Pupočná šnúra okolo krku

zuzanahc1
28. máj 2011

Ahojte. Chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosti.. Ja som v 30 týždni a doktor mi na 3D zistil, že dieťa má asi šnúru okolo krku? Povedal, že môže to byť niečo, ale aj nemusí.. Prosím poraďte ☹

liebling98
26. okt 2014

@duhos je mi veľmi ľúto, čo prežívate. Lekári ti zatiaľ toho veľa nepovedia, keď je v umelom spánku, lebo sami zatiaľ nevedia, do akej miery to malinkemu ublížilo. Môj syn bol pár hodín po pôrode prevezený na JIS oddelenia patologických novorodencov do detskej fakultnej nemocnice na Kramáre. Ťažký zápal pľúc, 3 dni dýchali za neho prístroje, hadičiek a káblov z neho a do neho, že môj muž plakal, keď ho uvidel. Teraz má drobec 2 roky, je veľmi šikovný, plynule rozpráva, ľudia nechcú veriť, že to dieťa malo pri narodení nejaký problém.
Pevne dúfam, že aj váš drobček bude v poriadku. To čakanie na informácie je neskutočne mučivé. Veľmi držím palce. Kde je synček teraz?

majdulienka
26. okt 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

drzim ti palce Duhos...

duhos
26. okt 2014

@trgypadl nič nepovedali takže neviem ... len to vieme zatial že dnes by mu mali teličko zohriať na 37 stup.a prebudzať pomali .....

duhos
26. okt 2014

@liebling98 toto všetko sa stalo v Prahe previezliho do inej nemocnice kde je Jiska .... nič nehovoria čakanie je na nervy .-(

duhos
26. okt 2014

@liebling98 on bol hned prevezení,bol celý modrí bože toto čakanie je nekonečné,maminka nechce komunikovať,ale prečo nedostala cisarský rez to nepochopím tak vytrhli z matky babo skoro až pouši zašitá,a potm všetko videla že čo robia z malím len jedenkrát zachrtal ani neplaka po narodení ☹ verím že nezostanu žiadné následky na mozočku .... kde nastal chyba alebo kto pochybil .... ked isla do nemocnice mala len také bolesti ako keby jej menzes mal prisť len to nevieme kolko minut ubehlo od priatia že nedali jej cisaráka,že vraj nebolo času na to ....

trgypadl
26. okt 2014

@duhos no tazko povedat,aky to malo priebeh.treba verit a mysliet pozitivne,telo lepsie regeneruje v hypotermii a v umelom spanku.skoda,ze nrmate viac info,ale silno drzim palceky,aby to bolo v poriadku,ale pozitivne je,ze ho budu prebudzat

duhos
26. okt 2014

@trgypadl dakujem a musime veriť ..... len toto čakanie na inf.je hrozné ... a ešte je aj daleko dcerka ... to je môj mali vnučik prvý .... snád všetko bude okej,ani dcerke ništ nehovoria lekári každy je ticho ☹ možno na večer už budeme o čosi múdrejší ....

liebling98
26. okt 2014

@duhos veľmi držím palce, aby to dobre dopadlo.
Ťažko je vyjadrovať sa k priebehu pôrodu, my sme na tej sále neboli. Je možné, že sa okolnosti tak rýchlo zdramatizovali, že bolo rýchlejšie dieťa okamžite vytiahnuť prirodzenou cestou aj za cenu potrhania maminky ako uspávať, rezať a strácať drahocenný čas.
Ako som písala, sami lekári ešte nevedia, aké sú následky a ich rozsah, ako dlho bol bez kyslíku, či došlo len k opuchu mozgu. Treba len čakať, aj keď to čakanie je strašné. Veľmi držím palce!
To, že ho ohrievajú a chcú ho postupne preberať je dobré znamenie, že jeho stav je stabilizovaný. Keď ho preberú, budú aj lekári vedieť viac. Detský organizmus, aj keď je navonok tak krehký, je úžasne silný a odolný.

henikav
26. okt 2014

@duhos vela sil prajem a hlavne aby ste sa dockali dobrych sprav

duhos
26. okt 2014

@liebling98 tak mám dobru správu mali už dýcha sám aj papá sice len umelé mliečko ale maminka za nim ide už zajtra mu dávat materské mliečko 😀 každej kto mi držal palce velmi pekne dakujem aj ja malého aj mamičku DAKUJEME 😲

liebling98
26. okt 2014

@duhos To je úplne úžasné!!! Držím palce. Maminka nech si zaobstará odsávačku mlieka a nech odsáva a nosí malinkemu svoje mliečko. Ja som denne odsala asi 600 ml, samozrejme nie hneď ale taký 6-7 deň po sekcii. Manžel ho nosil do laktaria, tam ho pasterizovali a dávali môjmu synčekovi, kým bol na JISke, kde som nemohla byť stále s ním. Potom keď ho preložili na oddelenie som ho kojila.
Myslím na Vás stále, dúfam, že sa s nami budete deliť už len o dobré správy.

anjelikdianka
22. nov 2014

Aj naša malá mala pri porode 3x popočnu šnuru okolo krku a 1x okolo telička.V stredu som bola na USG robili mi aj prietoky aj monitor a nič nepovedal doki,že by tam niečo videl.V sobotu som rodila a bola to dost tažký porod,malu som nevládala vytlačit,museli mi porodné asistenky tlačit na brucho aby malá prišla na svet.Aj doktorka ktorá ma odrodila len pozerala ako je malá omotaná s pupočnou šnurou.Chvála Bohu a všetkým svätím,malá je v poriadku,je zdravá,krásná.Mali sme len trošičku asymetriu predných rohov v pravo užšiu(povedali že to maju vela detičky,možno to suvissí s tažkým porodom),museli sme chodit každých 3 mesiace na usg hlavičky.Teraz sme boli poslední krát,už to má všetko naštastie v poriadku.

3200
7. júl 2015

@gabinap12 ahoj toto sa aj nam stalo

gabinap12
8. júl 2015

@3200 ..to mi je ľúto, veľa síl na prekonanie tohto ťažkého obdobia vo vašom živote...až ma mrazí znovu...

3200
8. júl 2015

@gabinap12 stalo sa nam to v piatok ,stale si myslim ze spim ze to je len zly sen ,neda sa mi tomu ani uverit.....strasna bolest

3200
8. júl 2015

@3200 a vy ste potom mali znova babatko a za kolko?

edita103088
8. júl 2015

@zuzanahc1 :Ahoj náš malý tiež mal pupočnú šnúru okolo krku,a to som sa dozvedela iba vtedy ked ma pustili domov z nemocnice a prečítala som prepuštaciu správu.Som sa pýtala sestičky prečo mi otom nepovedali,tak hovorila,že načo zbytočne ma stresovať,ked bolo všetko ok...sice som mala dost tažký porod,ale neviem či stým to može súvisiet...

gabinap12
10. júl 2015

@3200 Alex sa narodil 18mesiacov po Sofinke...veru ja som bola psychicky veľmi zle často som myslela na smrť a poviem ti že keby som vtedy nemala staršieho syna neviem ako by som to zvládla, tá bolesť je naozaj veľká a treba plakať a vyrozprávať sa ak to pomôže...mne pomohlo i to že sme sa s manželom dohodli že chceme ďalšie bábo i keď sme mali strach aby sa to nezopakovalo ale tá túžba bola silnejšia a neľutujeme...

3200
11. júl 2015

Veru,ja mam tiez na stastie dietatko ,ktore je take nasou utechou ....bolest to je strasna velka ,moc..plac a vyrozpravanie,okolo ludi mat, to mi pomaha...my sme sa tiez dohodli s manzelom o dalsie babatko ,chceme velmi tuzime.....je tam obrovsky strach ,co ak znova,ale nadej a viera je silnejsia...... Mojmu dietatku ,nic nezisteli preco umrelo ,kvoli comu 36tyzdni,zhrnuli to tak ,ze zaspinkalo ,ako babatka po narodeni ,na nahle umrtie ,ktore sa neda vysvetlit ,tak ani to sa neda vysvetlit ,preco sa nam to stalo......je to vobec mozne???

frantiseklotrinsky
20. okt 2020

@latvia ja som na to tiez nemyslela a 2 dni pred porodom sa mi dieta zadusilo šnurou okolo nôh. Bamiesto radostneho ziveho dietata som ju musela porodit mrtvu. Je to zbytocna strata zdraveho babatka a den predtym som bola v poradni a bola ok. Takze treba smrt moze bastat az do poslednej chvile

ivanka_37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre