Prosím o radu

nikola1998
31. júl 2019
AHojte 🙂 Som 36+6tt, poslíčkami som si už prešla. 🙂 Mám hustý biely výtok a nešpecifikovateľný divný pocit v podbrušku už od rána. Je to vcelku nepríjemné. Včera som mala pár krát silné krče a stolicu, čo v mojom tehotenstve je neobvyklé, vzhladom na to že druhu polovicu tehotnosti, som strávila zo zácpou... Neviete čo sa môže diať? Som pprvorodička, takže prepáčte ak vás zdržujem alebo vytváram zbytočne stres...
eliska13
31. júl 2019
@nikola1998 kľudne to môže byť začínajúci pôrod....u niekoho sa to rozbieha pomaly aj týždeň, dva. .
nikola1998
autor
31. júl 2019
@eliska13 Akurat teraz sa malá pohla a hýbala sa dosť nízko, vzhľadom na to v ktorých miestach sa zvykla hýbať.
seva22
31. júl 2019
Aj podľa mňa sa ti to pomaly rozbieha...ten hustý biely výtok bude hlienova zátka...a čo sa tyka stolice tak mňa tiež krásne prehnalo ako som dostala kontrakcie...ale nechcem ťa strašiť...dávaj pozor na tie bolesti,či sa nebudú stupňovať...plodová voda ti vôbec nemusí odtiecť, rozhodujúce sú kontrakcie
nikola1998
autor
31. júl 2019
@seva22 ďakujem za názor.
majkaaa318
31. júl 2019
@nikola1998 potom napíš, či ti to prešlo alebo to naozaj začínal pôrod, nech vieme neskôr, čo to bolo 😉 každopádne držím palce, nech to dobre dopadne 🙂
nikola1998
autor
31. júl 2019
@majkaaa318 samozrejme
sarinka2012
31. júl 2019
@nikola1998 ahoj, moja mamina si pred 32rokmi na Vianoce tiež myslela že len zjedla vela majonézového šalátu, behala na wcko, klasické krče na stolicu ako opisuješ no a za par hodin som revala do sveta 🙂 len sa pozoruj, akukolvek zmenu, krvacanie (na základe toho som išla do nemocnice ja), stupnujuce sa bolesti brucha s pravidelnostou a neboj sa isť na pohotovosť keď si si neni istá, ja som takto skončila v 36 tt na príjme, prvorodička, slný posličkovia, slabosť, no čo ja som vedela či nerodim 🙂 tak mi spravili ultrazvuk, pošomrali si že nerodim a čo so mnou, že by ma tu mali nechať teraz aspon na noc a nakoniec ma pustili a o 4 tyždne som šla na ostro 🙂
nikola1998
autor
31. júl 2019
@sarinka2012 no práve to, že neviem a nechcem stresovať mamču (ktorá mi spravila tú službu a suhlasila, že bude somnou pri pôrode, kedže je v praci) Avšak poslíčkami som si prešla, biely výtok si už všímam pár dní a od rána ten nepríjemný pocit v podbrušku( nie su to krče ako som mala pri poslíčkoch, ale je to dosť nepríjemné) a už som bola 3x dnes na WC. Tak neviem... A moja doktorka ordinuje dnes a zajtra v inom meste. 😞
sarinka2012
31. júl 2019
@nikola1998 Ono mamče stačí zavolať až z nemocnice 🙂 aj tak ju tam skor nepustia, mna manžel odviezol ked som zacala krvacať ( nič hrozné, proste len spinavy wc papier, ale už som vedela že niečo bude 🙂 ) a bola som tam ešte dva dni kým sa to rozbehlo a manžela som volala až ked ma dali na sálu lebo skor by za mnou nemohol 🙂 Inak než som začala krvácať, resp.našla krv po použití wcka, aby to neznelo nejak hororovo, tak som mala vyslovene take stahy brucha, zvlaštne, nevedela som ani že su to už kontrakcie, ale robila som palacinky a po každej jednej som si musela sadnúť. Neporadím ti takto lebo tých príznakov može byť stovka a u každej ine 🙂 može byť že zajtra sa už bude pýtať babo na svet ale ešte možes klude rodiť aj o 3 týždne. V každom prípade držím palce 🙂 Keď už si nebudeš vedieť rady skoč na príjem, prinajhoršom zakrutia hlavou a pošlu ta domov alebo si tam jednu noc poležiš....alebo rovno zavolaš miminke že poď k porodu 🙂
carduelis
31. júl 2019
Mne deň pred porodom odišla hlienová zátka ale nebolo to biele. Skôr také priesvitno-zelené guče ako želatína s krvavými vláknami. Vyzeralo to ako niečo úplne iné oproti hlienu ktorý som mala dovtedy, nedalo sa to pomýliť za bežný tehotenský hlien.
nikola1998
autor
1. aug 2019
ahojte žienky, nič zaujímavé sa zatiaľ neudialo, stále mám ten čudný pocit, aj keď istú dobu som mala od neho pauzu. Biely výtok mám i dnes, tak čakám.....
Zajtra robí moja doktorka tak asi za nou skočím 🙂
seva22
1. aug 2019
@nikola1998 bude čakať na správy a možno aj na fotku mimča😉
nikola1998
autor
6. aug 2019
@seva22 prepáč, dlhšie som tu nebola. Stále čakám, ale už v piatok som bola na centi otvorená a doktorka si myslí, že tento týžden to už bude... Dnes mám tiež bolesti, ale už ani teplá voda nepomáha na uvolnenie bolestí
sarinka2012
7. aug 2019
@nikola1998 Toto si ešte pamätaaaam, len vydržat 🙂 tým že ja som už krvácala tak som v tejto fáze bola už v nemocnici, ale tiež 64 hodín pred porodom nonstop kontrakcie, deň/noc a nie zrovna slabé, 1 cm otvorená, čakala som na tie 3 cm ako kura na zrno , aj injekcie mi pichali aby som sa aspon vyspala pred porodom ale márne 😞 takže súcitím a držím palce, zase porod bol paradny, malá za 30 sekund vonku 🙂 držím palce!
nikola1998
autor
7. aug 2019
@sarinka2012 pfuu, tak to dosť dlho... No s tým spánkom je to najhoršie, že nie a nie sa vyspať, ani tak ľahnúť ani tak... Dúfam, že sa malá poponáhľa, pfetože je to náročné.. a Ďakujem 🙂
seva22
8. aug 2019
@nikola1998 ako keby som seba počula pred pôrodom...že nech už sa narodí lebo sa nemôžem vyspať 😀a keď sa narodila tak som sa nevyspala ešte 7tyzdnov😋

Tu začni písať odpoveď...

Odošli