak. Zasluzi si trochu ucty a lasky, ty si ho namiesto toho hnusis... co das, to sa ti vrati - a to plati aj na nas pristup k fyzicnu.

Drzim palce 🙂