Prsia v tehotenstve. Akú máte farbu "predmliečka"?

ladybird1l
10. okt 2006

cawte tehulky, nenasla som este temu o cecikoch, preto by som rada zacala...chcem sa vas spytat, akej farby vam vylucuju prsia "predmliecko". Uz som si zvykla, ze obcas mam flaky na tricku, ale dnes rano som sa zobudila a zbadala som taky tmavo hnedy flak, az som sa zlakla, ci je normalne taketo sfarbenie..to sa mi stalo uz druhy krat....

nikolasko
10. okt 2006

Ahoj ladybird mne hovoril lekár že je to počas tehu bežné a flaky môžu byť dokonca aj namodrale,osobne som však takýto problémik nemala

mory
10. okt 2006

ahoj ladybird 🙂 ja som uz v druhom tehu. ale mlicko zacalo vytekat az po porode? rada by som ti pomahla 😉

ladybird1l
autor
10. okt 2006

vraj je prirodzene ze prsia vylucuju uz teraz tie stavicky, neviem ako sa im hovori odborne , ale neviem, akej farby su prirodzene.....

macheli
10. okt 2006

Ja se na to zrovna dneska ptala u doktora... je to kolostrum (prý velice hodnotné mléko 🙂 ), mně teď dělá bílé až žluté fleky, řekli mi, že prý je to normální, i ta žlutá.

melory
10. okt 2006

ja som tiez o tom pocula a maju to zeny ktore budu mat vela mlieka takzvane dojky.

zuzu13
10. okt 2006

lady, mne sa začal tvoriť kolostrum okolo 15 tt, máva bielu, žltkastú i hnedastú farbu. Je to OK pokiaľ nie je s prímesou krvi (aspoň tak som počula)

ladybird1l
autor
11. okt 2006

uff, dakujem vam kocky, uz som sa bala, ze je to cosi neprirodzene....

verulka
11. okt 2006

Lady, ja som mala kolustrum cca 15-16tt, ku koncu som ho mala tak vela, ze som si musela davat tampony do podprdy. PRe babo to bolo super, aspon malo hned co papat 😉 Farba bola najprv zltkasta a ku koncu uplne zlta

mimec
11. okt 2006

Caute babky, bola som na sone a videla som si bábo.Bolo také živé, samá rúčka a nožka.Všetko je O.K.
O pár týždňov mám ísť na nejaké testy na cukrovku.Ako to prebieha, mám sa obávať, alebo to prebehne v pohode.Vraj býva zle z tej sladkej vody.

mimec
11. okt 2006

Sorry som v zlej téme, ale aj tak by som to chcela vedieť.

mimec
11. okt 2006

Ked sa tak bavíte o tom mliečku, ja som presne včera večer vyzliekla podprdu a na pravej som mala taký malý fliačok.môj drahý sa mi smial, že ešte nič a už mi tečie.Ale ako tak čítam už som pokojná.Ale s tou dojkou - je to pravda??

ladybird1l
autor
11. okt 2006

mimec, niekto z toho robi bububu, je ta voda sladka, ale da sa to prezit, to prides, pichnu ti prstek, vypijes dva deci tej sladkej vodicky, hodinku sedis v cakarni, potom sa ides vycurkat, odovzdas moc, zas ta pichnu do druheho prstiku, potom zas hodinku sedis, potom sa ides zas vycurkat, pichnu ti treti prstek a ides domkov 🙂

verulka
11. okt 2006

U mna to tak nebolo... ☹ kojil asom max do 4mesiacov

ladybird1l
autor
11. okt 2006

noo v 22tt. uz mas ten kolustrum 😉 ale s tymi dojkami, neviem, citam to tu prvy krat....

mimec
11. okt 2006

diky "ladybird1l".Neznie to tak hrozivo, až na tie čakacie doby a pichnutia do pršteka.
A čo ak mi zistia, že mám tú cukrovku.

ladybird1l
autor
11. okt 2006

na vsetko su nejake protilatky, vraj sa moze stat, ze zena nemusi mat cukrovku ale iba tehotensku cukrovku... ale nic sa neboj, mimec, v dnesnej dobe je uz na vsetko liecik, na to sa robi tento test,aby vedeli lekari , ci treba alebo netreba nieco nasadit, aby bolo tvoje mimi zdravucke

tinag
16. okt 2006

Ahojte babule,
mne zacalo kolostrum vytekat okolo 22tt a mozem povedat, ze sa to deje kazdu noc. divne vsak je, ze len z jedneho prsnika 😒 ale pravidelne kazdu noc.
uz len cakam, ze mi to presiakne niekde na verejnosti 😅

mimec
20. okt 2006

tinag, aj mne tečie, tiež len z jedného a to pravého - síce nie veľa, aj som sa najskôr zľakla lebo som nevedela o čo ide, ale už som pokojná a tiež sa obávam, že to bude neskor vidno aj na povrchu.

vavka33
20. okt 2006

Ahoj Tinag,mne tiez vyteka kolostrum v noci a len s jedneho prsnika.To asi preto,ze viac lezim na tej strane a pritlacam si na prsnik.Snad to na verejnosti nebude vidno. 🙂

davidko
20. okt 2006

tinag a mimec chodte do lekárne a kúpte si tampóny na prsia aj tak vám to neskôr po pôrode bude treba a vložte si jeden do podprsenky a nebude vám vadiť že vyteká kolostrum,potom bude vytekať mliečko 🙂 z jedného kým z druhého bude piť 😀 a možno preto iba z jednej strany vyteká lebo bábetko leží na tej strane 😀 držím palce v dalšom tehulkovaní 😉

dorotka
20. okt 2006

ahoj kocky aj mne tieklo z jedneho prsnika zatial len raz ale zato poriadne a sice to nebolo v noci ale som lezala v postielke vtedy bolo to uz v 21tt
mimec v pripade tej cukrovky ti nasadia dieto je tu na to tema tak si to hod do vyhladavaca 😉

husenka
23. okt 2006

hm,
tak o tomto som teda nevedela... 😒 a to všetkým zvykne, alebo nie??? 😔

ninocka
23. okt 2006

husenka no to je normal

husenka
23. okt 2006

to akože raz musí začať ešte pred pôrodom?a nedáva sa čosi do podprdy? 😒 😕

ninocka
23. okt 2006

u kazdeho je to inak niektore to nemaju vobec

husenka
23. okt 2006

😉 ninočka graciaaaaaaaaa 😉

ninocka
23. okt 2006

ja som tiez zatial nic nemala ani niektore moje kamosky nie cez tehotko

dorotka
23. okt 2006

davidko praveze babetko je zvacsa na druhej
husenka ako mi mamicky pisali nie kazda to ma a napriek tomu koja takze sa netreba stresovat aj ked ti to netecie 😉

husenka
23. okt 2006

ved ja sa nie, ked som o tom nevedela 😀 😀 😀 ale v´daka

adetka
23. okt 2006

husenka... ani mne sa nic nerobi... a to mam uz za 6 tyzdnov rodit 😒 ... ale mne doktorka hovorila, ze mozem mat problemy s kojenim... nakolko mam vacsie prsia... 95D...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre