Prichádza pôrod?

henikapetko
14. jún 2014

Baby potrebujem radu som v 39.tyz termín mám 20.6. Vo štvrtok na poradni doktor vravel,ze mi to tam dole drží iba na dobre slovo,vraj do termínu nevydrzime.Od rána má dnes trošku pobolieva brucho a strasne tvrdne aj mala mi príde chvíľu extra aktivn a chvíľu abnormalne kludna.Ako spoznal blížiaci s pôrod ak mi náhodou neodtecuw voda?Lekár,čo ma v nedeľu prepustil z nemocnice mi tvrdil,že pokiaľ mi neodtecie voda,nemám výtok,ci silné bolesti nemám chodiť do nemocnice a mám čakať doma.Inak od rána mám taký biely hlienovity výtok.Tak poraďte prosím
..dakujem

asimama
14. jún 2014

no pokial v klude dychas..tak by som si nerobila starosti..ja som mala poslickov,ale to som si myslela,ze su to kontrakcie..teraz uz budem vediet,ze pokial vladzem dychat uz by som do nemocnice nesla..

ushuaia
14. jún 2014

@henikapetko ahoj mne tiez neodtiekla ani plodova voda, ani hlienova zatka...som tiez prvorodicka...prisli bolesti a tie sa stupnovali...tiez odchadza stolica - telo sa cisti a pripravuje na porod aj nemusi..., dosli sme na kliniku 21.30 , bola som otvorena uz na 6 cm...po polnoci sa narodila aj ked akutnou sekciou... 🙂

ynett
14. jún 2014

u každej je to iné, ja som sa zobudila na strašnú bolesť. myslela som že možno poslíčkovia, každých desať minút tlaky do krížov, tak som si dala horúcu vaňu a po nej zrazu každých päť minút také že som to ledva rozdýchala. iné zasa majú len jemné tlaky a takmer bez bolesti a pritom sa už otvárajú a idú rodiť🙂 skús tú horúcu vańu ak rodíš tak sa to rozbehne🙂

ematko29
14. jún 2014

@asimama tak ak by som sa ja riadila tým,že pokial vladzem dýchať tak porodím doma,kedže som dýchať vpohode dýchala aj na pôrodnom stole 😀
@henikapetko ked budeš mať tie tvrdnutia brucha,neviem či cítiš bolesť nemusí byť silná stači taká menštruačnátak si skús sledovať či toio nieje pravidelnénemusí byť každe 5minut stačí ked sú pravidelné každých 15minut aked si všimneš ,že sa to skracuje tak hybaj do pôrodnice 🙂

ushuaia
14. jún 2014

@asimama a mas pravdu , aj dychanie moze byt znakom...ja uz som vlastne perdychavala kontrakcie co boli rozbehnute...kto to ma vsak vediet... 🙂

marduliena
14. jún 2014

Tak ja som mala prvý pôrod prebiehajuci tak, že doobeda som mala hnedkastí výtok bola som u doktora a bola to hlienova zátka, poslali ma domov o polnoci ma chytili slabé bolesti a večer som porodila. Držím palce

seahorse27
14. jún 2014

Mne den pred pordom tvrdlo brucho stale - bolo tvrde naozaj v jednom kuse. Na druhy den zacali kontrakcie - ja som ich necitila v buchu, ale v krizoch. Najskor boli slabsie a intervaly medzi nimi 20-30 min. Ked boli intrevaly 10-minutove, odisla mi aj zatka, tak sme isli do porodnice. Ale aj tak sme prisli velmi skoro, bola som otvorena len spicku prsta. Dosli sme tam poobede o 17.00 a porodila som az na druhy den doobeda o 9.30. Ale ja som sa velmi pomaly otvarala, vodu mi museli prasknut, sama by hadam ani neodtiekla...alebo by to cele trvalo este dlhsie. Ale ja som zastancom toho, ze radsej ist skor ako neskoro. Pokial ti len tvrdne brucho, tak by som to nejak neriesila, ale ak zacnu naozaj kontrakcie pravidelne a budu sa zosilnovat, tak by som sla.

bar12
14. jún 2014

@henikapetko ja di tiez myslim, ze este nemusis.. Ja doteraz netusim, kedy sa mi uvolnila hlen zatka, ale zrejme odisla az s plodivou v nemocke 15 min pred porodom...akskor, tak o tom neviem...ja som mala kontrakcie od zaciatku po nejakych 7-8 min a trvali 12 hodin..takze kym by mi neodtiekla plodova voda, alebo by sa kontrakcie nezosilnovali a neskracoval interval by som sa tam nehnala..v domacom prostredi sa to predychava lepsie 🙂 a ak si nebudes ista, ci su to uz kontrakcie, tak chod do teplej sprchy, alebo kupela a prave kontrakcie zosilneju resp nepolavia..drzim palce, nech to mas co najskor za sebou 🙂

piacere
14. jún 2014

no to je ťažko radiť, ale také všeobecné je, že si treba bolesti sledovať, či sú pravidelné (teda, či ti čas medzi nimi neskáče hore-dole) a či sa interval medzi nimi skracuje... a potom sa odporúča horúca sprcha, po nej by poslíčkovia mali ustúpiť, pravé kontrakcie zosilnejú. Ten hlien ak je ho veľa môže byť zátka.
Ale každá žena je iná, niektoré rodia fakt bez silnejších bolestí.... Zo mňa na poradni v 35tt skoro oči vypadli, keď mi lekár povedal, že už som otvorená na 4cm.... poslíčkov som doma mala, ale takých (pre mňa) normálnych.... A potom v samotný deň pôrodu ma lekár vyšetroval napr. o 10.30, to som bola stále na 4cm a o 11.15 som už bola na 6, pritom kontrakcie som ešte necítila 😅

lulu369
14. jún 2014

@henikapetko Ahoj, no v prvom rade je to u každej z nás úplne iné 😉 Ja som pri dcérke (ako prvorodička) hneď vedela, že ide o kontrakcie, bola to taká ostrá bolesť a tvrdlo mi pri tom brucho, no dýchať som zvládala v pohode, behala som medzi kontrakciami na wc, stále ma tlačilo na stolicu (nakoniec mi nemuseli robiť ani klistír 😉 ). No počas celého pôrodu bola sila kontrakcii úplne znesiteľná a plodová voda mi praskla keď ma už priviazali na pôrodný stôl a na to sa do minúty aj dcérka narodila 🙂 Pri synčekovi som sa ráno okolo 5 hod. zobudila na bolesti v podbrušku ako pri menzese, ale úplne slabulinké a trvali len chvíľku, a zopakovali sa ešte asi 4-krát počas dňa. Večer o 18.00 som okúpala dcérku a len čo som ju vybrala z vane, tak mi začali kontrakcie a to poriadne silné, mala som čo robiť aby som ich rozdýchala. Plodová voda mi praskla asi pol hodinu pred narodením synčeka...
Ale keď bude tvrdnutie bruška pretrvávať a interval medzi bolesťami bude kratší (takých 5 min.), alebo ti oddtečia plodová voda, tak treba ísť do nemocnice 😉

henikapetko
autor
15. jún 2014

Tak uz mam bolesti každých 10min dala som sprchu a uvidíme ,boli ma dosť podbrusko akoby som mala silný menzes....

evitka83
17. jún 2014

Kocky mate skusenost s tym, zeby ste mali pred porodom, este pred bolestivymi kontrakciami triasku? Tvrdne mi brusko, ale nie su to take bolesti, zeby ma zohlo v pase, ale v noci mi bolo na zvracanie a mavam momenty navalu triasky. Tak neviem, ci to moze byt pomaly zaciatok, alebo plany poplach

kiki68
17. jún 2014

kazda to ma ine, mam kamosku,co vobec netusila,ze rodi, ona tie kontrakcie ani moc necitila, myslela ze mozno poslickovia, isla do nemocky,lebo sa jej nezdal ten tlak dole,dosla tam a uz isla hlavicka. Nechapala,ze rodi. Cakala scenar jak z americkeho filmu,lenze telo je potvora a robi si po svojom 😉 Daj aj na svoj vnutorny pocit,ked mas dojem,ze sa fakt nieco deje,tak sa asi bude diat. Ja mavam tiez triasky skor nez bolesti. pri vsetkom. Ja bolest ako keby necitim,ale triasku mam a doslova zimnicu az ma napne.

evitka83
23. jún 2014

Zacinam chytat miernu paniku. Drobec ma strasi kazdy den nejakymi signalmi, ale stale sa nic nedeje. Na poradni mi doktorka vravela, ze mala je v poriadku. Ale dnes mam cely den nonstop tvrde brusko, iba obcas to povoli a zacinam citit pri tom bolesti aj v spodnej casti. Mala to niektora z vas ako predzvest porodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre