Prosím poraďte! Zvláštne pohyby v brušku..

nikollette
21. jan 2009

Chcem sa opytyt ci mate niektora skusenosti s pohybmy v brusku.. Som V 9.mesiaci,a asi od 7meho mesiaca cítim take zvlastne pravidelne pohyby..Nemyslím kopanie babatk,,alebo ked sa otaca, ci mrví v brušku, to je v pohode.. Toto je ako take pravidelne slabe kopanie, kazde cca 3sekundy, takze neverim ze to je kopanie.. Ze by to babatko kopalo 10minut, pravidelne, rovnakou silou, presne kazde 3 sekundy.. je to ako keby silne busenie srdca, alebo skor ako keby malo nejaku štikútku.. Nemože mat nejake zachvaty v tom brusku, alebo ja už fakt neviem ☹ Neviete čím to je???? Budem vdačna za rady a názory...

nikollette
autor
21. jan 2009

Tieto pohyby cítim, tak raz, dvakrát do týždna, a neviem cim to bude.. 😨

dadka212
21. jan 2009

Nikollette to je asi tá štikútka, neboj sa, žiadne záchvaty 😀 ja som to tiež mávala v bruchu a dosť často 😉

nikollette
autor
21. jan 2009

Dadka vdaka.. no dosť ma to vylakalo, lebo to som citila ze nie su obycajne kopance od babatka, v takch presnych intervaloch.. myslela som na stikutku, tak mi to aspon pripadalo.. A to nie je zle, ak babatko takto štikuta este v brusku?

dadka212
21. jan 2009

Nie to má hádam každé bábo 😉 aspoň všetky kamošky čo sú alebo boli tehotné tak to bábo malo 😉

horalka777
21. jan 2009

nikollette, je to urcite stikutka, neboj, moja mala stikutala o 106 posledne 3 mesiace... a stikuta dodnes, nic jej nie je 😉

veronika81
21. jan 2009

nikollette, je to úplne v poriadku, ja to cítim aj viackrát za deň, 2-3 x asi. Je to štikútka, má to niečo spoločné s tým, že bábätko sa pripravuje na dýchanie alebo sa napije plodovej vody. Neboj sa, určite to nie je nič nebezpečné, všetky tehulky to máme 😉
Ja som napríklad podľa toho už pred týždňom vedela, že malý sa mi otočil dole hlavou, lebo túto štikútku už cítim úplne dole 🙂

nikollette
autor
21. jan 2009

Uff, to ste ma potešili.. ja uz som sa bala, ze co ak nejake zachvaty ma, abo mu tak silno bije srdciečko, abo ja už neviem.. no aspon že tak 😅

horalka777
21. jan 2009

no, ja som svojho casu tiez stresovala, stikutala ako keby mala nejake epilepticke zachvaty, alebo co 😅

stellamiapiccola
21. jan 2009

ahojky

ja som často cítila tlkot môjho srdiečka v bruchu ...malý kopkal na jednej strane a na druhej mi nadskakovalo jemne bruško ako štikútka .. a môže mať často štikútku...

luckamis
21. jan 2009

ahoj nikollette 🙂 som už na konci deviateho mesiaca..,tiež to dlhšiu dobu takto pociťujem...pravidelne pulzovanie. Tiež som si myslela, že to malý štikutka, no pýtala som na to gynekológa, ten mi povedal, že je to v poriadku, že mi tam máme nejakú ŽILU, ktora nam može občas takto zretelne pulzovať...citiť v nej bytie našho srdiečka
aspon takto som to mala vysvetlené ja...fakt sa ničoho nemusiš obávať...
držim palce

fodorka33
21. jan 2009

ahojte,je to urcite stikutka-...moj maly ju ma aj 2-3krat za den....

riusik
21. jan 2009

ahoj nikollette: aj ja ta ukludnim, urite je to stikutka. a priprav sa na to aj, ked uz bude babatko na svete, teda aspon moj maly stikutal o stosest...

lyongirl
21. jan 2009

ja som to nemala ani pri prvom, ani zatial teraz, žeby moje deti neštikútali 😀 , ale nevadí mi to, vrtí sa to aj tak dosť, až ma to niekedy znervózňuje.

bertica.h
21. jan 2009

Myslím ž štikutka..jujha,veru som si jej užila pri Viktorke..nemala som kam ujsť a ona štikutku mala snád každý den. 😀 😀 😀
Neboj sa🙂

caruzo19
21. jan 2009

stikutka.a dobre sa na nej da zistit ci ti dieta zostupuje do panvy,to stikutanie sa posuva nizsie a nizsie,moja mala stikuta od 7.mesiaca,to som citila ked zmenila polohu...
prva stikutala az v 9.mesiaci,tak to bolo len dole

roasha
21. jan 2009

nikollette,to je stikutka....take klopkanie na jednom mieste... 🙂

bertica.h
21. jan 2009

ja som cítila pri tomto tehu štikutku(zatiaľ iba raz) a bolo to asi v 20tt.ale netrvala dlho

ditka1
21. jan 2009

aj moj maly stikuta a poriadne aj 3x denne,hned som vedela co je to,myslela som,ze to vadi ked tak casto,ale zevraj nie. 😉

mukky
22. jan 2009

to sa babu urcite cka 😀 toto jedine bolo pre mna trosku neprijemne ked sato v brusku dialo ,bolo to casto,ku koncu denne 😀

mukky
22. jan 2009

p.s. a mava ju dodnes casto,ale to je normalne

sestricka5
24. jan 2009

ziadne obavy 🙂 nasa Emka v brusku tiez cikutala o106, potom aj v porodnici a ostalo jej to doteraz - staci, ze sa trosku viac smeje a uz cikuta 🙂 a teraz Patrik este nic, tak uvidime, ci to bude tiez taky cikutko po sestricke 🙂

kaskya
25. jan 2009

dietatko ma stikutku. ja som to tiez mala velmi casto :D
je to normlane ked sa mu cka aj niekolko krat za den 🙂

petra1985
25. jan 2009

ja to teraz v poslednom case citim tiez casto je otocena hlavickou dolu a citim to tam.. takze to asi fakt bude ta stikutka 😀 ale je to tak casto, ze mi je jej az luto 😢

peroli
25. jan 2009

Ahoj, budu sice trošku mimo téma ale potřebuju poradit. Za 5 dní mám termín a asi poslední týden mívám večer takové píchání dole v podbřišku. Na vyšetření v porodnici mi řekli, že to nic není, že se pomalu otevírám, ale včera večer jsem začala jakoby špinit a dnes ráno, jsem objevila trochu sražené krve. Nevíte co to může být? Moc děkuji za radu.

peroli
25. jan 2009

Tak už jsem asi zjistila co to je. Nejspíš hlenová zátka.

petra1985
25. jan 2009

peroli jaaaj tak to by uz malo byt pomaly tu 😀

peroli
25. jan 2009

petra1985:
Že by? 🙂 🙂 🙂 Taky si to myslím, ale zase na druhou stranu - beru železo a o něm se říká, že kdo ho bere, tak vždycky přenáší...?! Tak uvidíme... 😉 I když ono je to úplně jedno - hlavně když se mrňousek narodí v pořádku a zdravej, a kdyby to šlo i rychle, tak se taky nebudu zlobit 😀 (Dcera se mi narodila od první kontrakce za 3,5 hod - to jde, ne? 🙂 )

motylek
25. jan 2009

Tak mě malej škytal v břichu skoro pořád a po porodu mu to zůstalo 😀 😀 😀 , první měsíce škytal po každým jídle a ted už jen občas. JInak pro mimčo je to jako příjemná masáž, někde jsem to tenkrát četla, takže neboj, nijak ji to neva 😉

petra1985
25. jan 2009

peroli po zeleze sa prenasa? tak "super" zelezo beriem aj ja.. 🙂 ale vzdy si myslim, ze lepsie je prenasat ako by sa malo narodit skor.. 3,5 hodiny si stastna matka 🙂 to si nestihla ani stresovat 😀

ditka1
26. jan 2009

zelezo sa zvykne vysadit pred porodom,ja v 38t vysadim,takze ak budem prenasat tak z toho to nebude 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre