Prsia v tehotenstve. Akú máte farbu "predmliečka"?

ladybird1l
10. okt 2006

cawte tehulky, nenasla som este temu o cecikoch, preto by som rada zacala...chcem sa vas spytat, akej farby vam vylucuju prsia "predmliecko". Uz som si zvykla, ze obcas mam flaky na tricku, ale dnes rano som sa zobudila a zbadala som taky tmavo hnedy flak, az som sa zlakla, ci je normalne taketo sfarbenie..to sa mi stalo uz druhy krat....

sandrika
3. jan 2007

Ja mám taký pocit napnutia a plnosti a mám zväčšenné bradavky a včera ma svrbeli tak to cíti ja 😒

leto79
3. jan 2007

ja mam strasne citlive bradavky a stvrdnute ani dotknut sa nemozem...

baileysa
3. jan 2007

ja som asi v 8. tt a od zaciatku mam prsia stvrdnute az take ako zdurene na dotyk a bolia ma, ani lezat na bruchu nemozem... ☹ byvala to moja oblubena poloha...

ninocka
3. jan 2007

baileysa tak na brusku spat sa rozluc

baileysa
3. jan 2007

ninocka: no, presedlavam na bok a vselijako si pomaham vankusmi, zatial sa da, ale viem, ze skor ci neskor si budem musiet inak zvyknut ☹ ale nevadi, motivacia je silna 😀

ninocka
3. jan 2007

no je to narocne ja som cele tehotko spala vacsinou na chrbate alebo jednom boku

baileysa
3. jan 2007

ninocka: a ani asi teraz nemozes spat na bruchu, vsak?

sstefi
3. jan 2007

Ahojte, ja som v 16.tt a tiež som mávala bolesti v prsiach a bolo to veľmi intenzívne.Tiež som to cítila pri hocijakom pohybe,nemohla som si dať hociktorú podprsenku a o ležaní na bruchu ani nehovorím(nepíšem).Prestalo to asi v 9.-10.tt teraz ma už len občas svrbia,ale to už oproti tej bolesti a citlivosti nič nieje.

julianka99
6. aug 2009

Ahojte dievčatá,

prosím o radu... čo robiť ked mi začína vytekať prvé mliečko už teraz pred pôrodom?
Nechať to len tak, alebo čo s tým? 😉

alexandrah
6. aug 2009

ahoj mimec, ak sem este chodis, na testoch budes pit cukrovu vodu, ale mozes si doniest citron, a vytlacit ho do toho, aspon to nebude take zle, niektori lekari to spomenu, ini zabudnu ... ale poznam aj take ,co sa z tej vody bez citrona povracali, je to hnus, takze radsej + citron

susisus
7. aug 2009

julianka - aj mne tečie, už dosť dlho, len si to neodsávaj, vraj to môže vyvolať pôrod, daj si vložky do podpirky 🙂

zoja2011
7. aug 2009

ahojte..no ja som v 10tyzdni,a strasne ma bolia prsia,a bradavky tiez,auuc..a uz sa mi zvacsili asi o 5 centakov...

alexandrah
7. aug 2009

ja mam asi opacny problem, ja neni som rada, ze sa mi kusok zväcsili - nastastie ani nie o cislo, lebo ja mam dost aj tych normalnych ... 😒

vefi89
8. aug 2009

Ja som tiez zronena z toho, ze mi zacali rast.....lenze mne strasne..ako 15 rocna som mala dvojky, ale potom som zacala posilovat, tak som ich stratila..Takze som bola plocha ako letisko, ale mne to vyhovovalo, lebo predtym ma bolievali ci pri behu, ci pri robote.A teraz mam 12 tt a podprseky 80 C, takze som bohovsky zvedava kam az to pojde.

alexandrah
8. aug 2009

vefi - no dvojky by som este brala ... ja normalne mam 75 C, furt ... aj teraz, ale pri kojeni este asi narastu ... no snad sa potom zmensia ... inak, mne to tiez hlavne zavadzia pri sporte, a potom sa mi to ani nepaci ... nemozes nosit vselijake tricka, napr. s holym chrbtom, jedine s gelovou podprsenkou ... a vsetci ti tam kukaju ... no des ... ale zase maju aj väcsie, uz si na ne za cely zivot zvykam ... sice pomaly a tazko, ale ide to ... co uz s nimi ...

dianab
13. aug 2009

Jaj, to je fajn, alex, že stále máš 75 C, ja mám už Dčka. Som si musela kúpiť nové podprdy, lebo do tých predtým sa nevopchám ☹ Muž mi hovorí, jak sú ako zvony, ale vraj sú ešte pekné, lebo sú plné a neovísajú, len sa tak naplnili na všetky strany 😀 Ešte som zvedavá, ako to bude s kojením, lebo ako hovoríš, pri kojení stopro narastú ešte..

alexandrah
13. aug 2009

dianab - hlavne je, ze muz je spokojny!!! keby nie toho mojho, tak neviem ...

lucia_b
24. sep 2009

Ahojte, velmi prosim o radu, som v 21 tt, vlastne podla sona sme o 2tt mensi uz od zaciatku, cize len v 19tt a uz mi z prs vyteka kolostrum. Je mozne, aby sa mi tvorilo takto skoro? Dakujem za odpoved.

vibeke
13. okt 2009

hahha, mne sa naliali pekne prsia uz od 7tt... som spokojna 😀
akurat ich mam este stale trochu citlive, tlaciama ked spavam na bruchu,,,,, ale sa v obihnutom tricku citim lepsie 😀 😀

monky1
13. okt 2009

lucia_b - je to mozne, pri prvom tehu som to mala tiez, som sa vytesovala, kolko budem mat mlieka, ked uz teraz vyteka kolostrum....a figu borovu, kojila som necele 3 mesiace.....ale to je individualne, ty mozno budes kojit bez problemov

alexandrah
13. okt 2009

lucia b - tiez som pocula, ze je to ok, ja som v 33 t, a nic ... tak neviem, ci to suvisi s tym, ci budem alebo nebudem mat mlieko, kazdopadne mam aspon teraz o starost menej ... no a jak som sa vytesovala pred 2 mesiacmi, tak uz mam aj ja prsia D 😖 😢 🤐 😕 snad po porode a kojeni splasnu!!!!!!! 🙂

tinad
14. okt 2009

Maminky, ja som v 34tt a mam pocit, ze sa mi zmensili prsa.. z praveho mi vyteka sem tam kolostrum a z laveho vobec.

alexandrah
14. okt 2009

tinad- aj ja chem zmensit!!!!!!!! ale dneska som schudla pol kila, sa vytesujem 😀 😎 (vcera som sa tak neprezierala, mame prazdu chladnicku, musime ist nakupit)

zabenka21
14. okt 2009

zenusky,kedy vas zacali boliet prsia? ja som v 6tt a nic,ziadna zmena,nebolia absolutne....nie ze by vadilo ze nebolia 😀 ale pre info

lucia_b
15. okt 2009

Ahojte dievcata, dakujem za upokojenie, uz aj doktor potvrdil, ze je to ok a kolostrum uz moze z prs vytekat od 11 tt.
Tinad, mne vyteka hlavne z praveho, z laveho takmer nic, aj na to mi povedal, ze je to ok.
Zabenka, mna vobec neboleli doteraz prsia, ani len nenarastli, stale ich mam rovnake 🙂 Ale verim, ze ked sa raz naplnia mlieckom, zvacsia sa 😉

alexandrah
15. okt 2009

zabenka - mna nebolia doteraz!!!!!!!! pokoj!!!!!!!

zabenka21
15. okt 2009

ved som kludna,ja len ze ci konecne budu vacsie 😀 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre