Pupočná šnúra okolo krku

zuzanahc1
28. máj 2011

Ahojte. Chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosti.. Ja som v 30 týždni a doktor mi na 3D zistil, že dieťa má asi šnúru okolo krku? Povedal, že môže to byť niečo, ale aj nemusí.. Prosím poraďte ☹

latvia
28. máj 2011

@zuzanahc1 30 percent deti sa rodi s obtocenou pupocnou snurou okolo krku. moj ju mal obtocenu tiez. gyn mi na poradni povedal, ze to nikdy tehuli nehovori, lebo na ziadnom ultrazvuku nie je jasne ci ju fakt okolo krku ma alebo len snura naleiha z tej strany, proste istotu nemas a aj keby tomu bolo tak, nic s tym ty ani tvoj gyn nenarobi

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

latvia Ved to, ze ja s tym nic nenarobim a pocula som aj ze niektore deti sa tou snurou vedia aj zadusit.. Ja len ze ci sa nevie ako tomu predist a podobne.. ci sa to vlastne aj da...

latvia
28. máj 2011

@zuzanahc1 neda sa tomu predist, babatko ako sa samo kruti a toci v brusku tak sa obcas moze zamotat do snury. ty to neovplyvnis...ja som sa na to cielene pytala svojho gyn "co ak" a on mi povedal ze s tym nic nenarobi, ze jedina moznost , ktora by velmi tazko presla, je urobit sekciu od 24 tyzdna, co je v podstate tyzden moznosti prezitia plodu, ale bolo nam obom jasne ze je to sialenstvo, co ma stat sa stane, netreba na to mysliet...nevies ci ma snuru fakt otocenu okolo krku a predpokladam ze by si neriskovala zivot babatka kvoli tvojmu strachu...predsalen do 34 tyzdna minimalne by malo bytr v brusku... jedine co ti poradim - zamestnaj svoju mysel na cely den, zbytocne ta to bude matat...

anjelicek26
28. máj 2011

@zuzanahc1 - predsa 3D ultrazvuk urcite ponuka zobrazenie - tok krvi. Tak sa na velkom ultrazvuku kontroluje srdiecko, arterie, chlopne a aj prekrvenost placenty. Krv prudi aj pupocnou snurou. Musi to vediet takto odhadnut. Ak nie je tvoj lekar expert na ultrazvuk - tak by som zasla do gynekologickeho centra.

Ak ti to potvrdia, neriskovala by som prirodzeny porod pravdu povediac. Nech sa nepridusi.

latvia
28. máj 2011

@anjelicek26 babatko sa vsak moze aj otocit, a okrem toho, prietok cez pupocnik moze byt zobrazeny aj ked len nalieha na krk, ale nemusi byt pupocnik obtoceny okolo krku....a jednak, toto nie je indikacia na sekciu, neviem ci by to na sk obhajila..

anjelicek26
28. máj 2011

@latvia - neni to indikacia na sekciu? Vazne? No v nemecku uz by bola u aspon dvoch lekarov a na pozorovani, ak by sa to potvrdilo v nemocnici az do porodu a pravidelne kontroly oziev babatka... Viem, ze aj meraju dlzku pupocnej snury, ak je kratka, tak rozhodne prirodzeny porod ani neskusaju. Nikto si neriskne, ze zazaluju porodnicu.

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

prietok krvi pupočníkom bol v poriadku.. len doktor mi povedal, že mám prísť keby silno kopalo.. ale teraz fakt len sledujem či je to moc - nie je to moc... neviem čo ešte dva mesiace.. okrem toho máva aj občas 3-krát za deň štikútku.. neviete z čoho ju máva??

latvia
28. máj 2011

@anjelicek26 moment, je rozdiel mat potvrdene ze ma dieta pupocnik okolo krku a skratenu pupocnu snuru, pripadne ze ozvy alteruju, to samozrejme indiakcia je, ale pokial sa dr len domnieva tak to urcite nie.

anjelicek26
28. máj 2011

@zuzanahc1 - stikutku mava, ked sa prilis nahlta plodovej vody, ckat bude casto aj prve dni po porode 🙂 Moje deti stikutali tiez par krat denne 🙂 Je to fajn pocit ked brusko nadskakuje 😅

Len nechapem, preco mas prave prijst, keby silno kopalo? Keby sa pridusi, tak snad prave nebude kopat? Prijde mi to nelogicke trosku...

@latvia - ono to casto ide jedno s druhym, ak je snura okolo krku automaticky to skrati pupocnu snuru.

latvia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
28. máj 2011

@anjelicek26 kazde dieta ma inu dlzku pupocnej snury, niektore porodia spontanne s 3x obtocenou snurou, niektore ani s raz obtocenou spontanne nie, takze tak pausalne to posudzovat nejde.
dieta ked sa dusi tak najprv sialene kope, klasicky ako dospely jedinec, prestane kopat az ked uz nevladze....takze logiku to ma

sirell
28. máj 2011

@zuzanahc1 mne tiez lekar na UTZ zistil, ze babo ma asi 2x obtocenu snuru, povedal vsak, ze to nemusi byt obtocene, len to nalieha na krk. Odporucil mi polohovat - lezat na lavom boku - podla toho ako videl ze je babo ulozene v brusku. Mala som indikovanu sekciu z ineho dovodu. Pri porode dcerka mala obtocenu snuru 3x, nevedeli ju z brucha vybrat, trvalo to dlhsie ako bezne pri sekcii. nakoniec vsetko dopadlo OK, pridusena nebola. Kamaratka porodila babo prirodzene s obtocenou snurou a ziadne komplikacie.

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

No on to takto asi aj myslel.. Lenže ona kope raz silno a zachvílu len tak slabučko a každú chvílu inak.. takže pochybujem, že to môže niektorá aj odhadnúť... ☹ No a štikútku veru mávame aj 3krát do dna niekedy 🙂 ďakujem za rady baby... Asi tam nabehnem hned buduci týžden, pretože sestrička ma objednala až o mesiac!!!!

kvetinqa
28. máj 2011

Nas syn mal pupocnu snuru 2x omotanu okolo krku ked sa narodil a vraj som rodila v hodine dvanastej. Na ultrazvukoch predtym bolo vraj vsetko ok. Rodila som v 38.tt sekciou ale nie kvoli snure, ale kvoli KP.

kvetinqa
28. máj 2011

@zuzanahc1 ono netreba sa riadit len pohybmi. nas maly ma v tehotenstve kopal minimalne, skoro som o nom nevedela a prietoky boli uplne v pohode.. Mne lekar povedal, ze snura sa pocas tehotenstva obtoci dietatku okolo krku viackrat, ale cim sa zmensuje priestor pre babatko, tym je mensia pravdepodobnost, ze sa zo snury dostane.. Ja by som to nepodcenovala, ale nerob ani zbytocnu paniku- teraz som ti asi velmi nepomohla 🙂 ak mas prietoky ok, tak je aj dietatko ok. Nesleduj sa prilis, ver svojej intuicii, citila by si, keby dietatko kopalo prilis... drzim palce

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

nooo včera a dnes sa mi zdalo, že kopala privela... ale tak može sa mi to teraz len zdat,preto že sa stále pozorujem... a mala by som isť koli tomu do nemocnice na prehliadku? kedže je víkend.. fakt neviem...

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

okrem toho malá je stále otočená , že hlávku má hore a kope ma do mechúra.. netočí sa opačne...som v 30tt

latvia
28. máj 2011

@zuzanahc1 pretocenie je stale mozne az do porodu, aj ked v tvojom pripade by ma asi viac potesilo keby ostala tak ako je, aspon by si sla sekciou a bola kludnejsia ze nebudes musiet rodit spontanne

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

no ved to hej, ale ked mi povedia nakoniec, že stále ju tam má, tak normálny porod nepripadá do uvahy.. nebudem riskovat, že by sa mohla pridusit a pod..

latvia
28. máj 2011

@zuzanahc1 len aby si natrafila na porodnika ktory ti to odobri....

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

No ked uz zacnem chodit na poradne do porodnice, tak si chcem zazmluvnit porodnika a porozpravat sa hned s nim co a ako a verim, ze sa dohodneme.. len uz to nejako dobojovat , ešte aspon do toho 38tt... Je normalne ze ma objednali az za mesiac od poslednej poradne? t.j. koncom juna? nemali by to praveze castejsie kontrolovat teraz?? Naplanujem si prehliaky podla seba a bude..

latvia
28. máj 2011

@zuzanahc1 normalne, tusim az od 36tt sa chodi kazde 2 tyzdne

zuzanahc1
autor
28. máj 2011

no mne sa to nezdá noormálne.. podla mna to treba teraz viac kontrolovat.. ale tak ďakujem za všetky Vaše cenne rady.. Pevne verím, že už to dobojujeme..

latvia
28. máj 2011

@zuzanahc1 ono kebyze si je doktor isty tym pupocnikom okolo krku asi by ti povedal prist castejsie, kto vie co tam videl, na jeden nazor by som sa nespoliehala, skus ist este k inym gynekologom, mozno ten pupocnik okolo krku vobec nema. drzim palce

anjelicek26
28. máj 2011

@zuzanahc1 - nas maly sa otocil v 34. tyzdni 🙂 Este sa moze otocit. Poznam babatka, co sa otocili v den porodu este 🙂 A myslim, ze sa s porodnikom urcite dohodnes na sekcii ak bude mat snuru okolo krku alebo aspon budu pripraveny na sekciu keby volaco, hlavne si to over este u ineho lekara, ako je ta snura polozena... mozno pojdes na ultrazvuk nabuduce a uz tam nebude... kiez by to tak bolo.

renatadominik
2. júl 2011

Dnes som bola na UT, som v 30 tt, maly je už dobre otočený a má 1 x šnúru okolo krku. Prietok je v norme. Vraj len netreba podceniť buď kontrakcie, alebo odtečenie vody. vtedy, sa dieťatko začína posúvať dole a ťaká za sebou snuru, vtedy hrozí udusenie. Teraz dieťatko šnura, ktorá je v norme udusiť nemoze, pretože dieťa nedýcha pluckami. Pri posuvani sa von, moze natiahnuť tu snuru a znemozniť prietok, ktory moze babatku ublizit.
Mojej sestre sa narodili 2 krásne detičky a obe mali 1 x obtočenú šnúru. V podstate o tom ani nevedela, alebo jej to Dr. ani nepovedal. nebola aspon v strese. Ale netreba tym zatažovať myseľ. Treba stale myslieť pozitivne. Moj chlapcek xce byt medzi nami a hlavne pri mne, tak urobi vsetko preto, aby bolo všetko v poriadku. Dieťatko musí citiť lásku, aby nebolo v strese. 🙂

renatadominik
2. júl 2011

@zuzanahc1 . Dnes som bola na UT, som v 30 tt, maly je už dobre otočený a má 1 x šnúru okolo krku. Prietok je v norme. Vraj len netreba podceniť buď kontrakcie, alebo odtečenie vody. vtedy, sa dieťatko začína posúvať dole a ťaká za sebou snuru, vtedy hrozí udusenie. Teraz dieťatko šnura, ktorá je v norme udusiť nemoze, pretože dieťa nedýcha pluckami. Pri posuvani sa von, moze natiahnuť tu snuru a znemozniť prietok, ktory moze babatku ublizit.
Mojej sestre sa narodili 2 krásne detičky a obe mali 1 x obtočenú šnúru. V podstate o tom ani nevedela, alebo jej to Dr. ani nepovedal. nebola aspon v strese. Ale netreba tym zatažovať myseľ. Treba stale myslieť pozitivne. Moj chlapcek xce byt medzi nami a hlavne pri mne, tak urobi vsetko preto, aby bolo všetko v poriadku. Dieťatko musí citiť lásku, aby nebolo v strese.

tery29
2. júl 2011

ahoj, moja dcerka mala obtocenu pupocnu snuru okolo krku aj okolo celeho tela a narodila sa normalne bez problemov.

marthuska
2. júl 2011

@tery29 moja tiez, len ten porod...
@zuzanahc1 hlavne sa nestresuj, bud v pohode a tes sa na babatko. ked budes napata, aj tak si tym nepomozes a babatku toboz nie.

katy1979
2. júl 2011

no mne nikto do porodu nepovedal ze mas snuru okolo krku takze tazko povedat kedy sa do nej zamotal. preto velmi neviem sudit zavaznost tohto zistenia uz v tehu.
maly sa narodil s 3x obtocenou snurou vyzeralo to na tom malom telicko dost desivo. snad som aj zabudla dychat ked som to videla a vobec neplakal takze ma to celkom vydesilo.
ale bol samozrejme v poriadku. synovec mal tiez obtocenu snuru a tiez bolo vsetko bez problemov a komplikacii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre