Rada ohľadom pôrodu a prenášania

nikola2000
30. máj 2020

Dobrý večer. Žienky mam na Vás otázku. Dnes som 39+4 termín mam v utorok. Zatiaľ sa mi len kŕčok skracuje 1.5 cm žiadne otváranie ani zátka ešte neodišla. Dokotorka vravela ze podľa nej sa vydime ešte v piatok pokiaľ nepraskne voda. Len mam obavy s MS mala som ju 14. 8.2019 ale podľa doktora môjho obvodného mam všade udavat 27.8.2019 a 2 týždne sa mi zdá dosť veľký sklz. Na kontrolu chodím do nemocnice keďže sme si vybrali porodnicku ta je za názor čakať. Pribrala som uz 33kg všetko má boli hlavne nohy a bedrové kosti niekedy už ani behať poriadne nemôžem. Skúšala som aj metódy co píšu na nete ale nič nepomáha na vyvolanie pôrodu. Keby som sa aj informovala do inej porodnice tak teraz ani neviem ako s pladbou za vyšetrenia. Ale čakať sa mi už nechce a prenášať tiež nie v tomto prípade.

diaalex
30. máj 2020

@nikola2000 a prečo nepožiadaš v vyvolávačku alebo cisársky? Keď jej platíš za porod, tak nech ta necha porodiť kedy chceš 🙂

sono2
30. máj 2020

@nikola2000 Ja som porodila absolutne na termín prvú podľa ms. Druhú o 5 dní skôr a tak už už na konci je náročné. Ja som niekedy už ani chodiť nevedela ale makala som do posledku.
Ja by som nič nevyvolavala.
Pribrala som tiež pekne kila.

sono2
30. máj 2020

A už sa vôbec nenechaj rezať zo svojho presvedčenia

nikola2000
autor
30. máj 2020

@diaalex pomerala mi bábätko povedala ze môžme čakať ze neni az tak veľké

diaalex
30. máj 2020

@nikola2000 jedna vec je čakať, ale druhá, že ona na ultrazvuku nevidí stav plodovej vody ... napr mamina keď rodila sestru, tiež podľa jej lekára ešte mala čas (nezhoda v týždni), čakala týžden a sama sa rozhodla, že už bude rodiť, vybojovala si to u lekára a mala šťastie, lebo sestra už mala zelenú plodovú vodu ... jasne lekár az následne usúdil, že mala mamina pravdu a mala šťastie, že nečakali dlhšie ...
podľa mna keď mas pocit, že to už nie je dobre, tak si to vybojuj aby si si to neskôr nevycitala

nikola2000
autor
30. máj 2020

@diaalex tochto sa obávam rozmýšľal som zavolať do druhej porodnice len ci čakať do piatku na ďalšiu kontrolu alebo hneď zajtra riešiť inú nemocnicu keď som vravela ze MS som mala úplne inak tak to neriešila

diaalex
30. máj 2020

@nikola2000 a podľa ultrazvuku (veľkosti bábätka) si v ktorom týždni? 🙂

nikola2000
autor
30. máj 2020

@diaalex povedala ze ma cca 3500 nič viac

diaalex
30. máj 2020

@nikola2000 a ani v kartičke nemáš napísaný tyzden?

nikola2000
autor
31. máj 2020

@diaalex 39+5

ajka0207
31. máj 2020

@nikola2000 posunutie terminu o dva tyzdne je celkom bezny postup, je nieco co nasvedcuje tomu, ze je doktorov postup nespravny?

diaalex
31. máj 2020

@nikola2000 môže byt, že si mala posunutú ovuláciu a podľa toho to sedi 🙂

delfinik7
1. jún 2020

chcela by som sa opýtať, má niekto skúsenosti s podaním Analginu počas pôrodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre