Prsia v tehotenstve. Akú máte farbu "predmliečka"?

ladybird1l
10. okt 2006

cawte tehulky, nenasla som este temu o cecikoch, preto by som rada zacala...chcem sa vas spytat, akej farby vam vylucuju prsia "predmliecko". Uz som si zvykla, ze obcas mam flaky na tricku, ale dnes rano som sa zobudila a zbadala som taky tmavo hnedy flak, az som sa zlakla, ci je normalne taketo sfarbenie..to sa mi stalo uz druhy krat....

melory
12. nov 2006

to sa nam zije na sk, ked ultrazvuk je zadarmo a na poziadanie 200,- 😀

froschka
12. nov 2006

neni za co maj sa pekne a pekny vecer

melory
12. nov 2006

inac k teme prsia, som rodena dojka a vzdy sa mi zvecsia prsia, pri prvom z jednotiek na patky a teraz {zatial} z jednotiek na trojky. ale po porode este dva cisla + tak som kde som bola, ale boli v porodnici baby ktorym sa moc nezvacsili a mali problem pri kojeni.

bybi
12. nov 2006

mel, tie dva su zadarmo, ale inak je to drahe. To mi zuzula pisala. A 3D tu vraj stoji 2000£. Doma v Hlohovci 600 SK, co je asi 10£. 😠 Ale ja aj tak pojdem na 3D domov.

melory
12. nov 2006

bybi ja idem teraz v utorok a tesim sa.

dirgana
13. nov 2006

ahojte!!!ja som uz na konci siedmeho mesiaca a tie zlte fliaciky mam od zaciatku.ale teraz som si vsimla ze sa mi robi taka ako bradavica a prsniku!mam sa tym vobec zaoberat???poradte mi skusenejsie!!!

mima3114
13. nov 2006

bybi neboj sa vsetko bude OK.mna prsia zacali boliet tak okolo 4 tyzdna a boleli ma asi tak 3-4 tyzdne.teraz som na zaciatku 11 tyzdna tehotenstva a uz asi 2 alebo 3 tyzden ma nebolia vobec.neboj sa.kazdy ma iny organizmus a ine tehu.inak ja som tiez v UK a minuly tyzden som bola prvykrat na ultrazvuku a teraz v stredu musim ist znova,lebo moje babo je akesi male a este je tam nejaky problem s bruskom ci pupocnou snurou,neviem.nerozumeli sme dobre,lebo pouzila odbornejsie vyrazy,takze v stredu by sme mali mat aj tlmocnika,kt.nam presne prelozi o co ide.tak som zvedava.

bybi
13. nov 2006

mima dik. Tak prajem, aby bolo vsetko v poriadku a babenko krasne rastlo 😉

mima3114
13. nov 2006

dakujem ti bybi.aj tebe prajem krasne tehu a nic sa neboj 😉

lenuliatko
25. dec 2006

Ahojte, najprv vám chcem popriať nádherné sviatky, veľa radosti, zdravia, pohody a splnenie všetkých prianí. Viem, že vás tu asi nie je veľa ale možno sa nájde predsa niekto, kto poradí. Som 31DC 13 dní po ovu. Príznaky nemám takmer žiadne ale čo ma zaskočilo, pri stlačení pŕs mi vyteká tekutina. Chcem sa spýtať, či sa to niektorej stalo aj takto skoro, poprípade aká môže byť príčina okrem tehu. Mám to od predvčera. Najprv to po stlačení šlo len z jednej bradavky dnes už z oboch. Nie veľa, trošičku. Dočítala som sa, že takýto výtok je veľmi pravdepodobným dôkazom tehu. Ale prsia ma inak nebolia, nezväčšili sa, keď tak len minimálne. Ešte jeden postreh. Od dospievania som mávala výtok, ktorý mal typický pach. Posledné dni je úplne bez pachu. MS čakám dnes, zajtra alebo pozajtra. Meriam aj BT, klesla o 0,2 stupňa, ale ešte vždy je relatívne vysoko. Keby nie toho výtoku z pŕs, vôbec by som nepochybovala, že ide MS. Môže to mať aj inú príčinu?

vavka33
25. dec 2006

A aku vysoku si mala BT?

lenuliatko
25. dec 2006

Ahoj Vavka, tento mesiac meriam digitálnym a tam sú hodnoty o 0,2 - 0,3 st. nižšie ako na ortuťovom. Deň po ovu mi stúpla z 36,5 na 36,8. Tak sa priemerne držala celý čas, dva dni som mala aj 37,0. Včera klesla na 36,9 a dnes na 36,8.

vavka33
25. dec 2006

Pytam sa lebo keby si bola tehu,tak by si ju mala po ovulacii stale nad 37,az tak ku 38./podla mojej skusenosti/Neviem,ale moze to byt aj tehu,ale mozno ten vytok z prs sposobili len hormony pri prichadzajucom menzese.Niekedy sa to stava.Ak by ti to nepreslo,chod v stredu ku gynekologovi s tym co ta trapi-skontroluje ti prsniky.

lenuliatko
25. dec 2006

Som 4 mesiace po vysadení HAK, aj minulé tri cykly som ku koncu skúšala niečo vytlačiť, ale nič nešlo. Teraz prvýkrát. Ešte pred 9 rokmi, keď som začala s HAK tak sa mi stalo to isté. Uprostred cyklu mi z pŕs začalo čosi vytekať. Brala som Gravistat a asi po 2 rokoch mi ho Dr. zmenil na Logest. Možno mal Gravistat veľa hormónov, preto ho zmenil a možno aj preto bol ten výtok. Netuším prečo teraz. Ale ďakujem za reakciu.

vavka33
25. dec 2006

Lenik neviem,ved uvidis co sa bude diat dalej.Drzim palceky nech je to tehotenstvo. 😉

lenuliatko
25. dec 2006

Ďakujem vavka, veľmi by som sa tešila. Ale bolí ma brucho ako pred MS, síce oveľa slabšie ako naposledy, a teplota klesá 😒 , beriem to triezvo, veľmi si to nepripúšťam. Ahoj.

lenuliatko
26. dec 2006

Ahojte, neviem, či to bude niekto čítať, ale už sa to ukázalo 😒 Dnes teplota klesla ešte viac a dostala som MS. Ach jaj, tak zas nič. Už som to rozdýchala. Ale zbierala som info po internete aj tu na MK a došla som k tomu, že mám asi zvýšený hormón prolaktín a ten spôsobuje aj to, že je problém otehotnieť. Možno je to takto lepšie, že som na to prišla a čo najskôr nabehnem k Dr. nech mi urobí hormonálny profil. Možno sme sa snažili úplne zbytočne a možno by to takto pokračovalo bohviedokedy. Dočítala som sa tu, že niektoré sa snažili aj dva roky a nič až potom im robili hormonálny profil a zistili, že kôli prolaktínu nemohli otehotnieť. Tak ak to je naozaj tak, dúfam, že liekmi sa to napraví. A to som dosť šťastná, že som na to prišla tak skoro. Po 4 cykloch. Takže možno pomôžem aj iným, čo sa snažia a zatiaľ nič, skúste si postláčať prsia, či nevytlačíte nejakú tekutinu, zvýšený prolaktín je taký nenápadný, zákerný dôvod, prečo sa nedarí a pravdepodobne sa nepodarí, kým sa to liekmi neupraví.

vavka33
26. dec 2006

Leni,mrzi ma to ,ze si dostala menzes a nie si tehu,ale snad si prisla na to preco.Tak dufam,ze ak ano,tak to bude coskoro v poriadku.Inak kolko sa snazis otehotniet?

lenuliatko
26. dec 2006

Ahoj, teším sa, že si tu, tak zas sa vyrozprávam tebe. Snažíme sa len tie 4 mesiace. Nie je to dlho, ja viem. A vôbec by som to nebrala vážne, kebyže viem, že sme obaja zdraví, len treba vyčkať. Ale predstava, že každý mesiac meriam BT, snažilkovanie vychádza práve vtedy keď má a výsledok žiaden , lebo nie je možné kvôli hormónom, aby som otehotnela ma ubíja. Keď je to naozaj preto, tak skutočne vďakabohu, že sa to ukázalo už teraz a nie po ďalších nádejných mesiacoch zbytočného snaženia a očakávania. Dúfam len, že mi Dr. ten hormonálny profil urobí, keďže sa snažíme relatívne krátko. A tebe sa ako darí? Vidím, že čochvíľu očakávate prírastok.

vavka33
26. dec 2006

Leni poslala som ti IP,lebo je to dlhe,tak nech nenudim vsetkych. 😉

andrea.m
26. dec 2006

vavi nikdy si nikoho nenudila

vavka33
26. dec 2006

Adi dik!!

kamilecka
26. dec 2006

AHojte,mam otazku k teme 🙂 ako sa vlastne pripravit na kojenie uz pocas tehu? Docitala som sa ze ich treba pravidelne masirovat a vymocit vo vode aby zmekli,ale co dalej.Prsia sa mi trochu zvecsili ale nemam take priznaky ako niejake vytoky ci ako sa im hovori.A co bradavky? Mne velmi nevystupili von tak neviem ci si ich mam trochu masirovat a povytahovat

mimi
26. dec 2006

ahoj kamilecka,dlho sa ta tu nevidela,ako sa mate?
rada by som ti poradila,lebo ja mam uz po porode,ale u mna to bolo necakane.Ja som ani po porode nevedela co s prsiami a ani sestricky mi nepovedali,len mi zrazu zacali strasne tvrdnut prsia.Potom mi az povedali,ze si mam odsavat mlieko,sprchovat sa pod teplou vodou a masirovat ich.

kamilecka
26. dec 2006

AHoj Mimi,vy uz mate 4 mesiace?Ako ten cas leti. My sa mame dobre,len by som sa rada pripravila teda moje prsia na kojenie a kedze moje bradavky niejako su zarovno s prsiami tak sa toho obavam ci budem vediet kojit,kedze by som rada kojila.Masirujem si ich kazdy vecer v sprche a potom kazdy druhy vecer po sprche aj kremom,ale co s tymi bradavkami,to fakt neviem.

mimi
26. dec 2006

ten cas naozaj bezi,ani mne sa nechce verit,ze maly ma 4 mesiace.
A nic sa o tom nepise v tej knizke o matke a dietati?myslim,ze to mas vo svojom albume?nie som si ista.
Uz ste sa na trvalo vratili domov?

kamilecka
26. dec 2006

Mimi v tej knihe nic nieje,len uz potom ked sa babo narodi tak tam pise ze ich treba pred kojenim umyvat...atd nic take co pocas tehu
Doma sme uz na trvalo

loren
27. dec 2006

ahoj aj ja sa pripajam k teme tiez sa mi vylucuje predmliecko hlavne vecer ale asi skor priesvitnej farby alebo mliecnej. a potom niekedy aj mne ostane na bradavke take ako zaschnute nieco a vyzera to ako take chrasticky ci co. inak prsia si velmi nestimulujte pokial ste uz vo vyssom stadiu pretoze to stimuluje maternicu a mozte sa stretnut s tym ze zacne pracovat predcasne .to vravel doktor znamej a potvrdili mi to viaceri.

jucka
1. jan 2007

To ,,mliečko" sa volá aj kolostrum. Zväčša sa začína tvoriť tesne ku koncu tehotenstva,alebo hneď po pôrode, až kým sa nezačne tvoriť ozajstné mliečko. Kolostrum má pre novorodeniatko veľmi veľký význam -napríklad obsahuje obrovské množstvo protilátok a leukocytov, ktoré chránia voči infekciám a alergiám.Kolostrum môže mať rôznu farbu aj hustotu.Nech vás ani nenapadne ho pred pôrodom odsávať alebo vytláčať. 😲 Može to vyvolať oxytocínový reflex - sťahy maternice a aj predčasný pôrod.

katy2
3. jan 2007

ahojte, mam 33DC, mam pocit, ze by to tentokrat mohlo byt tehu. Chcem sa spytat, ci niektora z vas mala pocit, ze prsia pri dotyku su akoby strpnute... Neviem to inak vysvetlit, ale je to podobny pocit, ako strpnute, ked sa ich dotknem...
Dakujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre