Problémy s chlapem

pepe82
17. mar 2013

Ahoj ženy, maminy, snažilky, ..
zaregistrovala jsem se tady pod novým nickem, protože jako většina žen s problémy v manželství-partnerství, netoužím po tom, aby to bylo "veřejné", ...tedy abych byla poznána 😉 Určitě mě pochopíte.
Problémy s chlapama máme určitě více nebo méně každá, ...ale já už vážně nevím "kde je zakopaný pes", ..a potřebuju se prostě vykecat a dostat nějaký jiný pohled na věc.
Mám celkem "typický" problém s partnerem, ...hodně pracuje, málo je s námi (máme ročního syna), ...doma skoro vůbec nepomáhá, ...
No ale abych byla konkrétnější.. Přítel pracuje celými dny, odchází ráno, vrací se v noci. Ve volných dnech ho věčně musím tahat z postele, poslouchat stále dokola, jak je unavený, nic se mu nechce,... ano chápu, že je unavený, ale to nic nemění na tom, že po dnech, kdy jsem doma na vše sama (jsme daleko od rodiny, bez jakékoli pomoci), očekávám od něj, že s něčím pomůže, a že s radostí bude se synem.. Mimochodem, já asi nemám právo být unavená, protože ...."Ty si přece v klidu sedneš, když dáš malého spát"... 🙄
Co mě vytáčí nejvíc, že i když je z práce tak strašně unavený, tak ve dnech, kdy další den nepracuje, je schopný sedět do 3-4 rána s pivečkama u PC/ TV.. Bolí mě to, že místo toho, aby toho málo času, co na nás má, věnoval nám, bez keců a připomínek, ..tak radši ponocuje, a druhý den je "nepoužitelný", protivný, prochrápal by celý den.. Je spíše lenivý, a nechápe to, že den strávený doma na gauči malého šťastným neudělá ☹ Bolí mě to, že ho sám od sebe nikam nevezme, nepřijde sám s tím, že si uděláme hezký den, zajdem do parku, na hřiště, ... pokud něco nevymyslím já, ..on určitě ne 😒
Doma si s ním chvili pohraje, ale vetsinou zase skonci u TV a maly splha po me, nebo si opet "musi" hrat sam.. Nemusim to vic vysvetlovat, urcite chapete o co mi jde.. Mrzi me to vuci syna, ze ho tak malo vidi, a kdyz uz, malokdy je to kvalitne straveny cas - tak samo to citim se sebou..
Co se tyce domacnosti, vsechno je na me hlave, pomuze malokdy, a to jedine, kdyz mu reknu... Nevazi si toho, co delam ja, nechape kolik prace je kazdodenne psychicky i fyzicky kolem syna, nevidi, ze ja nemam taky zadny odpocinek, ...ale porad vycita jen to ze ON je unaveny, ja po nem neco chci, ja mu nerozumim, a nejoblibenejsi zblebt je "vsak si to bez zkusit", ...jasne, protoze ja jsem asi nikdy nerobila a nevim, co to je, ze? 🙄

No nebudu z toho delat telenovelu. Proste toho nekdy mam uz opravdu plny kecky a rikam si, jestli by mi nebylo lepe samotne 😢 Necitim se s nim stastna, milovana, docenena... a nekdy mi prijde, ze ani maly v nem nema tatu, jakeho si zaslouzi 😢 To me boli nejvic, a to je asi nejvetsi problem.

Tak pro dnesek vse - vykecala jsem se, a snad to je trochu pochopitelne 🙂
Budu rada za kazdy TIP co a jak delat, zmenit, jak na sobe zapracovat, abych nespolehala na to, ze ho neco trkne, ..protoze bych se taky nemusela dockat, a timhle tempem to brzy vyhnije do ztracena ☹ Coz ale "zatim" nechci a rada bych, aby se neco konecne zmenilo...........

hexena
17. mar 2013

neviem poradit, ale drzim palce nech sa to zlepsi

pepe82
autor
17. mar 2013

@hexena Dekuju. Ja uz ani nevim, jestli v to jeste vubec doufam.. ☹

komplikovana
17. mar 2013

v poslednej dobe sa akosi veľmi rozširuje nákaza zvaná - lenivosť chlapov. ☹

komplikovana
17. mar 2013

pepe82 o temu nižšie je podobý príbeh - manžel nezvláda rodinný život... skús pozrieť tam možno nájdeš nejaké rady...

mima4
17. mar 2013

@pepe82

ahoj,

na to kolko pracuje by vam (nie tebe, ale vam!!!) mal zaobstarat uz upratovacku a prilezitostnu opatrovatelku 😉
Nechcem sa ta dotknut, neviem co robit tvoj priatel, kolko zaraba, ale moj sukromny nazor je, ze vela takychto chlapov ani nema zaujem vracat sa domov, byt s rodinou alebo priatelkou a dietatkom... radsej ostavaju velmi dlho v praci, netaha ich to domov... a tvaria sa ako keby mali z tej prace doniest miliony 😀
Raz som o tom mala aj taky status, a bolo to na zaklade toho, ze s vela chlapmi som kecala a mnohi mi potvrdili, ze to v tom "muzskom svete" dost takto funguje a zena si najivne mysli..akeho pracanta ma... a ten jej pracant len nema chut cas travit doma s vycerpanou zenou a umrncanym dietatom ☹ .. netvrdim, ze na 100 % to musi byt u vas tak, ale je to dost caste.
Moj nazor: komunikujte o tom spolocne, otvor pred nim svoje srdiecko, bud k nemu uprimna, ale nie hovorit v hneve... a v maximalnej vyvrtke 😎
A poviem ti tak, vztah, kde ludia netravia spolocny cas, nezdielaju spolocny zivot sa časom zmeni na vztah dvoch "spolubyvajucich" a konci obycajne velmi smutne a slzavo.
Drzim palce a bud k nemu uprimna!

pepe82
autor
17. mar 2013

@komplikovana Díky, do témy už jsem koukla, a najít ji dřív, ani bych nemusela zakládat svou 🙂 Jsou tam dobré rady 😉
@mima4 Díky za názor...jedno mě zvlášť zabolelo...o tom chtění-nechtění vracet se domů. To jo, on pořád říká, jak se teší, až bude mít volno, a bude s námi... ale pak skutek utek 🙄 Ale...on svou prací žije, baví ho to, stoupá nahoru, miluje to... Pro práci by udělal první poslední, tam je úplně jiný člověk, spolehlivý, pracovitý, jede na plný plyn........to doma neznám ☹ Komunikovat se snažím, ale nejde po dobrém, ani po zlém, maximálně na chvíli zlepšení a zanedlouho vše ve starých kolejích...už mám toho plné kecky se pořád prosit, upomínát o to samé dokola .. A souhlasím hlavně s tím, že jsme už spíš spolubydlící, už si ani tak nepovídáme, řešíme jen peníze, co třeba koupit, věci ohledně syna atp. .... a ano, počítám s tím, že pokud se něco nezmění, nedopadne to dobře.. 😢
Přiznám se, že jsem výbušná, chvilkama hysterická 😅 , snažím se na tom pracovat, řešit vše v klidu, ...no ne vždy to ale jde 😒 ..když nevidím žádnou změnu..

mima4
17. mar 2013

@pepe82 je super, ze priatel ma pracu, ktora ho naplna, toto je velmi dolezite v zivote cloveka, ale asi sa z neho stal workholik a stratil taku tu zdravu mieru co sa tyka kariery a ono sa to casom prejavi u cloveka ci vo vztahu k partnerke, taktiez aj detom...
Ja vacsinou poznam workholicky, cize zeny...a neraz to skoncilo az hospitalizaciou ☹ a to nie je sranda.
Netlac na neho, ked bude v dobrej nalade, snaz sa vybavit pre babo babku.. proste potrebujete klud na rozhovor, ziadne rusive elementy a povedz mu uprimne, ze ta to dlhodobo trapi... nehysterci 😀 to je to posledne co muzi chcu ... radsej si pockaj na vhodnu chvilu..a pravdaze zdorazni priatelovi to, ze ho lubis a zalezi ti na vasom vztahu. 🙂

maca_p
17. mar 2013

chlapi sa nemenia...
mozu menit svoje navyky, ale je to pod tlakom a iba docasne...
takuto frustraciu pocituje podla mna 80% zien, ktore su docasne doma. mozno aj viac, len tie ostatne to nepriznaju. a zena, ktora je na rodicovskej akoze dovolenke, rozmysla uplne inak ako muz. podla mna sa to zlepsi, ak zacnes pracovat. aby si si nemyslela, ze pisem do vetra, aj ja cakam , kym zacnem chodit opät do roboty 😀 . uz teraz sa vyhrazam, ze ked sa panickovi nepaci, nech da 700 eur na opatrovatelku, dalsich 200 na pani na upratovanie a ja mile rada nastupim do prace 😀
@pepe82

mata95
17. mar 2013

@pepe82 niečo podobne mam doma,priatel je vkuse vrobote,chodi domov unaveny,zaspava posediačky,a ked ma nahodou volno tak je pri tv,pc a tak,kus sa pobavi smalou ale vždy to konči takto,niekedy mi je lepšie ked som smalou sama ako ked je doma,som zneho tak nervozna že to prenašam na malu a to ma mrzi,neuvedomuje si že aj ja som unavena,že som cele dni na všetko sama,však čo-žena na md sa nema dôvod sťažovať....to si myslia chlapi....minule som sa už totalne nahnevala a odišla kmame,že snim končim,straaaašne sa chcel zrazu rozpravať,a pri rozhovore sme si všetko vyjasnili,jasne som mu povedala čo mi vadi,a on mi dal tieš vela dôvod prečo to robi,prečo je taky...myslim že rozhovor môže pomôcť,unas pomohol...teda aspon zatial....a ešte jedna rada ak môžem:nekritizuj chlapa,vôbec nie pre hluposti,radšej ho pochval aj za minimalnu maličkosť,zakaždym ked urobi čo len niečo,hocičo,aj ked nič vynimočne,ale predsa dobre...chlapov to motivuje..... 🙂

pepe82
autor
18. mar 2013

@mima4 Mluvili jsme o tom milionkrat, v nervech, i v klidu, dokonce i s placem.. 😖 Nekdy prizna, ze mam pravdu (ze by mel vice-lepe travit cas s malym), jindy odsekava, ale kazdopadne se nikdy nic moc na dlouho nezmeni.. Uz nevim jak na nej. Snazili jsme se domluvit, ze jeden den volna se dospi poradne, a pak bude "fungovat" a druhy den napr. ze vstane uz rano. Ale i tak by ten prvni den prospal i do 12 a stejne vstane bez nalady, a druhy den sice vstane o neco drive, ale stejne zadna zmena...ze by vic pomohl a tak.. 😒 Vetsinou uz pri tom vstavani je tak otraveny, ze totalne znici naladu i mne, a horko tezko se mi pak zmeni k lepsimu 😠
@maca_p Ja uz pracuju, sice jen na castecny uvazek, 2 dny v tydnu. Musim rict, ze do prace se fakt vetsinou tesim, odpocinout od stereotypu, prijit mezi lidi, a at si Pán taky užije doma a vidi jake to je 😅 Ted jsem byla dva mesice doma, musela jsem vybrat starou dovolenou, ale od pristiho tydne zacinam znovu, tak jsem zvedava, jak to bude.. Abych se zas domu nevracela na druhou smenu -uklizeci ..
@mata95 To je presne to, co citim ja. Pokud neni doma, planuju si a zarizuju den podle sebe.. Kdyz je doma on, vsechno se musi odvijet od jeho nalad a (ne)energie.. Taky jsem z toho pak akorat nervozni, a tesim se, az znovu vypadne do prace. U nas by asi taky pomohla sokova terapie, jenze ja bohuzel nemuzu jen tak sbalit kufr a na chvili vypadnout.. Zijeme v zahranici...a k nejake kamaradce bych se nepakovala ze 😅 😅

Asi celkem vim, co bych mela delat, ale nevim, jak zacit a hlavne, jak si to prestavit v hlave.. Nedokazu prehlizet bordel, ktery po sobe nechava, takze to proste s nervama furt uklizim.. Nedokazu cekat nekolik dni, nez neco konecne udela, takze si to radsi udelam sama.. Nechce se mi ho furt prosit, aby maleho nakrmil, prebalil apod. a kdyz vidim jeho vyraz, radsi to udelam sama, ...ale nervyyyyyyyyy 😠
Co ale nedokazu, je necekat, az sam navrhne nejaky fajn den, ..nebo se proste sebrat a uzit si den sama s malym, kdyz on je doma.. Vecne neco planuju ja, jinak sedime doma, ..proste je mi lito vzit syna pryc, kdyz uz ho tak malo vidi, a taky si rikam, proc mu mam ulehcit praci, ....on by byl nakonec mozna i rad, ze se nemusi starat a ma svaty pokoj ..

A s chvalenim, uznanim apod. je u nas zacarovany kruh. Asi nemam dost te zenske "vycuranosti" 🙂 Funguju jednoduse, pokud on neuznava co delam ja, neuznavam ja, co dela on.. Jestli on me za nic nepochvali, proc ho mam chvalit ja?? Nechci fungovat na zasade toho, ze jemu se musi pochlebovat, skakat mu za zadkem a chodit kolem neho po spickach vecne vysmata, .... on nic takoveho nedela pro me, tak proc bych mela delat ja pro nej! Chci videt snahu u nej, ne ji vyvijet jen ja

pepe82
autor
18. mar 2013

A jeste - kdyz jsem nad tim vecer pred usnutim premyslela, ..ten pes bude asi zakopany v tom, ze jsme proste oba uplne jini, uplne jine charaktery, ..on flegmatik, klidny, lenivy.. Ja jsem energicka, akcni, nebavi me sedet doma na riti, coz pro nej je nejlepsi relax.. Pro me je relax zajit do parku, na prochazku, uzit si s malym..
Charaktery nezmenime, takze jak dojit do porozumeni netusim..

sad_woman
18. mar 2013

@pepe82 tak to si vystihla mna s mm.. On je tiez flegmatik, lenivy ale vytocit sa dokaze hlavne ked nezvlada stres a deti. Ja som akcna, energicka, tiez som stale na nohach a nieco by som robila. V tomto sme uplne protiklady a netusim co s tym spravit a ci sa nieco da. Teda dat by sa aj dalo, lenze to musia chciet obaja a nie iba jeden 😠

haslerka27
18. mar 2013

@pepe82 no mne by sa to nepacilo...je pravda ze dieta ako take ako spolocnik sa pre vacsinu tatov stava zaujimavym ked zacne vnimat,hrat sa,behat,skladat puzzle,proto reagovat,ze je s nim sranda,raz som uz pisala,chlapov nebavi hovorit tutu mutu....chcu niekoho na hranie play station a pod.cize vyckaj.ale zas nie je dobre ak sa vobec nezaujima,proste pristupuje total pasivne k vychove.hod s nim rec,v pohode,kludne,povedz namietky,povedz ze chapes ze je vytazeny,ale trosku viac zaujmu ho nezabije.

pepe82
autor
18. mar 2013

@sad_woman My uz zkouseli i ty kompromisy, ..skoncilo to tak, ze on teda dele chrape, ale pak stejne jeste hodinu-dve nefunguje, nez se poradne "probudi". Kdyz ma maleho krmit,a ten frfna, praskne s talirem, ze na to nema nervy... A ja mit musim.. Hrat si s nim hraje, ale vetsinou to dopadne u toho gauce, a maly sam.. Nejsem ten typ, ze bych malemu porad musela sedet za zadkem, ale ja jsem s nim porad, ze.. On je s nim malo a jeste se mu malo venuje..

@haslerka27 Total pasivni tedy neni no.. A dokazu i celkem pochopit, ze to ted s malym jeste neni moc o zabave, ale jde snad o to, udelat stastnym syna, posedet u nej, postavit mu kostky apod-proste ukazat zajem., a ne az tak o to, aby se u toho pobavil i on (chlap)...ale chapu. Jen po me nemuze nikdo chtit, at cekam jeste rok, dva nez se se synem opravdu zabavi, ..nebo jako jo??

Abych jeste upresnila problem s domacnosti. Nechci po nem zadne velke veci 😕 Jen napriklad utrit nadobi, vynest kos, uklidit nekdy kuchyn (linku po vareni)....ale vicemene mi nejvic pomuze tim, kdyz vezme maleho a mam klid si uklidit sama. Nevadi mi to, u uklizeni odpocivam 😅 ...ale ne ze maleho soupne k hrackam, on se vyvali na gauc, a ja uklizim sama, a maly mi za chvili visi na kalhotech..

Ach jo, je toho milion.......Dneska je v praci a mam svaty klid 😀 ..ale za chvili nas cekaji jeho 3 dny volna, ...uz ted mam nervy 😅

ullala
18. mar 2013

@pepe82 len aby sa o par rokov necudoval a nelutoval, ze maly ma k nemu chladny vztah... ☹ presla som niecim podobnym, ked otec chodieval domov len spavat a radsej travil cas s kamosmi, svojou segrou atd...

mata95
18. mar 2013

@pepe82 ja ťa uplne chapem,ale mala by si sa ukludniť,a potom to jednoducho skusiť,takych chlapov je veeelmi vela,ieš zavidim kamoške že jej muž beha okolo zadku,urobi všetko prenu,chvali ju pred všetkymi kamaratmi a tak,ale je len jeden zmala....tieš som si robila radej všetko sama,mala som nervy už aj ked som ho videla,ale chce to klud a prekonať samu seba....chlapom často krat stači inak sformulovať vetu,a zoberu to inak....ked snim chceš zostať,musiš urobiť niečo ty,ked ma on všetko na haku,lebo ak niíe bude to vždy len horšie a trpieť budeš najviac ty....hlavu hore 🙂

mata95
18. mar 2013

@ullala moj muž je cele dni vrobte,od rana do večera,mala je snim minimalne ale chce ho nenormalne velmi,teši sa ked je doma a to si ju nemusi ani všimať,dokonca ma prednim aj rešpekt,ja sa môžem aj roztrhnuť,a aj tak ma nepočuva,dakedy som ztoho velmi nervozna.....

pepe82
autor
18. mar 2013

@ullala To mu taky rikam, jestli ho nemrzi, ze maly vsechno hezke zaziva jen se mnou (parky, hriste, zviratka) a s nim se jen sedi doma. Vetsinou se chytne za nos, jdeme do parku, do herny....ale brzy se to vrati do starych koleji, s vymluvama, ze je proste unaveny a nejlip si odpocine doma=nicnedelanim.. Tim decko stastne neudela..

@mata95 Ten pocit dobre znam, ze "nervy uz kdyz ho vidim" .. Ja se fakt vetsinou snazim, budim ho s usmevem, maly ho popusuje, lakam ho na prima den, ...ale jakmile hodi prvni kysely ksicht a blby kec "unaveny, nevyspany, nechapes me, furt neco"......modlim se uz aby zas vypadnul ☹

Kazdopadne, az bude trochu klidu a prilezitosti, zkusim s nim znovu v klidu hodit rec, a necham ho samotneho navrhnout, jak si to predstavuje, tak abychom byli spokojeni (odpocinuti, stastni) oba dva..
Musim rict ze jsem hodne nervak, ALE taky jsem se s casem naucila resit veci vic v klidu, ..ale je to ted prave vetsinou on, kdo vyprskne a na tom skonci debata 😕

pepe82
autor
18. mar 2013

@ullala Jinak nam se tata taky nikdy nevenoval, jen kamaradi, hospody apod. U nej to bylo to same, jeho tata na nej sere doted, nezmenilo ho ani vnouce, coz nastesti muj tata uz davno pochopil...a celkem se to snazi ted napravovat 😉
Nechci ale aby syn zazival ten smutek, ze tata na nej kasle, ze o nej nema zajem.....vim jak to boli..
A moje mama byla bohuzel hodne let zahledena jen do problemu s otcem, a i kdyz se o nas starala, bylo citit, ze myslenkama je jinde, a nestastna... A tohle pro maleho taky nechci ☹
Prece nejsem naivni, kdyz chci stastnou rodinu, kde vsem na vsech opravdu zalezi????

haslerka27
18. mar 2013

@pepe82 mne dnes manzel odisiel na sluzobku a velmi mi chyba.. ☹

cawes
18. mar 2013

radit je asi tazke, na jednej stranke tvojho mm chapem, ja sama rada chodim do prace bavi ma to tam. A keby som nemala v praci taky stress tak by som tam tiez mozno chcela zostat dlhsie. Tiez chapem to ze ked ma volno, tak spi alebo pozera na telku. Ani sa mu necudujem na jednej strane kedze chodi na 5 dni do prace a potom ma len 2 dni volno. Kazdy clovek potrebuje aj cas pre seba, ci uz na relax, telku alebo mat ticho.Urcite sa ho necchem zastavat to nie len to jednoducho chapem, ale urcite by sa mal venovat aj vam. My to robime doma tak ze cez vikend vzdy nieco naplanajume väcsinou spolocne a to tak ze jeden den vylet, druhy den väcsinou v nedelu polenosi moj v posteli ja ked zaspi maly tak idem tza nim a potom , ideme von.
Dolezite je tiez a to sa snazime ako tak raz za cas dodrzat aby kazdy mohol niekam ist. napr moj sa ide teraz lyzovat, ja som bola na vikend v londyne, potom sme dali maleho babke a isli sme spolu a tak myslim ze toto je velmi dolezite

sad_woman
18. mar 2013

@pepe82 nezijeme s jednym chlapom??? 😕 😀 😀 😀 to je az neuveritelne ako sa na seba ponasaju! vsetko co opisujes sedi do detailov.
U nas ranne vstavanie - totalna katastrofa. Hodinu (v tom lepsom pripade) mu trva, kym sa "rozoberie" a potom brrr brr a uz sa ma k odchodu.. Mozem ho ja budit aj neviem cim, a neviem ako krasne, decka tiez, ale jeho to nejak nes.rie. 😒 Lenze on si za svoju unavu moze sam, pretoze vysedava do noci 1-2 bud za pc,alebo telkacom. Darmo ho upozornujem, uz si aj budik nastavoval, ze ma ist spat.. odignoroval ho 🙄 a pozeral dalej. Vsak on sam si priznal, ze naozaj by mal chodit skor spavat, ale nic preto nerobi. takto je so vsetkym ☹

lila69
18. mar 2013

@pepe82 Joj moja rozumiem ti ake mas nervy a necudujem sa ti.
Prva vec - sama si povedala ze otec tvojho draheho sa k nemu spraval rovnako, teda mal ho v pazi, tak si to tvoj muz preniesol do svojej rodiny. Skus mu povedat ze by ta velmi mrzelo keby malo vase dieta s nim rovnaky vztah ako on s otcom a jeho spravanim k tomu uspesne smeruje ☹
Rocne dieta je pre vela chlapov male. Este poriadne nechodi, treba byt pri nom obzvlast ostrazity, lebo ten maly je vsade a to je mozno pre muza unavne. Ked sa s nim nechce hrat, zbal mu ho do kocika a nech sa idu prejst alebo bezte ako rodina na kavu si sadnut atd.
Ked tolko pracuje- mal by dobre zarabat = nech zaplati raz za tyzden upratovacku.
A tiez sa ho spytaj, ze ako si to predstavuje ked nastupis do prace ty? Lebo potom aj ty budes unavena z prace (kedze teraz "nemas byt z coho lebo si na MD"). Kto sa bude potom starat o maleho? Aj ty si budes chciet sadnut k pocitacu a telke a nie lietat okolo decka...
Niektorí chlapi si na rolu otca musia zvyknut a snad je to aj vas pripad a cim bude maly vacsi tym viac sa bude manzel zaujimat.

mata95
18. mar 2013

@pepe82 môj muž je väčšinou ticcho,bud odide,čim mi spravi ešte väčšie nervy alebo vybuchne a porozbija všetko čo mu pride pod ruku,dcera ma 2roky a žila vstrese....ked nepomôže rozhovor,mala by si pouvažovať či ma vaš vzťah vôbec zmysel a buducnosť,chlap zarobi peniaze,ale pokial vnom nemaš oporu je to zle,ja som si tieš povedala že ešte raz a končim,a otom som pevne rozhodnuta....ale od rozhovoru je to lepšie,snažim sa nevšimať si až tak jeho chyby,našla som si svoje zabavky a volny čas travim po svojom,vela krat ked je chvilu doma a si ma nevšima vypadnem zdomu len tak sa prejsť,sama-malu mu necham,šak je to jej otec,ked tam niesom postara sa,aj ten tvoj by to zvladol keby musel...hlavne všetko chce klud....

felixa
19. mar 2013

@pepe82 dostala si mnohe rady, ja by som ti este napisala, aby si si zohnala publikacie o syndrome vyhorenia, tvoj priatel je kandidatom. Precitaj si ich aj ty a daj ich precitat aj jemu. Mohlo by vam to obom ukazat vas problem z druhej strany, kam vztah smeruje a dodat sily to zmenit.

pepe82
autor
19. mar 2013

Ahoj holky, omlouvam se, nestiham ted psat.
Od zitrka ma chlap 3 dny volna, tak jsem zvedava... V patek jdu do prace, tak si tady s malym pekne uzije. Zacina u nej obdobi vzdoru, tak at ukaze tatinkovi, ze od rana do vecera to neni tak ruzove 😀
A co bude zitra a pozitri...no velke nadeje si nedelam, ale dnes se sam od sebe zeptal, jaky mame plan 😅 a ze se kdyztak pujdem nekam projit 😕
Ano, nekdy ma i svetlejsi chvilky.. Ja si vzala hodne z Vasich rad, ted to jen prevest do praktiky. Zacla jsem tim, ze zanedlouho odjizdim k rodicum (to uz je dlouho naplanovane) a tak jsem mu rekla pekne v klidu a mile 🙂 at si za tu dobu poradne odpocine, polita s kamosema, proste at si to bez nas uzije. A myslim to uprimne, ja si od nej taky odpocinu, on od nas, bude se mu styskat po malem, tak snad pak bude zas aspon na chvili lip..
O tom jestli to ma cenu do budoucna premyslim porad a porad, mam ho rada, miluju ho, ale na tomhle vztah nestoji. Ta duvera, opora apod. nefunguje jak by mela.. Na jednu stranu se snazi, prace, penize, kdyz ma volno, vetsinou vari on, OBCAS bez kecu pomuze, OBCAS mame v jeho volnu opravdu hezky den, ....ale pokud si nevyresime, co nas jednoho na druhym stve....bude to horsi a horsi..
Jinak @mata95 tohle uz jsem taky nekolikrat udelala. Nechces? Ok, jdu sama, a ty si zustan s malym doma. Zasla jsem si na nakupy, na kafe a prisla domu s radosti 😉 Takze to asi budu delat casteji, pokud bude dal lenivec...
@felixa Diky za tip, po necem kouknu 🙂 Zatim do nej hucim, at si zajde k DR, kvuli vecne unave... A svete div se-uspech, na patek se objednal, ..tak jsem zvedava, co z toho bude..

alexsk
19. mar 2013

@pepe82 vies, nepomoze ani riesit veci v klude, len si bud dalej vybusna. Ked zena nieco riesi v klude, je to znova iba pre pohodlie chlapa a tak ci tak sa to minie ucinku. poznam to velmi dobre, muzi si sproste nevedia nic vazit

ajca123
19. mar 2013

@pepe82 necitala som od iných žien príspevky,nezajma ma to...
Ja som z ČR a moj drahy z Ruska,a žijeme tu na SK.. Od od svojich 12rokov a ja 14rokov.. Drahy tu ma aj mamu,ale on s ni nevychadza už odmalička.. Ale to je ina téma.. A ja tu tiez nikoho nemám,cela rodina žije v ČR..
Mame tri deti 7r,3r a ročného.. Na vše som sama v domácnosti, ja upratujem,varim,učím sa so starším... A ine,drahy vynesie smetie,vyprace mycku a okupe deti a sem tam sa s nimi pohár to je vše.. Ale nič mi nevykrikuje ked dôjde domov a doma všade hračky... Lebo mám tak naucene deti ze si musia po sebe upratat.. Ale ked už mám všetkého dost,nechám mu deti a idem niekam na dve hodky a nebo zoberieme všetkých a ide sa do detského centra a nebo niečo nakúpiť.. Neserem sa s ním,sme dvaja rodičia a musi sa podieľať,nie len ja..
Treba mu nechať malého a chod si na nákup sama... Ja viem ze budeš mat strach co oni robia doma a či sa muž venuje,neboj bude musieť maly ho zamestná 🙂.. Držím palce

victory1
19. mar 2013

@pepe82 Tvoj muz je egocentrik, sebec ako 98% muzov na svete. Chodi do prace a ma pocit, ze ma "zasluzeny narok na oddych" v podobe piva s kamosmi a telky. A ty podla neho nic nerobis, ved si len doma a hras sa s dietatom...ze? No, a obcas uvaris veceru a upraces...A isto, ked to takto zvladala jeho matka, tak to takto musis zvladat aj ty...
Takze myslim, ze kym on nebude mat tu moznost vyskusat si to tvoje "nicnerobenie" doma, tak to nikdy nepochopi..Preto som za, tak ako ti tu uz dievcata pisu, treba si spravit den-dva pre sebe..neviem, trebars odcestuj k mame, ze nieco surne potrebuje, ale babo mu nechaj na krku...A neboj on to zvladne, bude musiet... 😀

pepe82
autor
20. mar 2013

@alexsk Na jednu stranu mas pravdu. Ja prestala vybuchovat, ..a zacal on 🙄 Ale ja se celkove musim naucit byt klidnejsi, ne takovy cholerik, ..urcite ne jen kvuli nej 😅

@ajca123 No ja se s nim taky neseru, akorat me serou ty jeho pohledy a kecy.. 😀 To ze ho do vseho musim "nutit", nic ho nenapadne samotneho. Jinak uz jsem psala, ze jednou za cas prasknu dverma a jdu.. 😉 Nebojim se, ze by se nepostaral, to ne...jde mi o to, ze bych rada ten cas travila s NIM a se synem, ne sama, ne s kamoskama pod.-na to mam dost casu, kdyz pracuje.. Ale jasne, pokud on nechce, nevazi si toho, ..tak at si sedi doma sam..

@victory1 Ano, to je presne. Zije s myslenkama doby kamenne, ze chlap zkoli mamuta (zarobi penize) a tim to vicemene konci 🙄 Na sve praci si zaklada, vydelava celkem dobre, ale ja mu vzdy opakuji, ze syn si jednou nebude pamatovat, kolik penez donesl domu, ale kolik casu s nim travil a jak.. A ze az se jednou dostane na to sve vysnene misto, uz u toho nemusime byt my... 😔
Jinak nemam sanci, na den dva tri vypadnout, zijem v zahranici, rodina daleko, ke kamoskach se nebudu na den dva pakovat ze.. 😒 Takze moznosti omezene, jinak bych to udelala HNED, s radosti a absolutne bez vycitek 😀
Takhle ty moje "kecy" asi totiz nebere moc vazne, vi, ze nemam kam vypadnout...jedine se natvrdo sbalit a odejit...a to (zatim) teda nechci..

Kazdopadne dnes to zatim vypada nadejne 😨 Bez problemu me poprosil jestli bych ho nechala pospat aspon do 10 a ze se tesi na 2 dny s nama doma 😕 (Treti den uz bude sam s malym, a ja v praci).. Tak uvidime, budu informovat 😀