Prosím poraďte! Zvláštne pohyby v brušku..

nikollette
21. jan 2009

Chcem sa opytyt ci mate niektora skusenosti s pohybmy v brusku.. Som V 9.mesiaci,a asi od 7meho mesiaca cítim take zvlastne pravidelne pohyby..Nemyslím kopanie babatk,,alebo ked sa otaca, ci mrví v brušku, to je v pohode.. Toto je ako take pravidelne slabe kopanie, kazde cca 3sekundy, takze neverim ze to je kopanie.. Ze by to babatko kopalo 10minut, pravidelne, rovnakou silou, presne kazde 3 sekundy.. je to ako keby silne busenie srdca, alebo skor ako keby malo nejaku štikútku.. Nemože mat nejake zachvaty v tom brusku, alebo ja už fakt neviem ☹ Neviete čím to je???? Budem vdačna za rady a názory...

peroli
26. jan 2009

petra1985:
Jo, jsem šťastná matka...Teď už to vím, ale tehdy jsem si to fakt nemyslela 🙂 Některé sestřičky mě tehdy dokonce i chválili jaká jsem vzorná a že neskučím a nevřískám, jak některé jiné maminky co rodily zároveň se mnou, ale bolelo to tak pekelně 😠 , že když se Linda narodila, tak jsem řekla, že další dítě až tak za 10 let 🙂 Samozřejmě, že mě to za měsíc přešlo, ale jestli sis všimla, tak jsem nakonec i těch 10 let přešvihla (Lindě je UŽ 11!!!). Je fakt, že čím víc se mi to blíží (a že je to už zatraceně blízko 😝 ) tak bych si moc přála, aby to bylo zase takový jako poprvý, ale nevím, nevím. Vzhledem k tomu, že Lin měla po narození 3,35kg a Filípek měl před 14-dny už 3,20kg a že u Lindy mě nic nepíchalo a nebolelo a hlenová zátka mi odtekla až v den porodu a u Fifíška mě už asi 3-4 dny vždycky večer píchá dole jak čert a od soboty mi ta hlenová zátka odchází, tak se celkem začínám bát, co mě čeká 😕 No...nějak to snad přežiju 😀
A co ty? Jak se ty těšíš na porod? 🙂 Já jsem dokonce manželovi i jednu chvíli vyhrožovala, ať se připraví na to, že pokuď to vyjde a půjde tam se mnou (občas bývá totiž pracovně mimo Brno) tak ať se připraví na to, že u těch nejhorších kontrakcí budu mít možná chuť ho na místě "kuchnout" 😀 😀 On se tomu sice jen zasmál 🙂 , ale ještě chlapec neví, do čeho půjde 🙂 Však on ho ten smích přejde 😠 V každém případě bude asi veselo 😉 Ale už aby jsme to měly za sebou, že jo?
Jo a s tím přenášením s tebou víceméně souhlasím. Je fakt, že lepší je asi pár dnů přenášet, než mít miminko o pár týdnů (nebo, nedej Bože, o pár měsíců) dřív, ale ono zase i to přenášení má svoje mínusy (může se třeba "zkazit" voda). U mě už je to celkem jedno jestli budeme mít miminko teď nebo za pár dnů, tam už takový rozdíl není - ale tobě držím pěstičky, ať to s tebou to tvoje miminko ještě chvíli vydrží 🙂 ať máte všechno v pořádku a pokuď to půjde, tak ať je to i rychle 😉 ...

petra1985
26. jan 2009

peroli 😀 si to zopakujes no.. ale ty uz aspon vies do coho ides 😀 Filipek keby sa nam nahodou narodil chlapec tiez by sa tak volal, vlastne zo zaciatku to bol stale Filip az pokial nam nepovedali, ze to bude dievcatko 🙂
to na tej porodnej sale je aj niekedy sranda kamoska sa uci za porodnu sestru a niekedy zena svojmu muzikovi aj pekelne nadava ked rodi, ze co jej to urobil a tak no a padaju aj tvrde slova 😉 ale musime uznat, ze aj chlapi to pri porode maju tazke niektori to prezivaju este viac ako jeho zena.. mam strach lebo moj priatel je na take velmi citlivy ja mu len spomeniem ze ma picha tam tam a koniec on je hned mimo sa boji, ze daco zle a tak.. si vytrpi dost.. on viac stresuje ako ja.. uz by chcel aby sme to mali za sebou lebo vlastne ani nevieme co sa nam v brusku odohrava 🙂 tak ked budeme pozerat na to male tak aspon budeme vediet a vidiet ako sa citi..
ja este neviem ako budem rodit a uz mi to je da sa povedat jedno.. vsetko ma svoje pre aj proti len sa tej bolesti ukrutne bojim..nicoho ineho len ako to bude boliet a ako silno hlavne.. inak som pripravena 😀
prenasat nechcem dlho ked uz budem radsej poviem nech mi pichnu vyvolavacku bala by som sa prenasat dlho uz len kvoli tomu co si napisala.. stat sa moze hocico..
peroli dakujem tebe drzim palce tiez hlavne nech je vsetko v poriadku a nech je zdravucky a ty tiez samozrejme.. a hlavne nech uz to mate rychlo za sebou nedokazala by som tak ako ty doma sediet a cakat, ze kedy to pride 😀 radsej v nemocke nech ma maju pod kontrolou 🙂 drzte sa

emjee
7. feb 2009

nikollette • 39tt • Dnes o 12:33
Od 8meho, a teraz aj deviatom mesiaci, mavam take záchvevy v brusku.. ako keby sa babatko tak trialo.. mam to len obcas, napriklad aj ked lezim.. trva to cca 3-5sekund.. ako keby malo zimnicu, alebo ho z niecoho vytriaslo.. neviem to presne opisat.. je to normlane??? Z coho to moze byt??? Mali ste to niektroa??? nema to nejake šoky, zachvaty???

Dakujem

petra1985 • 33tt • Dnes o 12:53
mne sa sem tam zatrasie tiez.. beriem to ako pohyb babatka

nikollette • 39tt • Dnes o 12:55
Lebo ja pohybay citim normlane, aj kopanie, aj ked sa otaca, mrvi a tak.. ale obcas len take ako záchvev, ako ked by ste sa mali nasilu zatriast, cca 3-5seknd.. tak som sa trocha zlakla, ze z coho

jakoubka • 1d • Dnes o 12:56
nik-určitě to jsou pohyby
Ty se hodně bojíš,usuzuji podle tvých témat Já nebyla jiná
Ale neboj vše bude v pořádku a Christopherek bude krásné,zdravé děťátko

janajanajana • 1d, 33tt • Dnes o 12:56
ja som to mala parkrat, je to urcite vyvolane len pohybom babatka, ale mna tiez napadlo, ci to nemoze byt plodova voda, ze ju to babo nejak viac rozvlni.Aj ked netusim ci to je mozne

ditka1 • 38tt • Dnes o 12:58
aj ja to mam a nikdy ma nenapadlo zeby to bol nejaky zachvat

rinuska • 2d, 41tt • Dnes o 12:59
a ja to mávam , pri každom som to mala , je to úplne normálne , aletiež neviem čo to je , ako keby rýchlo kopalo nohou alebo rukou

ludmila007 • 37tt • Dnes o 13:00
obcas to citim aj ja, ale potom sa male zacne hybat "normalne" a pochybnosti su prec. ja to asi preto, ze male uz zaplna vsetok volny priestor v brusku a ty potom citis vsetko. ved v brusku je babu najlepsie...

nikollette • 39tt • Dnes o 13:03
Dakujeeeem babulky
No je to aj taky pocit ako keby sa rozvlinila ta polodova voda, ci sa zatriaslo z niecoho...tak asi to bude ok
juuj co by som ja robila bez koníka, tolko rad a odpovedí som tu už získala

Jakoubka dakujem,a ano mas pravdu bojím sa ved som prvorodicka, mam len 21rokov, a co vidim, pocujem a citam, tak sa moze stat vselico, tak preto byt radsej informnovana

jakoubka • 1d • Dnes o 13:08
niko-kdybys viděla mě,minimálně jednou týdně jsem byla v nemocnici,protože pořád jsem byla z něčeho paf Už mě tam znali,a vždy říkali"A co dneska máme.
Doma jsem měla 3 knížky pro maminky a kupovala si každý časopis pro budoucí rodiče A četla a nervovala se

aspinka • Dnes o 16:21
ked cakala moja segra tak stale hovorila svojmu Dr. ze male ma stikutku ze ona to citi a lekar ju stale vysmial ze babatko nemoze mat stikutku v bruchu. Ale segra si bola ista zcasu nacas zacalo tak pravidelke poskakovat v bruchu potom prestalo. Tiez si myslim ze tam plave a preto tie zachvevy alebo si hlada ten vychod

mirax • 1d, snž • Dnes o 16:27
taky mi to mimi dělalo, takové hodně rychlé pohyby nožkou např., jako když se pes drbe za uchem🙂)), já myslím, že je to naprosto normální.

evuse • 1d • Dnes o 16:30
Moje mimi taky mělo takové pohyby, mě to přišlo, jako když boxer rychle boxuje do boxovacího pytle. Ale příměr, jako když se drbe pes taky sedí

petra1985 • 33tt • Dnes o 17:54
kazdy pohyb mimi je normalny a hlavne je to dobre znamenie, ze je ok🙂

peta.cz • 1d, 34tt • Dnes o 18:12
Miminka škytají už v děloze, vždyť tam pijí a jí...Mišák když se narodil, tak první 2 měsíce proškytal Teď mi mimi v pupku taky pravidelně škytá...ale jak píše Petra1985 - důležité je,že se prostě v tom pupku hejbe

nikollette
autor
7. feb 2009

Emjee, toto je ta tema.. ale toto je stikutka, to uz viem, a trva to aj 3-5min niekdy.. ale ja som pisalv novej teme o uplne inom pohybe, o par sekundovom záchveve, ako keby sa na par seknud rozvirila voda, alebo sa na chvilocku zatriasol.. je to uplne ina, tak preto ta nova tema 😉

petra1985
8. feb 2009

ale je to tema o pohyboch v brusku🙂 oni to vzdy tak redukuju zeby ich tu nebolo po milu jarmilu... a co sa tyka tej stikutky niekde tu niektora z vas pisala, ze jej doki povedal, ze nemoze stikutku v brusku mat no neviem pocula a citala som, ze moze..ze vraj je to uplne normalne

ditka1
8. feb 2009

petra...jasne,ze moze,stikutka je znak toho,ze si babatko trenuje pluca alebo to,ze sa nahltalo plodovej vody,takze je to uplne ok,co je to za doktora... 😅

nikollette
autor
8. feb 2009

Janse ze ma stikutku.. znama bola na sone a tam lekar sam videl, ze ta mala v brusku štikuta.. a sam jej to povedal..

No ja som sa pytala , na take záchvevy v brusku , len par sekundove, 3sekundy a tak.. ktore mam len obcas, ako keby sa maly v brusku zatriasol, ci sa rozvirila plodova voda.. ked stikuta je to uplne iné, trva to od 1min-5min, ako kedy.. a su to pravidelne pohyby, ako jemne klopkanie... to uz viem 😉

petra1985
8. feb 2009

ano ano ja viem presne co je stikutka ja to pocitujem v poslednom case stale len tu niektora pisala, ze sa jej lekar smial ze to nemoze byt stikutka ze ako sa moze babatku ckat v brusku tak mi to prislo divne 😎 ze lekar jej takto povie co on by to vediet mal 🙂
nikolette v pohode to su len pohyby.. ty uz sa len pekne tes na porod 🙂
a je pravda, ze cim dalej tym by sa malo babo hybat menej? lebo to moje v brusku je cim dalej tym divokejsie 😲

ditka1
8. feb 2009

petra...ano moze to byt pravda,ze menej sa hybe ku koncu,ale zase ako komu,ked mas babo mensie tak este ma priestoru dost okolo seba,zase ak je uz velike ako to moje tak pomenej sa hybe,aspon u mna je to tak,ale do 33t to bolo tiez divoke poriadne.bud rada,ze sa tak dobre hybe aspon vies,ze je vsetko ok. 😉

petra1985
8. feb 2009

no vyborne len dufam, ze nebude prilis malinka zas 😉 sice ani by som sa nedivila moje brusko nejak extra velke nie je 🙂

nikollette
autor
8. feb 2009

No tearz su tie pohyby take ine, nie take kopance ako na zaciatku, ale citite ako sa mrvi, hybe, otaca, tak sa natahuje cele brusko, videte ked vykopne do jednej casti brucha nohu, normalne to citite.. no co uz.. je velke, a meista je menej a menej 🙂

ditka1
8. feb 2009

petra...ale nieeee neboj sa zase som ta nechcela strasit,len proste tvoje je super,ze je take aktivne a este mas casu vela kym troska uberie,tvoje ak ma normalne miery tak je ok,moj maly v 34t uz mal 3kg 😅 to zato.
nikollete...presne tak. 😀

petra1985
8. feb 2009

ditka 😀 ci tak to pekneho valibuka nosis.. 3kg neuveritelne.. no moje ma okolo 1700 teraz i tak nechapem ako moze z 1700 do 3kg sa vyvinut za mesiac a pol🙂 je to fakt sila.. no ale dnes mam pocit, ze mam vacsie brusko ako vcera je to mozne? citim akoby tam bolo babo zase o cosi vacsie.. a strasne tlaci na rebraaaaaaaa 😅

lucindusa
31. júl 2010

caute baby chcem Vas velmi pekne poziadat o pomoc....chcem sa vas spytat na pohyby babetka, ja citim male velmi casto ako ma kope dozadu, az pri zadku, viem ze je to divne, ale som z toho nervozna a neviem ci je to normalne alebo nie. prosim napiste ktora mate skusenosti....dakujem....

lucindusa
31. júl 2010

niktora nenapise???

melanche
31. júl 2010

@lucindusa presne toto pocitujem uz par dni aj ja. pri malej som to nikdy nemala, preto sa tiez bojim co to moze byt. na poradni som bola pred dvoma tyzdnami a nic moc-zacalo sa tlacit dolu. tak dufam to s tym nesuvisi...

bobsove
31. júl 2010

@lucindusa ahoj, náhodou jsem natrefila na diskuzi (já už mám po porodu 🙂 ), taky jsem tohle měla, u druhého teď. A vše bylo ok. Kdy máš termín?

lucindusa
1. aug 2010

@melanche ahojte, no ja to citim asi uz dva tri tyzdne, som v 29-30 tyzdni a je to niekedy velmi neprijemne, a mam velky strach, ci tam nie je malemu zle, ci mu tam nejak nemozem ublizit, ked sedim a tak....nechapem to preco sa drzi stale dolu, pritom brusko mam velke a nechce sa posunut hore.....

lucindusa
1. aug 2010

@bobsove takze je to normalne???ja idem na poradnu zajtra, totiz uz som na rizikovom, lezala som tyzden v nemocnici, malemu sa zachcelo ist von, ale stabilizovalo sa to.....a teraz nemyslim na nic ine, len na to, aby bolo vsetko ok....

00matula
1. aug 2010

ahoj, ja to mam tiez, to bude stikutka 🙂

00matula
1. aug 2010

@00matula ups, to patrilo k staremu prispevku 🙂

melanche
1. aug 2010

@lucindusa naisto mu nemas ako ublizit. teda to asi bude mat suvis s tym, ze babo sa tlaci dolu. no to ma moc netesi. som zvedava na najblizsiu poradnu. dufam ze tentoraz ma neposle lezat do nemocnice...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre